Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Vestavba do MPV: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Vestavba do MPV

Poslední aktualizace před 6 let

Anketa: Raději si půjčit a nekupovat šrot

    Ano [13/24]54 %
    Ne(za 50 000,- něco i slušného seženeš) [11/24]46 %
V
Vojt4Nováček
Přidáno před 6 let

Citovat

Martin Mrak napsal:

To ano, šaran asi není špatný, ale záchod do něj nedáš a když dáš tak si na něj nesedneš. ani kalhoty si tam pořádně nenatáhneš. Představ si třeba příklad, když hustě prší a ty potřebuješ přeskládat auto z jízdní verze na spací verzi a ještě si mezi tím udělat něco na jídlo. a dotoho tam asi nebudeš sám. do toho věčné přehazování věcí sem a tam.
Každé MPV je rychlejší, pohodlnější na jízdu a má menší spotřebu, ale záleží, jestli chceš pohodlně jezdit, nebo se třeba pohodlně vy... použít záchod. Z tohoto pohledu bych já určitě volil velký prostor.

Už když přijedeš do kempu s dodávkou, tak si rychle uvědomíš o kolik máš víc prostoru, než ti v MPV.
A to nemyslím vůbec zle, já moc fandím lidem, kteří jezdí starejma kárama, v MPV, nebo třeba jen pod stan.


Asi jste mě nikdo moc nepochopil. Jsem zvyklý spávat pod širákem a MPV mi bohatě stačí. Nepotřebuju velkou dodávku s obřím letištěm, sprchou a záchodem.
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 6 let
Ja si ted dovolim byt celkem offtopic, a to z jednoho duvodu..... Prvni 2 roky "karavaningu" jsem prozil v Honde Civic z roku 1990 kde se da celkem obstojne vyspat, vejde se tam kanystr s vodou na oplachnuti, lednicka na 12V a celkem hodne veci... 2x jsem si takto uzil Chorvatsko, vzdy spani na divoko. Honda zrala docela malo. Jeste pred tim jsem zil v USA kde jsem tu samou Hondu Civic vlastnil a objel jsem s ni cele USA - cestovani dva mesice jen timto autem, obcas motel... Proto si myslim ze muzu "soudit". Do zacatku super aby clovek zjistil ze opravdu chci poznavat. Ale to jak tu zaznelo vyse, moct se v klidu vys..... prchovat treba v aute, nehlede na to se po ranu v desti postavit a protahnout/procvicit, uz bych mensi nechtel nez co mam ted... Zde jsem nasel uplne presne stejne auto na prodej:

https://auto.bazo...nsberg.php

a to! ze to proste ma sprchu, topeni, zachod, spoustu teple vody a pohodlne postele, to proste za tech 40 tisic navic stoji... Proto jsme na zacatku psal ze offtopic protoze vim ze zadavatel tematu pise do 50 tisic strop a vic mozna nema, a mozna treba chce opravdu jen nizke male auto... Jen jsem chtel napsat svuj nazor ze jsem to take tak mel a po case jsme se presvedcil ze kosmik je opravdu to nejmensi kde muzu pohodlne pobyvat, specilane kdyz se vyskytuje pritelkyne, pripadne psisko treba. Toho zadavatele inzeratu osobne neznam jen jsem konecne po peti letech nasel inzerat na uplne stejne auto jako mam ja, tudiz nejen spaci camper, ale ze to ma i WC ale hlavne plnou sprchu i s bojlerem. To vetsinou takto male dodavky nemaji. A to je prave to co pak cloveku na cestach chybi.... Neni nad to bejt cistej a vonavej kdyz chci vlitnout na svou babu :-D

KAZDOPADNE TI MOC PREJU AT NAJDES PRESNE TO CO HLEDAS. CAU DAN
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
jirkajjirkajČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,tak si kup Citroen Berlingo 2.0hdi Multispace.Za 40t koupíš pěký kus.Má dvoje šoupačky,bezproblémový motor,jediný problém zarezlá zad. náprava,ale dá se koupit po repasi
už okolo 4t kč.

jirka
V
Vojt4Nováček
Přidáno před 6 let

Citovat

floridan79 napsal:

