Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Měniče napětí podrobně: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Měniče napětí podrobně

Poslední aktualizace před 1 rok
fidofidoČlen
Přidáno před 6 let
Špatně na tom bude to,že originální zásuvkový okruh je spojen s kostrou karavanu.
Fido&Fidorka
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
Cuch píše:Nevím jestli to je úplně správně, ale mám to tak taky. Pak se nemůže potkat napětí měniče s napětím venkovní zásuvky. Prakticky celý přívod karavanu ještě před původní rozvodnicí s trafem mám napojený do vidlice. Pak jen přehazuji zásuvku od venkovní zásuvky, nebo zásuvku od měniče s tímto zásuvkovým proudovým chráničem https://www.mount... .
Měnič napájí celý karavan včetně původní rozvodnice s jističi a trafem. Mám ale solár 270Wp, tak mě to zase tak moc netrápí. Navíc měnič zapínám velice málo, prakticky všechno používám na 12V. Mám ho spíš jen na ohřev bojleru 300W před umýváním nádobí, nebo když potřebuji výjmečně něco zapojit na 230V.


bod 1) není to správně, není ochrana uvedením na stejný potenciál a nechápu o co se bude proudová cívka FI boxu vyrážet, když nemáš strojený zemnič ? Vo vzduchovou bublinu? Nebo si myslíš že měnič (jakejkoli náš jednofázovej) má PEN s uzemněným uzlem ????
bod 2) solár mě vůbec nezajímá (nemá s měničem nic společnýho, řešíme ochranu před životu nebezpečným dotykovým napětím a ne spotřebu určitýho zařízení)
bod 3) je mi srdečně jedno jak často měnič zapínáš: předpokládám že tam máš lacinou sračku typu Carspa u který riziko zahoření je asi tak 200x vyšší než u drahýho sínusáku typu Phoenix nebo HQ.
bod 4) ohrožuješ -li sebe = je mi to vcelku jedno, ale pokud ohrožuješ svým počínáním cizí (a vlastní lidi - rodinu) kteří ti věří a do toho karavanu vlezou - tak reagovat budu, dokud mi nedojdou baterky nebo dokud mě Míra nezabanuje.
Protože svou práci miluju - tak jsem to ještě nezabalil, a věřte mi že jsem tu chuť (zabalit to) měl už hodněkrát.

PROBOHA !!! Kdybych to sem 100x nepsal. Ale vy máte tu drzost mi to napsat do akademie tři příspěvky pod tím než to Rimidavl a Adalbert jasně napsali ???
Chcete mi snad vsugerovat, že jste dementní? To nejste, páč jste zjevně šikovní technici.

All: další z jasných představitelů lidí velmi šikovných, elektricky zdatných, ale bytostně neznalých specifických požadavků karavanů.
Cuch: pověsil jsem to na Tebe, takže soráč: že to čteš, vidím z reakce, ale že bys to bral vážně (páč jsi šikovnej, tak návody nečteš - děláme to všichni, mě nevyjímaje)

PROSÍM VŠECHNY ČTENÁŘE, ABY MOJE PŘÍSPĚVKY V AKADEMII BRALI SMRTELNĚ VÁŽNĚ

Jenže:
V době laciných měničů kdy jejich láce a možnosti vybízí je osadit úplně všude;
tady jde veškerá sranda stranou a vy přímo ohrožujete vaše rodiny a lidi co vám dali důvěru. Nebuďte totální ignoranti a něco si vo tý elektrice přečtěte. Přestaňte zdebilněle pařit na debilních sociálních sítích a zapojte mozek při hledání informací.
Intuice a "myslel jsem" :o tady fakt nestačí. TADY MUSÍTE VĚDĚT !!!

A jestli si myslíte, že na "netu" najdete návod na všechno, tak nenajdete.
A hlavně: když najdete, tak ho stejně nečtete, viz výše, že.
Co vode mě jako čekáte za takovýdle výkony ?
Slavobránu ?? Tépich červenej ?? Mažoretky ??
Nó, to čekejte,... :@
A když už sem stříbro z rodinný klenotnice do akademie dám, tak buďte aspoň tak uznalí a čtěte to, vy bando ignorantská !!!

