Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 obytky Challenger: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

obytky Challenger

Poslední aktualizace před 6 let
R
ramtlah1Člen
Přidáno před 6 let
Na letošním veletrhu mne velmi zaujal vnitřní prostor obytných vozů Challenger,zejména model 260. Stránky prodejce tragédie a ani u výrobce jsem se nedočetl, nebo nenašel jsem pro mne důležité některé detailní info. Prodejce budu dotazy bombardovat, ale chtěl jsem se zeptat na pár věcí širší veřejnosti než více z prodejce vydoluji.

1.standartně se tyto vozy osazují naftovým topením což mne vyhovuje, bohužel zrovna do tohoto modelu se nenabízí jiné varianty než od výrobce Ebespacher což není tragédie, ale zdá se mne varianta ohřevu vody na plyn zvlášť blbost, když Truma D6e zvládne topit jak naftou tak ohřívat i vodu. Jaký je tedy váš názor na variantu kombinace topení naftou a lednici, ohřev vody i vaření mít na plyn-ale co víc jen na malou plynovou láhev (čili opět časté měnění lahví nebo vození náhradních) ?

2.neví někdo co za model od Eberspachru se do těchto vozů osazuje ? Nikde jsem to nedohledal a u ovladače který tam v serii je namontovaný mne nevyhovuje nemožnost nastavení a naprogramování teplotních režimů a možnosti časovače zapínání. Nevím jestli se to dá nebo nedá dokoupit. Podle mne asi ano, ale nevím o jaký model se opřít na jaký model ovladače a možnosti hledat.

3.jezdím hodně v zimě na hory, chtěl jsem odbourat výměnu plynových lahví,ale jako naprosto nelogické se mne jeví, když i voda včetně vaření a lednice se má v tomto modelu ohřívat plynem a to pouze jednou malou dvoukilovou plynovou láhví vloženou do malé schránky po pravé straně u vchodu do obytky. Měl by někdo nápad jak a kam dostat plynovou láhev klasickou běžnou jak používá většina aut co na plyn i topí - tuším je to desítka která by stačila ? Nebo dělá někdo vestavěné plynové nádrže různých velikostí a tvarů i když přiznám se zatím nevím, kam by se taková nádrž vůbec sem do toho vozu dala dát, aby nebyla venku na mrazu, viděl jsem nádrže pod vozem a to se mne nezdá optimální.

4.má vůbec někdo zkušenosti s touto značkou vozu a s prodejcem v ČR ?

5. diskuzi topení plyn nebo nafta jsem dohledal, ale převážně staršího data posunuly se někam technologie naftového topení co se týče úspory spotřeby el. a komfortu topení poruchovost zamrzání a pod, naleznu zde již více zkušeností s topením na naftu?

6. a ještě jeden dotaz vozy se nabízí jak na Fiatu tak na Fordu prodejce mne vychválil Ford prý nejen kvůli nižší ceně,ale i kvalitnějšímu podvozku má někdo i tuto zkušenost ?

Díkec za případnou diskuzi,poznatky rady a typy.

Tom
Upravil ramtlah1 dne 19.11.2017 19:43, před 6 let
J
Jakub SatekČlen
Přidáno před 6 let
Je tam obyčejné teplovzdušné topení, proto je ohřev vody řešen zvlášť plynovým bojlerem. Co se týče pořizovacích nákladů je to určitě levnější než Truma Combi na naftu. Spotřeba elektřiny bude vyšší jak u plynové Trumy, hodně záleží jak často bude topení spínat a žhavit, to je největší žrout.

Co se týče podvozku tam záleží, nemám zkušenosti s novým Fordem, prodejce Challengeru je Auto kora top s.r.o. což je autorizovaný dealer a servis vozidel Ford. Zajímal jsem se před dvěma lety o model C194, nakonec jsme šli do vestaveb od Knaus na podvozku Fiat.
---Specializujeme se na obytné vestavby KNAUS a elektroinstalace obytných vozidel ---
P
PPPmytoČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Saty napsal:

Je tam obyčejné teplovzdušné topení, proto je ohřev vody řešen zvlášť plynovým bojlerem. Co se týče pořizovacích nákladů je to určitě levnější než Truma Combi na naftu. Spotřeba elektřiny bude vyšší jak u plynové Trumy, hodně záleží jak často bude topení spínat a žhavit, to je největší žrout.

Co se týče podvozku tam záleží, nemám zkušenosti s novým Fordem, prodejce Challengeru je Auto kora top s.r.o. což je autorizovaný dealer a servis vozidel Ford. Zajímal jsem se před dvěma lety o model C194, nakonec jsme šli do vestaveb od Knaus na podvozku Fiat.