Ja si ted dovolim byt celkem offtopic, a to z jednoho duvodu..... Prvni 2 roky "karavaningu" jsem prozil v Honde Civic z roku 1990 kde se da celkem obstojne vyspat, vejde se tam kanystr s vodou na oplachnuti, lednicka na 12V a celkem hodne veci... 2x jsem si takto uzil Chorvatsko, vzdy spani na divoko. Honda zrala docela malo. Jeste pred tim jsem zil v USA kde jsem tu samou Hondu Civic vlastnil a objel jsem s ni cele USA - cestovani dva mesice jen timto autem, obcas motel... Proto si myslim ze muzu "soudit". Do zacatku super aby clovek zjistil ze opravdu chci poznavat. Ale to jak tu zaznelo vyse, moct se v klidu vys..... prchovat treba v aute, nehlede na to se po ranu v desti postavit a protahnout/procvicit, uz bych mensi nechtel nez co mam ted... Zde jsem nasel uplne presne stejne auto na prodej:

https://auto.bazo...nsberg.php

a to! ze to proste ma sprchu, topeni, zachod, spoustu teple vody a pohodlne postele, to proste za tech 40 tisic navic stoji... Proto jsme na zacatku psal ze offtopic protoze vim ze zadavatel tematu pise do 50 tisic strop a vic mozna nema, a mozna treba chce opravdu jen nizke male auto... Jen jsem chtel napsat svuj nazor ze jsem to take tak mel a po case jsme se presvedcil ze kosmik je opravdu to nejmensi kde muzu pohodlne pobyvat, specilane kdyz se vyskytuje pritelkyne, pripadne psisko treba. Toho zadavatele inzeratu osobne neznam jen jsem konecne po peti letech nasel inzerat na uplne stejne auto jako mam ja, tudiz nejen spaci camper, ale ze to ma i WC ale hlavne plnou sprchu i s bojlerem. To vetsinou takto male dodavky nemaji. A to je prave to co pak cloveku na cestach chybi.... Neni nad to bejt cistej a vonavej kdyz chci vlitnout na svou babu :-D

KAZDOPADNE TI MOC PREJU AT NAJDES PRESNE TO CO HLEDAS. CAU DAN


Auto využiju jako přespávací asi 3týdny v létě a jinak bych jej chtěl normálně využívat.
Nechci obytňák, nebo alespoň ne teď.
Sprchu ani záchod v autě opravdu teď nepotřebuji.
Jednoduše chci MPV a teď je otázka na vás všechny jaké by jste mi pro mé účely doporučily[big][/big]
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Vojt4 napsal:

Citovat

floridan79 napsal:

Ja si ted dovolim byt celkem offtopic, a to z jednoho duvodu..... Prvni 2 roky "karavaningu" jsem prozil v Honde Civic z roku 1990 kde se da celkem obstojne vyspat, vejde se tam kanystr s vodou na oplachnuti, lednicka na 12V a celkem hodne veci... 2x jsem si takto uzil Chorvatsko, vzdy spani na divoko. Honda zrala docela malo. Jeste pred tim jsem zil v USA kde jsem tu samou Hondu Civic vlastnil a objel jsem s ni cele USA - cestovani dva mesice jen timto autem, obcas motel... Proto si myslim ze muzu "soudit". Do zacatku super aby clovek zjistil ze opravdu chci poznavat. Ale to jak tu zaznelo vyse, moct se v klidu vys..... prchovat treba v aute, nehlede na to se po ranu v desti postavit a protahnout/procvicit, uz bych mensi nechtel nez co mam ted... Zde jsem nasel uplne presne stejne auto na prodej:

https://auto.bazo...nsberg.php

a to! ze to proste ma sprchu, topeni, zachod, spoustu teple vody a pohodlne postele, to proste za tech 40 tisic navic stoji... Proto jsme na zacatku psal ze offtopic protoze vim ze zadavatel tematu pise do 50 tisic strop a vic mozna nema, a mozna treba chce opravdu jen nizke male auto... Jen jsem chtel napsat svuj nazor ze jsem to take tak mel a po case jsme se presvedcil ze kosmik je opravdu to nejmensi kde muzu pohodlne pobyvat, specilane kdyz se vyskytuje pritelkyne, pripadne psisko treba. Toho zadavatele inzeratu osobne neznam jen jsem konecne po peti letech nasel inzerat na uplne stejne auto jako mam ja, tudiz nejen spaci camper, ale ze to ma i WC ale hlavne plnou sprchu i s bojlerem. To vetsinou takto male dodavky nemaji. A to je prave to co pak cloveku na cestach chybi.... Neni nad to bejt cistej a vonavej kdyz chci vlitnout na svou babu :-D

KAZDOPADNE TI MOC PREJU AT NAJDES PRESNE TO CO HLEDAS. CAU DAN


Auto využiju jako přespávací asi 3týdny v létě a jinak bych jej chtěl normálně využívat.
Nechci obytňák, nebo alespoň ne teď.
Sprchu ani záchod v autě opravdu teď nepotřebuji.
Jednoduše chci MPV a teď je otázka na vás všechny jaké by jste mi pro mé účely doporučily[big][/big]


