Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Fiat Ducato 130 -> 150: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Fiat Ducato 130 -> 150

Poslední aktualizace před 6 let
B
beertyguruČlen
Přidáno před 6 let
Caute,

riesil uz niekto prerabku motora Fiat Ducato 2016 zo 130 na 150 koni? Mam na mysli originalnymi suciastkami, nie chip tuningom.

Vdaka.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 6 let
Jde o to proč ?
Kvůli 20 poníkům ?
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
B
beertyguruČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

SignBoss napsal:

Jde o to proč ?
Kvůli 20 poníkům ?


Ano. Podla mojho laickeho pohladu ide o vymenu turba a nahratie noveho softveru.
HHHHČlen
Přidáno před 6 let
Nejsem sice odborník ale výměna turba a soft neváží 20kg o toto je 150 těžší


Honza
J
Jakub SatekČlen
Přidáno před 6 let
Rozdíl je v turbu. 150ka má turbo s variabilním naklapenim lopatek.
---Specializujeme se na obytné vestavby KNAUS a elektroinstalace obytných vozidel ---
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 6 let
Trochu nechápu proč to řešit výměnou součástek jako je turbo a vstřiky a následně řešit SW, když to jde jen chipem od někoho kdo doopravdy ví co dělá. Už jsem to řešil v jiném vláknu. S chipem na 156 PS jsem u Boxera 2.8 HDI najel 495 tisíc km a nedal jsem do auta ani korunu navíc na opravách. Za mě je to nesmysl.
J
Jakub SatekČlen
Přidáno před 6 let
Mám upravený SW na novém EURO5+ a EURO6 a spokojen, najeto zatím přes 50tis. Poznat to je, hlavněš s vlekem. Spotřeba o něco lepší, u EURO5+ se pohybuje vesměs do 9l, u EURO6 kolem 9-10
---Specializujeme se na obytné vestavby KNAUS a elektroinstalace obytných vozidel ---
HrochHrochČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

HH napsal:

Nejsem sice odborník ale výměna turba a soft neváží 20kg o toto je 150 těžší


Honza


Honzo, můžu se zeptat, kde jsi přišel na to, že je tam rozdíl 20 kg ???
HHHHČlen
Přidáno před 6 let
Na veletrhu v Brně ceník příplatku +cca 20Kg a cca 45 000,.Kč
u nového EURO 6 (nešel jsem rychle jen 4 výrobce a u všech je navýšení)

kouknul jsem ještě do papírů když jsem kupoval svůj a tam navýšení v kg není (EURO 5)
pak jsem koukal na stránky Fiatu a tam jsem navýšení nenašel tak nevím

Honza
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

HH napsal:

Na veletrhu v Brně ceník příplatku +cca 20Kg a cca 45 000,.Kč
u nového EURO 6 (nešel jsem rychle jen 4 výrobce a u všech je navýšení)

kouknul jsem ještě do papírů když jsem kupoval svůj a tam navýšení v kg není (EURO 5)
pak jsem koukal na stránky Fiatu a tam jsem navýšení nenašel tak nevím

Honza


Možná, že jsem trochu natvrdlý, ale mám dojem, že zde jde o navýšení výkonu motoru a né o navýšení hmotnosti.
HrochHrochČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

HH napsal:

Na veletrhu v Brně ceník příplatku +cca 20Kg a cca 45 000,.Kč
u nového EURO 6 (nešel jsem rychle jen 4 výrobce a u všech je navýšení)

kouknul jsem ještě do papírů když jsem kupoval svůj a tam navýšení v kg není (EURO 5)
pak jsem koukal na stránky Fiatu a tam jsem navýšení nenašel tak nevím

Honza


Tak jsem trošku pohledal a v ceníku Carthaga uvádí rozdíl mezi 130 HP a 150 HP EURO6 11kg. ( http://www.cartha.../download/ )
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
Motor 150 má oproti 130 jiné turbo a jiné vstřiky,samozřejmě sw. Já osobně jsem odpůrcem chipování, ale je to každého věc. A těch 20 koní je opravdu znát, hlavně když přijdou kopce a protivítr...
Y
YenkeeČlen
Přidáno před 6 let
Váhový rozdíl mezi motory 130 a 150 koní není vůbec žádný. Možná pokud porovnáváte EURO 5+ a EURO 6 tak to ano. Rozdíl v těchto motorech jak již tady bylo řečeno je pouze v SW a v turbu, které má u 150 k nastavitelné lopatky. Jinak jsou motory naprosto stejné.
B
beertyguruČlen
Přidáno před 6 let
Vdaka za odpovede. Neviete ci je u tychto dvoch verzii 130 a 150 rovnaka prevodovka?

Rozmyslam teda nad chiptuningom. Je aj niekto s negativnymi skusenostami?

Dik
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 6 let
Není stejná převodovka, motor 150 má delší rychlosti - to znamená že s motorem 150 bude mít na 6 rychlostní stupeň méně otáček než 130, ten bude točit víc.
B
beertyguruČlen
Přidáno před 6 let
Nemate nahodou prosim cisla dielov tych dvoch prevodoviek? Vdaka
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 6 let
turbo,vstřiky,převodovka...a také větší průměr spojky o cca 3cm má 150Ps motor ;)
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
surficisurficiČlen
Přidáno před 6 let
Ten průměr spojky zrovna řeším.Mám2.3 s čipem a průměr spojky je 250.Díval jsem se že ty 150Ps maj průměr 260.Chtěl bych to překopat na tu větší lamelu.Nedělal to už někdo.Musí se měnit i setrvák,jak potom se starterem?
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Osobne bych se na to cely vykaslal. Pomer toho co ziskas k tomu co obetujes je spatny.
Pokud je to nevyhnutelny, zvolil bych radikalni reseni.




.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Osobne bych se na to cely vykaslal. Pomer toho co ziskas k tomu co obetujes je spatny.
Pokud je to nevyhnutelny, zvolil bych radikalni reseni.




.



Přesně tak, žasnu nad tím co tu řeší špatná volba při koupi vozu . Kochám se jízdou a nejedu dostihy ale na dovolenou , pokud to nejede tak udělejte třídění v kufru a vyházejte zbytečnosti uberte pitnou vodu atd. Mi to 2.3litr. těch 120km udělá někteří jezdí i 160km s alkovnou a 3.litr. motorem ale ta spotřeba je jinde a životnost + bezpečnost jízdy na nule .
Žijeme jen jednou.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,039,623 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21574 sekund | Průměrně za: 0.21574 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.25MB/2MB