Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Měření hladiny PB láhve: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Měření hladiny PB láhve

Poslední aktualizace před 7 let
Z
ZmudovciČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, měříte někdo hladinu PB nebo jen odhadujete? Čirou náhodou jsem narazil na toto: http://www.kobras...ahu-lahvi/
O
opavaciČlen
Přidáno před 7 let
Já jsem si koupil v Lídlu el. ruční váhu na kufry. Je to malé, levné a skladné. Nevýhodou je, že musíš bombu vyndat, pověsíš a zjistíš celkovou váhu. Přesná váha prázdné bomby je na ni vyražena.
Elnagh Nobelart A900g
Z
ZmudovciČlen
Přidáno před 7 let
Mi to nedalo, a objednal jsem tu magnetickou z Aliexpress. Když to nebude fungovat,tak je to maximálně vyhozených 1,84 USD :-D
lubodanolubodanoČlen
Přidáno před 7 let
Ja to proste robím tak že ked plameň nemá takú intezitu horenia ju rovno vymením alebo keby došla celkom dá sa vymeniť na viacerých benzinkach .
Daniel La StradaDaniel La StradaČlen
Přidáno před 7 let
Koupil jsem přesně tu tužku "dometic gas checker", která je v odkazu, a i když to něco málo ukazuje, je to v podstatě k ničemu. Jednak to neměří přesně, světýlko bliká jak splašený - občas se chytne, občas ne. Samozřejmě to také neměří, jakmile je ta láhev "do zatáčky", takže nahoře a dole, kde je radius, nejde změřit nic. Navíc vozíme vzadu na nosiči kola a to se tam pak špatně dostanu, opravdu nerad ty dveře otvírám, když tam ta kola jsou. Ale i když tam kola nejsou, tak člověka nebaví co chvíli chodit dozadu kontrolovat, kolik toho plynu vlastně je. Než jsem to koupil, sledoval jsem samozřejmě diskuze a kdosi tady psal, že má něco podobného doma a že to je k ničemu. Nevěřil jsem, koupil a udělal jsem úplně stejnou zkušenost. Je to příliš komplikované a příliš nepřesné. Zajímavá by byla možná ta aplikace do mobilu ze stránek z odkazu, který dal zmudovci, ale i to má mouchy - jednak je to docela drahé, a hlavně - nevejde se to tam každému ten podstavec. Předpokládám, že to tu lahev nejspíš váží, co jiného by to taky bylo, že. Váha, která odesílá data pomocí modrozubky do mobilu, kde to aplikace vyhodnocuje a zobrazuje. Výrobní cena v dnešní době nula nula prd. :-( Kdyby to bylo za "rozumné" peníze a hlavně, kdyby se to vešlo, myslím, že bych to viděl jako skvělé řešení. Jako nápad dobrý.

Automatické sloučení 10.08.2017 19:50:
Ještě dodatek - jak jsem zjistil, skutečně elegantní a plně funkční řešení je nádrž. Šaškovat s lahvemi, převážet, vyměňovat, instalovat (což v mém případě, kdy se občas lahev s více vyšroubovaným ventilem zaboha nechce vejít do dvířek) je neskutečný vopruz. Myslím, že lahve nemají proti nádrži jedinou výhodu. Snad kromě ceny. Tak a teď do mě! :-)
Upravil Daniel La Strada dne 10.08.2017 18:50, před 7 let
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let
My máme tohle od trumy: http://www.kobras...as-levelc/
a je to celkem spolehlivé používám to už několik let a OK.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
P
paragČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Daniel La Strada napsal:

Koupil jsem přesně tu tužku "dometic gas checker", která je v odkazu, a i když to něco málo ukazuje, je to v podstatě k ničemu. Jednak to neměří přesně, světýlko bliká jak splašený - občas se chytne, občas ne. Samozřejmě to také neměří, jakmile je ta láhev "do zatáčky", takže nahoře a dole, kde je radius, nejde změřit nic. Navíc vozíme vzadu na nosiči kola a to se tam pak špatně dostanu, opravdu nerad ty dveře otvírám, když tam ta kola jsou. Ale i když tam kola nejsou, tak člověka nebaví co chvíli chodit dozadu kontrolovat, kolik toho plynu vlastně je. Než jsem to koupil, sledoval jsem samozřejmě diskuze a kdosi tady psal, že má něco podobného doma a že to je k ničemu. Nevěřil jsem, koupil a udělal jsem úplně stejnou zkušenost. Je to příliš komplikované a příliš nepřesné. Zajímavá by byla možná ta aplikace do mobilu ze stránek z odkazu, který dal zmudovci, ale i to má mouchy - jednak je to docela drahé, a hlavně - nevejde se to tam každému ten podstavec. Předpokládám, že to tu lahev nejspíš váží, co jiného by to taky bylo, že. Váha, která odesílá data pomocí modrozubky do mobilu, kde to aplikace vyhodnocuje a zobrazuje. Výrobní cena v dnešní době nula nula prd. :-( Kdyby to bylo za "rozumné" peníze a hlavně, kdyby se to vešlo, myslím, že bych to viděl jako skvělé řešení. Jako nápad dobrý.