Všichni řešíte jen jedinou komoditu a tou je cena. Ale uvědomte si laskavě vy špekulanti (to fakt není pochvala) že životy a zdraví Vás a Vašich blízkých mají výrazně vyšší cenu než pár tisíc ušetřenejch za servis a laciný čínský sráče.

Howgh.
Jdu něco dělat. Píšu vod rána vod 4,30 a teď jdu něco dělat.
Za todle vod Vás dostanu tak nadávky, a vod vosvícenejch pusu, a na tu vám víte, co: ......
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
živá diskuze:D
Cuch: jsem odpověděl v bodu 1 (než jsem dopsal :o elaborát, byls rychlejší :) )
Fido: já na elektrokola používám zásadně sínusový Phoenixy od 250 do 800VA. Páč modifikáč ten spínanej zdroj dříve či později oddělá. Už zkraje "TO" začne tím, že bude ošklivě hřát nabíječka.
fidofidoČlen
Přidáno před 6 let
Bral jsem to tak, že ten měnič je čistá sinusovka. http://www.hadex.cz/g539-menic-12v230...vkacarspa/
Fido&Fidorka
C
CuchNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

živá diskuze:D
Cuch: jsem odpověděl v bodu 1 (než jsem dopsal :o elaborát, byls rychlejší :) )
Fido: já na elektrokola používám zásadně sínusový Phoenixy od 250 do 800VA. Páč modifikáč ten spínanej zdroj dříve či později oddělá. Už zkraje "TO" začne tím, že bude ošklivě hřát nabíječka.


Karel Prokop: Předělám to na jednu samostatnou zásuvku a bude klid. Vlákno jsem si opravdu celé nečetl, jen jsem odpovídal jak to mám já i když tedy asi špatně, tak sorry že jsem tu psal a zaplevelil vlákno.
Karavan Fendt Saphir 470, jeden dospělý a dva svišti (15 a 7 let)
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
Vůbec si nemyslím, že bys plevelil vlákno; tohle je vysoce odborná a (myslím si že i pro ostatní) přínosná diskuze.
Jen jsi napsal, jak to máš udělaný. Od toho ta akademie je. A že to nemáš úplně správně, není špatně. Všichni vobčas něco nemáme ideálně řešený, mě nevyjímaje. Ale je dobrý se dobrat základu a mít to v cajku. A vo to tady jde. A pokud snesete moji nesnesitelnou rétoriku, tak jste :^ dobří.
Jen budu upřímně rád když ty příspěvky budete číst o trošičku pečlivěji.
Všichni.
Aby ta moje tragická snaha vo osvětu nevyšla ouplně vniveč,...

