Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Pozor při cestě přes Srbsko !: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Pozor při cestě přes Srbsko !

Poslední aktualizace před 3 roky
solim50centsolim50centNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

Herman napsal:

Citovat

copy napsal:

veľmi jednoducho - prerežú alebo narežú naftovú hadicu medzi nádržou a čerpadlom. Štartér bude točiť, ale motor po chvíli zhasne - keď minie naftu z hadice.


No je to jedna z možností až na tu vytečenou naftu na cestě, které si nevšimne většina z vás tady natož aby se sehnula pod auto a pátrala po závadě . Oni jsou chytřejší stačí rozpojit elektrický obvod to ti udělá i ten s tím smetákem co se motá okolo vozu že uklízí . Proto uvažuji o zakrytování toho prostoru , už se tady o tom psalo , tak jen poslouchejte a vyhledejte si to . Při parkování doporučuji sledovat prostor okolo vozu , bude hůř .


Som automechanik ako docielia že na to neprídem sám....
RomanPatrolRomanPatrolČlen
Přidáno před 6 let
Ano, jsi automechanik, který autu rozumí, zvláště když se tu píše o co kráčí, ale je tu spousta lidí, kteří jsou pouze uživatelé a ti jsou pak bohužel odkázáni na cizí pomoc. proto je dobré, že se zde tyto problémy zveřejňují.
Optimismus je způsoben nedostatkem informací...
Fiat Ducato 2019 ETRUSCO I7400SB Capron
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,
nechci to zlehčovat, ale kde máte ty skvělé asistenční služby ?
Osobně bych nenechal servisovat své auto v srbské garáži.
Raději bych se nechal odtáhnout ....
:_
4.114683,118.628756
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

sipadan napsal:

Ahoj,
nechci to zlehčovat, ale kde máte ty skvělé asistenční služby ?
Osobně bych nenechal servisovat své auto v srbské garáži.
Raději bych se nechal odtáhnout ....
:_

Dlouho jsem měl puzení napsat totéž ale nechtěl jsem se nikoho dotknout.
Osobně bych v podobné situaci volal ADAC nebo asistenci pojišťovny a nechal se odtáhnout do autorizovaného servisu Fiat. Odtah v rámci asistence je obvykle zdarma.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Ale to ze si zavolas asistenci znacky, nebo pojistovny nebo svoji, jeste nevylucuje, ze se nedostanes do rukou prave tem konkretnim smejdum.
Staci aby meli smlouvu a protoze jsou nejbliz, tak je na to dispecer asistencni sluzby, na zaklade tveho oznameni, posle.
Ve smes maji asistecky smlouvy s nejlevnejsimi umastenci z garazi, tak aby co nejvice usetrili.
A nemusi to byt jen v rozvojovych zemich Balkanu.
Pokud si chci vybrat sam, komu se se svym autem sverim do rukou, tak si na zasach priplatit nebo cely zaplatit sam. Vybrat treba podle seznamu servisu dane
znacky, ktery je v kazdem aute nebo na netu.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
P
petakČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Ale to ze si zavolas asistenci znacky, nebo pojistovny nebo svoji, jeste nevylucuje, ze se nedostanes do rukou prave tem konkretnim smejdum.
Staci aby meli smlouvu a protoze jsou nejbliz, tak je na to dispecer asistencni sluzby, na zaklade tveho oznameni, posle.
Ve smes maji asistecky smlouvy s nejlevnejsimi umastenci z garazi, tak aby co nejvice usetrili.
A nemusi to byt jen v rozvojovych zemich Balkanu.
Pokud si chci vybrat sam, komu se se svym autem sverim do rukou, tak si na zasach priplatit nebo cely zaplatit sam. Vybrat treba podle seznamu servisu dane
znacky, ktery je v kazdem aute nebo na netu.


