Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Ducato - výbava: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Ducato - výbava

Poslední aktualizace před 6 let
MarloMarloČlen
Přidáno před 6 let
Toto je nezávislé pokračování tématu "Ducato MAXI" viz zde:
https://www.caravan24.cz/forum/viewth...d_id=27949

Plánuji koupi nového Ducata ve verzi L2H2, pro vestavbu bez koupelny, kterou budu používat i každý den v práci.
Při výběru volitelné výbavy, narážím na věci, které mi nejsou zcela jasné a rád bych se na ně zeptal zkušenějších.

Dnes jsem se u prodejce Fiatu dozvěděl další zajímavost a to, že v katalozích vyzdvihovaný nový držák tabletu a telefonu, se vylučuje s doplnkem - airbag u spolujezdce a to u všech verzí ! :v (manželka se moc netváří na možnost, že její bezpečnost vyměním, že držák na tablet ! :@

1- Pak mi je také tvrzeno, že 15" a 16" kola mají stejný vnější průměr, protože u těch 16" jsou použity nižší profily a tudíž je světelná výška v praxi stejná - máte s tím někdo zkušenost ? (mě se to moc nezdá). - jsou ty 16" vhodnější ?

2- Dále bych rád znal názor na volitelnou výbavu "Zadní odpružení Comfort" za cca 2.600,- ?
Co přesně to znamená - jaký to má praktický vliv ? - má to význam pořídit ?

3- Traction+ (elektronická kontrola trakce) + HDC (systém kontroly rychlosti vozu při sjezdu z kopce).
Nelze objednat bez pneumatik "Extra zimní série" nebo "Pneumatiky extra série M + S (celoroční)" - bude se to dát nějaké dva roky vydržet s těmi celoročními ? (nejezdím žádné extrémy a jezdím spíš v klidu)

Jinak co se týče vzhledu, tak si nakonec vybereme asi tuto variantu:
www.fiatprofessional.com/com/CMSEN/PublishingImages/imagesUpload/Modelli/Ducato_Persone/Panoramica/Gamma_Versatilita/DucatoVan2-14628PanoramaLow_Zoom.jpg
HrochHrochČlen
Přidáno před 6 let
Tak nevím, jak se mi to povedlo ale mám držák tabletu i airbag spolujezdce. Asi to objednával jiný prodejce :) .
Kola chtěj určitě 16", asi jsi špatně pochopil prodejce - u 16" jsou pneu 225/75/16 a u 15" 215/70/15 nebo 225/70/15, tak nechápu jak mohou být kola stejně vysoká, když je nižší ráfek i pneumatika.
Ještě bych ti doporučil doplatit anténu integrovanou ve zpětném zrcátku - funguje opravdu skvěle.
Upravil Hroch dne 07.11.2017 21:55, před 6 let
MarloMarloČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Hroch napsal:

Tak nevím, jak se mi to povedlo ale mám držák tabletu i airbag spolujezdce. Asi to objednával jiný prodejce :) .
Kola chtěj určitě 16".

Tak to je doufám dobrá zpráva - on mi tedy tvrdil, že ty jejich konfigurátory bývají v některých věcech prý ukecané a dané věci se projeví až když to zadává do výroby přímo do fabriky.
Můžu se zeptat, kdy jsi to objednané auto kupoval ? a máš vepředu u spolujezdce jednosedačku a nebo dvousedák.

Co se týče těch kol, tak jsem se zajímal, jak je to s ukazováním rychlosti na tachometru, když jsou kola jinak velký a bylo mi právě odpovězeno, že nejsou :|

(přesně z těchto důvodů se tedy snažím informovat - abych byl v obraze a nenechal se pak nachytat na švestkách).
Díky
vlastnoruční vestavba - Fiat Scudo
HrochHrochČlen
Přidáno před 6 let
Já jsem objednával bydlíka - takže u prodejce obytných automobilů. Vepředu je tedy u spolujezdce samozřejmě jednosedačka.
Nevím jestli je ukecaný konfigurátor nebo prodejce ale po tom, co ti tvrdil o kolech a pneumatikách bych tipoval prodejce.
Když jsem zkusil do konfigurátoru zadat tvoji dodávku, v pohodě mi to vzalo airbag spolujezdce i držák tabletu :) .
MarloMarloČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Hroch napsal:
Ještě bych ti doporučil doplatit anténu integrovanou ve zpětném zrcátku - funguje opravdu skvěle.

