Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Starý káry.: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Starý káry.

Poslední aktualizace před 6 let
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 7 let
Už dlouho si říkám, že tady na fóru téměř nevidím nikoho s nějakým starým autem.
Spoustu takovejch aut a myslím i vestavby i ty chudší, vídám různě po kempech, silnicích a parkovištích. Takže tedy jsou.
Připadá mi, jako by se ti lidé schválně schovávali v anonymitě. Na jednu stranu se nedivím, i já jsem obdržel od jednoho už dříve vybanovaného agresora arogantní soukromou zprávu něco v tom smyslu, že ty starý pekáče nepatří na silnici a podobně.

Bylo by fajn, kdyby se zde na fóru cítily dobře i lidí se starejma pekáčama a mohli se beze strachu z posměšků bavit o různejch opravách, vychytávkách a zkušenostech.
Jaké náhradní díly vozí sebou, co kdy a kde opravovali, atd...
Je tady někdo takovej jako já???
Věřím, že se toto téma ujme. !)
Martin
Facebook- Martin Havelka
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let
Já mám jen starej karavan a určitě se za něj nestydím(1975).A osobě se raději otočím za starým autem,než za novým.Kdyby na světě nebyly lidi,co mají rádi starý auta,tak by neexistoval žádný krásný veterán a jezdily by jen nová auta,která jsou líbivá jen pár let...pak nastoupí stejný model po faceliftu a na tom zdánlivě novém autě není už co obdivovat.Tak já dávám starým autům :^
JurajSKJurajSKČlen
Přidáno před 7 let
Tak ja sa k môjmu kočíku hlásim aj v avatare.
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 7 let
Taky mi bylo kdysi vysvetleno co sem se svym srotem lezu.... Dotycny uz tu neni a ja stale jo :-)

Kazdopadne co se starych aut tyce tak nejvic vidam VW T3 moc pekne udelane ale asi nemaj cast lezt na internetova fora pac nekde asi porad jezdej. V Praze znam od videni hned 3 co maj polepy snad vsude a porad jsou zakryty bahnem :-) Ac se muj pohled na karavaning se asi trochu lisi od toho vaseho, preci jsem tu a rad si povidam o kempovani, opravach a pod.
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 7 let
Taky mi bylo kdysi vysvetleno co sem se svym srotem lezu.... Dotycny uz tu neni a ja stale jo :-)

Kazdopadne co se starych aut tyce tak nejvic vidam VW T3 moc pekne udelane ale asi nemaj cast lezt na internetova fora pac nekde asi porad jezdej. V Praze znam od videni hned 3 co maj polepy snad vsude a porad jsou zakryty bahnem :-) Ac se muj pohled na karavaning se asi trochu lisi od toho vaseho, preci jsem tu a rad si povidam o kempovani, opravach a pod.
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
M
Michal a EditaČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, záleží co považujete za staré auto. Naše 20let stará alkovna Ducato s neuvěřitelně výkonným motorem 2.5D je pro nás na dlouhou dobu výdobytek moderní techniky. Na dálnici i do kopce pod 60 nejde :-) Nemáme ji dlouho, ale zatím jsem řešil zatecene střešní okno, týden zpět v Alpách rozbité přední sklo, to se mění zítra. Bohužel z vlastní kapsy. Dále pak budu muset řešit povolený klínový řemen, nějaké lupani přecházejí zhruba po 5ti km jízdy ve vrzání z pravé části nápravy. Ještě jsem čistil ostřikovače, když se z kvalitní kapaliny stal doslova sopel, nějaké zoxidované kontakty. A nakonec ještě přijde na řadu rekonstrukce zadní stěny a ochrana proti korozi. Z náhradních dílů nevozim nic, jen pár šroubováků, klíčů, kleště, vázací drát a vrtačku. Snad nic nebude potřeba. Ale v pátek už razime směr Itálie :-) Pak už nás čekají jenom víkendy :-(
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Michal a Edita napsal:

