Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Karlova akademie: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Karlova akademie

Poslední aktualizace před 6 let
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Karel: Protože pořád chybí informace o elektrice - jak v odborný tak v laický karavanistický veřejnosti, zakládám toto fórum speciálně pro elektrikářský dotazy.

Opět prosím: neplevelit nesmyslnejma připomínkama, pišme k věci, vyjadřujme se pokud možno technicky správně aby to NEZAPADALO BALASTEM.

fun: Aby nezapadly důležité technické příspěvky, přidal jsem po dohodě s Karlem, toto technické fórum s názvem "Karlova akademie". Budeme ho spravovat společně s Karlem tak, aby obsahovalo maximálně relevantních informací. Věříme, že to bude k obecnému prospěchu karavanistické věřenosti.
Fun
Smile
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let
LiFePo4? Baterie jsou bezpečné?

z hlediska zkratu a následného požáru?
Dozvěděl jsem se že jsou při vzplanutí těžko uhasitelné a prskají žhavými odlétujicímí kousky lithia . Hasicí přístroj to nezvládne jen písek a ochlazovat vodou ,což je náročné na spotřebu ca v několika kubících vody ,kterou rozloží na vodík a kyslík . Tak že v malém množství nereálné použít .

Může mi p. Karel dát o tom informaci , je li to pravda ? Hlavně upozornit na toto kutily samo domo že to není sranda vrtat se v tom neodborně. Vita.
Žijeme jen jednou.
pedapedaČlen
Přidáno před 6 let
koukni na youtubu....rekl bych naopak nehori
Lifepo4 crashtest


Citovat

Herman napsal:

LiFePo4? Baterie jsou bezpečné?

z hlediska zkratu a následného požáru?
Dozvěděl jsem se že jsou při vzplanutí těžko uhasitelné a prskají žhavými odlétujicímí kousky lithia . Hasicí přístroj to nezvládne jen písek a ochlazovat vodou ,což je náročné na spotřebu ca v několika kubících vody ,kterou rozloží na vodík a kyslík . Tak že v malém množství nereálné použít .

Může mi p. Karel dát o tom informaci , je li to pravda ? Hlavně upozornit na toto kutily samo domo že to není sranda vrtat se v tom neodborně. Vita.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
Ano, Karel prováděl vlastní testy a to řezáním hliníkových článků ZG.
Řez Flexou, se zkratem desek.
Došlo pouze k mocnému vývoji kouře, prskal horký elektrolyt (kyselina fosforečná) ale K ŽÁDNÉMU ZÁŽEHU NEDOŠLO.
Technicky si nedovedu představit takovou situaci - leda by někdo byl takovej ignorant, že by neosadil jištění.

Takže pokud se články vyzkratují (nemaje odpovídající jištění) tak zahulí celý auto. To už máme taky za sebou (ne z baterek). Je to sice problém, ale vesměs řešitelnej a auto to zapálit podle mě nedokáže. Tedy ne článkama, zkratem doběla rozpálený vedení (vodiče) samozřejmě ano. Ale to dokáže jakýkoli akumulátor i olověný.
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let
https://www.youtu...21iZVFHEZk
https://www.youtu...vkiyVTvhMI

No pěkná podívaná dík za reakci a info . Přivedl mne na to Hroch když mu zkratoval článek u kyselinové baterky jak uváděl že ji už vůbec nikdy nechce ve voze tak nevím co je horší, babo rad .
Vývoj nezastavíš :
https://www.youtu...U9kmc5Mo-s
Žijeme jen jednou.
Upravil Laky dne 25.01.2018 21:26, před 6 let
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 6 let
Karle, dávej prosím u těch pokusů na sebe pozor. Ještě tě tu budeme nějaký čas potřebovat :_
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Fun, TomTP, Laky, Karel Prokop, peda

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,363,036 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.15753 sekund | Průměrně za: 0.15753 (0) sekund | Dotazy: 77 | Použitá paměť: 1.84MB/2MB