Co se týče antény, tak jsem se dnes stavoval u zdejšího odborníka karlosVW, který má shodou okolností prodejnu https://www.soundshop.cz/ cca jen 50m od mého prodejce Fiatu :)
a ten mi tedy doporučoval spíše anténu klasickou na střeše (tak to tedy fakt nevím).
vlastnoruční vestavba - Fiat Scudo
HrochHrochČlen
Přidáno před 6 let
Karlos je odborník v pravém slova smyslu a určitě ti doporučí kvalitní anténu. Já ale nemám rád vrtání děr do nového auta, tak jsem zvolil toto řešení a jsem opravdu spokojen. Od roku 2015 používají jiné antény a zesilovače a opravdu to funguje. Pokud ti nevadí dírka do střechy, tak tam šoupni externí.
MarloMarloČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Hroch napsal:

Já jsem objednával bydlíka - takže u prodejce obytných automobilů. Vepředu je tedy u spolujezdce samozřejmě jednosedačka.
Nevím jestli je ukecaný konfigurátor nebo prodejce ale po tom, co ti tvrdil o kolech a pneumatikách bych tipoval prodejce.
Když jsem zkusil do konfigurátoru zadat tvoji dodávku, v pohodě mi to vzalo airbag spolujezdce i držák tabletu :) .

No ono to je totiž tak, že jeho ani mě by to samotného nenapadlo, ale na tohle mě upozornil prodejce Pegueotu v Praze, když jsem si nechával v sobotu nacenit Boxera - tak ten mi právě upozornil na to, že mu to konfigurátor dohromady nebere ! (proto jsem se na to teda zeptal i tady u Fiata).
V tom aby se tedy jeden vyznal :o
vlastnoruční vestavba - Fiat Scudo
HrochHrochČlen
Přidáno před 6 let
Peugeot není Fiat a i když auta vypadají stejně, rozdíly tam jsou. Jaký tam chceš motor ?
MarloMarloČlen
Přidáno před 6 let
No mám v plánu vzít těch 150 koní - 2.3 MTJ 150k LPR E6

A nemáš nějaké info k tomu komfortnímu odpružení ?
vlastnoruční vestavba - Fiat Scudo
HrochHrochČlen
Přidáno před 6 let
Skvělá volba motoru - to bys u Peugeotu nedostal :-) .
Nevím co je myšleno komfortním odpružením, já jsem to objednával se vzduchovým odpružením.
Ales a HanaAles a HanaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Hroch napsal:

Tak nevím, jak se mi to povedlo ale mám držák tabletu i airbag spolujezdce. Asi to objednával jiný prodejce :) .
Kola chtěj určitě 16", asi jsi špatně pochopil prodejce - u 16" jsou pneu 225/75/16 a u 15" 215/70/15 nebo 225/70/15, tak nechápu jak mohou být kola stejně vysoká, když je nižší ráfek i pneumatika.
Ještě bych ti doporučil doplatit anténu integrovanou ve zpětném zrcátku - funguje opravdu skvěle.

Podívej se zde https://pneu.extr...-kola.html a nebo hledej dál, odporuje to výše zmiňovanému tvrzení.:he
Aleš, Hana, yorkshire Jája,
Peugeot Boxer - vestavba Trentino
MarloMarloČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Ales a Hana napsal:

Citovat

Hroch napsal:

Tak nevím, jak se mi to povedlo ale mám držák tabletu i airbag spolujezdce. Asi to objednával jiný prodejce :) .
Kola chtěj určitě 16", asi jsi špatně pochopil prodejce - u 16" jsou pneu 225/75/16 a u 15" 215/70/15 nebo 225/70/15, tak nechápu jak mohou být kola stejně vysoká, když je nižší ráfek i pneumatika.
Ještě bych ti doporučil doplatit anténu integrovanou ve zpětném zrcátku - funguje opravdu skvěle.

