Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Pozor při cestě přes Srbsko !: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Pozor při cestě přes Srbsko !

Poslední aktualizace před 3 roky
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
Medzi kamiónmi NIKDY!!
1. zlodeji majú perfektné krytie, náves kamiónu zakrýva výhľad
2. aj keď sa bude v noci motať tmavá postava po parkovisku, nebude nápadný, bude sa tváriť ako kamiónista, a ľahko sa môže schovať - napríklad pod náves
3. vykrádačské bandy sa priamo špecializujú na kamióny - krádeže nafty, krádeže tovaru cez narezanú plachtu kamiónu, a potom vykrádačky kabíny s uspávacím plynom. Keď medzi kamiónmi nájdu karavan, to sa potešia - ľahký prístup, spravidla nehrozí, že by mali vnútri vysielačku, a určite sa niečo nájde - pasy, peniaze, notebook, kamera.


Inak s tým uspávaním kamionistov to nie je žiadna "urban legend", ale reálna vec. Nikdy na to nezabudnem, ako som si raz v Nemecku na odpočívadle pri Berlíne kúpil kávu a posadil sa v aute - a pozerám, čo majú snáď hasiči a policajti cvičenie? Prečo rozbíjajú kladivkom bočné okno na kamióne 20m odo mňa? A potom ťahali hasiči vodiča kamiónu z kabíny, a ukladali ho do plachty.
Kamión stál bez pohybu na parkovisku niekoľko dní, až to komusi z benzínky prišlo nápadné. Hasičom nebolo veľmi do reči, ale vraj sa to stáva - len inokedy to vodič prežije, tento si asi nechal zavretú ventilačku na streche.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Tivat napsal:

Citovat

sipadan napsal:

Citovat

Tivat napsal:

Moje rada je, vždy parkujeme tak, aby na auto bylo co nejvíc vidět ze všech stran, nejlépe mezi osobáky u laviček, kde spí na dece Turci. Nikdy ne mezi kamiony.


Ahoj,
proč nedoporučuješ spát mezi kamiony ?
To nechápu jaksi.
Dík za vysvětlení.
:_

No právě proto, že mezi kamionama jsi schovaný a prevíti to mají snazší se nepozorovaně k tvému auto přiblížit, obzvlášť v noci, kdy je za návěsama halda stínů...
Ale záleží na každém, jak to cítí, já to dělám celá léta takhle a nebyl jediný problém.


Zdar Tivate,

já zastávám názor, že dokud nejde o život, tak nejde o nic (slušně napsáno).
Z toho jasně vyplývá, že proti benzínkám nic nemám.

Stínům za návěsy rozumím, ale zase nejsi vidět na první pohled, když tam stojíš a tak pozornost lumpa se může obrátit na kolegu co stojí o kousek dál.
Pokud se postavíš k osobákům, tak ten lumpařský gang Tě má jak na dlani a ještě si může vybírat do kterého že to auta tedy vleze.

To, že mi pořád není jasné jak by se ke mě do auta dostali tu řešit nebudu, upřímně řečeno se vůbec nebojím u benzínek, ovšem mnohem více když to auto nechávám stát někde po dobu nepřítomnosti. To se v některých destinacích fakt strachuju, ale zatím dobrý (nechci to zakřiknout).

Ještě bych podotknul, že jsou země, kde je stání pod osvětlením u benzínové pumpy (jedno jestli mezi osobáky, nebo kamiony) dle mých zkušeností mnohem bezpečnější než někde stranou, jelikož tam když Tě náhodou objeví, tak může být sakra zle - tam pak už o život jde.

Citovat

copy napsal:

Medzi kamiónmi NIKDY!!
1. zlodeji majú perfektné krytie, náves kamiónu zakrýva výhľad
2. aj keď sa bude v noci motať tmavá postava po parkovisku, nebude nápadný, bude sa tváriť ako kamiónista, a ľahko sa môže schovať - napríklad pod náves
3. vykrádačské bandy sa priamo špecializujú na kamióny - krádeže nafty, krádeže tovaru cez narezanú plachtu kamiónu, a potom vykrádačky kabíny s uspávacím plynom. Keď medzi kamiónmi nájdu karavan, to sa potešia - ľahký prístup, spravidla nehrozí, že by mali vnútri vysielačku, a určite sa niečo nájde - pasy, peniaze, notebook, kamera.