JiPe, ale v tom případě s tím v jedné větě říkáš, že platit za asistenci je zbytečné
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let
Praskla mi před lety řemenice v Rakousku a ADAC zprostředkoval odtah vozidlem OAMTC Odtáhli mne do značkového servisu Ford, ačkoli garážové servisy byly blíže. Předpokládám, že i na Balkáně existují značkové servisy a odtahová služba ekvivalentní OAMTC.
Znovu podotýkám, že nechci dělat chytrého a postižených mi je líto. Jen se snažím nastínit lepší řešení než odtah místním šmejdem do jeho garáže.
PabloGSPabloGSČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Ale to ze si zavolas asistenci znacky, nebo pojistovny nebo svoji, jeste nevylucuje, ze se nedostanes do rukou prave tem konkretnim smejdum......

I to se samozřejmě nedá vyloučit, ale...
Zrovna v tomto případě, kde se popisují praktiky v podstatě jedné bandy šmejdů a stále stejného servisu, by asistenčce a pojišťovně brzy docvaklo o co jde a určitě by začali konat. Tyhle firmy mají své detektivy, co po těchto lumpech tvrdě jdou a dostávají je do lochu. Mám kamaráda (bývalého policajta), který tohle dělá a pokaždý když se vidíme, tak mě vypráví jak skřípli nějakou vykutálenou partičku. Takže hlásit na asistenčku určitě, ať se jim sbíhají data o těch šmejdech.
CoralekCoralekČlen
Přidáno před 6 let
Zdravím.
Využil jsem asistenci několikrát a vždy se mne ptali zda chci odtáhnout do značkového servisu. Samozřejmě jsem to využil.
Coralek.
ZdendaZemdaZdendaZemdaČlen
Přidáno před 6 let
Dle vlastní zkušenosti, odtahovka se mě taky ptala kam to chci odtahnout, že oni mají za povinnost do autorizovaného servisu, ale že mi to hodí i domů :-). Jednalo se ale o osobní vozidlo a kus od baráku... asi 5km.
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 6 let
Psal jsem to zde vloni. Kamarádka při cestě z Gr spala v inkrimino vanem mistě před Bělehradem. Sice sjela na spaní z dálnice, ale byla hned vedle. Ráno auto nastartovala a kousek popojela a dál to nenelo. Hned se tam objevila odtatahovka, že pomuže odgabem do servisu. Odmítla a zavolala na svoji asisrenci od ČP a přijela odtahovka z Fiat servisu a tam zjistili, že ma utržený konektor, asi od nafty. Dali ji novy konektor a ani nic nechtěli za.praci.. Odtah byl vramci asistence zdarma. To jen pro pochybovače o tom jak funvuje assistence. Jinak jsem také využil v lonskem roce na dálnic u Grevenyi assistenci Adac a funkce perfekt. Zdravim z Gr. Doufam, že asistenci nebudu potřebovat.
!z!)Smile
Upravil Jarda Borek dne 01.08.2018 15:23, před 6 let
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 6 let
Psal jsem to zde vloni. Kamarádka při cestě z Gr spala v inkrimino vanem mistě před Bělehradem. Sice sjela na spaní z dálnice, ale byla hned vedle. Ráno auto nastartovala a kousek popojela a dál to nenelo. Hned se tam objevila odtatahovka, že pomuže odgabem do servisu. Odmítla a zavolala na svoji asisrenci od ČP a přijela odtahovka z Fiat servisu a tam zjistili, že ma utržený konektor, asi od nafty. Dali ji novy konektor a ani nic nechtěli za.praci.. Odtah byl vramci asistence zdarma. To jen pro pochybovače o tom jak funvuje assistence. Jinak jsem také využil v lonskem roce na dálnic u Grevenyi assistenci Adac a funkce perfekt.
!z!)Smile
kitemonkeekitemonkeeČlen
Přidáno před 6 let
letos v červnu jsme se vraceli z Řecka, kamarádi jeli o pár dnů dříve - někde v Srbsku (zjistím) zastavili na kafe a již nenastartovali.
takže odtah a v servisu jim řekli že "špatná levná nafta z Makedonie" a všechny vstřiky v prdeli. prej to stálo cca 2000E... :|
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
A tak ja taky pridam neco do placu, pro ty kteri si mysli, ze kdyz maji asistanci, maji vse vyresene.
2006 kemp Recko: na pristrojovce sviti kontrolka zavada elektroniky motoru. Nahlaseni na asistanci dane znacky vozu, prijezd umastence bez diagnostiky, ve starem vraku jine znacky na misto. Oblezani vozu, znecisteni sedacky a volantu, neschopnost odstranit zavadu.
2007 Recko dalnice: dosla nafta, asistance pojistovny nedokazala pomoci
2013 kemp Pasohlavky: vybita baterie, nahlaseni znackove asistenici, po dvou hodinach prijezd umastence, startovani pres kabely. Motor chytil, ale zacla svitit kontrolka zavada elektroniky motoru. Odstraneno az nasledne ve znacce.
2018 Recko: Vybita baterie. Volani asistance Allianz. Sorry na tento pripad se to nevztahuje.
To je jen moje zkusenost a mozna proto patrim k tem pochybovacum. Ale znam mnoho pripadu kdy asistance zafungovala na jednicku. Zrejme jsem nemel tu spravnou asistanci. Ale treba prave to Recko zajistovala pro UAMK ADAC. A mozna, ze kdyz to neni sjednano primo u ADAC neni to vse tak dokonale. A mozna, se ta uroven muze lisit i v zavislosti na dane destinaci.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