Já mám Espase II. je to kára z roku 91. ale v dobrém stavu. Je úplně bezcená a neprodejná. Ale když bych potřeboval, tak po vyložení sedaček mám rovné letiště po celém autě. Pro dva na přespání uplnej luxus. Na příští rok jsem ho nabídl sestře na dovču místo stanu.
Píšu to proto, protože i tak se dá jezdit - úplně bez úprav. No a pokud se zakladatel ptá jaké auto si má koupit, tak bych doporučil určitě nějakou pestrou barvu ať nesplývá s šedou silnicí a je pěkně vidět. Typ auta si bude muset opravdu vymyslet sám. Dle svých přání a možností.
Martin
Facebook- Martin Havelka
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Vojt4 napsal:
Auto využiju jako přespávací asi 3týdny v létě a jinak bych jej chtěl normálně využívat.
[big][/big]


Tak to je taky docela zasadni informace, ze na bydleni auto budes mit jen na asi 3 tejdny v lete a jinak potrebujes kazdodenni povoz po zbytek roku. To pak chapu :-) Ja tim mym jezdim kazdej den do prace z prace a na spotrebu to neni uplne to nej.
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
V
Vojt4Nováček
Přidáno před 6 let

Citovat

floridan79 napsal:

Citovat

Vojt4 napsal:
Auto využiju jako přespávací asi 3týdny v létě a jinak bych jej chtěl normálně využívat.
[big][/big]


Tak to je taky docela zasadni informace, ze na bydleni auto budes mit jen na asi 3 tejdny v lete a jinak potrebujes kazdodenni povoz po zbytek roku. To pak chapu :-) Ja tim mym jezdim kazdej den do prace z prace a na spotrebu to neni uplne to nej.


Právě proto bych uvítal něco s nízkou spotřebou. To Sharan s motorem 1.9TDI splňuje.
Líbí se mi ale třeba Citroen Jumpy, nebo možná Peugeot 807. Nebo něco z trojice Citroen Berlingo, Peugeot partner, Renault Kangoo... nevím ale co z toho si vybrat aby to byl trochu držák a dobře se s tím jezdilo.
zynazynaNováček
Přidáno před 6 let
Měl jsem Sharana 1.9 a jako každé auto chtěl svůj servis a měl své bolístky.
Spát se v něm dá.
Ale pro inspiraci jeden odkaz z klubu :
http://www.vw-clu...lit=postel
Zbyněk+Anička a hodně občas Vítek+Terezka
W
walibukČlen
Přidáno před 6 let
Sharan je super auto, jeho hlavnou chybou je že staršie ročníky majú všetky moc hrdzavý podvozok. Čo je na nich super že sa dajú relatívne lacno zohnať aj 4x4 a samozrejme skvelý motor 1,9 tdi.
Pre aké také minimalistické pohodlie je dóležité aby si mal výšku nad lehátkom aspoň 90-100 cm. V prípade ak prší, je to s malým autom horšie ako zo stanom. Prídeš mokrý z výletu a nemáš sa ani ako prezliecť, navyše všetko v aute navlhne.

Pre moju dcéru cestovatelku som hľadal niečo podobné ako chceš ty a vytipoval som Peugeot Partner Outdoor teepee. Má zvýšený podvozok, je dosť veľké, kvalita prijateľná, spotreba nízka. Má ale len 5 stupňovú prevodovku a tak na diaľnici je dobrá spotreba len do rýchlosti 110 km. Motor by mal mať najazdené čo najmenej, max 150 tis. Treba vyhľadať recenzie na jazdenky.