Inak s tým uspávaním kamionistov to nie je žiadna "urban legend", ale reálna vec. Nikdy na to nezabudnem, ako som si raz v Nemecku na odpočívadle pri Berlíne kúpil kávu a posadil sa v aute - a pozerám, čo majú snáď hasiči a policajti cvičenie? Prečo rozbíjajú kladivkom bočné okno na kamióne 20m odo mňa? A potom ťahali hasiči vodiča kamiónu z kabíny, a ukladali ho do plachty.
Kamión stál bez pohybu na parkovisku niekoľko dní, až to komusi z benzínky prišlo nápadné. Hasičom nebolo veľmi do reči, ale vraj sa to stáva - len inokedy to vodič prežije, tento si asi nechal zavretú ventilačku na streche.


Zdar Copy,

ty uspávači to je samozřejmě kapitola sama pro sebe.
Pořád si ale myslím, že zrovna mé auto uspávat nebudou.

Co by tam našli kromě uspané nebo vystrašené posádky ?
Navíc, vystříkat plynem kabinu náklaďáku je snadné, u obytky s otevřenými několika okny, početnější posádkou rozloženou na větším prostoru to také není úplně snadné.
Spaní na parkovišti, kde bouchne každou chvíli někdo dveřmi navíc není tak hluboké, jako v kllidu.
Mám psa, už ne sice hlídače, ale jakékoliv přiblížení k autu bezpečně registruje.
Dokonce mám i dvě vysílačky na dvou různých pásmech :D.
Snažím se říci, že celý život spoléhám na šestý smysl - intuici a samozřejmě že co platí pro mě, neplatí pro kolegu - podmínky, atraktivita pro loupežníka apod. jsou jiné případ od případu.

Já být uspávačem, tak přepřáhnu návěs plný zboží a mám na chvíli vyděláno.
NB a foťák na obživu ? To by museli uspávat celou pracovní dobu, aby něco vydělali a tak hrozné to zase není, to by nikdo s tím kamionem nejezdil.

K výše uvedenému případu .... jak hasič na místě zjistí, že ten mrtvý byl uspaný - předávkovaný ?
To tam uspávají každý den někoho, že už ty pitvy znají nazpamět ?

Jinak ale ano, obsluha beznínky a následně i policie přehled o podezřele dlouhém stání má ...
Ve Slovinku mám jednu oblíbenou benzínku, kam jezdím chrupat na cca. 3 noci, když pobíhám po oblasti.
Auto stavím na zcela stejné místo, pokud je volné, neboť tam mám senzační plac na venčení psa - travička posekaná, moc se mu tam líbí :D.
Již se stalo, že mě druhou noc probudli a kontrolovali, zda jsem na živu.
Po otázce proč bych nebyl, mi sdělili, že to auto stálo na tomto místě již včera.
Musel jsem souhlasit a situaci vysvětlit (že ano, ale jen přes noc, ne přes den) ....

Abych to nějak shrnnul, tak se prostě nebojím tam, kde je umělé osvětlení, kde jsou kolem mě nějací lidé a v rámci objektivity podotýkám, že na ty benzínky přijíždím tak okolodruhé až třetí hodiny ranní, takže těm potencionálním lumpům zase nedávám moc velkou šanci do rozednění nás oloupit.
Jinak normálně samozřejmě preferuji stání v přírodě a ve 20 h bych to - narozdíl od jiných na beznínce nezapíchnul.
Ne kvůli obavám z loupežníků, ale kvůli pocitu promrhaného času ....:_
4.114683,118.628756
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
sipadan: neviem, čo by tam našli - spýtaj sa napr. týchto

https://www.topky...-a-okradli
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
@ Copy

Pokud si dobře pamatuji, tak tento, nebo podobný článek si odkazoval již v minulosti.
Sleduji ne vykrádače, ale uspávače jak jen mohu, jelikož to už je vážná věc, narozdíl od zlodějů.
Kdyby se přihlásili, rád bych nabral zkušenosti a pohovořil.

Krátky odpočinok sa zmenil na výdatný spánok a pár sa zobudil až na druhý deň. Krátko na to im zaklopal na okno neznámy muž. "Nepoznal som ho, no otvoril som, že čo chce," opísal začiatok situácie okradnutý Slovák.
Neznámy muž manželský pár informoval o tom, že ich auto v noci vykradli. V tom momente si manželia uvedomili, že nie je všetko v poriadku.