kitemonkee napsal:

letos v červnu jsme se vraceli z Řecka, kamarádi jeli o pár dnů dříve - někde v Srbsku (zjistím) zastavili na kafe a již nenastartovali.
takže odtah a v servisu jim řekli že "špatná levná nafta z Makedonie" a všechny vstřiky v prdeli. prej to stálo cca 2000E... :|


Pokud ji tankoval někde jinde na pochybné pumpě tak je to možné ale jinak je to výmluva SRBU v servise , je to takový chyták na turisty aby zaplatili za blbost . Hodně z nás tankujeme v Makedonii já na lukoice a v pohodě i do barelu .To jim tam někdo odpojil kabely než vypili to kafe za 2000EU je to dobrá finta pro nezkušené že dojeli na to tak daleko a klekolo to zrovna u hospody ...:D
Žijeme jen jednou.
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
Ja sa len jednej veci čudujem - dnes je vďaka internetu svet tak malý, že nie je vôbec problém nájsť trebárs bývalého spolužiaka, ktorý už 20 rokov žije "niekde na Aljaške". Webkamery, foťák v každom mobile, facebook, instagram, twitter, skype, whatsapp, viber, diskusné fóra ... Ak by mňa niekto takýmto spôsobom natiahol, tak by som mu spravil takú reklamu, že by k nemu už ani miestny zákazník nezavítal.
TivatTivatČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Herman napsal:

Citovat

kitemonkee napsal:

letos v červnu jsme se vraceli z Řecka, kamarádi jeli o pár dnů dříve - někde v Srbsku (zjistím) zastavili na kafe a již nenastartovali.
takže odtah a v servisu jim řekli že "špatná levná nafta z Makedonie" a všechny vstřiky v prdeli. prej to stálo cca 2000E... :|


Pokud ji tankoval někde jinde na pochybné pumpě tak je to možné ale jinak je to výmluva SRBU v servise , je to takový chyták na turisty aby zaplatili za blbost . Hodně z nás tankujeme v Makedonii já na lukoice a v pohodě i do barelu .To jim tam někdo odpojil kabely než vypili to kafe za 2000EU je to dobrá finta pro nezkušené že dojeli na to tak daleko a klekolo to zrovna u hospody ...:D