Na tie skrinky ako je na obrázku v tvojom prvom príspevku by som sa vykašľať, stačí kempový stolík a kresielko, plachta s dvomi tyčami k autu, kanister na vodu a vymeniť autobatériu za semitrakčnú čo najväčšej kapacity čo ti tam vlezie namiesto štartovacej. Ja kupujem zn. Optima.
Y
YonČlen
Přidáno před 6 let
Jojo, Sharany (Galaxie a Alhambry) trpi korozi podvozku, ale sikovny autoklempir si s tim poradi, viz temata na zminenem VW-klubu Smile Druhy problem je hnijici hlinikova trubka od klimatizace, ale na to to nejezdi a je to resitelne. Zadne auto neni dokonale a ma sve mouchy.
S trochou stesti se Ti podari sehnat i kempovou upravu se zvedaci strechou :-) jako treba tento:
https://www.mobil...470835.htm
a delaly se i u starsich modelu, ale tam jsem je videl jen s motorem 2,8VR6.
VW Sharan s postelí :-) -> T5 Multivan
allfaallfaČlen
Přidáno před 6 let
T4 není zas moc velká a transportérem se jezdí normálně v denním provozu. Já když jsem koupil transportéra, nechtěl jsem ničím jiným jezdit. Vnitřní prostor komfortní. Vestaveb je spousta nafocených na Transporterclubu, tam ti i poradí. Když koupíš verzi "autobus", můžeš jezdit ve více lidech. Slopíš lavice a lehce uděláš postel, bez velkých investic. Úložného místa je taky dost.
http://www.transporterclub.cz/forum/6...ove-upravy
A jestli to budeš používat tři týdny, nebo více je jedno. Za týden tě bude to neustálé přemísťování věcí v menším autě s..át. Navíc si myslím, že až pojedeš na tři týdny, budeš pak jezdit častěji, to chytne každého. Ale je to jen můj názor.
Upravil allfa dne 26.11.2017 12:45, před 6 let
Z
zdenek675Člen
Přidáno před 6 let
VW T4 5 sedadel sedadla jsem vyndaval vestavba též nadzvednout a vyndat s autem sem jezdil autodopravu.

Automatické sloučení 26.11.2017 14:25:
Dnes jezdím VW T4 3 sedačky konstrukce přišroubována k polaze (překližka) nevyndavám na přespání dobré
Upravil zdenek675 dne 26.11.2017 15:25, před 6 let
zdenek675 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
kapajapakapajapaČlen
Přidáno před 6 let
Udělali jsme si spací vestavbu v Kangoo. Maximální spokojenost . Naloženo za 30 minut. Nyní máme vestavbu DV v Ducatu. Stan za autem jsme využili jednou, protože jsme měli hodně štěstí na počasí.
S kangem jsme ale všude zajeli.
Upravil kapajapa dne 28.11.2017 11:45, před 6 let
kapajapa Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
LumajrLumajrČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, jako malé/velké MPV za málo peněz bych doporučil Citroen Evasion (Fiat Ulysse, Peugeot 806, Lancia Zeta - stejné auto). Díky hranatosti má velký vnitřní obestavěný prostor, Evasion ve výbavě má i přední otočná sedadla s područkami, za sedačkama je 200 cm místa naprosto rovné plochy (berlingo má výškový skok a asi 170-180cm), dveře šoupačky (na rozdíl od sharana). Byl jsem s ním v Norsku skoro 3 týdny a vzadu se kromě spaní pro 2 vešla ještě 2 kola, věci na kempování, jídlo atd. S 2.0 Hdi se dá jezdit dálky kolem 5-6l dálky plně naložené. Jo a je to v pozinku, takže pokud nebylo bourané, tak nezrezne. Pozor na novější verze - od roku 2002 s označením C8 - mnohem méně spolehlivá auta, filtr pevných částic, brzdy atd (má můj bratr). Já + táta jsme na evasionech najeli tak 150 000 Km a nechali nás jen jednou: palivové čerpadlo. Odchází blbosti: otáčkoměr, někdy i rychloměr, otevírání zadních dveří zvenku (zevnitř vždy funguje:), ale s tím se dá žít, jinak je to držák. Daji se sehnat za málo cca 1000 E třeba tady: willhaben.at
Lumajr
H
HKRČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

kapajapa napsal:

Udělali jsme si spací vestavbu v Kangoo. Maximální spokojenost . Naloženo za 30 minut. Nyní máme vestavbu DV v Ducatu. Stan za autem jsme využili jednou, protože jsme měli hodně štěstí na počasí.
S kangem jsme ale všude zajeli.


Ahoj! Můžu se zeptat, zda je stan vlastní výroby? Jinak mě také láká přespání v našem prý nejmenším MPV Oplu Meriva B. Po sklopení zadních sedadel dopředu a max. posunutí a sklopení předních vznikne vzadu rovina o délce 190 cm a šířce 135 cm a 103 cm v kufru. Pokud se překlene mezera pro nohy nějakou překližkou a položí matrace, dá se na "lůžku" v pohodě i sedět. Vidím to ale tak na 1 noc při výjezdu v dosahu do 150 km. Jinak se vstává odkudkoliv ve 20 letech a jinak to dá kostra pocítit po cyklo nebo turistickém výkonu v 50 !t. Matrace nám přišla až na podzim, takže v reálu nevyzkoušeno :l !d. A naprosto souhlasím s Floridan79 - co WC a sprcha?
Hana a Libor, zatím bez bydlíku 😊🚴‍♀️🚴‍♂️
Upravil HKR dne 29.11.2017 21:00, před 6 let
HKR Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
kajman111kajman111Člen
Přidáno před 6 let
Loni jsem za víkend udělal takovou rychlo vestavbu do Fiatu Doblo 1.2 na LPG. Vnitřek sem vyřezal ze 2 osb desek a naprosto v pohodě. Dalo se s tím jezdit normálně v provozu, všechno bylo v kufru. Po dojezdu někam, během 5-10 min všechno připravené na spaní. A celá vestavba nás přišla asi na 2-3 000 Kč.
Žducháto 2,5tdi L1H1, Čmundajek ix20 1.4crdi, LMC 400SD
Upravil kajman111 dne 30.11.2017 17:12, před 6 let
kajman111 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
CibiCibiČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Lumajr napsal:

Ahoj, jako malé/velké MPV za málo peněz bych doporučil Citroen Evasion (Fiat Ulysse, Peugeot 806, Lancia Zeta - stejné auto). Díky hranatosti má velký vnitřní obestavěný prostor, Evasion ve výbavě má i přední otočná sedadla s područkami, za sedačkama je 200 cm místa naprosto rovné plochy (berlingo má výškový skok a asi 170-180cm), dveře šoupačky (na rozdíl od sharana). Byl jsem s ním v Norsku skoro 3 týdny a vzadu se kromě spaní pro 2 vešla ještě 2 kola, věci na kempování, jídlo atd. S 2.0 Hdi se dá jezdit dálky kolem 5-6l dálky plně naložené. Jo a je to v pozinku, takže pokud nebylo bourané, tak nezrezne. Pozor na novější verze - od roku 2002 s označením C8 - mnohem méně spolehlivá auta, filtr pevných částic, brzdy atd (má můj bratr). Já + táta jsme na evasionech najeli tak 150 000 Km a nechali nás jen jednou: palivové čerpadlo. Odchází blbosti: otáčkoměr, někdy i rychloměr, otevírání zadních dveří zvenku (zevnitř vždy funguje:), ale s tím se dá žít, jinak je to držák. Daji se sehnat za málo cca 1000 E třeba tady: willhaben.at


chtěl jsem napsat to samé. Případně jejich dodávkové varianty (Scudo, Expert, Jumpy) , sice nemají ty pohodlné vychytávky (otočné sedačky s područkami, vyndavací sedadla), ale je to vyměnit a těch 20cm, o které jsou vyšší, se vždy hodí. Dělal jsem jednoduchou rozkládací postel do Scuda a byla to pohoda, za minutu jsme spali a kolem dost místa.
VW LT 35 maxi
mekiemekieČlen
Přidáno před 6 let
Sice to není do 50tis., ale zase bys už nemusel nic dodělávat - nic o tom nevím, jen jsem to zahlédl na Bazosi a vzpomněl si na tebe https://auto.bazo...k-2005.php
Jinak, jestli jsi na FB, tak je tam skupina "Kempování nejen s MPV-spací vestavby" tam je taky dost inspirace na jednoduchou předělávku.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
RIVARIVAČlen
Přidáno před 6 let
Mám tovární vestavbu na Citroen Berlingo prodloužený Romahome duo. Vyrobeno ve Francii pro švédský trh, 2.0Hdi, délka 4,95. Je tam vše potřebné, jako v klasické vestavbě, ale pouze pro dva. Třeba bude někoho inspirovat zahraniční video vnitřní úpravy-ručně napsat do vyhledávače - www.romahome duo.Vlastní foto bohužel nemám.
Z Nového Jičína zdraví Milan
JabberwockyJabberwockyČlen
Přidáno před 6 let
Mrňavé dodávky velikostně na úrovni Transporteru a uspořádáním podobné škodě 1203 dělali Asiati. My máme Kiu Pregio 2.7 D, r.v. 1998, a do Tebou stanoveného limitu jsme v pohodě vešli. Spotřeba je, pravda, vyšší – cca 8,5 l nafty na 100 km. „Vestavbu“ vyřešilo samodomo letiště a je. Alternativou budiž Mazda E, Mitsubishi L 300, Hyundai H-100. Z menších mě pak napadají takové ty bobky typu Daihatsu Hijet, Piaggio Porter, Subaru Libero a jak se všechny tyhle minidodávečky jmenují. Občas něco z toho vídám. To jen pro případnou inspiraci.
VIRIBVS VNITIS
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete upravit anketu v tomto vlákně.
Vy nemůžete hlasovat v anketě v tomto vlákně
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,325,865 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.34239 sekund | Průměrně za: 0.34239 (0) sekund | Dotazy: 158 | Použitá paměť: 2.48MB/2MB