Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Oprava střechy obytky: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Oprava střechy obytky

Poslední aktualizace před 4 roky
V
vahaNováček
Přidáno před 7 let
Zdravím,
měl bych dotaz ohledně opravy střechy.
Zjistil jsem, že laminátová (alespon myslím, že je laminátová) vrchní vrstva je odfouklá od izolace prakticky v celé ploše střechy. To by samo o sobě asi nijak nevadilo, kdyby byla nepoškozená. Nicméně jsem v jednom místě právě našel praslinu v laminátu (asi od spadlé větve). Napadá mě přelepit to záplatou - epoxid+skelná tkanina. Co vy na to?

Samozřejmě by asi bylo nejlepší vyřešit celou odfouklou střechu, ale do toho se sám pouštět nehodlám. Nevíte, kdo by to mohl za rozumný pěníz umět? A dělá se to vůbec?

Dík moc za odpovědi.
Vasek
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 7 let
Dělá to např. i tato firma:
http://www.oprava...avanu.html
Standa2
V
vahaNováček
Přidáno před 7 let

Citovat

Standa2 napsal:

Dělá to např. i tato firma:
http://www.oprava...avanu.html


Děkuji. Máte s nimi někdo nějaké zkušenosti?
K
Kratas68Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
to, ze mas "odfouklou" laminatovou strechu bydlika, je uplne normalni. Strechy se casto nechavaji na sendvici jen polozene a jsou prilepeny jen pri hranach auta pruznym lepidlem. Jednak laminat drzi gravitace, za druhe je to kvuli dilataci. Jr to obvykle konstrukcni reseni strech, pod laminem mas jeste preklizku. Prilep na strechu zaplatu z laminatu nejakym epoxydem, nebo radsi i polyuretanem kvuli pruznosti a jed nekam na vylet :)
Zdravim M.
V
vahaNováček
Přidáno před 7 let

Citovat

Kratas68 napsal:

Ahoj,
to, ze mas "odfouklou" laminatovou strechu bydlika, je uplne normalni. Strechy se casto nechavaji na sendvici jen polozene a jsou prilepeny jen pri hranach auta pruznym lepidlem. Jednak laminat drzi gravitace, za druhe je to kvuli dilataci. Jr to obvykle konstrukcni reseni strech, pod laminem mas jeste preklizku. Prilep na strechu zaplatu z laminatu nejakym epoxydem, nebo radsi i polyuretanem kvuli pruznosti a jed nekam na vylet :)
Zdravim M.


Tak to by byla dobrá zpráva. Já jsem se toho docela vylekal, protože mám zkušenost z windsurfingovych prken (když se ještě dělali doma) a tam když se odfouknul laminát, tak to znamenalo, že prkno nasaje vodu a bude těžký.

Jaký polyuretanavý lepidlo doporučuješ? Kdybych to lepil tím polyuretanem, tak už asi bez skelny tkaniny, že?
Dík.
K
Kratas68Člen
Přidáno před 7 let
Jasne, bez tkaniny. Chtelo by to kousek stejnyho laminatu, jako je na strese. Obvykle to byva 1,5 mm laminat. Mam tady stary zadni celo z Adrie, tak ti muzu kousek vyriznout. Lepidlo idealne Macroplast 8160, pripadne Roofix - ten i trosku napenuje. Pro jistotu okraje premaznout Terostatem.
M.
V
vahaNováček
Přidáno před 7 let

Citovat

Kratas68 napsal:

Jasne, bez tkaniny. Chtelo by to kousek stejnyho laminatu, jako je na strese. Obvykle to byva 1,5 mm laminat. Mam tady stary zadni celo z Adrie, tak ti muzu kousek vyriznout. Lepidlo idealne Macroplast 8160, pripadne Roofix - ten i trosku napenuje. Pro jistotu okraje premaznout Terostatem.
M.


Díky za nabídku laminátu, zítra se podívám jestli něco nenajdu a kdyžtak se ozvu.
Škoda, že ty lepidla, který zmiňuješ se prodávají v tak velkém balení (9kg resp. 5kg). Není ještě jiné lepidlo, kterým by to šlo přilepit. Jaký by mělo mít parametry? Kdysi jsem opravoval sprchový kout klempířským tmelem Soudal 40FC. Tím by to nešlo?
V.
K
Kratas68Člen
Přidáno před 7 let
Ono u toho lepidla hodne zalezi na tepelne odolnosti. Tim Macroplastem se treba lepi i mrazirenske nastavby. Strecha se dokaze nekde ve Recku pekelne nahrat. Macroplast ma dolni hranici dole dokonce nekde okolo -200 °C.
Jak velka je ta dira? Asi bych ti umel ten Macroplast taky poslat. Kupuju to v tech devitikilovych kyblech, takze do nejaky sklenicky by asi trochu odmaznout sklo :)
V
vahaNováček
Přidáno před 7 let

Citovat

Kratas68 napsal:

Ono u toho lepidla hodne zalezi na tepelne odolnosti. Tim Macroplastem se treba lepi i mrazirenske nastavby. Strecha se dokaze nekde ve Recku pekelne nahrat. Macroplast ma dolni hranici dole dokonce nekde okolo -200 °C.
Jak velka je ta dira? Asi bych ti umel ten Macroplast taky poslat. Kupuju to v tech devitikilovych kyblech, takze do nejaky sklenicky by asi trochu odmaznout sklo :)


Samotná díra velká není, ale okolo je to popraskané, takže bych to přikryl taky (laminát 23x23cm). Když už se do toho budu pouštět, tak bych zalepil ještě jednu díru, která byla zalepená předchozím majitelem pouze samolepkou - ta je na zadním čele (laminát 12x12cm).
Jestli bych tedy mohl poprosit, tak bych využil tvojí nabídku na laminát i ten Macroplast.
Samozřejmě předpokládám nějaké finanční vyrovnání.
Zbytek do zpráv.
Děkuji.

