Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Topení do teardropu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Topení do teardropu

Poslední aktualizace před 6 let
HrenyHrenyČlen
Přidáno před 6 let
Zdravím, snažím se vymyslet vhodné topení do teardrop caravanu, na PB, co nejmenší s výdechem splodin, abychom se neuduisli. Bohužel jsem ve slepé uličce a tak mi napadlo se poptat na fóru. Nezná někdo vhodné zařízení?

Děkuji

Automatické sloučení 26.11.2017 19:39:
Tak jsem se rozhodl pro MORA PT 6150.
Upravil Hreny dne 26.11.2017 20:39, před 6 let
vsazavskyvsazavskyČlen
Přidáno před 6 let
Vladimír + Ivana, Dethleffs + Boom
HrenyHrenyČlen
Přidáno před 6 let
nerozumim, ja nechci kupovat cely teardrop, jenom sehnat topeni
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 6 let
Nejmensi topeni na LPG je Truma 1800 E -, zadej si nemeckou Google a napis tam - Truma 1800 E, ted je tam jedna na prodej se vsemi
hadicemi,kominem, ovladacim panelem za 200 €, ten Inserat je tam od vcerejska -26.11., nove stoji okolo 650 €.
Honza/Discoverfun
HrenyHrenyČlen
Přidáno před 6 let
Nehledám topení na LPG, ale na PB a z druhe ruky bych nebral, nemyslím že je to bezpečné
J
Jirka WČlen
Přidáno před 6 let
LPG-PB. Komu není rady, tomu není pomoci. Kolegové se snaží a.....
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Hreny napsal:

Nehledám topení na LPG, ale na PB a z druhe ruky bych nebral, nemyslím že je to bezpečné


Ahoj.Discoverfun ti ale poradil dobře.Nic menšího neseženeš a dal ti jen typ na bazar a nebo koupit nové - v ničem není problém.A ničím jiným to vajíčko vytápět asi stejně nebudeš moc.Pak je ještě možnost být připojen na 230 a vytápět elektrikou - v tomto případě by možností bylo určitě více.
Hasky
HrenyHrenyČlen
Přidáno před 6 let
jo, ohledne toho LPG / PB se omlouvám to jsem opravdu nevedel ze je to to samy, na tu Truma 1800 E se mrknu, děkuji, každopádně z bazaru asi brát nechci kůli bezpečnosti, jak jsem psal výš
vsazavskyvsazavskyČlen
Přidáno před 6 let
p. Valiu má topení PB s výkonem 800W pak ješte 1500W. Teď mě ho montuje. Domluv se s ním co a jak. Jsou to topení s nejmenším výkonem které se dají pořídit a které nepotřebují pro provoz elektriku. A i cena je rozumější než u Trumy S2200. I rozměrově je menší.
Vladimír + Ivana, Dethleffs + Boom
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

vsazavsky napsal:

p. Valiu má topení PB s výkonem 800W pak ješte 1500W. Teď mě ho montuje. Domluv se s ním co a jak. Jsou to topení s nejmenším výkonem které se dají pořídit a které nepotřebují pro provoz elektriku. A i cena je rozumější než u Trumy S2200. I rozměrově je menší.


Ahoj, tohle mi hodně zaujalo - než budu volat pana Valiu - o co přesně se jedná? Dle ceníku tam dává Meva T 1000, ale nikde jsem nenašel o tomhle výrobku žádné informace... díky moc za info, pokud máš
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

dukecz napsal:

Citovat

vsazavsky napsal:

p. Valiu má topení PB s výkonem 800W pak ješte 1500W. Teď mě ho montuje. Domluv se s ním co a jak. Jsou to topení s nejmenším výkonem které se dají pořídit a které nepotřebují pro provoz elektriku. A i cena je rozumější než u Trumy S2200. I rozměrově je menší.