Ale opět se musím zeptat, co je toto za formulaci novinářskou ?
Jak může cizí manželský pár vědět, že mé obytné auto se stalo obětí uspávacího loupežníka ?
To se na to ten manželský pár díval jak je uspávají ?

Teď se všude píše, jak se nesmí na pumpách stát a musí se sjíždet mimo .... příde mi to dost populární téma, má to dobrou sledovanost, ale začínající se pak ptají, zda si to auto/příves mají vůbec koupit, protože se bojí, že ještě dříve než dorazí do cíle, tak je "vyberou".
Na cestách vždy hrozí nějaké riziko, ale prakticky na každém větším parkovišti na hlavních tazích všemi směry přes noc obytky normálně stojí.
O Německu ani nehovořím, tam jich parkuje v sezóně snad víc než kamionů .... tak jen píšu, že se i na benzínkách přežit dlouhodobě dá zdá se, že i kolega Tivat a další jsou zatím úspěšní.

Jen tak rpo zajímavost, minulý týden jsem si zašel na gulášovku v Inntal-Ost (https://www.google.com/maps/place/Inn...12.2010188, to je ta benzínka na které probíhá kontrola vozů zda nevezou z Itálie migranty do Německa, a na dveřích metrová cedule ve smyslu "bacha, na tomto parkovišti vás vykradou".
Tak to mě pobavilo také, zlehčovat to opravdu nechci, jelikož na tu Itálii jezdím dost často a posledních 10 let tam nebyla, ale jen tak si říkám, že je to docela odvaha vykrádat auta když máš za zády "Bundespolizei", ale zřejmě je pod svícnem tma.

Přeji všem, aby dorazili do cíle své cesty a i zpět domů bez problémů :_.
4.114683,118.628756
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
Sipadan, ja som ten posledný, kto by chcel začínajúcich karavanistov strašiť. To mi môžeš veriť. O tom kamiónistovi som to nemusel písať, radšej to zmažem.
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
aha, už sa to nedá editovať ?!
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

copy napsal:

Sipadan, ja som ten posledný, kto by chcel začínajúcich karavanistov strašiť. To mi môžeš veriť. O tom kamiónistovi som to nemusel písať, radšej to zmažem.


Copy, netřeba nic mazat.
Stává se to sem tam, takže diskuse je na místě.
Vím, že nikoho strašit nechceš .... dělají to veřejně jiní - nedávno třeba článek Klárinky viz. odkaz zde na fóru níže, která také nezapomněla hned v úvodu napsat - nikdy na pumpě nespíme, tam nepřežijeme (toto není citace - přibarvil jsem si to ;))

Jen mi to prostě připadá přehnané a mnohem větší riziko krádeže vidím při parkování opuštěného vozu.

A tím končím, musím pracovat, abych za pár dní mohl odjet.

Měj se fajn a díky za diskusi !!!
4.114683,118.628756
P
petakČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, v časopise CCC loni byl článek s německým, myslím policistou, o uspávání
a ten řekl, že není jediný oficiálně zdokumentovaný případ v DE, že by k tomu došlo.
copycopyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

petak napsal:

Ahoj, v časopise CCC loni byl článek s německým, myslím policistou, o uspávání
a ten řekl, že není jediný oficiálně zdokumentovaný případ v DE, že by k tomu došlo.


tak a teraz budem za blbca.. že políciou žiadny zdokumentovaný prípad v Nemecku nie je - ale dám ti link keď chceš

