Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 topení: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

topení

Poslední aktualizace před 6 let
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Vasu napsal:

Tuto komplikovanou záležitost jsem vyřešil, že jsem do obvodu termistoru připojil digitální prostorový termostat. Mám topení C 6002. Můžu si nastavit jakoukoliv hysterezi a taky čas sepnutí topení. Tuším, že tam mám prostorový termostat PT 20 a nastavenou hysterezi cca 0,5°C Mám už to mnoho let a jako elektrikář nemám problém s připojením k původnímu termostatu.


Tak u tohoto to nejde.Když přerušíš obvod originálního termostat,ihned vyskočí chybová hláška.

Automatické sloučení 29.10.2017 03:30:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

hasky napsal:

Citovat

Buerstner napsal:

Citovat

hasky napsal:

Citovat

Buerstner napsal:

Pro možnou inspiraci:
V obytném přívěsu jsem měl topení Truma, ale pouze na plyn.
Topení elektrickým proudem jsem řešil malým přenosným konvektorem, který měl termostatickou regulaci, ale také mě trápila veliká hystereze při spínání. Vyřešil jsem to k plné spokojenosti použitím tepelně spínané zásuvky TS 20, kde je možno nastavit hysterezi 0,1 °C.
https://termostat...ock-ts20/#

Jiné spínané zásuvky mají nejmenší hysterezi 0,5°C.

Tolik jen pro inspiraci.


To u tohoto typu topení nelze.


Ani stín pochybností, že by to mohlo jít?
Ale asi jsi odborník, tak ti radit nebudu.


Odborník opravdu nejsem,ale potřebuji regulovat truma combi.Tam není klasický termostat zapout vypnout - ale je tam termistor.

Automatické sloučení 28.10.2017 22:06:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

hasky napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

U toho CP panelu v návodu píšou offset až 5° s možností po jednom stupni. Ale potom to jedině "vychytat" umístěním termostatu.
Nic lepšího asi navymýšlíš.


to ju,to píšou.ale tím se šoupne celá křivka a hystereze zůstává.umístění termostatu nebo čidla nepomůže - ty dva stupně jsou tam pořád - u topení za cca.55 000,- Kč docela zásadní problém - chvíli teplo,chvíli zima


Mělo by to fungovat asi takhle nějak:
jinak by to byla asi i otázka na servis.

Calibrating the room temperature sensor of the heater (OFFSET)
The room temperature sensor of the heater can be individually adjusted to the sensor’s installation situation. The setting can be made in increments of 0.5 °C within the range of 0 °C to -5 °C.
hot
Example:
Set room temperature 23 °C;
OFFSET = -1 °C;
––
Setpoint value for heater = 22 °C


To funguje tak,že si nastavíš třeba 22 stupňů a vychytáš si že tam kde nejvíce sedíš to stáhneš nebo přidáš + a -.To je super.Ale rozdíl stupňů při vypnutí a sepnutí je stále těch cca. 2 stupně.


OFFSET tedy hysterezi lze nastavit podle návodu i na 0,5°C pokud ti to nejde zavolej to Velimi kde je Truma servis co oni na to.


OFFSET není hystereze,ale toto - nastavíš si 24 stupňů,ale v místě kde nejvíce sedíš je velké teplo - OFFSET nastavíš na -1 - tak že nastavená teplota je 24,požadovaná je 23.Tuto funkci moc dobře nechápu,ale je tam.Hystereze opravdu chybí.

Automatické sloučení 30.10.2017 15:02:
Tak teď jsem mluvil s panem Čechem z Velimy,a hystereze opravdu nastavit nejde.Těch cca.2,5 stupně tam je na tvrdo.Když jsem začal mluvit,tak hned věděl oč se mi jedná - asi nejsem první ani poslední kdo toto řeší.Topení za 60 000,- Kč a nemá základní věc.Zlatá Truma klasika.

Automatické sloučení 26.01.2018 11:30:
Tak po pěti měsících řešení tepelné nepohody s topením Truma combi 6E jsem se s tím začínal pomalu smiřovat.Z 99% jezdíme bez možnosti připojení na 230V a fungujeme pouze na solary a baterie.Tím pádem napětí v rozvodu je 12,5 V a méně(když není sluníčko).Řekl jsem si že poslední co vyzkouším je to,že pojedeme někam kde se budeme moci připojit a vyzkouším to z napětím 13,6 V co jde ze zdroje.Vyjeli jsme včera,máme za sebou první noc a půl den - a??? - topení maká tak jak by mělo.Rozdíl mezi vypnutím a opětovném zapnutí je cca.0,3 stupně(čidlo jsem umístil jinam) a rozfuk stíhá ke krásné tepelné pohodě.Nejsem vzduchař,jsem elektrikář,ale můj laický názor - při napětí 12.2 volt a menším ventilátor nestíhá přenést potřebné množství teplého vzduchu.řešil jste to již někdo?

Automatické sloučení 04.02.2018 11:03:

Citovat

hasky napsal:

Citovat

Vasu napsal:

Tuto komplikovanou záležitost jsem vyřešil, že jsem do obvodu termistoru připojil digitální prostorový termostat. Mám topení C 6002. Můžu si nastavit jakoukoliv hysterezi a taky čas sepnutí topení. Tuším, že tam mám prostorový termostat PT 20 a nastavenou hysterezi cca 0,5°C Mám už to mnoho let a jako elektrikář nemám problém s připojením k původnímu termostatu.


