!Zúčastněte se prázdninové soutěže!

Mediální partner

Přihlášení

Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
www.karavanypro.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 26

· Členové on-line: 7
fun, Vlasta1, mmusil, Hans, _P_H_, martindo, Cibi

· Registrovaní členové: 11,801
· Nejnovější člen: cestounecestou

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

Jaroli
17.09.2018 21:20
Ještě volná místa: Ukončení karavanistické sezony 24.9. - 3.10.2018 v maďarském campingu v městě Pápa a přilehlých termálních lázních. Přihlášky: www.campingclubroz
nov.cz

bydlikemevropou
26.08.2018 11:42
SVIJANSKÝ ÚJEZD Pivobraní ----- Všem, kdo má zájem.... vložili jsme fotky ze srazu na https://jedemeevro
pou.rajce.idnes.cz
/Svijany_2018/ Bobeška a Zdenda

Roman a Aja
23.08.2018 20:01
Poradte...Klimatiz
ace na strechu nebo do ulozneho prostoru. Rozvod vzduchu problem neni. Vykon chlazeni.. Roman

Yenkee
21.08.2018 13:32
Libore1964 - jestli je to ještě aktuální tak doporučuji Kemp Karolina, Kemp Dřenice na Jesenické přehradě.... Je tam toho dost ale tohle jsou mé srdcovky.

libor1964
16.08.2018 09:39
Vítáno Shock Shock

www.karavanypro.cz

Číst diskuzi

Caravan24 » OSTATNÍ » Krádeže
 Vytisknout diskuzi
Pozor při cestě přes Srbsko !
camperboy napsal:

sipadan napsal:

camperboy napsal:

Tak jsem si po návratu z dovči trochu pohrál s hlídáním auta všetně noční ostrahy motorového prostoru a funguje to dokonale. Dvouzónová mikrovlna MWS2 za 480,-, řídící jednotka SPYCAR 11 za cca 900,- , převodník digitální sběrnice na analog KEETEC MCAN za 900,-. Pújčení si křečka od sousedovic holčičky mě stálo půl litru ferneta pro tatínka, ale systém mám tím pádem vyladěn i proti kunám. Takže když se mi někdo přiblíží 10 cm k nárazníku následuje rázné pípnutí venkovní sirény, když někdo začne lézt k motoru začne řvát vnitřní siréna. Mikrovlna udělala takovou pomyslnou bublinu kolem motorového prostoru.
Možná si někdo bude myslet že jsem paranoidní, ale letošní brutální rozmach autocaravaningu přinese to, že srbský byznys s přeřezáváním kabelů u motoru odkoukají i jiné národy.
P.S. Křeček mé pokusy přežil Smile

Ahoj Camperboy,

dobrá práce !!!
Je u té mikrovlnky ta vzdálenost fixní, nebo lze nějak nastavovat ?
Díky a měj se pěkně.

Samozřejmě obě mikrovlnné zóny mají šroubováčkem nastavitelný trimer na nastavování citlivosti. A opravdu to jde nastavit přesně v řádu centimetrů. Komponenty jsem kupoval u stualarm.cz a něco na levnealarmy.cz.

Děkuji Ti ....
4.114683,118.628756

Upravit
camperboy napsal:

Tak jsem si po návratu z dovči trochu pohrál s hlídáním auta všetně noční ostrahy motorového prostoru a funguje to dokonale. Dvouzónová mikrovlna MWS2 za 480,-, řídící jednotka SPYCAR 11 za cca 900,- , převodník digitální sběrnice na analog KEETEC MCAN za 900,-. Pújčení si křečka od sousedovic holčičky mě stálo půl litru ferneta pro tatínka, ale systém mám tím pádem vyladěn i proti kunám. Takže když se mi někdo přiblíží 10 cm k nárazníku následuje rázné pípnutí venkovní sirény, když někdo začne lézt k motoru začne řvát vnitřní siréna. Mikrovlna udělala takovou pomyslnou bublinu kolem motorového prostoru.
Možná si někdo bude myslet že jsem paranoidní, ale letošní brutální rozmach autocaravaningu přinese to, že srbský byznys s přeřezáváním kabelů u motoru odkoukají i jiné národy.
P.S. Křeček mé pokusy přežil Smile

Nemůžeš sem dát prosím nějaký odkaz kde se o tom dá něco načíst případně kde se to dá koupit ?

Upravit
Tomik Kralu napsal:
Nemůžeš sem dát prosím nějaký odkaz kde se o tom dá něco načíst případně kde se to dá koupit ?

Tomíku, odkaz Ti posílám do SZ. Za prvé nechci aby to vypadalo, že dělám něčemu nebo někomu reklamu a za druhé úplné podrobnosti včetně např. umístění mého čidla se mi z bezpečnostních důvodů nechce dávat veřejně do placu. Jo, v odkazu je i montážní návod v PDF.
V zásadě je to strašně jednoduché. Pokud chceš pouze noční hlídání motoru stačí Ti pouze čidlo, nějaká levná piezo sirénka do interiéru, která Tě v případě narušení vzbudí a vypínač. Toť vše. Já mám ještě kamerku s čidlem pohybu ze které jsem odstranil informační diody, takže není vidět, že začala nahrávat.

Nejsložitější je napojení alarmu na originální dveřní spínače. Tam už je bohužel potřeba převést digitální signál na analogový. Teda samozřejmě u vozidel s CAN Busem.
Upravil/a camperboy dne 26.08.2018 09:20

Upravit
No tak chlapcov v Srbsku to evidentne baví ďalej. V utorok popoludní neďaleko Velika Plana asi okolo pol piatej v smere na Belehrad staršia strieborná Astra kombi. Signalizoval že mám niečo zo zadným kolesom, potom ma predbehol, výstražné atď. Keď som ho ignoroval na najbližšom výjazde zmizol. Off topic. Belehrad o 17.30 cez centrum, plynulo deväťdesiat, opačný smer totálne upchatý.

Upravit
Stejná zkušenost. V pondělí okolo 14:00 nás předjel černý Range Rover. Silnější plešatý pán urputně ukazoval na levé přední kolo. Poté se celkem těsně zařadil před obytku a snažil se nás stáhnout na benzinu.
Následně jsme stáli s dětmi u mekáče. Odtahovka byla na svém místě. Žena vyběhla s dětmi pro hranolky. Nějaký pán seděl s kávičkou u okna a telefonoval. Mél krásný výhled. “Yellow caravan, yes, yes. “
Takže asi tak.
Vita

Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.37 sekund
175,246,919 návštěv