Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Zimní pneu "C" - test?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Zimní pneu "C" - test?

Poslední aktualizace před 6 let
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 14 let
Vybírám zimní pneu pro dodávku, nenarazili jste na nějaký test? Nic nemůžu najít...
Podle ADACu dopadly dobře osobní Continentaly a Vredesteiny, ale u dodávkových to může být úplně jinak. Potřebuju spíš dobrou gumu na led, sníh a břečku, ostatní mi je jedno. Životnost mě taky netrápí, dodávkové pneu vydrží až zbytečně moc na mých pár kilometrů...
Nebo něco z vlastních zkušeností?
Upravil mr_antik dne 11.10.2009 20:32, před 14 let
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 14 let
Mám velmi dobré zkušenosti s Nokian WR C Cargo mají vyšší rychlostní limit tuším 190 (T) měl jsem v rozměru myslím 225/65/16, velmi dobrý ráběr i se zadním náhonem s prázdnou dodávkou břečka vše ok a nebyly přehnaně drahé
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
R
RudyČlen
Přidáno před 14 let
Po "vypáčení" zkušeností z několika lidí zodpovědných za provoz firemních dodávek jsem na zimu koupil me2dem zmiňované Nokian WRC v rozměru 215/75 R16C. Ford tento typ rovněž dodával spolu s Michelin Snow Ice pro Transity v rámci akce "zimní kola". Osobní zušenost však zatím nemám ale jak jsem sledoval předpověď, tak ji asi brzo získám :o
JAMJAMČlen
Přidáno před 14 let
My máme objednány pro obytňák Michelin Agilis Alpin C (novinka pro 2009) . Michelinky máme i letní - Agilis Camping a naprostá spokojenost.
Takže jsem vložila důvěru i do zimních od Michelinu a doufám, že nebudu zklamána :x

Jana

Také mají označení M+S (muddy and snow) , takže by měly mít dobré vlastnosti právě v blátě a břečce.
Co je o nich psáno:
Pneu pochází z koncernu Michelin a vyrábí se od roku 2009. Klasické uspořádání bloků s dostatečným rozestupem napomáhá dobré reakci při rozjezdu a brždění. Kraj běhounu je zesílen pro lepší odolnost při průjezdech zatáčkou, pneu má díky toho nižší opotřebení a delší životnost. Nový typ ekologické směsi GRNX zaručuje nižší opotřebení a lepší reakční schopnost, zejména na mokré vozovce. Směs je vyrobena za pomoci nízkoaromatických olejů, tím se prodloužila její životnost a je méně škodlivá pro životní prostředí.
Interní testy Michelinu:
Michelin Agilis Alpin je lehká nákladní zimní pneumatika se zvýšenou stabilitou díky širší kontaktní ploše s vozovkou. Zaručuje tak vysokou jistotu ovladatelnosti na sněhu. Novinka Michelin Agilis Alpin je za každého zimního počasí bezpečnější, ekonomičtější a odolnější pneumatikou ve srovnání s modelem Agilis 81 Snow Ice.
Upravil JAM dne 12.10.2009 10:26, před 14 let
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 14 let
Bohužel si nepamatuju už název tý michelinky co jsme měli před nokianem, ale rozhodně byla malinko tvrdší a nevyjeli to co vyjedou teď Nokiany po stejných trasách, ale vývoj jde dál a micheliny byly před 4 lety
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
PekariPekariČlen
Přidáno před 14 let
Mám ve firmě 5 Ducat.V zimě jezdíme na Matador MPS520.Jezdíme i hory ,kde se silnice neudržují,mnohdy přijedeme do posledního obchodu a za námi za 2 hodiny cestáři.Vyjedeme všude a vždy.Tyto gumy vydrží maximálně 30 tisíc km,ale nám to stačí.Jezdíme na rozměru 195/70/15C.
surficisurficiČlen
Přidáno před 14 let
Souhlas s Pekari. Vloni jsem zakoupil zmíněné Matadorky odjezdil jsem celou zimu k naprosté spokojenosti, nikdy nebyl problém že bych někam nevyjel a co se týká opotřebení tak počítám že za tři sezóny mě je bude líto vyhodit protože vzorek bude ještě dobrý,ale zimáky víc jak tři sezóny nejezdím.Myslím že ta guma po třech zimách nemá už ty parametry jako nová a při ceně 1600,kč za kus není co řešit.Aloha.
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 14 let
Tak to jste mě překvapili s těma matadorama.
30 tisíc stačí u mě bohatě cca na 3 zimy.
Tuto značku mám právě zafixovanou s tím, že dělá gumy co hodně vydrží, ale zas na úkor tvrdších směsí. A máte porovnání s nějakýma dražšíma?
PekariPekariČlen
Přidáno před 14 let
Na obytňáku mám Mischeliny na předku a nevidím rozdíl,nechal jsem se ukecat od dodavatele,příště se zase vrátím k matadorkám.Teď mi volal dodavatel a dává mi je za 1500 Kč/ks.
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 14 let
Tak objednány Matadory za 1500....
Za ušetřené peníze si uděláme nějaký pěkný výlet :-)
olgaolgaČlen
Přidáno před 14 let
Dají se sehnat zimní Matadory 215/70-75 R15 také za 1500,- a kde?
Dík za radu Olga
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 14 let
http://www.pneu-s...ection=111 s dopravou zdarma :^
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
PecaPecaČlen
Přidáno před 14 let
Já mám matadory pul sezony jeté, cca 2.000 km a klidně bych je sundal a prodal. Jsem velmi nespokojený. POkud by měl někdo zájem nachám je po 1.000,--Kč. Chci něco tišího. Opravdu je to věc názoru a třeba někomu vyhovují asi jsem moc rozmazlenej. Pokud máte někdo zájem písnět nafotím a klidně je hned sundám a pošlu.

