Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Planar 12/2D: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Planar 12/2D

Poslední aktualizace před 5 let
gruntikgruntikČlen
Přidáno před 6 let
Kolegové, začal mi kouřit Planar bílým kouřem a nechce chytit. Podle návodu je ucpanej přívod vzduchu nebo nafty, ale vše je OK. Nemáte někdo podobnou zkušenost a radu co s tím?
Díky.
Ahoj Zbyněk.
www.tomodo.cz
misusmisusČlen
Přidáno před 6 let
Svicka ?
J
Jakub SatekČlen
Přidáno před 6 let
Měl jsem podobný problém na Webasto Airtop 2000, bylo uvnitř dost zakarbonované, rozebral jsem, vyčistil a byl klid. Ale problém může být i jinde, třeba hořák, žhavící kolík, ...
---Specializujeme se na obytné vestavby KNAUS a elektroinstalace obytných vozidel ---
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
Bílej kouř většinou znamená nedostatek zápalnýho tepla, nebo málo vzduchu. Prostě "naphta" nemůže plnohodnotně zahořet. Nemá zápalnou teplotu (svíčka), nebo je zakarbonovanej hořák.
gruntikgruntikČlen
Přidáno před 6 let
Tak opraveno. Žhavící svíčka v pořádku. Hořák jsem rozebral a byl plný černých sazí smíchaných s naftou. Po vyčištění a smontování topí a nekouří. ALE:
Proč došlo k ucpání po cca týdnu provozu??? Je možné že není stavěný na provoz pouze na minimální výkon? Tušíte někdo? Nerad bych to rozebíral pravidelně takhle často.
Díky za nápady.
Ahoj Zbyněk.
www.tomodo.cz
J
Jakub SatekČlen
Přidáno před 6 let
Jak jsem psal stalo se mi to samé, pak ještě jednou, po výměně hořáku už bez problému. Problém mohl být také nekvalitní nafta...
---Specializujeme se na obytné vestavby KNAUS a elektroinstalace obytných vozidel ---
Jakub Satek Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
jízda na "volnoběh" je vždycky problém. Se sníženou kvalitou paliva tuplem. Paradoxně bufík je na kvalitu paliva citlivější než motor. Např. u naftový Trumy D to zabíjí svíčku.
misusmisusČlen
Přidáno před 6 let
Je doporuceno ho obcas prohnat naplno a vypalit saze !
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

gruntik napsal:
Proč došlo k ucpání po cca týdnu provozu???


Gruntiku, topení bylo nové ?
4.114683,118.628756
gruntikgruntikČlen
Přidáno před 6 let
Bohužel, kvalitu nafty asi neovlivním. Myslím že netankuji nějaké "sračky" a přidávám aditiva. Občasné vypálení na plný výkon mě taky napadlo, ale tohle mi příde moc často. Topení je nové. A ještě dotaz. Z návodu jsem pochopil, že podávací čerpadlo má být vodorovně. Při prohledávání internetu jsem je na youtube viděl všude na stojato. Má to nějaký význam?
Ahoj Zbyněk.
www.tomodo.cz
misusmisusČlen
Přidáno před 6 let
Sklon je podle vyrobce cerpadla k planaru se daval Advers a Thomas magnete mozna i jiny.
Dulezity je co je v navodu k tvymu cerpadlu !!!
F
fillipČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj kolegové, v lednu se chystám namontovat topení planar, ale pořád váhám jestli 1,8kw nebo 4kw. už se kuli tomu i v noci budim a špekuluju situace ve kterých pojede.je to do transita l2h3.velikost pro představu malinko širší než dlouhá a vysoká T5 a menší než třeba ducato l2h2.poloprosklený, izolace mirelon s alu 15mm.použítí jaro až podzim takže hlavně do teploty tak -5 maximálně, ale spíš nad nulu.jak to dá 2D a co by to udělalo třeba při -10, kdybych se náhodou splašil a vyrazil v zimě? láká mě 44d ale nechci mít přetopeno a aby jelo furt na minimum asi taky nic moc není.
prosím zkušené topenáře o nakopnutí a radu co tam dát.je to pro mě moooc peněz tak se bojim, že vyberu špatně.předem moc děkuji Filip
misusmisusČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj
Pokud ses si jistej jen jaro-podzim staci ti 2D jestli pojedes i v zime vem 44D ten minimalni vykon je 800 a 1000 watu
tam rozdil moc nepoznas,ale max je 1,8 a 4kw a to je v zime znat.
A protoze se 44D prodava mnohem vic tak se mu i vyrobce vic venuje (novy software,upravy atd) byl sem u dovozce minuly tyden a sklad je plnej 44 v ruznym provedeni doplnku.
A kdyz pojedes na minimalni vykon tak ti nic nebrani to zapnout treba jednou tydne na par hodin na max at se profoukne.
Pri minus 10 v tvy dodavce s D2 bych to videl ze pofrcis na max a bude tak 15° hodne zalezi i na tom jestli das izolace na okna aspon pulkabat od Koniga je hodne znat !
Upravil misus dne 21.12.2017 21:33, před 6 let
caprighiacaprighiaČlen
Přidáno před 6 let
https://www.aliex...autifyAB=0

je to Planar, nebo ne ? Za ty peníze by to šlo, ND k mání zde...
Na sever, východ, západ, jih - ať je slunce, horko ,déšť či sníh....
Willik68Willik68Člen
Přidáno před 5 let
koukám že ti nikdo z fundovaných neodpověděl.
pokusím se tedy já. to co je ve tvém odkazu je čínský výrobek, ne Planar. zdejší odborníci by ti nejspíš řekli že planar je kopií Webasta a tohle je další kopie, pro změnu čínská. nicméně pokud se porozhlídneš po fóru, mám za to že zde někdo psal že ji vyzkouší. zkus to najít a třeba budou už i nějaké zkušenosti. jinak Planar je nejspíš prověřený ruskou zimou a Sibiří.
KucaKucaNováček
Přidáno před 5 let
Mam prosklenou, dlouhou, vysokou T5. Zatepleno 15 mm kaučukem s Al. Clony pouze na oknech v zadní části, předek bez clon. V noci bylo -4. 2 kW Webasto mam pod sedačkou řidiče. Na ovladači nastaven třetí stupeň ze sedmi a v autě bylo 25 °C.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: gruntik, misus, Jakub Satek, Karel Prokop, sipadan, fillip, caprighia, Willik68, Kuca

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,023,383 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19205 sekund | Průměrně za: 0.19205 (0) sekund | Dotazy: 114 | Použitá paměť: 2.07MB/4MB