Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Pozor při cestě přes Srbsko !: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Pozor při cestě přes Srbsko !

Poslední aktualizace před 3 roky
M
mariaČlen
Přidáno před 6 let
nezlobte se na mne, jet 10x po vlastní ose a opravdu vždy být vykraden, to měl tedy renolt svinský pech. Zvláště ta část s číháním s pepřákem. Ve dvě ráno zhasne celá benzina a potom... Co se stalo poté, co mu nastříkal pepřák???? To je námět skoro na Oskara.

Nechci se rouhat, jel jsem tudy určitě více než 10x a nevykradli mne nikdy. Pominu- li somrování cigaret celníky kolem roku 1990, neměl jsem v Srbsku žádný problém.

to floridan79: se sluníčkama nemám nic společného. Možná je opravdu sere ta vojenská zelená, coby vzpomínka na naše humanitární bombardování. Kolektivní vina nás od okrádání v Srbsku nezachrání.

Okraden jsem byl několikrát a to vždy v ČR. A ve své kolekci příběhů nemám nikoho, kdo by na tom byl jinak.

Vlákno je to přínosné do okamžiku, kdy má pravdivou vypovídací hodnotu. Zda je každý rodilý Srb zloděj, muslim terorista atd. patří asi na jiný server.
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,
jel jsem přes Srbsko více než 10x a nikdy jsem neměl pocit nebezpečí. Mám třeba štěstí. To ale přeje připraveným.
Jirka
Jirka, Dáša a Klaudie, minipes Týna
D
DDTČlen
Přidáno před 6 let
Obávám se, že smysl prvního příspěvku bylo upozornit na možné problémy v Srbsku. Mě to pomohlo, neboť díky tomuto příspěvku jsem zareagoval správně. Děkuji přispěvateli mokropsaci.

Byl bych vděčný, kdyby tady na fóru byl celý oddíl věnovaný bezpečnosti. Řeči těch, kterým se ani po deseti jízdách nic nestalo a proto se nemohlo nic stát ani těm, kteří se o svůj poučný zážitek podělili, mi připadá jako když někdo přesvědčuje oběť trestného činu, že svůj postraumatický stav zveličuje.

Apropo, našel by se nějaký zkušený borec, který by sestavil pomyslné desatero bezpečné jízdy v té či které destinaci? Toto bych ocenil mnohem víc, než informaci, že jste někdo byli 100x v Itálii a ještě vám nikdo nevykradl RV a že v ČR vás okrádají za bílého dne.
Knaus Van i650MEG, 2017
G
gutČlen
Přidáno před 6 let
Já jen k tomu znepojízdnění auta .
Je pravda že pokud umístíte magnet na snímač otáček tak auto nepojede ?

Je to z doslechu nemohu to potvrdit. Je pravda že na Sprinterovi se k tomu čidlu dostanu i poslepu a dokážu třeba povytáhnout konektor. Vše zespodu lehnu si pod kabinu.
Gut

Přidratuju tam past na potkany.
Denke daran: Amateure bauten die Arche, Profis die Titanic!!
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
@DDT: Za zkuseneho borce se rozhodne nepovazuji i kdyz jsem neco malo projezdil. Riziko vyloucit nemuzes nikdy. To k cestovani patri. Zarucene desatero neporadim, protoze ho neznam. Snazim se jen byt ve strehu a nenechat se uchlacholit pocitem ze jsem v te ci one destinaci v bezpeci ci naopak. V kazde zemi jsou mista kde je to v pohode a kde ne.
Takze jestli nekde smejdi vyberou pro ne naducanou kacenu v podobe karavanysty , nemusi to byt zakonite v te ci dane zemi. Je to o prilezitosti, kde to maji nejsnazsi. Predpokladat rozdily v bezpecnosti te ci one zeme .....
Moje rada ? Respekt k prostredi, ktere neznam. Rizika nemuzu vyloucit, pouze je zmensit.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

renolt napsal:

Mno.....tak si tam zajeď ať zkusíš, já tam byl asi 10x po vl. ose, vždy s nějakým kamarádem, vždy, ale opravdu vždy byli vykradeni, když jsme spolu nocovali na parkingu u benzinek nebo P+R, kolektivní vina, nekolektivní vina....nejsi náhodou tak trochu politicky.....
Češi ale nikdy nebyli vnímáni jako zloději, spíše kolaboranti.
Myslím si, ale, že by to nemělo přecházet do nějakých invektiv....končím s diskuzí, chtěl jsem jenom mnohým pomoci


Ale to zavání masochizmem. Víš že budeš vykraden a schválně tam nocuješ. To snad nepochopím.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let
Mohli by jste přestat s tím co kde a proč , potom se tady člověk nic nedozví co je nového jen pindy . Číst je je ztráta času , alespn toto vlákno nerozebírejte bez věcného důvodu . Dík.p)
Žijeme jen jednou.
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,
svůj příspěvek jsem sem vložil, protože mi připadalo, že se zbytečně straší. Osobní zkušenost je, že se tam nebojím a klidně pojedu do Řecka znovu v klidu přes Srbsko a Makedonii. A to spím klidně u benzinek. Myslím, že jsou nebezpečnější destinace, než Balkán.
Jirka
Jirka, Dáša a Klaudie, minipes Týna
P
panselNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

renolt napsal:

Mno.....tak si tam zajeď ať zkusíš, já tam byl asi 10x po vl. ose, vždy s nějakým kamarádem, vždy, ale opravdu vždy byli vykradeni, když jsme spolu nocovali na parkingu u benzinek nebo P+R, kolektivní vina, nekolektivní vina....nejsi náhodou tak trochu politicky.....
Češi ale nikdy nebyli vnímáni jako zloději, spíše kolaboranti.
Myslím si, ale, že by to nemělo přecházet do nějakých invektiv....končím s diskuzí, chtěl jsem jenom mnohým pomoci

Já po třetí negativní zkušenosti,bych se Srbsku vyhnul.Cestujeme od roku 2010,máme najeto 130000 km po Evropě .Možná máme kliku,ale říct o Srbech,co jsi řekl je přez čáru.
Jinak, přez Srbsko jizdím do Turecka už 7dmý rok a spaní bez problémů na benzinkách,až na tu poslední cestu před týdnem ,kdy jsem podlehl Vašim JOBOVKÁM, tak jsem spal velice špatně.
Zdravím,MILAN
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 6 let
Tak opět v Srbsku u Jagodiny.
Kamarádka s maminkou s obytným autem Ducato se včera vracela přes Srbsko z Řecka a nepřejela ho celé sjela u Jagodiny sjela spát mimo dálnici. Dnes ráno nastartovala odjela nějaký kus a auto přestalo jet. Hned se ojevil týpek s odtahovkou, že pomuže od problemu.
zdarma a auto jede zase dál. Před hodkou jsem s ní mluvil už spí v Madarsku. Tak musíme být stále ve střehu před takovouto srbskou verbeží.
!z!)Smile
RobertRobertČlen
Přidáno před 6 let
Začátkem řijna, před odjezdem z Řecka, jsem se dozvěděl to podstatné z tohoto vlákna. A protože mi nocleh časově vyšel zrovna do Srbska, raději jsem odbočil z dálnice, vyjel do hor a přespal na Kosovské hranici. :) S tím sice moje žena nesouhlasila, ale noc tam proběhla bez mimořádných událostí. Je dobře, že se lidé podělí o zkušenosti, byť negativní. :g
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Jarda Borek napsal:

Tak opět v Srbsku u Jagodiny.
Kamarádka s maminkou s obytným autem Ducato se včera vracela přes Srbsko z Řecka a nepřejela ho celé sjela u Jagodiny sjela spát mimo dálnici. Dnes ráno nastartovala odjela nějaký kus a auto přestalo jet. Hned se ojevil týpek s odtahovkou, že pomuže od problemu.
zdarma a auto jede zase dál. Před hodkou jsem s ní mluvil už spí v Madarsku. Tak musíme být stále ve střehu před takovouto srbskou verbeží.

Musím doplnit psal jsem to na rychlo nepřečetl a vypadl mi z toho kousek textu.
Zavolala si asistenci co má sjednanou z domova odtahli ji zdarma do Fiatu a tam zjistili, že má utržený konektor od nějakého regulatoru na naftu-tak mi to říkala. Dali nový a jela dál.
!z!)Smile
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 6 let
Jak to tak tady na fóru čtu v různých tématech, tak si říkám, že až jednou budu nucen koupit novějšího koně, tak rovnou koupím i vlastní diagnostiku a budu jí vždy vozit sebou.
Martin
Facebook- Martin Havelka
mbmbČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Martin Mrak napsal:

Jak to tak tady na fóru čtu v různých tématech, tak si říkám, že až jednou budu nucen koupit novějšího koně, tak rovnou koupím i vlastní diagnostiku a budu jí vždy vozit sebou.


A myslíš, že ti něco řekne? Ta obyčejná možná kód a budeš hledat dál...a pak zjistíš, že kecala.:D
A už vidím, jak budeš kvůli tomu vozit profi ( cca 60000,- kč) a platit upgrade :_!e
Miloš a Zuzka
hlavně v teple...Autorizovaný servis WEBASTO +EBERSPACHER+ BRANO/ATESO
J
JurkiNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

mb napsal:

Citovat

Martin Mrak napsal:

Jak to tak tady na fóru čtu v různých tématech, tak si říkám, že až jednou budu nucen koupit novějšího koně, tak rovnou koupím i vlastní diagnostiku a budu jí vždy vozit sebou.


