Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Solární panel: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Solární panel

Poslední aktualizace před 6 let
pilinispilinisČlen
Přidáno před 6 let
Zdravím chci se zeptat máte někdo zkušenost s tímto ohebným panelem. Jak se chová na střeše a jak se přidělává na co si dát pozor. Dík za názory chci si ho koupit tak sonduju.
Honza
Já Honza a Gábina a obytné auto Fiat Dukáto 2,3 96Kw
pilinis Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
P
prodej ducatoČlen
Přidáno před 6 let
Z důvodu váhy jsem také pořídil tento flexi panel - 150Wp. Nelepil jsem ho přímo na střechu, ale na hliníkový rámeček a ten teprve na střechu. Při nalepení na střechu údajně při vysokých teplotách na slunci dochází k přehřívání a snížení výkonu.
Jinak panel splnil to, co jsem očekával. Přijatelný výkon a velmi nízkou váhu.
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 6 let
Mám 100W flexi panel nalepený přímo na střeše auta dva roky a spokojenost. Na přímém slunci dává podle regulátoru cca 75W.
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 6 let
Já mám na střeše semi-flexibilní panel dva roky a bez problémů, ale je to od zkrachovalého amerického výrobce Unisolar. Mám ho nalepený přímo na střechu (v základu má samolepící spodní stranu), jen jsem ho na přední hraně ještě přilepil sikaflexem a "přeplátoval" hliníkovým páskem.

Ale osobně bych si nekupoval ten typ, který je na fotce. Dělají se totiž dva typy flexibilních panelů:

www.lensunsolar.com/image/data/FX%20install/detail/ETFE%20V-logo.jpg


1) levný - jako krytí i podklad je použitá PET folie, má nižší účinnost (nižší propustnost horní PET folie), PET folie se teplem víc roztahuje, takže panel víc pracuje, standartní záruka je 2 roky a výrobci udávají životnost kolem 5 let.

2) drahý (cena je cca dvojnásobná oproti levnému) - krytí folie ETFE, podklad fiberglass (sklolaminát) - takže minimální teplotní roztažnost (oproti plastu), panel je méně ohebný než ten levný a je tlustější (i o něco těžší), záruku dávají lepší výrobci 5 let a udávaná životnost je minimálně 10 let.

Ještě se dělá jedna varianta, kde je na vrchu ETFE a jako podklad hliníkový plech, ale vyrábí je minimum výrobců. Výrobci varianty 2 tvrdí, že se ETFE folie lépe spojí se sklolaminátem, než s hliníkem, takže je výsledný výrobek trvanlivější, ale nemám s tím žádné zkušenosti, takže nevím, jestli to není jenom marketing.

U těch levných často začne po několika letech degradovat ta vrchní PET folie a zbarví se do mléčného zákalu (to samé dělají i levné solární lampičky na zahradu) nebo udělá pochýře, případně se začne loupat. Potom už je panel na vyhození.

Pokud už tam někdo budete dávat ten levnější panel, tak doporučuju nelepit, ale použít nějaký způsob pro rozumnou demontáž na konci životnosti.
Upravil PetrDubi dne 27.11.2017 14:58, před 6 let
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 6 let
Jediné výhody flexibilního panelu jsou váha a možnost nalepit ho na zaoblenou část alkovny. Vzhledem k absenci chlazení mají panely horší výkon, v létě výrazně. Veškeré teplo se převádí do polystyrenové střechy, a co dělá polystyren v horku? Odpařuje se... Já bych ho na autě nechtěl. Flexibilní panely jsou vhodné na lodě, na zvedací střechy westfalií apod.
pilinispilinisČlen
Přidáno před 6 let
Díky všem za rady.
Chci ten solární panel koupit na : www.banggood.com nevíte doplácí se clo i dph nebo ne.Dík za odpověd
Je to tento.Váš názor je dobrý nebo ne a proč.

https://www.bangg...rehouse=CN
Já Honza a Gábina a obytné auto Fiat Dukáto 2,3 96Kw
MajliMajliČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

pilinis napsal:

Díky všem za rady.
Chci ten solární panel koupit na : www.banggood.com nevíte doplácí se clo i dph nebo ne.Dík za odpověd
Je to tento.Váš názor je dobrý nebo ne a proč.

https://www.bangg...rehouse=CN


https://www.nakup...clo-a-dph/
fidofidoČlen
Přidáno před 6 let
Já si myslím, že na cenu cca 6400,- napálí celňácí clo i DPH. :v
Fido&Fidorka
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
Jak zminuje Petr a Tomas, v lete vyznamne snizeni vykonu a degradace vrchni vrstvy. Kdo neveri, tak to mam na strese. Nastesti jsou tam jeste dva normalni panely co zachranuji situaci v horkem letnim dnu a zapnutem presovaru. Jinak pro bezne nabijeni to tak neni znat.
Miloš
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: pilinis, prodej ducato, Tomik Kralu, PetrDubi, Tomas Brabec, Majli, fido, Garda

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,391,724 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17936 sekund | Průměrně za: 0.17936 (0) sekund | Dotazy: 93 | Použitá paměť: 1.96MB/4MB