Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Pokuty v zahraničí-Francouzi to umí: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Pokuty v zahraničí-Francouzi to umí

Poslední aktualizace před 6 let
PetrMPetrMČlen
Přidáno před 7 let
Před měsícem jsme byli ve Francii a asi jsem nebyl dost pozorný v měřeném úseku a jel trochu rychleji. No a výsledek je doma. Takže celou Francii bez poplatků na dálnicích a teď 90EUR za +5km/h.
Dopis došel normálně do schránky dopisem z Francie. Frantíci jsou šikovní a vůbec se s tím nepářou. Tak příště pozor na dodržování rychlosti.
PetrM Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
K
KoralovciČlen
Přidáno před 7 let
Je to vlastně jen o 1 km/h, po odečtení tolerance... Jsou vážně přísní
K
KoralovciČlen
Přidáno před 7 let
Je to vlastně jen o 1 km/h, po odečtení tolerance... Jsou vážně přísní
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
Výše těch pokut je ujetá, byl to asi radar tady:

https://www.google.cz/maps/@48.740494...312!8i6656

A ten je vidět a uprostřed obce a před křižovatkou - jestli naměřili 56, tak v autě bylo tak 60 km-h - takže se vážně asi vyplatí v obci zpomalit.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
také mi přišla - dokonce si i pamatuji kde jsem limit překročil (bylo to vícekrát - jinak to nešlo).
Na francouzskou okresku už stejně nevjedu, jsem zcela vyléčen.
Oceňuji jejich profesionální formu a zaplatím.
Mají systém prý dotažený a to údajně včetně exekuce.
Pokud porovnám cenu dálnice a výši pokuty, tak v prvním pokutovém období je to pohlazení ....
4.114683,118.628756
RomanPatrolRomanPatrolČlen
Přidáno před 7 let
Maj to opravdu dotažený k dokonalosti, pokuta přijde v češtině.!)
Optimismus je způsoben nedostatkem informací...
Fiat Ducato 2019 ETRUSCO I7400SB Capron
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

RomanPatrol napsal:

Maj to opravdu dotažený k dokonalosti, pokuta přijde v češtině.!)


Protože musí - to není o dokonalosti, to si tak odsouhlasili. Asi jsme k tomu neměli jako ČR přistupovat, minimálně ne pro automatické systémy.

Ale už chápu, proč ve Francii jezdí obecně jak připosraní a bude jen hůře. Cíle EU jsou ambiciozní, a drastické pokuty často to jediné, co politici znají a umí prosazovat.
L
LakyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mstr napsal:

Citovat

RomanPatrol napsal:

Maj to opravdu dotažený k dokonalosti, pokuta přijde v češtině.!)


Protože musí - to není o dokonalosti, to si tak odsouhlasili. Asi jsme k tomu neměli jako ČR přistupovat, minimálně ne pro automatické systémy.

Ale už chápu, proč ve Francii jezdí obecně jak připosraní a bude jen hůře. Cíle EU jsou ambiciozní, a drastické pokuty často to jediné, co politici znají a umí prosazovat.



Hlavě že u nás jezdí opilá i policejní vrchnost , poslanci a jiní nad lidé .
Angličané to mají podobné mi přišli dvě pokuty, které byli v angličtině ca 7tis. kč vjezd bez známky do centra Londyna - fotka a přetažení placeného parkování - 3.libry . Vše mi strhla z účtu tamní půjčovna . To už je tak před šesti lety možná i více v porovnání libry a kč to byl ranec .
Žijeme jen jednou.
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 7 let
Někde jsem objevil, že existuje tento formulář. Ale zřejmě to funguje jen, když je pádný důvod.
Sapuki Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Sapuki napsal:

Někde jsem objevil, že existuje tento formulář. Ale zřejmě to funguje jen, když je pádný důvod.


Ano, ten je přiložen u pokuty automaticky.
4.114683,118.628756
PetrMPetrMČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Sapuki napsal:

Někde jsem objevil, že existuje tento formulář. Ale zřejmě to funguje jen, když je pádný důvod.


Ano, v obálce jsou tři dokumenty, oznámení o pokutě, návod na její zaplacení a a žádost o prominutí, ta ale nemá vliv na její zaplacení. Nejdříve se musí zaplatit, pak požádat a oni to případně vrátí. Já žádat nebudu a zaplatím. Že jsem tu rychlost neuhlídal je možné, na této silnici a v ten den jsem jel a za blbost se platí :|. Jen modlím, aby mi nepřišla nějaká další když jsou tak přísní. Člověk jede krajinou, kochá se a nečučím stále na tachometr. Ale "pořádek musi byt"
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let
Tak jsem zaplatil právě ... samozřejmě nerad, ale alespoň jsem se zase něčemu novému zase přiučil.
Takto pohodově jsem ještě nikdy pokutu neplatil :he.

Použil jsem platbu kartou, měl jsem na výběr z několika jazyků a proces platby je excelentně vymyšlen.
Stačilo kliknou na webu "zaplatit pokutu" a pak zadat "Číslo elektronické platby".
Zaplatit a do compu si uložit doklad o platbě v PDF.

