Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 (SketchUp Design) Ford Transit: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

(SketchUp Design) Ford Transit

Poslední aktualizace před 7 let
F
fox984641646864Nováček
Přidáno před 7 let
Ahoj všem! :)
Od začátku roku si pohrávám s myšlenkou postavit si hotel na kolečkách na permanentní bydlení. Expediční vozy jsou (asi) fajn kolem světa, ale komfortu v nich moc není, hotové karavany jsou zase buď mimo rozpočet, nebo staré a plesnivé. Vyhrál tedy nápad udělat si to po svém a jelikož letos peníze na hraní nebudou, alespoň si můžu vše pěkně připravit.

A jelikož jsem si odsud z webu vzal i nějakou inspiraci, tak se tu i podělím o svou tvorbu.

Design si prošel několika variacema, aktuální je postel našikmo, která je sice hrozně nepraktická, ale rozhodně zajímavá. Raději obětuju trochu místa, než mít vše hranaté a nudné.
Otázkou je, zda-li je vůbec reálné to takhle postavit. Komentáře vítány.


Podmínky rozvržení byly:
* permanentní postel - když se vrátíme z výletu tak poslední, co chceme, je šaškovat s rozkládacím gaučem
* co největší soběstačnost - nehodláme navštěvovat kempy. Velká nádrž na vodu, vodní filtr, solar, SOG na WC aby se dalo vylejt kdekoliv. Ideálně jen občas dokoupit jídlo.
* nenápadnost - tzv stealth camper, abychom mohli i do města. Krom solárních panelů na střeše, které z chodníku vidět nejsou, by nemělo zvenčí být nic, co by naznačilo, že se v něm bydlí.
* energie - dostatek pro dva digitální nomády na laptopech, ideálně s mezinárodní wifi
* celoroční používání - dobrá izolace, topení i větrání

Základní údaje:
plánováno pro Ford Transit MK6, L3H3 Jumbo (dlouhý a vysoký), uvnitř 412 x 178 x 188cm
Energie: 2 x 140Ah + solar
Plyn: Safefill 10kg (19.5l LPG)
Voda: 70l pitná + filtr Sawyer na doplnění odkudkoliv včetně řek apod, 20l použitá z nádobí, 21l odpadní
WC: Thetford Porta Potti 365 (přenosná)
Sprcha: možná v budoucnu, zatím pouze solární sprcha
Topení: Propex HS2000 (LPG)
Spaní pro: 2 (případně +1, nahoře v čtecím koutku)
Lednice: Ezetil 45l, s víkem nahoru
Šuplík na víno: 10x 0.7l lahev (priority máme s přítelkyní jasné :) )

Nedaří se mi sem přidat fotky, tudíž

Malá galerie zde:
https://www.caravan24.cz/fotogalerie....i_id=13947

Velká galerie průběžně aktualizovaná zde (dropbox):
https://www.dropbox.com/sh/knutrxnmvz...c7vWa?dl=0

Sketchup Make 2017 20MB .skp soubor na požádání, pokud nějaký nadšenec také kreslí v 3D.
Upravil fox984641646864 dne 22.08.2017 15:26, před 7 let
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 7 let
Nevypadá to zle, jen jste zřejmě menší a stačí vám to, ale když už máš vlastně podélné spaní, 120/180 je dost malé pokud nespíte ve stabilní poloze a nehýbete se :-), jinak hezky namalované:^
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
P
Petr79Člen
Přidáno před 7 let
Mám taky Ford ze zadním náhonem takže ti řeknu svuj nazor.
Za
1- nevím kolik měříš ale výška vnitřního prostoru je max 182 cm. Na podlaze mám udělaný 3.5 cm sendvič kvuli zateplení. Víc jsem nemohl dát abych se nemusel hrbyt.
2-postel mám na příč 180x 125cm. Nic moc, měřím 180 cm. Kdyby to šlo doporučuju podélné spaní 200x175cm. Po celodením výletě je potřeba se i dobře vyspat.
3-záchod mám tento THETFORD Permanentní pevné WC Aqua Magic V vysoký. Pole obrázku by jsi ho měl zhruba ve stejném místě jako Já,narazil jsem při montáži na problém že pod tím to místem je uchycena náprava a vyřezat odpadní otvor je problematické. Jde to ale není mnoho možností ho posunout.
4-tvoje řešení vypadá zajimavě ale nevidím stul. Kde budou jíst ty 3 lidi?
M
matorskČlen
Přidáno před 7 let
Zaujimave clenenie, a neni to L4H3?
JardaMajkaJardaMajkaČlen
Přidáno před 7 let
Nebyl by praktictejsi naftovy bufik?
F
fox984641646864Nováček
Přidáno před 7 let

