Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Poškozené pneu - prosím o radu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Poškozené pneu - prosím o radu

Poslední aktualizace před 6 let
I
AnonymČlen
Přidáno před 7 let
Chystám se na výměnu předních pneu a tak jsem si je detailně prohlédl a našel nerovnosti, propadliny na bočnicích. Jsou okem viditelné, ale jen když je člověk hledá. Pěkně jsou cítit, po přejetí bočnice prstem. Viz foto v příloze. Prošel jsem všechny gumy a našel to na všech čtyřech a dokonce i na rezervě, která nebyla nikdy použitá. Je toto normální? Mám to řešit?
V pondělí jsem objednaný do servisu na výměnu těch předních, jedna nová, místo druhé půjde rezerva.
Přemýšlím co s těma zadníma (mají pořád cca 7 mm). Auto stále v záruce.
Komplikované je, že jsem momentálně v Norsku za polárním kruhem...
Gumy jsou Michelin Agilis Camping, originál osazené Adrií
Upravil Anonym dne 22.09.2017 10:26, před 7 let
Anonym Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
CibiCibiČlen
Přidáno před 7 let
Na to je těžká odpověď. Ale takových pneumatik jsem viděl spousta.

Nechci vyvolávat diskuzi na téma, že pneumatika je to jediné, co tě na ploše dlaně drží na silnici, tak se na tom nevyplatí šetřit.

Osobně bych s nima jezdil, speciálně tyhle pneumatiky by měly mít v kordu vyztužení, tak že by praskla, to bych nepředpokládal. Pokud jsou staré, tak je vyměň, ale já bych na nich jezdil. Boule, pokud rupne kord, vypadá jinak a to bys poznal.

Pokud bych je měnil, tak bych ale měnil obě na nápravě.

Toť můj názor.
VW LT 35 maxi
I
AnonymČlen
Přidáno před 7 let
Všech 5 gum (včetně rezervy jsou 1,5 roku staré (DOT 02/16) stejně jak auto).
Ta rezerva je úplně stejná, proto kupuju jednu a místo druhé dám právě tu rezervu.

Když jsem viděl, že to samé je na rezervě, která nebyla nikdy použitá, myslím, že nemůže jít o poškození z použití.
Napadá mě
a, výrobní vada
b, pnutí ze špatné montáže
c, je to normální
Upravil Anonym dne 22.09.2017 10:42, před 7 let
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Stáří gum? Občas to zkoukni, ale nebál bych se, že by to cestou z Norska udělalo nějakou znatelnou změnu.
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
CibiCibiČlen
Přidáno před 7 let
Chápu,že potřebuješ dojet, ale na dojezd bych to neřešil a zkusil bych to reklamovat, pokud jsou takto staré. Argumentem bys právě měl tu rezervu - nikdy nepoužitou. Jakmile na ní pojedeš, jeden bod pro hádání ztrácíš...

Občas přezouvám gumy (mám na to vybavení) a vidím to na dost pneumatikách. Na svých to nereším, pokud vidím, že bočnice je silná (což v případě C-čkových gum je a tohle je snad ještě víc zesílené). Jak jsem napsal - prasknutí kordu udělá jinou bouli a to by ti třeba házelo řízením.

Ale zajímá mě, co ti na to řekne dodavatel pneumatik. Nicméně chápu tvé obavy.
VW LT 35 maxi
RomanPatrolRomanPatrolČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

c, je to normální


c) je správně, prošlo mi rukou nesčíslně pneu a má to 9 z 10 gum. Je to jen kosmetická vada.
Optimismus je způsoben nedostatkem informací...
Fiat Ducato 2019 ETRUSCO I7400SB Capron
krakenkrakenČlen
Přidáno před 7 let
Není to vada. Je to spoj/překrytí pláten (nemůžu si vzpomenout na odbornější termín).
I
AnonymČlen
Přidáno před 7 let
Tak to se mi ulevilo. Něco podobného jsem kdysi našel na svém F Focus před výměnou zimních gum. Pak tam přišly nové Continentaly a na nich jsem to už neviděl, tak jsem měl vsugerované, že jde o poškození/vadu. Pravda ale je, že jsem od té doby tento problém na gumách nehledal až do včerejška, kdy jsem zkoumal která z těch dvou předních gum je na tom lépe a stane se novou rezervou.

Ještě jsem souběžně poslal stejný dotaz do Michelinu, tak pokud se ozvou, dám sem jejich odpověď
S
stanislavhavirNováček
Přidáno před 7 let
Ahojte. Tak konečne som rád ,že môžem prispieť aj ja nejakým poznatkom, a nie len stále nasávam cenné info. Idoležal , tie pneu. máš v pohode ako už písali páni predo mnou ,je to len prekrytie vlákien v tom mieste . Hanbím sa že ti nepoviem presný termín , nakoľko už dosť dlho robím s pneu. . Problém by bol keby ta "vypuklina" bola smerom von. Mimochodom máš jedny s naj pneu. aj keď dosť drahé ,ale stoja za to. Tak ahoj. Stano.
Idem prezúvať:_
Honza HHonza HČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

idolezal napsal:

Všech 5 gum (včetně rezervy jsou 1,5 roku staré (DOT 02/16) stejně jak auto).
Ta rezerva je úplně stejná, proto kupuju jednu a místo druhé dám právě tu rezervu.

