Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Co nedělat: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Co nedělat

Poslední aktualizace před 6 let
daluksdaluksČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj Karle,
Děkuji za osvětu, pro jistotu zkopírováno do Wordu jako četba na dlouhé zimní večery bez bydlíkování :g
Petr a HanaPetr a HanaČlen
Přidáno před 6 let
Také děkuji,vždy dobré rady a informace prostě kdo umí,umí.
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 6 let
Teda nevím proč se do toho pletu, ale pořád mi to připadá schizofrenický. Větší a větší měnič a větší a větší starosti, jak dobít baterii. Jednak si myslím, že je to dost nebezpečný, alespoň pro mě, a možná i zbytečný, taky alespoň pro mě. Mikrovlnku nepotřebuju, kafe si dám v mekáči nebo si ho udělám na plynu. Mám měnič 300W je pro dobití holícího strojku a žena má kulmu 20W a to je vše. Ale každý svého štěstí strojvůdcem...
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 6 let
Pak je asi lépe se do toho neplést, když Tě to nezajímá....
Jsou mezi námi i tací, kteří chtějí, aby většina toho, co s sebou vozí v karavanu, také fungovala! My např. mikrovlnku potřebujeme několikrát denně, po koupání používáme fén, milujeme "KÁVU", a "kafe" u mekáče si dáváme jen v případě ztroskotání...
Karle díky za tohle vlákno!! Zdravím Petr
Petr a Iva, BMW X5 + Bürstner Trecento 530 TS
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
Hoši, dobrý,
ale: prosím čistě technický připomínky :^,:_
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
To co mi vyhovuje, ještě nemusí vyhovovat někomu jinému a to co nepotřebuji, může být pro jiného velmi důležité.

Buďme nad věcí, věcní a tolerantní.
Fun
Smile
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Karlova akademie má být čistě technická a věcná. Proto budou témata průběžně rozdělována a příspěvky přesunovány pokud možno tak, aby to technické zůstalo.
Děkuji a pochopení.
Fun
Smile
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 6 let
Já tomu vláknu nerozumím. Nechybí nějaký začátek? Nebo příloha? Co nedělat? Sorry jako..
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 6 let
Je to Milane z Karlovo akademie, kde se probírají technické problémy související s elektrikou. V úvodním příspěvku k celé akademii je:

Karel: Protože pořád chybí informace o elektrice - jak v odborný tak v laický karavanistický veřejnosti, zakládám toto fórum speciálně pro elektrikářský dotazy.

Opět prosím: neplevelit nesmyslnejma připomínkama, pišme k věci, vyjadřujme se pokud možno technicky správně aby to NEZAPADALO BALASTEM.

No a tyhle příspěvky se tam začaly objevovat, takže chápu proč se to tu objevilo, ale asi mohl dát Mirek na začátek nějakej úvod, kde by na to upozornil.
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

Honza 11: píšeš, že víš kde je chyba; proč ji tedy neodstraníš ? Soráč, musel jsem si rejpnout !c
Žehlička na vlasy (pokud topí) určitě nebude mít příkon 20W. Bude mít (tipnu si) 200 anebo spíš víc W. Pokud ti kolabuje měnič, tak evidentně ta žehlička má tak 300-500W.
Běžný kulmy a žehličky na vlasy mají od 600-2000W.
Navíc tahat 200W z cigareťáku nejde. Ta zásuvka snese tak max 75 až hraničně 100W.
Takže pokud chceš z měniče tahat 200W musíš ho připojit přímo na baterku (kvalitní krokosvorky, nebo přímo očko a pod šroubek)
Žijeme jen jednou.
Upravil Laky dne 30.11.2017 14:09, před 6 let
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
V podstatě jsem se zabýval myšlenkou založit v akademii tlachárnu, ale to by stejně zapadalo balastem jako jiný vlákna.

S Mírou jsme se v začátku shodli na tom, že se to pokusíme to udržet co nejvíc "technický".
Protože některý příspěvky byly vyloženě "netechnický" Míra to promazal a dal sem.

Takže PROSÍM - zkusme si akademii udržet čitelnou a k užitku všem. Psát tam přece můžou všichni, ale né netechnický věci, ty tam fakt nepatří.
Sebekriticky: včetně pochval. Velký díky všem, vážím si toho, je to milý, ale patří to spíš do SZ.