Automatické sloučení 10.08.2017 19:50:
Ještě dodatek - jak jsem zjistil, skutečně elegantní a plně funkční řešení je nádrž. Šaškovat s lahvemi, převážet, vyměňovat, instalovat (což v mém případě, kdy se občas lahev s více vyšroubovaným ventilem zaboha nechce vejít do dvířek) je neskutečný vopruz. Myslím, že lahve nemají proti nádrži jedinou výhodu. Snad kromě ceny. Tak a teď do mě! :-)


Asi to máme každý trochu jinak.Já mám přístup do kaslíku bezproblémový,takže vyndat a zvážit není problém,i když po létech docela odhadnu, kolik mám spotřebu plynu.Vážení je urcitě zatím nejpřesnějši!!Nádrž zatím nepřipadá v úvahu,neboť v zimě je velký problém naplnit propan a tak stále šaškuji s lahvemi a asi budu šaškovat stále.
Ahoj Jarda
Z
ZmudovciČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

My máme tohle od trumy: http://www.kobras...as-levelc/
a je to celkem spolehlivé používám to už několik let a OK.

To vypadá pěkně,avšak nevohodné pro znova plnnitelné lahve :-(
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 7 let
Mám TRUMA Gas LevelCheck a plnitelnou láhev taky. Měří to spolehlivě.
P
pajoviČlen
Přidáno před 7 let
Moc tomu nerozumím, ale není každá láhev opakovaně plnitelná?
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 7 let
Potvrzuji, že Level check měří spolehlivě. Ten Dometic gas checker jsem nezkoušel a je to divné, protože to asi bude na stejném principu, ale Level check mohu doporučit.
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let
Máte někdo tohle měření? :
http://www.kobras...brunner-w/
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj všem. Mám trvale v karavanu digitální váhu na kufry za 150 Kč, zdrojem jsou dva mikrotužkové alk. články a vždycky, když odstavím doma na dvoře karavan, tak tu láhev ze dvou s PB, z které byl odběr, tak zvážím, a zvážím pak, jestli už hned, nebo až po dalším výjezdu nechám k tomu zbytku, který láhvi je, tak nechám doplnit do plné, tj. na max. předepsanou hmotnost, která na každé láhvi musí být vyznačena, tj. pro propan, pro PB a i pro samotný butan, i když se samotný butan nepoužívá, možná v subtropech a tropech, v našem klimatickém pásmu ne, špatně by se vypařoval už pod vnější teplotu 10°C, protože kapalná frakce v láhvi při odběru by klesla až k nule °C a tím k nulovému přetlaku v láhvi. Čáo, Pepa
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
mám měřák od Trumy a pro mé potřeby dostačující. Když jsem ho dostal, říkal jsem si zase nějaká blbost. Před delším nebo energeticky náročnějším výjezdem přeměřím pro klid. Takže Truma -DOBRÝ.
Jirka
Jirka, Dáša a Klaudie, minipes Týna
PabloGSPabloGSČlen
Přidáno před 7 let
Já to dělám tak, že vezmu nově naplněnou bombu do náruče a zvážím se s ní na osobní váze kterou mám doma. Svojí hmotnost odečtu a na bombu plácnu nálepku, kde napíšu datum a počáteční hmotnost. Periodická kontrola úbytků plynu probíhá stejně. Je to taková sedlácká metoda, ale funguje :-)
Z
ZmudovciČlen
Přidáno před 7 let
Asi tedy zkusím vážit, je to nejlevnější řešení -zdarma na domácí osobní váze :-)

Automatické sloučení 11.09.2017 09:05:
V pátek mi dorazila z Aliexpress magnetka na PB láhev. Je velikostí cca 15x10 cm, a umisťuje se do spodní poloviny láhve. Pro úspěšné a korektní ukázání stavu hladiny je zapotřebí mít zapnutý plynový spotřebič 10 minut, tudíž o víkendu ve Strážnici jistojistě vyzkouším, jak ukazuje :-)
Upravil Zmudovci dne 11.09.2017 08:05, před 7 let
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 7 let
to Zmudovci: hlavně ten magnet nezapomeň při výměně na láhvi, jako já. :)
D
DDTČlen
Přidáno před 7 let
Já jsem si namontoval toto (koupil jsem to ebay):

https://www.autog...-909-p.asp

Funguje to dobře v létě i zimě. Prostě mi v autě svítí kontrolka zeleně a když se změní na červenou, vím, že je v láhvi ještě 1/4 tekutého obsahu a podle toho se zachovám.

Doporučuji. Hlavně v zimě to pomůže proti vstávání obvykle po půlnoci. :-)
Knaus Van i650MEG, 2017
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,030,380 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16363 sekund | Průměrně za: 0.16363 (0) sekund | Dotazy: 126 | Použitá paměť: 2.19MB/4MB