Prosím zájemce nejpozději do soboty. tel. 777 907 674
email: klamt@tipcaravan.cz
Petr Klamt
tel.: 00420 777 907 674
email.: klamt@seznam.cz
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 14 let
Hluk byl jediný problém? Já to mám hlavně na sníh, na hory, potřebuju funkčnost, na dálnici mi hluk neviadí, protože v autě hlučí všecko...

Kupoval jsem to na nejlevnejsipneu.cz
K
KoralovciČlen
Přidáno před 7 let
oživím toto vlákno, zajímá mne, na kolik atmosfér jdou Matadory (215/70 R15 MATADOR C MPS530 109R M+S) maximálně foukat, na kolik atmosfér? a mají symbol vločky s horou? Označení pro zimní pneu?


V zimě na hory nejezdím, jen přes ně přejíždím po hlavních tazích a to když je přívětivá předpověd(počítám s tím, že se to může kdykoliv změnit) a tak váhám mezi Nokian WRC3 nebo levnějšíma Matadorama, jen to huštění jsem nikde nenašel...

díky za případnou radu
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
Nokian je velmi dobrá varianta. Používám je na obytce i všech dodávkách, které provozuji. Plná spokojenost.
Jirka
Jirka, Dáša a Klaudie, minipes Týna
K
KoralovciČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, jaké nokiany konkrétně používáš? WRC3 nebo HKPL? Jaký máš na nich nájezd? Myslím než se dostaneš na 4 mm a na obytce, dík

Citovat

Dasa a Jirka napsal:

Ahoj,
Nokian je velmi dobrá varianta. Používám je na obytce i všech dodávkách, které provozuji. Plná spokojenost.
Jirka
R
RudyČlen
Přidáno před 7 let
Mohu potvrdit dobrou zkušenost s Nokiany (WRC3). Mám je už na druhé obytce. S životností jsem neměl problém. Dobrý záběr na sněhu, komfortní na jízdu.
Dokonce se C létě chystám vyměnit 8 let staré Agilis Camper za letní Nokiany. Jsou mnohem komfortnější, měl jsem je na předchozím autě.
pachtapachtaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Koralovci napsal:

oživím toto vlákno, zajímá mne, na kolik atmosfér jdou Matadory (215/70 R15 MATADOR C MPS530 109R M+S) maximálně foukat, na kolik atmosfér? a mají symbol vločky s horou? Označení pro zimní pneu?


V zimě na hory nejezdím, jen přes ně přejíždím po hlavních tazích a to když je přívětivá předpověd(počítám s tím, že se to může kdykoliv změnit) a tak váhám mezi Nokian WRC3 nebo levnějšíma Matadorama, jen to huštění jsem nikde nenašel...

díky za případnou radu


Max.tlak huštění pneu. je vyznačen na každé pneu.Mám zimáky Nokian letní Barum a na obou je na napsán max. tlak.Jsou to asi 5mm veliká písmena blbě se to hledá.Myslím,že tam mám 4,5atm musel bych se podívat.
Hanka a Pavel
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
v zimě jezdíme. A tak, když se mi hloubka nezdá, dojezdím na dodávce. Letos pojedu čtvrtou sezonu WRC, myslím ale že wrc2. Ty už se nevyrábí. Zimu je pojedu, pak je nechám dojet na firmě a příští zimu pojedu na Nokinech nových.
Jirka
Jirka, Dáša a Klaudie, minipes Týna
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,020,768 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27202 sekund | Průměrně za: 0.27202 (0) sekund | Dotazy: 133 | Použitá paměť: 2.22MB/2MB