Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Planar - umístění: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Planar - umístění

Poslední aktualizace před 5 let
P
prodej ducatoČlen
Přidáno před 6 let
Vestavbáři prosím poraďte, umístění Planaru, jako primárního zdroje tepla ,je dostačující pod sedačku spolujezdce nebo je lepší garáž v zadní části a rozvod tepla trubkami dopředu včetně koupelny.Laboroval už nekdo nad tím.Mooooc dekuji za nazory.
JozaJozaČlen
Přidáno před 6 let
já mám 4 KW, umístění pod sedadlem spolujezdce. při teplotě cca 10 °c jede na min. výkon a musím otevřít vikýř, jinak je horko. rozvod nemám ale prohřeje to docela dobře. Jezdím kromě zimy - nicméně si myslím, že výkon 4 KW bude stačit i v mrazu.
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Joza napsal:

já mám 4 KW, umístění pod sedadlem spolujezdce. při teplotě cca 10 °c jede na min. výkon a musím otevřít vikýř, jinak je horko. rozvod nemám ale prohřeje to docela dobře. Jezdím kromě zimy - nicméně si myslím, že výkon 4 KW bude stačit i v mrazu.


Nazdar nemám sice vestavbu , ale něco se o tom psalo . V zimě bez rozfuku určitě ne a gor v plecháči . Záleží jak je odizolován a jak je dlouhý ,u menších je to tak na hraně.
Žijeme jen jednou.
pilinispilinisČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj tady je diskuze :
https://www.carav...d_id=11518
Já Honza a Gábina a obytné auto Fiat Dukáto 2,3 96Kw
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 6 let
Dukáto, mám 4kW namontováno pod sedačkou spolujezdce a profoukne mě celý prostor přes uličku až do postelí vzadu a perfekt.Když chci temperovat koupelnu tak pootevřu dveře do ní.
Mám ho sice jako druhé topení ale používám ho častěji pro velký okamžitý tepelný výkon.Vytopené během několika minut.Doporučuji toto řešení.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

prodej ducato napsal:

...... je dostačující pod sedačku .....


Není, je to jen nejsnažší.
Rozveď to řádně, pokud hodláš jezdit i v zime a má to být primární zdroj tepla :_
4.114683,118.628756
misusmisusČlen
Přidáno před 6 let
Zalezi na tom jak mas velky auto a usporadanej vnitrek !
V obytce mam 4kw a 2 vydechy a pohoda i pri -20℃
V Jumperu L1H1 mam 2kw a na pul vykonu uvnitr 16℃ pri venkovnich -11℃ (izolace kde to slo)

zalezi taky na tom kam to muzes namontovat !
P
prodej ducatoČlen
Přidáno před 6 let
Měl jsem L2, bez koupelny, ATESO Breeze pod sedačkou, a úplná pohoda. Teď MAXík L4, Planar, místo pod sedačkou, spoustu místa v garáži. Nejradši bych opět využil jalové místo pod sedačkou. Proto je mi blízký názor PetraZemanka. Ale díry by se měly dělat jen jednou :) Proto se pléna ptám.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 6 let
http://signboss.rajce.idnes.cz/CITROE...SEZEN3.jpg

Mám jej pod zvýšenou podlahou za sedačkou řidiče. Rozvod bude do nákladového prostoru, sprchy, mezi postela a jeden v přední části vozu.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
P
prodej ducatoČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

SignBoss napsal:

http://signboss.rajce.idnes.cz/CITROE...SEZEN3.jpg

Mám jej pod zvýšenou podlahou za sedačkou řidiče. Rozvod bude do nákladového prostoru, sprchy, mezi postela a jeden v přední části vozu.


Ta Tvoje galerie mi musela uniknout, ta má cenu zlata :) Děkuji !!!
Upravil prodej ducato dne 07.10.2017 21:42, před 6 let
F
fifa32Člen
Přidáno před 6 let
Snad nejsem úplně OT, případně prosím o odkaz na správné vlákno, ale má někdo zkušenost se "zástavbou", nebo spíš umístěním Planaru nebo jiného horkovzdušného bufíku v osobáku upraveném pro spaní? Udělal jsem si do osobáku nouzové krátkodobé spaní, v podstatě je to další "paluba" z OSB desek potažené igelitovou folií, ale pro rozšíření využitelnosti na jaro a podzim bych chtěl přidat topení. Bohužel do mého auta nejde rošířit teplovodní topení, tak zbývá jenom horkovzdušný bufík, ale mám obavu, kduž ho dám třeba do nohou spolujezdce, že "přikryté" OSBčkem to může blafnout, jelikož chci spát a zase se i probudit, pokud možno ne jako škvarek, hledám někoho, kdo s tím má zkušenost. Podle fotek to třeb SignBoss má v podstatě zavřené v "krabici", somozřejmě vyjma rozfuku.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

fifa32 napsal:

Podle fotek to třeb SignBoss má v podstatě zavřené v "krabici", somozřejmě vyjma rozfuku.