Ahoj, záleží co považujete za staré auto. Naše 20let stará alkovna Ducato s neuvěřitelně výkonným motorem 2.5D je pro nás na dlouhou dobu výdobytek moderní techniky. Na dálnici i do kopce pod 60 nejde :-) Nemáme ji dlouho, ale zatím jsem řešil zatecene střešní okno, týden zpět v Alpách rozbité přední sklo, to se mění zítra. Bohužel z vlastní kapsy. Dále pak budu muset řešit povolený klínový řemen, nějaké lupani přecházejí zhruba po 5ti km jízdy ve vrzání z pravé části nápravy. Ještě jsem čistil ostřikovače, když se z kvalitní kapaliny stal doslova sopel, nějaké zoxidované kontakty. A nakonec ještě přijde na řadu rekonstrukce zadní stěny a ochrana proti korozi. Z náhradních dílů nevozim nic, jen pár šroubováků, klíčů, kleště, vázací drát a vrtačku. Snad nic nebude potřeba. Ale v pátek už razime směr Itálie :-) Pak už nás čekají jenom víkendy :-(


Tak dobře dojeďte. I víkendy mají svoje kouzlo a prej bývají každý týden. :_
Martin
Facebook- Martin Havelka
M
Milan chebNováček
Přidáno před 7 let
Také mame 30let starého dědečka a jsme sním spokojeny:g Před týdnem projel Polsko a bez problému.
JozaJozaČlen
Přidáno před 7 let
já do této diskuze vlastně už nepatřím - vyměnil jsem dědečka 1992 za 2006 jenomže ........

často vzpomínám na dědečka co všechno bylo lepší a jednodušší.
Většinou se lidé, při změně obytky za mladší, pasují do té "lepší" společnosti, jako, že oni už mají novýho, nebo novějšího. Tak to já teda ne, já se pořád cejtím tím původním bydlíkářem a když jsme jeli s Martinem spolu tak mě jeho Trafik nijak výrazně neomezoval a to jsme jeli Pyreneje......

Fandím každýmu kdo má "koule" na starýho bydlíka a jezdí s ním i dálkový trasy. jen tak dál..... ono totiž s novým může jezdit každej, ale na starýho už musí mít odvahu.
budvarcibudvarciČlen
Přidáno před 7 let
Ahojky, také máme dědečka - Fiat Ducato 1,9TDI z 1990. Jsme nadmíru spokojení. Žádné vymoženosti, ale my dospělí i děti jsme spokojení. Máme ho 2 měsíce a máme najeto 2000 km a měnili jsme pouze vstřikovací čerpadlo a rozvody. Když jedeme na výjezd, tak se kocháme, nikam nechvátáme. Je to fajn. My se také otáčíme spíše za starými než za novými obytkami. Víc se nám líbí.
ShebaShebaČlen
Přidáno před 7 let
Náš devatenáctiletý pažoutek už bych řekl,že taky patří do důchodového věku,i když raného.Motor stejný jako u kolegy výše 2,5D si spokojeně přede,minimum elektroniky,tudíž minimum závad tohoto druhu,zbytek jde opravit kladivem.A vůbec mi nevadí,že s ním neobjedu třičtvrtě Evropy včetně Skandinávie.Než objedem všechny hezké kouty naší milované zemičky,to docela potrvá.No a na silnicích se ohlížím po všech obytkách a karavanech,ale u těch oldtimerů a youngtimerů mi prostě srdénko zaplesá. !y:^
Vozidlo : Ludwik XV (Citroen Jumper L2H1, r.v.2010)
Posádka: Já a moja
Pavka01Pavka01Člen
Přidáno před 7 let
Koukám,že podle značek tady schází Ford.Takže Ford transit 2,5td,letos 16 let a brblá pořád dobře.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 7 let
Něco podobného jako Joza. Vyměnil jsem 20 letého za 5 letého. A pokud povím pravdu. Tak se jen klepu strachy ( nadnesené ) kdy mě to někde nechá z důvodu vady na nějakém čidle či snímači.
Staré Ducato bylo bez elektroniky a mělo srdce. Nový Jumper má už jen PC.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
P
ppeppeČlen
Přidáno před 7 let
Třeba je to tím, že ty naše starý káry nemají problémy :-) max to co řeší všichni. Lednice, solár apod..
Jinak mě nikdy nenapadlo, se bát na něco zeptat a očekávat posměšky. Na vola narazíš všude. Kluci od T3 chodí na svoje fóra, tady bych je nečekal. Starý káry potkáváš všude po Evropě. Já vyrážím i do dálek. To mě spíš limituje rychlost a tím doba dojezdu, to se projevuje hlavně o víkendových cestách. Dřív jsem jezdil s multivanem T4 a to jsem si na víkend troufl dál. Předtím jsem měl právě tu T3 to byla taky radost a jak na ní vzpomínám, ale s T4 se dá přeci jenom jezdit jako s normalním autem a používám ho jako normální auto. Pravda je, že jsem vždycky rád, když doma zase bez problémů zaparkuju svýho revolucionáře z roku 89. Pro placebo efekt mám v autě kartu ADAC. Ale sekce oldtimerů tady určitě má svoje místo :-)
V
VlastejdNováček
Přidáno před 7 let
Moc pěkné téma obvzláště pro mě myslím že budu nejstarší 1979 a rozhodně se nestydím.
po zkušenostech u mne v práci jsem schválně volil veterána který právě nic nemá je pravda že do kopců je to zábava se koukat na pohledy lidí co nás předjíždí.
Vlastejd Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
ivan613ivan613Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj tak náš splašený slimák po obrne je z roku 1975.Motor atmostéra,riadenie bez serva,brzdy bez posilovača no a dali sme s ním Maďarsko,Poľsko a teraz sa chystám na Slovensko.Je fakt že keď príde voľajaký dlhší kopec tak mám najrýchlejšie auto v kolóne.Vždy som v čele.Čo sa týka toho že sa na mňa niektorí a je ich úplné minimum dívajú cez prsty?Je mi to úplne jedno.Môžu mi tak akurát pobozkať moju chlpatú prdel.Keď sme boli v Poľsku tak tam to bolo presne naopak.Keď v kempe zistili ktorí to je rok výroby tak začali chodiť nemci francúzi a fotili obzerali a chválili.Myslím že tie naše staré primitívne autá tu ešte budú a tie súčasné novinký budú dávno odstavené pretože sa im zblázni elektrlnika.
F
ferdasanČlen
Přidáno před 7 let
Nevím ,jestli to sem vůbec psát.My měli svoje první auto Tatru 57(čistou žehličku).Rok výroby 1933.Po nutných opravách výdřevy karoserie jsem provedl" lůžkovou" úpravu a procestovali jsme s tím celou republiku.Dodnes na tyto výlety s klukama vzpomínáme.Tenkrát se dalo ještě zastavit kdekoliv a přespat.
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