Jeden rok jsem natankoval levně někde na docela pěkné pumpě v Kosovu. Dojeli jsme na dálnici do Maďarska a ráno auto nechtělo nastartovat. Po chvilce točení začalo po jednom válci postupně se přidávali další, jak se rozhříval parafín v naftě. Den před tím jsme několikrát stavěli, a auto normálně chytlo, protože motor nestačil vychladnout a parafín ztuhnout, to až přes noc. Tak že, pokud zastavíte na kafe a auto potom už nejede, nebude to problém špatné nafty... V Makedonii jsem tankoval mnohokrát a nikdy nebyl problém.
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 6 let
Tak jsem si po návratu z dovči trochu pohrál s hlídáním auta všetně noční ostrahy motorového prostoru a funguje to dokonale. Dvouzónová mikrovlna MWS2 za 480,-, řídící jednotka SPYCAR 11 za cca 900,- , převodník digitální sběrnice na analog KEETEC MCAN za 900,-. Pújčení si křečka od sousedovic holčičky mě stálo půl litru ferneta pro tatínka, ale systém mám tím pádem vyladěn i proti kunám. Takže když se mi někdo přiblíží 10 cm k nárazníku následuje rázné pípnutí venkovní sirény, když někdo začne lézt k motoru začne řvát vnitřní siréna. Mikrovlna udělala takovou pomyslnou bublinu kolem motorového prostoru.
Možná si někdo bude myslet že jsem paranoidní, ale letošní brutální rozmach autocaravaningu přinese to, že srbský byznys s přeřezáváním kabelů u motoru odkoukají i jiné národy.
P.S. Křeček mé pokusy přežil :)
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

camperboy napsal:

Tak jsem si po návratu z dovči trochu pohrál s hlídáním auta všetně noční ostrahy motorového prostoru a funguje to dokonale. Dvouzónová mikrovlna MWS2 za 480,-, řídící jednotka SPYCAR 11 za cca 900,- , převodník digitální sběrnice na analog KEETEC MCAN za 900,-. Pújčení si křečka od sousedovic holčičky mě stálo půl litru ferneta pro tatínka, ale systém mám tím pádem vyladěn i proti kunám. Takže když se mi někdo přiblíží 10 cm k nárazníku následuje rázné pípnutí venkovní sirény, když někdo začne lézt k motoru začne řvát vnitřní siréna. Mikrovlna udělala takovou pomyslnou bublinu kolem motorového prostoru.
Možná si někdo bude myslet že jsem paranoidní, ale letošní brutální rozmach autocaravaningu přinese to, že srbský byznys s přeřezáváním kabelů u motoru odkoukají i jiné národy.
P.S. Křeček mé pokusy přežil :)


Ahoj Camperboy,

dobrá práce !!!
Je u té mikrovlnky ta vzdálenost fixní, nebo lze nějak nastavovat ?
Díky a měj se pěkně.
4.114683,118.628756
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

sipadan napsal:

Citovat

camperboy napsal:

Tak jsem si po návratu z dovči trochu pohrál s hlídáním auta všetně noční ostrahy motorového prostoru a funguje to dokonale. Dvouzónová mikrovlna MWS2 za 480,-, řídící jednotka SPYCAR 11 za cca 900,- , převodník digitální sběrnice na analog KEETEC MCAN za 900,-. Pújčení si křečka od sousedovic holčičky mě stálo půl litru ferneta pro tatínka, ale systém mám tím pádem vyladěn i proti kunám. Takže když se mi někdo přiblíží 10 cm k nárazníku následuje rázné pípnutí venkovní sirény, když někdo začne lézt k motoru začne řvát vnitřní siréna. Mikrovlna udělala takovou pomyslnou bublinu kolem motorového prostoru.
Možná si někdo bude myslet že jsem paranoidní, ale letošní brutální rozmach autocaravaningu přinese to, že srbský byznys s přeřezáváním kabelů u motoru odkoukají i jiné národy.
P.S. Křeček mé pokusy přežil :)



Ahoj Camperboy,

dobrá práce !!!
Je u té mikrovlnky ta vzdálenost fixní, nebo lze nějak nastavovat ?
Díky a měj se pěkně.


Samozřejmě obě mikrovlnné zóny mají šroubováčkem nastavitelný trimer na nastavování citlivosti. A opravdu to jde nastavit přesně v řádu centimetrů. Komponenty jsem kupoval u stualarm.cz a něco na levnealarmy.cz.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,704,486 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17703 sekund | Průměrně za: 0.17703 (0) sekund | Dotazy: 154 | Použitá paměť: 2.46MB/2MB