Druhý prodejce byl v Pardubicích,možná Brno.CaravanPark Pardubice a CaravanCar Brno.
http://www.carava...
http://www.carava...
A ve Valmezu. již výše zmiňovaná Autokora.
https://www.autok...o-kora-top
Pohoda,klídek,sluníčko......cesta kamkoliv.
R
ramtlah1Člen
Přidáno před 6 let
No priznam se radeji bych to resil s topenim naopak a eberspacher bych dal jako do zasoby druhe v pripade ze by dosel plyn.No je skoda ze tam neni na vyber a naopak pridavat plynovy je podle mne nerealne.
P
PPPmytoČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Tom a Zdena napsal:

No priznam se radeji bych to resil s topenim naopak a eberspacher bych dal jako do zasoby druhe v pripade ze by dosel plyn.No je skoda ze tam neni na vyber a naopak pridavat plynovy je podle mne nerealne.


Mám ho.Nemám problém.Je to docela fajn.a řekl bych že je lepší teplo než bylo s plynem.Je to takový vyváženější.Hluk je podobný.ale teplo je rychleji.


Vozím jen jednu velkou plynovku.
Pohoda,klídek,sluníčko......cesta kamkoliv.
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,
stránky dovozce procházely úpravou. Nyní jsou komplet: https://procampin...hallenger/
R
ramtlah1Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Tomas Brabec napsal:

Ahoj,
stránky dovozce procházely úpravou. Nyní jsou komplet: https://procampin...hallenger/


Ano super už fungují tak jsem se na ně podíval, orientační věci jsem již dohledal na stránkách v angličtině výrobce, pro nové zájemce je ale super, že stránky v českém jazyce a u prodejce již fungují.V den veletrhu měli taky eror což jim termínově blbě vyšlo, ale dalo se s tím poprat. Postupně zjišťuji další a další info. Není asi problém k topení doobjednat ovládací modul k programování spouštění topení a nastavení teploty to by mělo podle mne jít (pokud budu vědět model je to maličkost zavolat do eberspachru) ,jen si už lámu hlavou nad tím kam by se dala dát větší plynová láhev a s rozdílem doložnosti u Fordu a Fiatu nechce se mne věřit ,že jsou tito výrobci vozů a podvozků váhově stejní.
R
ramtlah1Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

PPPmyto napsal:

Citovat

Tom a Zdena napsal:

No priznam se radeji bych to resil s topenim naopak a eberspacher bych dal jako do zasoby druhe v pripade ze by dosel plyn.No je skoda ze tam neni na vyber a naopak pridavat plynovy je podle mne nerealne.


Mám ho.Nemám problém.Je to docela fajn.a řekl bych že je lepší teplo než bylo s plynem.Je to takový vyváženější.Hluk je podobný.ale teplo je rychleji.


Vozím jen jednu velkou plynovku.


S hlukem bych problém neměl, bydlím na rušné ulici a spím na dovolené jak beránek :) Ano pokud by se na ohřev vody, vaření a lednici vešla velká plynová láhev neviděl bych v tom taky vůbec žádný problém,ale podle všeho je tam místo ve schránce jen na jednu malou a to bych rozhodně nechtěl. Přemýšlím, že si k prodejci s manželkou zajedu a auto jin tam rozmontuji abych si ho líp prohlídnul :) Dělám si legraci, ale jak jsem psal žena na veletrhu nebyla a alternativně ji chci ukázat model 260 a 290. 290 měli venku na bazaru, ale toho jsem si nevšimnul a zjistil jsem to až pozdě a tak jsem si ho v reálu neprohlídnul. 260 mne prostorem totálně dostala, jezdíme se psem a ne malým a jak jsem psal Challenger dělá vše tak nějak jinak a je potřeba se nad tím zamyslet a zvyknout si. Dotazy jsem jim ještě nějaké poslal tak uvidíme podle komunikace co je a není možné.Dík za názor k naftovému topení
R
ramtlah1Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Tomas Brabec napsal:

Ahoj,
stránky dovozce procházely úpravou. Nyní jsou komplet: https://procampin...hallenger/


Mají co na stránkách ladit ,nesedí jím čísla modelů po rozkliknutí, nesedí ani půdorysy vozů s čísli modelů, ale v globále je vidět jestli to maj tedy přeložený správně, že Ford je těžší než Fiat :) webař to musí doladit :)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: ramtlah1, Jakub Satek, PPPmyto, Tomas Brabec

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,709,598 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18758 sekund | Průměrně za: 0.18758 (0) sekund | Dotazy: 93 | Použitá paměť: 1.96MB/2MB