ivan613 napsal:

Ahoj tak náš splašený slimák po obrne je z roku 1975.Motor atmostéra,riadenie bez serva,brzdy bez posilovača no a dali sme s ním Maďarsko,Poľsko a teraz sa chystám na Slovensko.Je fakt že keď príde voľajaký dlhší kopec tak mám najrýchlejšie auto v kolóne.Vždy som v čele.Čo sa týka toho že sa na mňa niektorí a je ich úplné minimum dívajú cez prsty?Je mi to úplne jedno.Môžu mi tak akurát pobozkať moju chlpatú prdel.Keď sme boli v Poľsku tak tam to bolo presne naopak.Keď v kempe zistili ktorí to je rok výroby tak začali chodiť nemci francúzi a fotili obzerali a chválili.Myslím že tie naše staré primitívne autá tu ešte budú a tie súčasné novinký budú dávno odstavené pretože sa im zblázni elektrlnika.


Myslím si, že spousta Ávií přežije dnešní moderní bydlíky. Pro Ávku není 10 let žádný věk. Pro současné nové auta je to vlastně doba, na kterou je spočítána jejich životnost.
Martin
Facebook- Martin Havelka
traktorista2traktorista2Člen
Přidáno před 7 let
Tož také přispěji :r

Moje AVIA r.v. 1969, ve znaku mám piču !y jelikož je to výroba Savien. Samozdřejmě vše bez posilovačů ( i brzdy ), na svůj věk ( 48 let ) nevypadá zle a určitě udělá ještě velkou službu :^

traktorista2 :_ !y :_
PROFESIONÁLNÍ SUCHÉ I MOKRÉ ČIŠTĚNÍ
www.cisteni-kobercu-docista.cz !g www.cisteni-aut-karavanu.cz
OBYTNÁ AVIA A15,
VLASTIK (42), MÍRA (39), HONZÍK + KUBÍČEK (11 roků) a ANEŽKA (9 let)
M
matorskČlen
Přidáno před 7 let
Ja mam tiez Peugeot J5 rocnik 91 2.5D, jedine co mi vadi je ze sa na to diely uz tazsie zhanaju, par dielov ako starter alternator a naradie vozim so sebou :-D, este by som ale motor asi odhlucnil.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,018,388 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23798 sekund | Průměrně za: 0.23798 (0) sekund | Dotazy: 139 | Použitá paměť: 2.29MB/2MB