a prečo potom takáto reportáž? Nova rada preháňa, ale aj šoféri?
https://vid2.tn.c...845-hq.mp4
M
mikisenNováček
Přidáno před 6 let
Ahoj vzhledem k tomu, že jsem se stal před třemi dny také obětí gangu podvodného autoservisu Fica přidám svoji zkušenost.
Po spánku na benzině ráno nešlo nastartovat auto Fiat Ducato obytka, zjistil jsem že ke vstřikům nejde nafta a proto že jsem před tím tankoval myšlenka špatná nafta ucpaný filtr a tak, přišel zameták s koštětem co se děje a že za rohem je autoservis kde mi pomohou zavolal pomoc přikvačíli dva maníci, že auto musí na diagnostiku že jinak se závada nezjistí náhodou měli na benzině odtahovou odtáhli.mně napojili v servisu na diagnostiku a závada byla.odhalena dva až tři výstřiky jsou špatné a že je můžou nechat repasovat, během dvou hodin přijeli tři vstřiky repasované jeden se musel vyčistit cena 1150 eur zda souhlasíme nic jiného nezbývalo a i přes to že jsem měl podezření zaplatil jsem 700 hotově zbytek kartou. Jinak vše stejně jak někdo psal nabídka k odvozu k bankomatu a že nám nabízí doprovod na 100 km že je všechno v pořádku. Zastavil jsem hned na první benzině kde měli internet a začal hledat a našel toto vlákno šel jsem na týpka co jel za náma a řekl že nás podvedlí a že chci vrátit peníze jinak volám policii za půl hoďky dojel asi sám Fica chvíli se dohadoval pak vytáhl z kapsy mých 700 euro a víc že nemá mi rádi aspoň za něco jsme nakoupili auto a zastavili až na Makedonské hranici páč nám bylo už jasné že všichni zaměstnanci servisu i s jeho šéfem je jeden zločinecký gang a s tím si nezahrával.
A pro že mně řádně nastali tak chci dát dohromady podvedené od Fica a.budu psát všude kam se dá na.ambasádu u nás v srbsku ministrovi vnitra našemu srbskému na policejní prezídium a třeba i do Štrasburku není přece možné aby takhle okrádali nic netušící a bezbranné
Takže kdo máte zájem se přidat napište svůj příběh na můj email jirimakovsky@atlas.cz není přeci možné že by s.nimi nikdo nezatočil, a i přes to všechno budeme jezdit dál.dejte na.sebe všichni pozor zatím z Řecka ahoj.
Jirka Naďa naše hnědá labradorka Sára a obytka Adria Coral A 660 SP
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
mikisen: aj si niečo nafotil? servis, mechanikov, odťahovku?
F
ferolNováček
Přidáno před 6 let
Ahojte,

To čo sa stalo MIKISENu sa stalo 28.4.2018 na ceste do Turecka aj nám. Tesne po polnoci sme zastavili na spomínanej čerpačke za Belehradom, že chvíľu pospíme. Ráno asi o 4.30 sme nevedeli naštartovať. Nakoľko som už niečo o takom prípade čítal, hneď mi bolo jasné, že ide o úmysel podvodníkov. A to keď som sa porozhliadol v túto rannú hodinu stála neďaleko odťahovka, autoservis rozsvietený (cca 200 m od pumpy) a niekto sa tam pohyboval. Len som bol bezradný , lebo som nevedel čo je príčina. Našťastie vedľa stal český zájazdový autobus,
tak sa pýtam okolostojacích, či mi nevie niekto poradiť, aká porucha sa dá nafingovať tak, aby ste nemuseli otvoriť kapotu. A príčina sa našla:
Na samom spodku motora je čerpadlo paliva. Jeden z el. konektorov bol povytiahnutý. Stačilo len naspäť zasunúť a auto okamžite naštartovalo.
Aby ste takúto poruchu vyrobili, nepotrebujete ani veľké krytie ani čas,je to pre skúseného záležitosť možno otázka 5 sec. ľahnúť pod auto a povytiahnuť kontakt.

Prajem všetkým bezstarostné cestovanie

zdraví Fero
FL
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
Pozeral som sa, čo je to za servis, ten AUTO SERVIS FIĆA, Kolari
http://search.bis...rvis-fica/

a ten majiteľ Borivoj Antonijevic asi bude pekné kvítko :@

"25.10.2001
Stavali barikády v úmysle zarobiť
Traja muži boli zatknutí za to, že na diaľnicu nastavujú barikády, s úmyslom zarobiť. Boli zadržaní Borivoj Antonijevic (21), Darko Rankovic (26) a Ivan Matejić (22), všetci z Binovca pri Smedereve.

V noci medzi z 23. na 24. októbra 2001 na diaľnici Belehrad - Niš položili na diaľnicu kameň o rozmeroch 30 krát 20 centimetrov, aby poškodili náhodné vozidlo. Potom by majiteľ požiadal o odťah a opravu.
Ten istý zločin bol spáchaný 17. októbra v tej istej sekcii. Na kamennej barikáde skončil "Fiat" Tomislava Mitiča, ktorý si poškodil predné ľavé koleso a škoda sa odhadovala na približne 40 000 dinárov. Na prekážke, ktorá bola položená medzi utorkom a stredou, macedónec Melvan Tajroski poškodil svoj "Mercedes" a škoda v tomto prípade bola odhadovaná na 6000 dinárov. Po nehode sa na scéne objavili mladí muži, ktorí ponúkali odťah s vozidlom Borivoja Antonijeviča.

