!Zúčastněte se prázdninové soutěže!

Mediální partner

Přihlášení

Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
www.karavanypro.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 39

· Členové on-line: 3
jimik, md, Jiri Barborak

· Registrovaní členové: 11,661
· Nejnovější člen: Marosponti

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

ZdendaAla
13.08.2018 22:19
Ahoj,jel teď někdo obytným autem do 3,5t po maďarské dálnici? Platí známka D1 nebo D2? díky za info

fun
05.08.2018 17:17
Pro petrka: volba napsat článek je na druhé straně v levém sloupci v hlavním menu. Nebo mi můžete článek poslat na email fun@caravan24.cz

petrka
03.08.2018 13:31
Může mě někdo říct, jak mohu přispět článkem z našeho cestování do Článků? Nikde jsem nenašel Vložit článek. Díky

Honza-VW
02.08.2018 10:36
Ne dálnice je jen u nás zdarma všude jinde se musí platit.V Chorvatsku jen parkoviště zdarma.

marfusa21
01.08.2018 21:53
Ahoj všem, chystáme se do Chorvatska a potřebovala bych poradit. U nás jezdíme na průkaz ZTP/P po dálnici zdarma, je to možné i v Rakousku, Slovinsku. Chorvatsku? Někde jsem slyšela, že snad ano, ale

campi-shop.cz

Číst diskuzi

Caravan24 » TECHNIKA » Elektro
 Vytisknout diskuzi
Solár a regulátor
zdravím,
regulátor bych doporučoval s mim. 50% navýšením. Zkušenost ze solární elektrárnou kdy za jasného počasí před bouřkou či jiných atmosférických jevů které se v létě vyskytují mi solární panely dávají cca 120% jmenovitého výkonu který je uvedený na štítku.
Důležité je taky čistota panelů a je vhodné je čistit.
Mám panely schot německé výroby.
tolik mé zkušenosti. Valda
Valda+Naďa Touareg+126n+Bad
Fiat Ducato 2,8 JTD Knaus
 
http://www.autokrakovka.webhelp.cz Upravit
Zdárek,

potřebuji do dětské chaloupky přidat solár. Nechce se mi zakládat další vlákno. Snažil jsem se pročíst celé Elektro ale všichni řešíte obytňáky a bydlíky (chápu že jsem na caravan fóru). Na druhou stranu si myslím, že jen tady najdu někoho kdo mi rozumně odpoví.

Potřebuji na chaloupku přidat solár s baterií. Napájelo by to celkem asi cca 12V/20W (celkem za led pásky, které by byly spínány čidlem) + USB zásuvku 5V/20W na telefon apod. Chaloupka je na přímém slunci se sedlovou střechou, jedna strana na jih pod úhlem cca 25°. Chaloupka je využívána příležitostně (ale chci aby byla možnost si večer rozsvítit uvnitř nebo na venkovní atrakce + si nabít telefón, tablet).

Chci se zeptat jak silnou baterií a jak silný solár pro tak malý odběr?

Musím mít i neustálý odběr (např. větráček)? Nebo se vyrobená energie zahodí do černé díry (když je baterie nabitá)?
 
Upravit
https://www.i4wif...T-18V.html

https://www.i4wif...1024E.html

https://www.batte...0--et-550/

Ta baterie by asi mohla být asi i slabší, solár není třeba odpojovat regulátor po nabití baterie nabíjení zastaví.
Zdeněk 64 Alena 56, vnuk Péťa 14 občas i Matěj 9
 
http://traperi.sweb.cz/ Upravit
Super! Díky za tak rychlou odpověď! Měl jsem v plánu 20W, ale dám na rady a půjdu do 40W soláru. Rozdíl v ceně není tak velký.

Tak přeju hodně kilometrů bez problémů a ať narazíte na nějaká pěkná místa. Poslední dobou je už na všech pěkných divokých místech, kde jsem v minulosti stával, zákaz stání obytných vozů :-( (to po mě nikdy nezbyl ani toaleťák)
 
Upravit
Nebudu odpovídat na předchozí články, ale mám dotaz. Mám na boudě u rybníka 2x panel a není problém 15-20A na 12V. Jenom nastal problém s baterkama. Sehnal jsem NiCd baterky NKT250Ah, sesadil 10čl. sadu a problém je na světě. Regl MPPT neumí víc jak 14,6V a to už musí být a tak večer když slunko zajde , tak napětí klesne, stav baterky klesne jako by nebyla nabitá. Dočetl jsem se a mám i potvrzeno od výrobce NiCd, že to chce na článek nějakých 15,8V aby byl zcela nabit. Nuž říkám si pořídím MPPT, který to umí. Našel jsem a nastal další problém. HQ měnič a v podstatě většina měničů má vstupní napětí do 15V. Prodejci mě varují, že ten 1V na vstupu bude problém a může dojít ke zničení. Těch 14,6V Nicd zkrátka na plné nabití nestačí. Řešil jste to někdo?
 
Upravit
Jardo,já na karavanu začínal taky s články Nicd(12Ah),ale nastačila mi kapacita.Ale s čínským levným regulátorem nebyl problém.Co v tvém případě jeden článek vyhodit.Jestli ti jde regl nastavit na minimální napětí kdy vypne a sepne při vybití baterií by to možná fungovalo.PSPfftocházím též z JH. Smile
můj model:
http://bleriot11.rajce.idnes.cz/2011-09-09/
 
Upravit
No já byl spíše donucen jeden článek přidat, protože při zapnutí kompresoru lednice to zase pískne, jak se propadne chvilkově napětí. Teď nepískne, ale mám výčitky, že už ty baterky dostávají ještě míň. Kdybych jel na 10čl. a bylo možno nabíjet na 16V, tak myslím, že to bude OK. Jde o vstup do měniče. Ono těch 16 V tam stejně bude jen krátkodobě. Navíc používáno pouze soboty a neděle a jen v letě.Jinak odkud pocházíš JH.
 
Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.43 sekund
172,441,590 návštěv