Tak u tohoto to nejde.Když přerušíš obvod originálního termostat,ihned vyskočí chybová hláška.

Automatické sloučení 29.10.2017 03:30:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

hasky napsal:

Citovat

Buerstner napsal:

Citovat

hasky napsal:

Citovat

Buerstner napsal:

Pro možnou inspiraci:
V obytném přívěsu jsem měl topení Truma, ale pouze na plyn.
Topení elektrickým proudem jsem řešil malým přenosným konvektorem, který měl termostatickou regulaci, ale také mě trápila veliká hystereze při spínání. Vyřešil jsem to k plné spokojenosti použitím tepelně spínané zásuvky TS 20, kde je možno nastavit hysterezi 0,1 °C.
https://termostat...ock-ts20/#

Jiné spínané zásuvky mají nejmenší hysterezi 0,5°C.

Tolik jen pro inspiraci.


To u tohoto typu topení nelze.


Ani stín pochybností, že by to mohlo jít?
Ale asi jsi odborník, tak ti radit nebudu.


Odborník opravdu nejsem,ale potřebuji regulovat truma combi.Tam není klasický termostat zapout vypnout - ale je tam termistor.

Automatické sloučení 28.10.2017 22:06:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

hasky napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

U toho CP panelu v návodu píšou offset až 5° s možností po jednom stupni. Ale potom to jedině "vychytat" umístěním termostatu.
Nic lepšího asi navymýšlíš.


to ju,to píšou.ale tím se šoupne celá křivka a hystereze zůstává.umístění termostatu nebo čidla nepomůže - ty dva stupně jsou tam pořád - u topení za cca.55 000,- Kč docela zásadní problém - chvíli teplo,chvíli zima


Mělo by to fungovat asi takhle nějak:
jinak by to byla asi i otázka na servis.

Calibrating the room temperature sensor of the heater (OFFSET)
The room temperature sensor of the heater can be individually adjusted to the sensor’s installation situation. The setting can be made in increments of 0.5 °C within the range of 0 °C to -5 °C.
hot
Example:
Set room temperature 23 °C;
OFFSET = -1 °C;
––
Setpoint value for heater = 22 °C


To funguje tak,že si nastavíš třeba 22 stupňů a vychytáš si že tam kde nejvíce sedíš to stáhneš nebo přidáš + a -.To je super.Ale rozdíl stupňů při vypnutí a sepnutí je stále těch cca. 2 stupně.


OFFSET tedy hysterezi lze nastavit podle návodu i na 0,5°C pokud ti to nejde zavolej to Velimi kde je Truma servis co oni na to.


OFFSET není hystereze,ale toto - nastavíš si 24 stupňů,ale v místě kde nejvíce sedíš je velké teplo - OFFSET nastavíš na -1 - tak že nastavená teplota je 24,požadovaná je 23.Tuto funkci moc dobře nechápu,ale je tam.Hystereze opravdu chybí.

Automatické sloučení 30.10.2017 15:02:
Tak teď jsem mluvil s panem Čechem z Velimy,a hystereze opravdu nastavit nejde.Těch cca.2,5 stupně tam je na tvrdo.Když jsem začal mluvit,tak hned věděl oč se mi jedná - asi nejsem první ani poslední kdo toto řeší.Topení za 60 000,- Kč a nemá základní věc.Zlatá Truma klasika.

Automatické sloučení 26.01.2018 11:30:
Tak po pěti měsících řešení tepelné nepohody s topením Truma combi 6E jsem se s tím začínal pomalu smiřovat.Z 99% jezdíme bez možnosti připojení na 230V a fungujeme pouze na solary a baterie.Tím pádem napětí v rozvodu je 12,5 V a méně(když není sluníčko).Řekl jsem si že poslední co vyzkouším je to,že pojedeme někam kde se budeme moci připojit a vyzkouším to z napětím 13,6 V co jde ze zdroje.Vyjeli jsme včera,máme za sebou první noc a půl den - a??? - topení maká tak jak by mělo.Rozdíl mezi vypnutím a opětovném zapnutí je cca.0,3 stupně(čidlo jsem umístil jinam) a rozfuk stíhá ke krásné tepelné pohodě.Nejsem vzduchař,jsem elektrikář,ale můj laický názor - při napětí 12.2 volt a menším ventilátor nestíhá přenést potřebné množství teplého vzduchu.řešil jste to již někdo?


Tak definitivně vyřešeno.Osadil jsem stabilizátor napětí,který udržuje cca.12.5 voltu i když napětí na bateriích je 11 volt.Čidlo jsem místo origoš umístění(bylo nade dveřmi)jdal do výšky cca 140 cm od podlahy a Truma Combi šlape tak jak by měla.No konečně.
Hasky
Upravil hasky dne 04.02.2018 12:03, před 6 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: hasky, bad, Buerstner, Zdenek a Alena, Vasu

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,696,290 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.14774 sekund | Průměrně za: 0.14774 (0) sekund | Dotazy: 70 | Použitá paměť: 2.01MB/4MB