V kabíne ich vozidla našli polícia ďaľšie kamene, ktoré chceli položiť na diaľnicu, aby tak spôsobovali dopravné nehody. Trio bolo odovzdané vyšetrovaciemu sudcovi Mestského súdu vo Velkej Plane, kde boli obvinení."
copy Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Petr ZPetr ZČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,taky jsme se vrátili v sobotu z Řecka , pravda je že si zaplatím kemp 20 € a spím v klidu. Ale i když jsem zakufroval, zastavili mladí Srbové a poradili, i se mnou kousek popojeli. Takže spíš opačná zkušenost. A popravdě - kdo by si troufnul spát na parkovišti na D1 ? Myslím, že riziko je stejné. A naopak - když jsem předjížděl- nikdo na mě neblikal, ale naopak zpomalil, dálnice v pohodě průjezdné - nejhorší část cesty Jihlava- Znojmo a D1. Byli jsem loni i v Albánii- jediný problémek - cikáni na hranicích Alb- Č.hora. Jinak úplná pohoda. Takže závěrem - opatrnost je na místě všude, ale Srbsko mě překvapilo slušnými řidiči a dobrým cestami. Jednou si možná - brzo- budem říkat- kéž by to u nás bylo jako na balkáně. Tolik názor. Petr
Petr, Lenka děti 3,7,17 :_
L
lusyČlen
Přidáno před 6 let
Ta finta s tim servisem se mi stala i na dalnici v Italii pred Milanem. Rok asi 1996....
TivatTivatČlen
Přidáno před 6 let
I když jezdím přes Srbsko už léta pravidelně bez problému, letos před cestou jsem si auto zespoda nafotil na tablet, abych v takovémto případě měl srovnání, co se změnilo a kam to patří :-)
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,
tak už také patřím do skupiny, kterou podojili v Srbsku. Při návratu z Řecka jsme přespali asi 50 km před Bělehradem. Ráno se probudím a nejde natočit auto (Fiat). Uklízeč plochy jestli nepotřebuji pomoc. Byl jsem v časové tísni, tak jsem souhlasil. Byli tam za minutu. Asi čekali, až se probudíme. Odtáhli nás do servisu na diagnostiku. Srdce motoru kaput. Tak okomentovali závadu na řídící jednotce. A že je drahá a že stojí 1200 Eur, ale že ji umí opravit. Tušil jsem TUNEL. Ale co dělat, když je jednotka vymontovaná a odvezená ? Po komunikaci se servisákem z Fiatu jsem "opravu" usmlouval na 400 Eur. Moje chyba..
Celý to mají dopodrobna sehraný. Od uklízeče, po odtah a záznamu na řídící jednotce(asi vytáhnutí kabelu od čerpadla). Nic jsem ráno nenašel. A pak, když vymontují řídící jednotku, tak jste jejich. A ještě se tváří, jak vám chtějí pomoci v nouzi. Nafotil jsem si servis, odtahovku i BOSE, přiložím foto.
Takže odvolávám co jsem zrovna v toto vláknu prezentoval, jak je v Srbsku bezpečně.
Jirka
Jirka, Dáša a Klaudie, minipes Týna
Upravil Fun dne 18.07.2018 17:04, před 6 let
Dasa a Jirka Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 6 let
Vzhledem k tomu že už to tady úplně stejně popisovalo tolik lidí se divím že jsi na to nalítl
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
TivatTivatČlen
Přidáno před 6 let
Tak to je drsný! Můžeš sem dát souřadnice místa a potom i ty fotky?
Já jedu v srpnu a začínám uvažovat jak se bránit. Podařilo se ti zjistit, co asi mohli poškodit?
Pohledem pod auto jsem přemýšlel, že pod motor namontuju dodatečný plastový dekl a pak nechám běžet přes noc kameru za předním oknem...
PabloGSPabloGSČlen
Přidáno před 6 let
Není opravdu lepší obětovat pár kaček za kemp a mít klid?
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,030,812 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.29652 sekund | Průměrně za: 0.29652 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.39MB/4MB