Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Prasklé okno .: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Prasklé okno .

Poslední aktualizace před 7 let
J
jenykoNováček
Přidáno před 7 let
Dobrý den,
poradí mi někdo, jestli se dá opravit, zalepit, svařit, prasklé okno na karavanu ? Mám na něm asi 15 cm prasklinu, bohužel na obou stěnách okénka, vnější i vnitřní.
Zatéká tam a je stále zamlžené ..
Díky za tipy . Plzeňsko .
Jenyko
GardaGardaČlen
Přidáno před 7 let
Nouzove izolepa a koupit nove. Stare je prepalene sluncem a nebude to drzet.
Vim ze tohle jsi nechtel asi slyset :v
Miloš
T
TFeitČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, než izolepu tak zkus koupit od Zenitu Acrifix 192, je to v tubě a drží to 100%. Po zalepení je i spára docelá čirá. Někdo to tu už taky doporučoval a zkoušel to i rozleštit. Já jsem pouze roztáhl prasklinu v okně, opatrně aplikoval lepidlo a nechal to zaschnout. Zatím OK.
J
jenykoNováček
Přidáno před 7 let
Myslíš, že ten Acrifix bude fungovat ? Já tam totiž spáru nemusím vytvářet, ale mám ji tam, bohužel, takže jde i o to, jestli to tu spáru i úsoěšně vyplní... ?

Díky
T
TFeitČlen
Přidáno před 7 let
pošli fotku, ale já si myslím, že když to budeš opatrně lepidlo vtlačovat do spáry, tak to zacelí. Jak silnou mezeru máš v prasklině ??
J
jirhavČlen
Přidáno před 7 let
Na lepení plexiskla a tvrdých plastů je UHU kunststoff.Nehodí se ale pro spojení vnitřního a vnějšího okna,tam se musí po bodech.Spojuje natvrdo a drží.Jirka
H
hymer662Člen
Přidáno před 7 let
O lepení oken je zde již napsáno hodně.
Doporučuji jako první krok:
-na konci praskliny vyvrtat, vypálit díru (používám vrták 2 mm (i více), ale vrtat ve zpětném chodu, protože jinak prasklina při vrtání má tendenci dále praskat). Nejvíce se mi osvědčil vrták na sklo, tím vrtám ve standardním směru. Pálení: trafo pájku a vypálíš díru.
-vyřešíš prasklinu - technika lepení zase zde dostatečně popsaná. Co použít: speciální lepidla nebo vyrobená: (já používám chloroform + kousky plexi) - zatím nikdy neprasklo
-nakonec vyvrtanou díru zalepíš

Pokud budeš detailista, pustíš se do broušení a broušení, až výsledný stav je jako "nový".
Výhoda: s tímto materiálem (plexi) se pracuje velmi dobře.

A nakonec: pokud nechceš lepit, tak určitě tu díru na koncích všech prasklin. Tím se ti dále nebude prasklina šířit a můžeš i jezdit s prasklým oknem (podle velikosti, pokud je to ta vnitřní část apod.. Je jasné , že venkovní část se musí oddělit od možnosti vniku vody.
pilinispilinisČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

jenyko napsal:

Dobrý den,
poradí mi někdo, jestli se dá opravit, zalepit, svařit, prasklé okno na karavanu ? Mám na něm asi 15 cm prasklinu, bohužel na obou stěnách okénka, vnější i vnitřní.
Zatéká tam a je stále zamlžené ..
Díky za tipy . Plzeňsko .
Jenyko


Ahoj když by nepomohla oprava zkus toto http://www.carava...licko.com/ Tam dělají okna
Já Honza a Gábina a obytné auto Fiat Dukáto 2,3 96Kw
D
DZIZIČlen
Přidáno před 7 let
To dáš bez problému, taky jsem měl praskliny na obou stranách a po 8 letech stále OK.
Pojistil jsem to ještě přidáním pásků kolem oken až na výšku pásku, aby okno bylo skoro u plechového pláště . Zpewvní se a případný zloděj jej nemůže chytit prsty a vylomit - mám takto udělána všechna okna.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: jenyko, Garda, TFeit, jirhav, hymer662, pilinis, DZIZI

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,703,278 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16998 sekund | Průměrně za: 0.16998 (0) sekund | Dotazy: 90 | Použitá paměť: 1.94MB/4MB