Ahoj,
můžeš mít topení zavřené v krabici, nic neshoří. Stačí pár cm volného prostoru okolo viz. manuál - minimální vzdálenosti.
Pokud máš sání z volného prostoru a výdech do volného prostoru též, stačí dodržet oněch 60 mm zhora.
Když pomůžeš luftovacímá dírama které budou odvádět teplo so prostoru, tak nic nepokazíš.
:_
4.114683,118.628756
F
fifa32Člen
Přidáno před 6 let
Díky za naději, to nevypadá úplně beznadějně :-), jenom co znamená sání a vývod do volného prostoru? Původně jsem uvažoval dát to do nohou spolujezdce, to je ale v podstatě celé zaklopené osbčkem, předpokládám, že sáním a výfukem do volného prostoru myslíš "horní spací palubu", nikoliv vnějšek auta, čili buď z nohou spolujezdce nějaké hadice do horního patra (co pro rozfuk používáte, něco jako Al vlnovce pro odvod z kuchyňské digestoře?), nebo ten bufík prostě postavit na nějaký podstavec do kufru, od spací desky do konce auta mám asi 50 cm volných. Nebo posunout spaní na doraz do kufru, tím by ty nohy spolujezdce zůstaly volné a bufík se tam jenom položil. Cáfryš, co to zase vymýšlím za ptákoviny :-) :-).
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

fifa32 napsal:

Díky za naději, to nevypadá úplně beznadějně :-), jenom co znamená sání a vývod do volného prostoru? Původně jsem uvažoval dát to do nohou spolujezdce, to je ale v podstatě celé zaklopené osbčkem, předpokládám, že sáním a výfukem do volného prostoru myslíš "horní spací palubu", nikoliv vnějšek auta


.... potřebuješ minimálně 50 mm prostoru před topením na sání (aby se nepřehřívalo), minimálně 150 mm za topením na výdech a 60 mm nad topením ... nasávat můžes jak vnitřní vzduch, tak i venkovní (to u osobáku předpokládám není ideální - muselo by se zřejmě podlahou) a "někam" musíš pouštět vzduch topný .... kam to bude, jak to bude - čím ho tam dovedeš (jak dlouhou hadicí) je jen na tobě.

Sání lze stejně jako výdech prodloužit rourou, pak nemusíš dodržovat minimální odstupy a lze topení "zavřít" někam úplně (zhora bych těch 60 mm dodržel vždy).

Podívej se kam přichází v úvahu instalace (rovný podklad kde můžeš jít skrz podklahu (nebo bok) a kde jsou dodrženy minimální vzdálenosti) a podle se pak rozhodni ....
4.114683,118.628756
F
fifa32Člen
Přidáno před 6 let
Díky za rady a nasměrování, stáhnul jsem instalační příručku, budu dumat, jak to uspořádat :-).
CibiCibiČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

prodej ducato napsal:

Citovat

SignBoss napsal:

http://signboss.rajce.idnes.cz/CITROE...SEZEN3.jpg

Mám jej pod zvýšenou podlahou za sedačkou řidiče. Rozvod bude do nákladového prostoru, sprchy, mezi postela a jeden v přední části vozu.


Ta Tvoje galerie mi musela uniknout, ta má cenu zlata :) Děkuji !!!


rovněž díky za tip, potřebuji teď nastudovat, jak začít s vestavbou.
VW LT 35 maxi
I
IvanGSČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

fifa32 napsal:

Díky za naději, to nevypadá úplně beznadějně :-), jenom co znamená sání a vývod do volného prostoru? Původně jsem uvažoval dát to do nohou spolujezdce, to je ale v podstatě celé zaklopené osbčkem, předpokládám, že sáním a výfukem do volného prostoru myslíš "horní spací palubu", nikoliv vnějšek auta, čili buď z nohou spolujezdce nějaké hadice do horního patra (co pro rozfuk používáte, něco jako Al vlnovce pro odvod z kuchyňské digestoře?), nebo ten bufík prostě postavit na nějaký podstavec do kufru, od spací desky do konce auta mám asi 50 cm volných. Nebo posunout spaní na doraz do kufru, tím by ty nohy spolujezdce zůstaly volné a bufík se tam jenom položil. Cáfryš, co to zase vymýšlím za ptákoviny :-) :-).


Pokud to funguje jako Webasto, sáním a výfukem je nejspíš myšleno nasávání vzduchu určeného pro hoření paliva a odvod spalin. To by mělo být zvenku a zase ven z auta. Co se týká vzduchu, který se ohřívá, ten se nasává na jednom konci z prostoru auta a druhým koncem se prostřednictvím hadic rozvádí opět do prostoru v autě. Doufám, že se nepletu, když tak mne opravte...
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
..... aby to bylo jasnější .....

Planar to není, toto je Ebrerspaecher !)
4.114683,118.628756
sipadan Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
CibiCibiČlen
Přidáno před 6 let
To mám uvnitř auta? Jak velkou díru v podlaze máš pro výfuk?
VW LT 35 maxi
tabbitabbiČlen
Přidáno před 6 let
Díry v podlaze pro Planar 2kW
Laika X650R
tabbi Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,024,999 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.31222 sekund | Průměrně za: 0.31222 (0) sekund | Dotazy: 141 | Použitá paměť: 2.28MB/2MB