Citovat

Petr79 napsal:
1- nevím kolik měříš ale výška vnitřního prostoru je max 182 cm. Na podlaze mám udělaný 3.5 cm sendvič kvuli zateplení. Víc jsem nemohl dát abych se nemusel hrbyt.
2-postel mám na příč 180x 125cm. Nic moc, měřím 180 cm. Kdyby to šlo doporučuju podélné spaní 200x175cm. Po celodením výletě je potřeba se i dobře vyspat.
3-záchod mám tento THETFORD Permanentní pevné WC Aqua Magic V vysoký. Pole obrázku by jsi ho měl zhruba ve stejném místě jako Já,narazil jsem při montáži na problém že pod tím to místem je uchycena náprava a vyřezat odpadní otvor je problematické. Jde to ale není mnoho možností ho posunout.
4-tvoje řešení vypadá zajimavě ale nevidím stul. Kde budou jíst ty 3 lidi?

1) 175, přítulka 165, takže nám snad bude stačit H3 výška mínus zateplení nahoře i dole :)
2) Postel šikmo je praštěnej a nepraktickej nápad. Ale v tomhle případě vzniká zajímavý efekt, a to prodloužení postele na jedné straně na 210cm, viz červeně vyznačená plocha :)
https://www.dropb...5.jpg?dl=0
3) To snad problém nebude, Cube365 je přenosná s vlastní kazetou, takže netřeba vrtat ani instalovat nádrž na odpad někam pod auto.
4) To je dobrá otázka, ještě to budu muset domyslet :) prozatím se přikláníme k otočným sedačkám vpředu, to by na cestování ve dvou mohlo stačit


Citovat

Me2d napsal:
Nevypadá to zle, jen jste zřejmě menší a stačí vám to, ale když už máš vlastně podélné spaní, 120/180 je dost malé pokud nespíte ve stabilní poloze a nehýbete se :-), jinak hezky namalované:^

Ještě si pohrávám s myšlenkou nacpat tam (nějak) 140x180, což by v nejdelším místě znamenalo 210cm délky díky rohu viz odkaz výše. A díky, už to čmárám půl roku :)


Citovat

matorsk napsal:
Zaujimave clenenie, a neni to L4H3?

Vždycky jsem měl za to, že mk6 generace neměla, nebo se alespoň neoznačovala jako L4. I Google mi ukazuje výsledky pro L4H3 jen pro novější modely. Je to možné? Ví někdo?


Citovat

JardaMajka napsal:
Nebyl by praktictejsi naftovy bufik?

Nevím - byl? Přišlo mi lepší mít topení na LPG, když už tam vedle něj bude sedět lahev.
copycopyČlen
Přidáno před 7 let
ja nerozumiem, čo sa získa tým šikmým umiestnením postele. Plytvanie priestorom. A miesta na sedenie za jazdy sú iba pre dvoch?
M
matorskČlen
Přidáno před 7 let
Ze by kedysik boli tie L3 dlhe rovnako ako teraz L4, to aj mna zaujima, ja sa tiez na nieco podobne chystam a furt hladal L4H3, vie to niekto zodpovedat? :-)

Inac co sa tyka toho interieru, mne sa paci, je to ine aj ked to nieje moc prakticke ;-)
F
fox984641646864Nováček
Přidáno před 7 let

Citovat

copy napsal:
ja nerozumiem, čo sa získa tým šikmým umiestnením postele. Plytvanie priestorom. A miesta na sedenie za jazdy sú iba pre dvoch?

Pro dva, případně pro tři, pokud bychom našli Jumbo s takovou tou dvojsedačkou pro spolujezdce. Ale není to priorita, hodláme jezdit ve dvou :)

Citovat

matorsk napsal:
Ze by kedysik boli tie L3 dlhe rovnako ako teraz L4, to aj mna zaujima, ja sa tiez na nieco podobne chystam a furt hladal L4H3, vie to niekto zodpovedat? :-)
Inac co sa tyka toho interieru, mne sa paci, je to ine aj ked to nieje moc prakticke ;-)

Je to hrozně nepraktické, viz obrázek zmateného úložného prostoru pod postelí :D https://www.dropb...1.png?dl=0
Když nám se docela líbí, jak je to jiné a takové designově svěží...
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: fox984641646864, Me2d, Petr79, matorsk, JardaMajka, copy

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,672,218 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16100 sekund | Průměrně za: 0.161 (0) sekund | Dotazy: 89 | Použitá paměť: 1.94MB/4MB