Podívej se zde https://pneu.extr...-kola.html a nebo hledej dál, odporuje to výše zmiňovanému tvrzení.:he


Tak jsem to do té kalkulačky zadal a výpočet je přesně jak tvrdí Hroch - 16" je o 47.9 mm celkově větší 150.5 mm na obvodu

výška pneu - 16" (168.8) 15" (157.5)

kola průměr - 16" (696) 15" (743.9)

kola obvod - 16" (2337) 15" (2186.5)
vlastnoruční vestavba - Fiat Scudo
Ales a HanaAles a HanaČlen
Přidáno před 6 let
Asi jsem to správně neformuloval, ale výsledek mněl být - menší ráfek -vyšší pneumatika a naopak.
Souhlas s Hrochem.
Aleš, Hana, yorkshire Jája,
Peugeot Boxer - vestavba Trentino
hakishakisČlen
Přidáno před 6 let
Pro "MARLO". Jestli chceš vidět mé Ducato(koupené zde v Lbc),tak zavolej.Třeba tě to k něčemu inspiruje.Mám L3H2 MAXI,metla,6 míst atd-prostě tak,jak jsem chtěl. Tel-603 231 835.
hákis
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 6 let
Jen podotknu, že držák tabletu mě připadá absolutně nevyhovující. A uprostřed držák flašek je taky naprd. 1,5 litrovka se tam nevejde. Lepší je tam ta schránka. Jen můj názor. :)
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Jak rika SignB drzak napoju je k nicemu. Jestli to jde vezmi schranku. A motor 180 ps. Je to znat.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
tomkoptomkopČlen
Přidáno před 6 let
Co se týká držáku tabletu, byl airbag v roce 2012 nekompatibilní s držákem na poznámky ve stejném místě.
Prý kvůli tomu že překáží při vystřelení airbagu spolujezdce.
Samozřejmě že tam lze držák dodatečně domontovat, ale je otázka co se stane až airbag vystřelí........ Já to neriskoval.

A k prodejcům - určitě to konfiguruj na více místech - jejich informovanost je většinou mizerná. Pak to dáš dohromady a uděláš rozhodnutí.
MarloMarloČlen
Přidáno před 6 let
Díky všem za vaše podnětné názory.
A tedy když navrhujete raději skřínku misto držáků na nápoje, kam si pak odkládáte kafe při jízdě ( máme 3 dcl termohrnky), a kam se vleze 1,5 příp. 2 litrová petka s vodou ?
vlastnoruční vestavba - Fiat Scudo
J
Jakub SatekČlen
Přidáno před 6 let
Mám 3ks L3H3 Mací. Motor 2.3 130k. Určitě ber Maxi verzi na 16" kolech, menší kola tam nejdou protože má větší brzdy a je to znát na ucinku, navíc na těch 16" s plastovými lemy podle mě vypadá lepe. Podvozek maxi je taky zesílený, snese 4,2t, papírové je to 3,5. Držák i airbag jdou spolu. Traction+ doporučím kvůli celoročním pneu. Držák nápojů bych v žádném případe neměnil za schránku, kafe a malé nápoje v pohodě. Velkou flašku dáš do dveri.
---Specializujeme se na obytné vestavby KNAUS a elektroinstalace obytných vozidel ---
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Marlo napsal:

Díky všem za vaše podnětné názory.
A tedy když navrhujete raději skřínku misto držáků na nápoje, kam si pak odkládáte kafe při jízdě ( máme 3 dcl termohrnky), a kam se vleze 1,5 příp. 2 litrová petka s vodou ?


Držák nápojů origo je docela na kafe nízko. 1,5 litrová petka se nevejde. A docela mě překážel při přemisťování dozadu. Případná schránka je dost velká. Držák na kafe dodělat - dokoupit. Petky se vejdou do dveří. Ale jsou taky hodně nízko, běžně se na ně nedosáhne. Musíš se ohnout. Tak jsem do dveří vložil držák na pet lahev. Jinak, není to estetické. Ale používám to z lenosti. Fláknu láhev mezi madlo a okno dveří. Drží tam i při otevřeném okně.
Ale vše je věc názoru a někdy i kompromisu.
Možná bych popřemýšlel i o volbě rádia. A nehrnul bych se do toho nej co nabízejí. Dokonce bych si nechal jen dát přípravu. A dokoupit jiné - vyhovující cestovním potřebám.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Marlo, Hroch, Ales a Hana, hakis, Franta REZAC, JiPe Highlanders, tomkop, Jakub Satek, onkeL

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,033,119 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22484 sekund | Průměrně za: 0.22484 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.29MB/4MB