Ahoj, tohle mi hodně zaujalo - než budu volat pana Valiu - o co přesně se jedná? Dle ceníku tam dává Meva T 1000, ale nikde jsem nenašel o tomhle výrobku žádné informace... díky moc za info, pokud máš


800 W topení vhodné do uzavřených prostor mě také nadchlo - hledal jsem a nic takového jsem nenašel.Výňatek ze stránek p.Valiu - Topení GAS Meva Typ T 1000 - 1,00 kW s bater.piezo (spotřeba 72g/h).Odpověď z Mevy je - neznáme,nevyrábíme.Ale je možné že to Meva dodává jen někam - nevím,neznám.
Hasky
Upravil hasky dne 28.11.2017 07:48, před 6 let
HrenyHrenyČlen
Přidáno před 6 let
Tak jsem volal s p. Valiou, topeni vyviji primo s Mevou on, jeste neni ukoncen vyvoj, proto se neda nic dohledat na internetu, nebude mozne ho koupit samostatne, jenom pres odborny servis, ktery vam ho primo namontuje, maji dve verze 1 a 1,4 kw, cenove podle info na strance p. Valiu, v polozce ke stazeni, nadstandardni vybava.

Ve zkratce, 1Kw topeni za 14 000 + montáž, to si za tu cenu rovnou můžu koupit thrumu, zatím vyhráva u mne Mora PT 6150.
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Hreny napsal:

Tak jsem volal s p. Valiou, topeni vyviji primo s Mevou on, jeste neni ukoncen vyvoj, proto se neda nic dohledat na internetu, nebude mozne ho koupit samostatne, jenom pres odborny servis, ktery vam ho primo namontuje, maji dve verze 1 a 1,4 kw, cenove podle info na strance p. Valiu, v polozce ke stazeni, nadstandardni vybava.

Ve zkratce, 1Kw topeni za 14 000 + montáž, to si za tu cenu rovnou můžu koupit thrumu, zatím vyhráva u mne Mora PT 6150.


Tak to proto Meva nic neřekne.Já jsem na to právě koukal na stránkách p.Valiy v té sekci nadstandart.Je fakt že 1-1,5 Kw za tu cenu je moc.Za tu cenu by vyhrála Truma.Jediná výhra by byla velikost,ale tu se nikde nedočteš a nedohledáš ji.
Hasky
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, vyjádření přímo z Mevy:

Dobrý den,
Topidlo do karavanu vyvíjíme společně s firmou Citycaravan (http://www.citycaravan.eu/) do jejich karavanů.
Teprve minulý týden topidlo prošlo úspěšnou certifikací a připravuje se spuštění sériové výroby.
Topidlo bude možné zakoupit a namontovat do Vašeho karavanu zatím pouze prostřednictvím výše zmíněné firmy.

Děkuji za pochopení

S pozdravem


až ho budete někdo mít, poslal by jste mi fotky a rozměry? Jinak Mora 6150 jsem také řešil, nepřišel jsem na žádný důvod, proč ji nenamontovat. Ale do jara to má čas, takže mám dost času i na zjištění podrobností o Meva.
HrenyHrenyČlen
Přidáno před 6 let
Mora se nedoporučuje, protože potřebuješ najít plynaře, který ti to za flašku předělá na PB a přimouří oko nad tím že je to v karavanu a né v byte na zdi. Druhá věc je že není přímo dimenzované na použití v podmínkách karavanů. Pravděpodobně se dřív rozpadne.

Na moje použití ale jsem ochoten to riskovat, budu jezdit 2 - 3 krát ročně, převažně v létě a použiji ho tak max v alpách nebo na severu.

Kdybych potřeboval topidlo které bude jezdit 200 dní v roce a topit 60% z toho, šel bych asi do jiného.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Hreny, vsazavsky, Discoverfun, Jirka W, hasky, dukecz

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,728,010 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19148 sekund | Průměrně za: 0.19148 (0) sekund | Dotazy: 117 | Použitá paměť: 2.1MB/2MB