Fakt pěkný a to mají ještě aplikaci ke stáhnutí ve které stačí nascanovat QR kód a je hotovo hned.

Až mi přijde další, tak ji využiju :D .... obávám se, že se tak stane.

P.S. Já jel 106 km/h za omezení 90 km/h a tak mi naměřenou hodnotu zmenšili o 6 km/h - mají na to odečítání vzoreček v závislosti na rychlosti .... no fakt alespoň trošku zábavy za těch 45 EUR ......
4.114683,118.628756
sipadan Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
PetrMPetrMČlen
Přidáno před 7 let
P.S. Já jel 106 km/h za omezení 90 km/h a tak mi naměřenou hodnotu zmenšili o 6 km/h - mají na to odečítání vzoreček v závislosti na rychlosti .... no fakt alespoň trošku zábavy za těch 45 EUR ......[/quote]

Tak to je hodně nespravedlivé,:| já jel jen o 6km víc a zaplatil jsem 90EUR :o
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

PetrM napsal:

Tak to je hodně nespravedlivé,:| já jel jen o 6km víc a zaplatil jsem 90EUR :o


Já myslím, že posuzují i míru potencionální nebezpečnosti .... mne změřili na A709 v Montpellier (to jsem si zrovna myslel jak si přes město trošku pomůžu od těch okresek a ajhle :D) což je "autoroute", Tebe zdá se na okresce ..... ale možná se mýlím a ten můj homologovaný měřící "strašák" - poslední revize 4.11.2016 píší - mi dal slevu, jelikož ocenil, že jsem se tak moc trápil s těmi kulaťáky při cestě na jih :D....
4.114683,118.628756
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
Žádná sleva se nekonala - 90 euro je pokuta za překročení 50 v obci (na N4, žádná okreska) po slevě z 135 eur, 45 euro je pokuta za překročení rychlosti v místě, kde je dovolena vyššá rychlost než 50 km-h- beze slevy je to 68 eur. Sleva je dle rychlosti zaplacení a s počtem kruhových křižovatek nemá bohužel nic společného - to by snad museli i nějaké peníze vracet :)

http://english.controleradar.org/spee...-fines.php
rimidavlrimidavlČlen
Přidáno před 6 let
A nejen francouzi, umí to již i maďaři!!! 3.září jsem projížděl přes Szekesfehervár, 9. září mě volal do Řecka syn, že mi přišla pokuta 30.000 HUF, termín zaplacení do 30 dnů. Minulý týden jsem se vrátil a po prostudování tří hustě popsaných listin v maďarštině a jedné evidentně přeložené pomocí bratra Goggla v česko-maďarštině, jsem se dočetl, že jsem 3.září na silnici č.81 na 60-ce překročil rychlost o 19 km, zpracováno v Szombathely 4.září a pošta doručila 9.září. To je rychlost!!!
GJRGJRČlen
Přidáno před 6 let
U nás přesně jako PetrM. Celá Francie po okreskách a v říjnu 2x 45,-EUR za 76km/hod a 96km/hod - po odečtu 71 na 70ce a 91 na 90ce. :-( Ale přišlo to kompletně ve francouzštině. Takže jsem si zabrblal a zaplatil.
CoralekCoralekČlen
Přidáno před 6 let
Umí to i v Rakousku.
Dálnice před Linzem omezení na 100km/hod.
Naměřili mi 114Km/hod.
Pokuta 50EUR. Přišlo to sice až za dva měsíce, ale krásně v češtině.
No co. Za blbost se vždycky platilo.
Zdraví
Corálek
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Coralek napsal:

Umí to i v Rakousku.
Dálnice před Linzem omezení na 100km/hod.
Naměřili mi 114Km/hod.
Pokuta 50EUR. Přišlo to sice až za dva měsíce, ale krásně v češtině.
No co. Za blbost se vždycky platilo.
Zdraví
Corálek


Za blbost ?? Už dávno ne, dnes je to kšeft, nic jiného. Nemám potřebu porušovat rychlost , jezdím jak je předepsáno, na palubce mám zapnutou navi aby mě upozorňovala na překročenou rychlost . Pípá docela často.... uhlídat se to nedá, v Praze určitě ne - ráno musíš koukat po dětech co jdou do školy, chodci choděj na červenou docela běžně, chodci dobíhající tramvaje či autobusy činí mnohdy sebevražebné pokusy a tak jezdit jen s očima na ručičce tachometru je akorát tak dobrý aby se něco stalo. Místní silnice jsou plný děr, který je taky dobrý sledovat, pokud nechceš mít auto věčně v servisu S blbostí to nemá mnoho společného.... ale s vynalézavostí ouřadů určitě.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
CoralekCoralekČlen
Přidáno před 6 let
Nehodlám Ti oponovat, ale tohle se mi stalo na dálnici. Proste jsem to prehlidl.
Zdraví
Coralek
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,033,077 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.28353 sekund | Průměrně za: 0.28353 (0) sekund | Dotazy: 143 | Použitá paměť: 2.29MB/4MB