Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Mytí aktivní pěnou: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Mytí aktivní pěnou

Poslední aktualizace před 5 let
radek54radek54Člen
Přidáno před 7 let
Zdravím všechny karavanisty. Pořídil jsem si v Lidlu vysokotlaký přístroj, že s ním budu mít auto. Myje dobře, tlak má dobrý. Chtěl bych ale mýt tak, jako se myje v bezkontaktních myčkách bez kartáče.

1. Používáte někdo aktivní pěnu? Jakou značku a jakou máte zkušenost?
2. Lze nalít i do nádržky v přístroji a používat studenou vodu?
3. Myjete tím o svoje karavany?

Sice to chci hlavně kvůli osobním autů, která dostávají docela zabrat, ale rád bych tím čas od času opláchl i obytňák.
Předem děkuji za rady.
Radeček
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 7 let
Používám toto: www.impex.cz/akti...

na auto i camper a jsem spokojen.
HONZAV1HONZAV1Člen
Přidáno před 7 let
Dle odkazů na "auťáckých" fórech to bezkontaktní mytí není nic moc. Většina uživatelů přiznává, že auta jsou postupně "zašlá". Pokud myješ doma, dají se koupit různé "houby" na tyči a pěkně a rychle omýt. V dobách, kdy jsem byl ještě v podstatě dítě a tlakové myčky nebyly, jsem pravidelně myl naši campovou Avii v nejdelší verzi. Čtyřmetrový karavan myji klasicky houbou. Co ale bude nejdůležitější je, nanést dobrou voskovou ochranu, pak jde špína dolů. Honza
Honza+Jitka+Iwik+Luky+HOBBYK
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

HONZAV1 napsal:

Dle odkazů na "auťáckých" fórech to bezkontaktní mytí není nic moc. Většina uživatelů přiznává, že auta jsou postupně "zašlá". Pokud myješ doma, dají se koupit různé "houby" na tyči a pěkně a rychle omýt. V dobách, kdy jsem byl ještě v podstatě dítě a tlakové myčky nebyly, jsem pravidelně myl naši campovou Avii v nejdelší verzi. Čtyřmetrový karavan myji klasicky houbou. Co ale bude nejdůležitější je, nanést dobrou voskovou ochranu, pak jde špína dolů. Honza


S tím souhlasím, myji zhora uvedeným koncentrátem rozdělaným v kýblu kartáčem na tyči a oplachuji hadicí, né
tlakovou myčkou.
kotasankotasanNováček
Přidáno před 7 let
Začínám mít naši obytku pěkně zašlou. Myji na myčce wapkou. Šampon, tlaková voda a vosk. Přesto to vůbec nejde dolů. Teď zkouším doma autošampon s krouživými pohyby košťátkem a wapku z Lidlu (docela dobrá). Nejde to. Nepomáhá.
Jediné co mi pomohlo, jsou ubrousky na čištění skel.
David
ufonCZufonCZČlen
Přidáno před 7 let
Nic bych nehledal a použil co zaručeně funguje, ano je potřeba k tomu kartáč, vodu a odmakat si to ale výsledek je jako nové auto, dělám to tak jednou měsíčně nebo podle toho jak auto vypadá, ale když se to udělá pořádně ta je to vidět.
Naše auto 7,4m trvá komplet v jednom člověku v pohodě tak 2 hod. čistého času, na závěr pomocí wapky a nástavce nanesu poprašek vosku, pak oplach, pokud je chuť tak rozleštit vosk z oken naboku, aby to nedělalo kapky.

Vyzkoušena je např. chemie Feinwick co prodává např. Burimex. Jedna e o několik přípravků od čištění, druhá na černé fleky od asfaltu, na závěr vosk, když to uděláš výsledek je nové auto, 100%!

https://www.svetk...an-cleaner
Vlado + Ivča s Kubíkem a Martínkem po světě v Hymer BMC 680
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

radek54 napsal:

Zdravím všechny karavanisty. Pořídil jsem si v Lidlu vysokotlaký přístroj, že s ním budu mít auto. Myje dobře, tlak má dobrý. Chtěl bych ale mýt tak, jako se myje v bezkontaktních myčkách bez kartáče.

1. Používáte někdo aktivní pěnu? Jakou značku a jakou máte zkušenost?
2. Lze nalít i do nádržky v přístroji a používat studenou vodu?
3. Myjete tím o svoje karavany?

Sice to chci hlavně kvůli osobním autů, která dostávají docela zabrat, ale rád bych tím čas od času opláchl i obytňák.
Předem děkuji za rady.


Mas novy auto takze.
Aktivni pena vyzira aktivne lak. Nee.
Wapka jasne, na predmyti a na oplach.
Mezi tim mekka houba a ruco, tam kde jsou vetsi necistoty a mouchy tak mikrovlakno.
Sampon s voskem.
Suchym mikrovlaknem otrit minimalne okna.
Na jare a na podzim navoskovat .
Hlavne zadny koste, byt ma zdanlive sebemekci chlupy.
Koste je dobry na podlahu.

.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
K
kudrnajaNováček
Přidáno před 7 let
Zdravím,
Obytňák myju aktivní pěnou od Nerty. Je to pecka. Žádný kartáče. Jen se auto nastříká touto pěnou, ne na slunci. Nechá se cca 1-2 min působit a pak pořádnou vapkou pořádnou omyju celý obytnák. Půjčil jsem si v půjčovně vapku teplou. Bylo to úplně super. Nic jsem nedřel rukama. Nic jsem nesušil. Tato aktivní pěna je i voskem.