A myslíš, že ti něco řekne? Ta obyčejná možná kód a budeš hledat dál...a pak zjistíš, že kecala.:D
A už vidím, jak budeš kvůli tomu vozit profi ( cca 60000,- kč) a platit upgrade :_!e


Toto je dosť prepisknute :-) každá diagnostiak je lepšia ako nič,hlavne ak máš internet v mobile čo dnes nie je problém tak si kod dohladáš :-)
M
matak113Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

renolt napsal:

Tak poslouchejte co se mi stalo letos při cestě Srbskem: vyjel jsem 24.8.17 směr Pelopones s tím, že přespím na benzince těsně pod Bělehradem, vím, že jsou tam zloději snad všichni už když se narodí. Nebudu to prodlužovat, v noci ve dvě celá benzina zhasnula a všechen personál vč. pinklů hlídal. To však nevěděli, že je čekám, naschvál jsem nezapnul vnitřní pírko a nechal odemčeno, a ejhle za chvíli dva chlápci, tiše otevřeli dveře do obytného prostoru, ale již v tom mžiku měli ksichty plné kvalitního pepřáku, jště jsem jim stačil popřáti dobro došli.(vitajte), během pěti minut benzina svítila, jako by se nic neudálo.
Ale teď vážně, všude, ale opravdu všude na benzinkách jsou pumpaři spřažení s mafií, u Bělehradu s místní, u Niše s bulharskou, dolů níže s makedonskou a všude s policajtama. I když jste zabezpečeni, zamčeni závorou z venčí, nic je neodradí. Jediné prověřené místo v Srbsku na spaní je Motel Predajene, kde sedí děda na stoličce celou noc u vás, stojí to 12Eur, jinak se opravdu nikde nepokoušejte spát mimo kemp. Velmi nebezpečná jsou TIR parkoviště jak píše kolega. Tož vitaj, nebo také dobro došli..... BALKÁNE DO EVROPY.


V říjnu 2017 jsme přespali v Srbsku u motorestu Predejane mezi kamiony a zcela bez problémů. Pouze jsme stáli pod kaštanem a rány do střechy.
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 6 let
Jen vystrkuji toto vlákno. Budte na cestě obezřetní.
!z!)Smile
TivatTivatČlen
Přidáno před 6 let
Přes Srbsko jezdíme do Albánie už deset let, pravidelně spíme na parkovištích, kde jsou kamiony, čím větší, tím lepší a nikdy žádný problém. Jednou jsme zastavili na neosvětleném parkovišti bez pumpy, a než jsme se stačili uložit, přijelo policejní auto a důrazně nás požádal, aby jsme si přejeli na osvětlené k pumpě, nebo že tady můžeme být vykradeni. Tak jsme poděkovali a udělali to. Moje rada je, vždy parkujeme tak, aby na auto bylo co nejvíc vidět ze všech stran, nejlépe mezi osobáky u laviček, kde spí na dece Turci. Nikdy ne mezi kamiony.
A když jsme se jednou vracely z Černé Hory do Srbska a začal nám vynechávat v horách alternátor a večer na krku. Dotáhli jsme to do srbského města Prijepolje k pumpě, kde jsem se zeptal na pomoc. Pumpař že to není problém, někam zavolal a za chvíli přijeli dva mladíci ve Fábii, ať jedeme za nima. Přejeli jsme město a zastavili před auto servisem, přes ulici byla policejní stanice. Borec potvrdil, že je to alternátor a že uhlíky nemá a musíme počkat na druhý den ráno, byla totiž neděle. Nechal nás přespat na dvoře, ukázal odemčené záchody v dílně. Ráno v sedm se dali do práce, přivezli z města uhlíky a v 11 jsme odjížděli, chtěli kluci 80 Euro, dostali 100. Jo a ten druhej z Fábie se dopoledne přišel zeptat v policejní uniformě, jestli jsme OK? :-) Tak že nejsou Srbové jako Srbové....
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Tivat napsal:

Moje rada je, vždy parkujeme tak, aby na auto bylo co nejvíc vidět ze všech stran, nejlépe mezi osobáky u laviček, kde spí na dece Turci. Nikdy ne mezi kamiony.


Ahoj,
proč nedoporučuješ spát mezi kamiony ?
To nechápu jaksi.
Dík za vysvětlení.
:_
4.114683,118.628756
TivatTivatČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

sipadan napsal:

Citovat

Tivat napsal:

Moje rada je, vždy parkujeme tak, aby na auto bylo co nejvíc vidět ze všech stran, nejlépe mezi osobáky u laviček, kde spí na dece Turci. Nikdy ne mezi kamiony.


Ahoj,
proč nedoporučuješ spát mezi kamiony ?
To nechápu jaksi.
Dík za vysvětlení.
:_

No právě proto, že mezi kamionama jsi schovaný a prevíti to mají snazší se nepozorovaně k tvému auto přiblížit, obzvlášť v noci, kdy je za návěsama halda stínů...
Ale záleží na každém, jak to cítí, já to dělám celá léta takhle a nebyl jediný problém.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,017,782 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.32158 sekund | Průměrně za: 0.32158 (0) sekund | Dotazy: 150 | Použitá paměť: 2.41MB/2MB