Automatické sloučení 04.09.2017 18:54:
Tak jsem to chtěl zakápnout epoxidem, než na to budu dávat tu záplatu a zjistil jsem, že tam ani žádná díra není :-), je jenom popraskaná barva. Takže bych to zatím neřešil. Každopádně děkuji za nabídku.
Vašek
Upravil vaha dne 04.09.2017 17:54, před 7 let
JackloJackloNováček
Přidáno před 6 let
Ahoj schanim hlinikovy plech na potazeni strechy šire 2100mm x6000 svitek nevite kde by se dal sehnat dekuji Radek
atlanticatlanticČlen
Přidáno před 6 let
https://www.alinv.../cs/svitky
Kovohutě břidličná
H
hasomNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

Kratas68 napsal:

Jasne, bez tkaniny. Chtelo by to kousek stejnyho laminatu, jako je na strese. Obvykle to byva 1,5 mm laminat. Mam tady stary zadni celo z Adrie, tak ti muzu kousek vyriznout. Lepidlo idealne Macroplast 8160, pripadne Roofix - ten i trosku napenuje. Pro jistotu okraje premaznout Terostatem.
M.



Ahoj Kratas 68
mozes dat info aka je doba spracovatelnosti lepidla Macroplast po zmiesani obidvoch dielov?
Vdaka

Vdaka
K
Kratas68Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj... cca 25 - 30 minut. Zalezi na vlhkosti a teplote.
D
DadkaLČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Jacklo napsal:

Ahoj schanim hlinikovy plech na potazeni strechy šire 2100mm x6000 svitek nevite kde by se dal sehnat dekuji Radek



Sehnal jsi ten plech?
Take me zajima kde sehnat ale lakovany hlinik 2.5 x6 m
B
bob7373Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

Kratas68 napsal:

Ono u toho lepidla hodne zalezi na tepelne odolnosti. Tim Macroplastem se treba lepi i mrazirenske nastavby. Strecha se dokaze nekde ve Recku pekelne nahrat. Macroplast ma dolni hranici dole dokonce nekde okolo -200 °C.
Jak velka je ta dira? Asi bych ti umel ten Macroplast taky poslat. Kupuju to v tech devitikilovych kyblech, takze do nejaky sklenicky by asi trochu odmaznout sklo :)

Dělám s 8160 i 8303(ta je na ty mrazírny speciálně). Nicméně primární určení tohoto lepidla je na lepení sendviče, (dřevo laminát plech polystyren) radši bych použil kvalitní epoxid se skelnou tkaninou, neříkám že to 8160 nebude chvíli držet, ona drží skoro na všem, ale ten epoxid je přece jen čistší.
M
mariaČlen
Přidáno před 4 roky
ahoj,
dnes jsem řešil hydroizolaci na střechu kontejneru a nabídli mi tohle. Třeba to někomu bude k užitku.
https://youtu.be/...
Upravil Fun dne 22.01.2020 18:56, před 4 roky
S
sarikČlen
Přidáno před 4 roky
Překvapilo mě po shlédnutí videa že na střeše bydlíka je USB deska a to je bydlík nějaký novější, myslel jsem že je tam hlinikový plech, jednak by to bylo lehčí a určitě i spolehlivější
M
MarianMČlen
Přidáno před 4 roky
Toto poškození hrozí i u obytných aut,nebo jen některé střechy jsou háklivé na popraskání
pachtapachtaČlen
Přidáno před 4 roky
Prohlédl jsem si video od Maria a větší zoufalost jsem neviděl a to je prosím firma na opravu karavanů.Ptáte se proč? Proč nesundali všechny vikýře a kolem do kola je opatlali nesundali průduchy odvětrání, anténu ,ukotvení žebříku zapatlali boční krycí lišty. Nijak upravený povrch samá prohlubeň všechen prach a binec zůstane na střeše ať si někdo zkusí takový povrch umýt, neskutečná práce.Ti co měli bublinkové plechy moc dobře vědí co to dá práce to umýt.
Hanka a Pavel
M
MarianMČlen
Přidáno před 4 roky
Zkus lepidlo MAMUT jen bych se nejdrive podival,jakym teplotam odolava,je pruzny a hlavne levnejsi a da se i zavrit
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: vaha, Standa2, Kratas68, hasom, atlantic, Jacklo, DadkaL, bob7373, maria, sarik, MarianM, pachta, Vlasta Kukato

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,021,000 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21122 sekund | Průměrně za: 0.21122 (0) sekund | Dotazy: 140 | Použitá paměť: 2.28MB/2MB