Autošampon Nerta Drizzle Protect 5L (372)


641 Kč





Skladem

TOP produkt z nabídky NERTA s obsahem vosku pro bezkontaktní i kontaktní mytí osobních…
PaMiPaMiČlen
Přidáno před 7 let
Mám ještě doplňující dotaz:
jak?, čím?, a jak často? myjete střechu
Jezdí někdo do myček pro kamiony a náklaďáky? Jaké zkušenosti (myšleno kde je to OK a kde jsou problémy)?
ufonCZufonCZČlen
Přidáno před 7 let
No nevím, skoro na každé pěně co jsem viděl je spusta varování a symbolu co všechno za chemii to obsahuje, čemu všemu to škodí, že se to tam nemá nechat dlouho atd. atd. :v

Dle mého fyziku a chemii nelze obelstít, ale nejenom na tomto fóru vidím dokola, že jak v baterkách, elektrice tak jinde se lidi snaží tyto věci obelstít. Dle mého a to nejsem chemik, ale pokud to nemusís drhnout manuálně = tak to musí být o to výrazně "chemicky" agresivnější , jak někdo napsal, není to dobré na spoustu komponent které na obytném autě jsou, ale např. na osobním autě je nemáš, navíc spousta lidí má osobní auto jenom pár let, obytná auta často slouží daleko déle. !c

Takže nevím co je pro tebe lepší, za čas zjistit že máš někde odešlá těsnění, prožrané šroubky nebo spoje, nebo to udělat manuálně mechanicky přípravkem co funguje dlouhá letá a lidi co to používají mají karavany v pořádku třeba víc než desel let :x

Já v tom mám jasno, ale každému dle chuti !t
radek54radek54Člen
Přidáno před 7 let
Sundá ta aktivní pěna od Nerty i hmyz z kapoty a masky? A lze to nalít i do nádržky u wapky a hlavně, stačí to i studenou vodou?
Radeček
kotasankotasanNováček
Přidáno před 7 let
Za mě již zcela jasno. Chemie Feinwick zakoupena, čekám na dodání.
David
tomokingtomokingČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

radek54 napsal:

Sundá ta aktivní pěna od Nerty i hmyz z kapoty a masky? A lze to nalít i do nádržky u wapky a hlavně, stačí to i studenou vodou?


aktivni pena se da nalit do nadobky Vapky .....ale zapomen, ze se ti vytvori pena . Ta nadobka je dobra na sampon . Abys mel penu tak musis pouzit nastavec na Vapku .... https://www.zbozi.cz/vyrobek/karcher-penovaci-tryska-fj-6-foam-jet-0-6-l-prazdna/
nebo jinou na stejnem principu ... jinak penu nevytvoris. S aktivni penou se auto myje houbou odspodu nahoru a stejne tak se i oplachuje .

Na myti pouzivam kartac na tyci ....https://www.svetkaravanu.cz/teleskopi...petiuhlove
Chausson 630 (Ford 170Hp) Welcome 2017
K
kudrnajaNováček
Přidáno před 7 let

Citovat

radek54 napsal:

Sundá ta aktivní pěna od Nerty i hmyz z kapoty a masky? A lze to nalít i do nádržky u wapky a hlavně, stačí to i studenou vodou?




Nerta.cz

Stačí si přečíst, nebo zavolat. Bydlím kousek od té firmy a mají tam černé auto 6 let staré a myjí to jen touto pěnou.

Oni mi přímo doporučily na obytné auto.
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 7 let
Já dnes objednával Nerta Carnet Jumbo (tak snad se nám z toho ten náš veterán nerozpustí :D ). Pro tebe na novější auto bych asi vzal Nerta Drizzle Protect. Je šetrnější a ještě obsahuje vosk. https://www.impex...-protec-5l Ale klidně do nerty zavolej. Já se taky ptal a pán je opravdu ochotný a rád ti vše do prodobna vysvětlí, popíše a poradí.
M
monti89Nováček
Přidáno před 6 let
Já nechávám mytí na bezkontaktní myčce. Občas využiji i službu ruční mytí ale nejvíce ten automat :) Občas si už dokonce říkám, že jsem línější a línější :D
H
hymer662Člen
Přidáno před 6 let
WAP jako předmytí je ok, není potřebné mít aktivní pěnu. (Aktivní pěna stejně neprovede to co je důležité: čistý a odmaštěný povrch.)
Důležité je následně šamponem odstranit zbytky všeho. (rzi, vosky, čmouhy apod..) - velmi dobře funguje šampon na kamiony. (ruční práce).
Výsledkem je čistý a odmaštěný povrch.
Následně voskovat. Voskuji tvrdým voskem a leštím elektrickou leštičkou. Zkušenost taková, že pokud investujete a koupíte kvalitní vosk, na 1 rok následně stačí jen oplach vodou.
Obytko = práce na 2 dny.
D
dannovyNováček
Přidáno před 5 let
Dobrej. Narazil jsem na to parní čištění aut tu v článku http://www.united...-ucinnost/
a tam píší, že je to dobré i pro disky
Máte někdo zkušenost?
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: dannovy, radek54, Vlasta1, HONZAV1, kotasan, ufonCZ, JiPe Highlanders, kudrnaja, PaMi, tomoking, Mikey, monti89, hymer662

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,641,937 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22602 sekund | Průměrně za: 0.22602 (0) sekund | Dotazy: 130 | Použitá paměť: 2.22MB/4MB