Holt ubozí stateční Cuch a Fido byli použiti jako příklad.
Soráč, pánové,... !c
fidofidoČlen
Přidáno před 6 let
V pohodě, cenné rady jsou k nezaplacení a za ně se člověk nemůže zlobit, i když zjsou podávány trochu jinou formou.
Fido&Fidorka
C
CuchNováček
Přidáno před 6 let
U mě taky dobrý :)
Karavan Fendt Saphir 470, jeden dospělý a dva svišti (15 a 7 let)
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 6 let
Dovolím si dotaz, poradí mi prosím někdo modifikovaný měnič cca 400W s dálkovým spínáním pomocí +12V v nějaké rozumné kvalitě? Díky Jarda
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
obávám se že ne. dálkáčem disponují například Phoenixy od Victronu ale to je jiná kategorie (sínus)
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 6 let
ja jsem si objednal s ciny jednokanalovy dalkovy ovladac (vysilac + prijmac) za cenu 11€,- v prijmaci je uz zabudovane rele 6 A DC,se zaviracim a
otviracim kontaktem, a zaviraci kontakt jsem paralelne pripojil na vypinac Meho sinusoveho menice (2000W trvaly vykon), ten vysilac je jako
privesek na klice s kontrolkou zapnuti, ja jsem ho nalepil na suchy zip k memu kontrolnimu panelu ve voze a zapinam tim muj menic,
chodi to bezvadne jako originalni dalkove spinani menice, funguje to do 50 m vzdalenosti. Pouzivam tyhle dalkove vypinace napr. i na
couvaci kamery (2 kusy), vyklapeci couvaci svetlomety na kazdem boku vozu, ktere me osvetluji zadni kola pri parkovani vozu za tmy,
osvetleni nastupnich schodu, Led-osvetleni markizy a.t.d., na to vse pouzivam vicekanalove spinace,abych nemusel mit na kazde zapinani
extra vysilac. moje obytna kabina je zvenci pokryta pozinkovanym plechem.ale presto nemam zadne problemy s rusenim vysilaciho signalu.
Honza/Discoverfun
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 6 let
Hm, tak to je škoda. Bezdrát nepotřebuji. Jasně že to lze nějak vykouzlit přes relátko, ale vznikají tím dva zásadní problémy. Zásah do nového měniče a komplikace při případné reklamaci a hlavně je to takové bastlení, ve kterém se po čase nevyzná ani ten kdo to stvořil nedej pak někdo cizí. Sinusové to mají, ale to je jiná cenová kategorie. Jaké modifikáče jsou spolehlivé tak, aby zvládl i delší provoz bez dohledu v zástavbě? Díky Jarda
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
To je těžko říct. Já modifikáče už vůbec nemontuju. Používám už jenom sínusový Phoenixy. Ten rozdíl v ceně není až tak hroznej. Carspy - nabíječky, zdroje, i měniče mi chcípaly jak na běžícím pásu.
R
Roman MarsalaČlen
Přidáno před 5 let
Ahojte. Dovolim si polozit 2-3 otazky. Chcem dat namontovat sinusovy menic Carclever 2000W. Chcem ho len na kavovar a mozno fen na vlasy. Umiestneny bude cca 1,2m od 180Ah baterie. Nebude pripojeny na 220V okruh OA. Len z menicovej zasuvky bude predlzovackou vyvedeny 1x do zasuvky v nabytku.
Teraz tie otazky. Je ten menic ok? Ake hrube by mali byt pripojovacie kable menic - bateria? Je nutne dat aj prudovu poistku 180A na + pol co najblizsie k baterii?
Dakujem. Roman
Roman 42, Iveta 40, Marek 10
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 5 let
čau Romane,
předpokládám že měnič má jištění v sobě (neznám ho, ale vesměs všechny mají) čili jistit nemusíš; ale pokud pojistku hned u baterie dáš = není to špatně (já jištění přímo u zdroje osazuju vždycky). Nikdy nevíš, kdy se ten kabel může o něco prodřít a vyzkratovat (je tam jednoduchá izolace).

Výpočet jištění:
2000W:12V=166A nejbližší rozměr pojistky je 175A
Výpočet vedení:
orientačně počítáme 3A na 1mm2
výpočet 175A:3=58mm2 nejbližší průřez je 50mm2
protože přívod je relativně krátký a zatížení krátkodobé - můžeme bez obav osadit padesátku vodič
R
Roman MarsalaČlen
Přidáno před 5 let
Karle super, dakujem za odpoved, to som potreboval vediet. Roman
Roman 42, Iveta 40, Marek 10
A
ajdaho2Člen
Přidáno před 5 let
Dobrý den ,
mám dotaz , jak velký měnič budu potřebovat na nabíjení 2 elektrokol současně , nabíječky jsou BOSCH na výstupu 36 V 4ah ,
děkuji za odpověď
Pavel
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 5 let
:) opět jednoduchej výpočet:

36V x 4A je 144W se ztrátama budeme počítat 160-170W, kus.
dvě nabíječky 2x170W = 340W při účinnosti měniče 85% nám 500W měnič postačí.
Já bych osadil Victroní Phoenix 800VA. Případně osmistovku Multiplus pro další využití.
CoralekCoralekČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

ajdaho2 napsal:

Dobrý den ,
mám dotaz , jak velký měnič budu potřebovat na nabíjení 2 elektrokol současně , nabíječky jsou BOSCH na výstupu 36 V 4ah ,
děkuji za odpověď
Pavel

Kup si originál BOSCH nabíječku na 12V.
Co ušetří opatrně propij.:)
Zdraví
Coralek
allfaallfaČlen
Přidáno před 5 let
Originální nabíječka Bosch na 12V je hodně drahá, skoro jako ten měnič, který se dá použít i na jiné spotřebiče. Taky už není moc k sehnání. Zvolil jsem měnič Phoenix 800VA a jsem spokojen. Mohu nabíjet obě kola současně.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,696,999 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.29615 sekund | Průměrně za: 0.29615 (0) sekund | Dotazy: 139 | Použitá paměť: 2.28MB/4MB