Když jsem viděl, že to samé je na rezervě, která nebyla nikdy použitá, myslím, že nemůže jít o poškození z použití.
Napadá mě
a, výrobní vada
b, pnutí ze špatné montáže
c, je to normální



c je správně
I
AnonymČlen
Přidáno před 7 let
Díky všem za radu. Vše je jasné. A tady jak jsem slíbil reakce z Michelinu:

Dobrý den, děkujeme za kontaktování Michelin zákaznického centra.
 
Podle vašeho popisu by nemělo jít o závadu ale pouze 'kosmetické' nedostatky mnoha pneumatik.
Při výrobě se překládá několik vstev různých materiálů a při důkladném prohlédnutí pneumatiky to může být viditělné. Představte si to jako šev nebo lem na oblečení. Proto bych tedy ve vašem kvízu volil možnost C.
 
Pokud, jak říkáte je to sotva znatelné, nemusíte se bát, že by to ohrozilo vaší bezpečnost nebo kvalitu jízdy.
Pokud ovšem máte nejaké nerovnosti příliš veliké, např. ostrá hrana a nebo se vám v pneumatice tvoří boule tak je to problém a je potřeba zajít do servisu pneu zkontrolovat a případně vyměnit.
 
Doufám, že toto odpovídá na Vaší otázku.
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat znovu. 
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj, před mnoha lety jsem koupil novou Octavii a měla na Barumkách ty vlnky. V garanci nechtěli vyměnit a obrátil jsem se na VÚMV, dali vyjádření, že se jedná o zmetek. Vyměnili pak všech 5, ale vlnky se objevily znovu. Znovu garančka a výměna 5 gum a dali Firestony. Vlnky bezpečnost možná neohrozí, ale zákazník má právo na 100% kvalitu, zvlášť, u pneumatik.
L
LakyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

idolezal napsal:

Díky všem za radu. Vše je jasné. A tady jak jsem slíbil reakce z Michelinu:

Dobrý den, děkujeme za kontaktování Michelin zákaznického centra.
 
Podle vašeho popisu by nemělo jít o závadu ale pouze 'kosmetické' nedostatky mnoha pneumatik.
Při výrobě se překládá několik vstev různých materiálů a při důkladném prohlédnutí pneumatiky to může být viditělné. Představte si to jako šev nebo lem na oblečení. Proto bych tedy ve vašem kvízu volil možnost C.
 
Pokud, jak říkáte je to sotva znatelné, nemusíte se bát, že by to ohrozilo vaší bezpečnost nebo kvalitu jízdy.
Pokud ovšem máte nejaké nerovnosti příliš veliké, např. ostrá hrana a nebo se vám v pneumatice tvoří boule tak je to problém a je potřeba zajít do servisu pneu zkontrolovat a případně vyměnit.
 
Doufám, že toto odpovídá na Vaší otázku.
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat znovu. 




Také jsem si toho všiml i na mých pří pohledu z boku rok staré najeto 11tis km . Micheliny C camper zimní , ale o bouli se nejedná je to spoj trochu
snad nekvalitně pohledově vyroben . Dík za info od výrobce
Žijeme jen jednou.
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
Jak píše Kraken ,nemusíš mít strach vada to není.Pouze sklady,text.kordu.Na bezpečnost ani jízdu to nemá vliv.Můžeš mě věřit,informace mám ověřené přímo ze zdroje kde jsem pracoval.
Leoš
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
mbmbČlen
Přidáno před 7 let
A kolik máš na nich najeto za 1,5 roku když je měníš? Jinak je to za c)
Miloš a Zuzka
hlavně v teple...Autorizovaný servis WEBASTO +EBERSPACHER+ BRANO/ATESO
I
AnonymČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, 40 000. Měním jen přední, na limitu ještě nejsou, mají 2 mm, ale kvůli zimě chci mít dobrý vzorek. Zadní mají cca 7 mm

Ještě jednou díky všem. Vše je jasné.
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 6 let
jsem rád za tohle téma. Při koupi letních pneu před pár lety jsem se rozhodl nekupovat Chinu a zvolil jsem barum vanis 2. po přijezdu z pneuservisu domu, cca 20 km jsem na všech čtyřech pneu našel přesně tyhle prohlubně.
Bylo mi vysvětleno, že se to stává a že je to normální a že to prý po nějakém čase dělá i u michelinky. S reklamací bych prý neuspěl. Byl jsem naštvanej jako čert a vždy jsem, když je na jaře montuju.
Od té doby jsem se díval, kolik takových pneu na autech uvidím. no, pár jích je.
Ale při koupi nových zimních pneu jsem zvolil raději opět Chinu a na nich se chystám jezdit už čtvrtou sezónu a pořád mají boky rovné.
Takže Barum už nikdy. :(
Martin
Facebook- Martin Havelka
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: leosmalik, mb, idolezal, Laky, Cibi, kutil1, jarous350, RomanPatrol, kraken, stanislavhavir, Honza H, Martin Mrak

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,035,352 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22651 sekund | Průměrně za: 0.22651 (0) sekund | Dotazy: 123 | Použitá paměť: 2.15MB/2MB