Takže díky Míro, že udržíš akademii v stavu kdy bude k užitku všem.
M
michal mttČlen
Přidáno před 6 let
Karle,ahoj ! Vieš odhadnúť ako dlho (rozumej koľko krát)vydrží nadst.bateria (nová ) ultracell gél 2x 75Ah variť 4 presa denne na káv. Nespresso 1250W,menič 2500W mód.sínus ? (zima v Espaňa 1.2.3. mesiac 2018,dobíjanie booster,alebo centrála)Ďakujem,Michal
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
domnívám se že 3-4 várky denně určitě ano.
jestliže předpokládám provoz na ohřev (kompresorek mě nezajímá) cca 10 minut na 4 presa tak 1300W/12V=110A.
Při cca 10 minutách těch ohřevů je odběr 11Ah.
4x denně = 44Ah.
Z baterek 150Ah smíš vytáhnout cca půlku takže 75Ah.
Pokud budeš denně vařit 16 šálků Pressa tak bys měl cca obden plně baterky dobít.

Nepíšeš jestli máš soláry a jak velký (do Španěl bych bez min 200W setu vůbec nevyjížděl).
Booster - aby fungoval, musí jet třeba 1-3hodiny denně. Půlhodinovej přejezd toho moc nedá. Jen trhá desky. Nabíjet 45A pulzama těm slaboučkejm destičkám nepřidá, páč až po půl hodině začne dobíjecí proud klesat na příjemnejch 25-30A. Takže je dobrej na dlouhej přejezd.
Ale pokud stojíš 3-5dní na místě, tak moc nepomůže.
Centrála bude O.K., ale řve a pokud jsi na divoko, tak ji musíš hlídat, aby nedostala nožičky,....
Mě z toho (na cestu do ESP ) pořád nejlíp vychází výkonnej, kvalitní solár, nemůžu si pomoct.

Můj návrh: na střechu cca 250-300Wp s MPPT a centrálu jako zálohu (ale ta nejspíš nebude vůbec potřeba).
Upravil Karel Prokop dne 01.12.2017 11:04, před 6 let
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 6 let
Brát z 150Ah olověný baterky 110A jí taky moc radosti neudělá.
Co tak nastartovat jen během vaření espresa, aby baterce pomohl booster?
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
Ono to startování a booster taky není všespasitelný. Když kvůli každýmu kafi bude startovat studenej motor, tak filtr pevnejch částic za chvíli pjekně poděkuje (u novejch motorů se zanese jako když dehtuje studenej kotel).
Takže booster ano, ale všespasitelná věc to není. Jako u všeho: je třeba zvážit pečlivě všechny pro a proti.
ještě:
když přišly boostery: tak nebyly LFP baterky a superlevný Hondí kopie centrál. Soláry stály trojnásobek. Takže vývoj jde pořád dál,...
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 6 let
To je samozřejmě pravda. Já furt žiju v tom svém světě, kde žádné filtry řešit nemusím.
Podle mě, pokud chci používat takové spotřebiče, tak solární panel na autě je základ. A při dnešních cenách je 150Wp takové zdravé minimum.

Ještě mě napadla věc jak tomu pomoct a to dát do zásobníku už předehřátou vodu na plynu. Né vařící, ale teplou. Nebude pak nutné vodu tak dlouho ohřívat z baterek.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

dracekvo napsal:

To je samozřejmě pravda. Já furt žiju v tom svém světě, kde žádné filtry řešit nemusím.


:D já taky, Auto z r. 2000 s pevným turbem a stříkáním do komůrek. Vejfuck je jen kus trubky,...

Na ohřevy nebo chlazení elektrikou preferuju jednoznačně Lithium. Olovo nikdy nebylo koncipovaný na takovýdle dlouhodobý odběry a není to žádná hitparáda. Čímž neříkám že to nejde.
M
michal mttČlen
Přidáno před 6 let
Karel ahoj.Reagujem na tvoju odpoveď z 1.12.2017 ohľadne varenia kávy v E cez zimu.Po asi mesiaci v E môžem potvrdiť čo si napísal,že na 4 preso kávy denne stačí bat.150Ah +solár min.200W.Podmienka je,aby svietilo slnko.Ak nesvieti,použiješ centrálu,alebo piješ zalievanú./môj prípad,doteraz 2dní/.Tv pozeráme asi 3hod denne.Stojíme na divoko 6-7 dni na jedním mieste.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
Michal mtt: ano, ono je to o tom, že ta elektrika jde poměrně snadno spočítat: jsou to jen kupecký počty: Má dáti/Dal
a když máme jasný info o spotřebě, a relativně použitelný info o příkonu (přísunu energie) tak se dá spočítat spotřeba: plán A a i rezerva a náhradní řešení: plán B.
A to je přesně ono.
Příjemnej pobyt v Esp. :_:g
závist, hned bych jel taky :c
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: daluks, Petr a Hana, Sapuki, PetrN, Karel Prokop, Fun, 1jgs - Milan, PetrDubi, Laky, michal mtt, dracekvo

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,670,064 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21677 sekund | Průměrně za: 0.21677 (0) sekund | Dotazy: 131 | Použitá paměť: 2.2MB/2MB