Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Polsko - Balt: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Polsko - Balt

Poslední aktualizace před 6 let
alf3003alf3003Člen
Přidáno před 6 let
Za 150km dálnice cca 500.kč,není zrovna levné. Myslel jsem,že pojedu po dálnici až k Baltu cca 600km. Asi by tam nějaká jih/sever musela být. To mne těch 150km nezachrání a můžeme jet po běžné silnici a mít tisícovku na jiné výdaje. Dík za info.
D
DudlajsaciČlen
Přidáno před 6 let
Ano pojedeš Ostrava -> Gdansk celé po dálnici, ale platit budeš jen na posledním úseku cca Torun -> Gdansk a jak jsem psal osobní auto 30zl, auto + vlek 72pl. Jestli se to vyplatí objet a kolik tím ztratíš času to jsem nezjišťoval..
alf3003alf3003Člen
Přidáno před 6 let
Zmátla mne odpověď,že pojedu 150 km po dálnici a zaplatím uvedenou částku. Teď rozumím. Celý po dálnici,ale plac.úsek má 150km. To už se ta pětistovka vyplatí. Dík.

Automatické sloučení 12.08.2018 09:04:
Protože budeme v Polsku celou druhou půli srpna,nemusíme se nutně hnát k Baltu a celou dálnici z Ostravy do Gdaňsk vzít v zátahu. Naopak zvažujeme na půl cesty zastavit na jednom i více místech naden/dva. Múžete doporučit lokalitu/lokality s dobrými cyklostezkami,kde je pěkná příroda a možnost kempování? Zvažovali jsme Mazurskou jezerní plošinu,ale je to zajížďka a den,nebo dva málo. Mazury plánujeme příští rok.

Automatické sloučení 12.08.2018 22:06:
Protože budeme v Polsku celou druhou půli srpna,nemusíme se nutně hnát k Baltu a celou dálnici z Ostravy do Gdaňsk vzít v zátahu. Naopak zvažujeme na půl cesty zastavit na jednom i více místech naden/dva. Múžete doporučit lokalitu/lokality s dobrými cyklostezkami,kde je pěkná příroda a možnost kempování? Zvažovali jsme Mazurskou jezerní plošinu,ale je to zajížďka a den,nebo dva málo. Mazury plánujeme příští rok.
Upravil alf3003 dne 12.08.2018 22:06, před 6 let
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj Alfe, ted jsme projeli A1 a jsme u Gdansku. Dalnice jsou v perfektnim stavu, okrsky jsou na nahodu - nektere dobre, jine spatne. Cena za obytnou dodavku a tech 150km byla 30 zlt, dle meho nema smysl trapit se na okresce. Pokud by te pred objezdem jeste neco zajimalo, napis - v Polsku jsem obytkou poprve, tak je to z pohledu zacatecnika. Tak stastnou cestu.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
HollandHollandČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

alf3003 napsal:

Ahojte,
vyrážíme 15.8.18 k Baltu a chceme se ubytovat dle zdejšího doporučení v kempu v Pustkowo, který provozuje Katarzyna i Bolesław Ładniak. Byl zde někdo letos a může doporučit? Přece jen je info zde rok staré a mohlo se ledaco změnit.

Pojedeme touhle trasou, budeme platit dálniční poplatky?
Děkuji.

https://mapy.cz/z...t=&rt=


Byli jsme u nich v červnu a naprostá pohoda. Nevím jak teď v sezóně, ale my měli klid a všude čisto.
Regina+Tomáš+kocourek Luky+Knaus Südwind 500TUF+Hyundai Tucson
alf3003alf3003Člen
Přidáno před 6 let
Holland:dík za informace. Až dojedeme do cíle,napíšu aktuální stav.

Automatické sloučení 13.08.2018 22:44:
Vajglon: Ahoj,dobré zprávy. Já mylně vycházel z doměnky,že dálnice má jen 150km a za to 500.kč. To bych opravdu raději objel. Tohle je jiná. Z Ostravy až k moři po dálnici a posledních 150 km zpoplatněných 30zl je v přepočtu na celých 660 km přijatelné. Vyjíždíme st nebo čt.
Upravil alf3003 dne 13.08.2018 22:44, před 6 let
CyrdaCyrdaNováček
Přidáno před 6 let
Ahoj, už týden jsem v Leba,ta cesta po dálnici se vyplatí,objíždět to nemá cenu. Teď se tu trochu ochladilo oproti minulému týdnu,ale zase na zkoumání okolí super. Moře je krásně čisté.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

alf3003 napsal:

Automatické sloučení 13.08.2018 22:44:
Vajglon: Ahoj,dobré zprávy. Já mylně vycházel z doměnky,že dálnice má jen 150km a za to 500.kč. To bych opravdu raději objel. Tohle je jiná. Z Ostravy až k moři po dálnici a posledních 150 km zpoplatněných 30zl je v přepočtu na celých 660 km přijatelné. Vyjíždíme st nebo čt.


Nevim jak je to z Ostravy, ja jel od Nachoda a u Lodz jsem se napojil na tvoji trasu. Platil jsem jen ten kousek A1 a jinak nic. Platil jsem bez problemu kartou. Popravde je na me ten polsky dalnicni system trochu nesrozumitelny ... ale zase nafta je za nase ceny ( 5zlt ) tak to neresim
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
D
DDTČlen
Přidáno před 6 let
Víte někdo, jak to vypadá v Camper Parku v Gdaňsku (54.3718850N, 18.6301686E)? Kolik to tam stojí, jestli je tam klid, jestli tam bývá volno, atd? Díky.
Knaus Van i650MEG, 2017
allfaallfaČlen
Přidáno před 6 let
Byli jsme tam začátkem července, byl tam klid, obsazeno tak napůl. Upravené rovné plochy na stání. Nám to tam vyhovovalo.
Ceník https://osrodekprzywydmach.pl/cennik/
Jirka VospalekJirka VospalekČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, jak to tam aktuálně vypadá se sinicemi na Baltu? Úsek od Rostocku po cca Lebu

Díky Vám
Ixeo 710 i, Fiat
CyrdaCyrdaNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

vospik napsal:

Ahoj, jak to tam aktuálně vypadá se sinicemi na Baltu? Úsek od Rostocku po cca Lebu

Díky Vám


Do Leba jsem jel pres Wroclaw-Poznaň celou cestu dobrý,ale před Lebou už druhým rokem dělají novou silnici a jsou tam semafory zdržení cca 20min.
Cestou zpět jedu přes Gdyňa-Gdaňsk-Lodž a tam je to šílený co se týče hustoty provozu.Jinak celou cestu v pohodě.
Jirka VospalekJirka VospalekČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Cyrda napsal:

Citovat

vospik napsal:

Ahoj, jak to tam aktuálně vypadá se sinicemi na Baltu? Úsek od Rostocku po cca Lebu

Díky Vám


Do Leba jsem jel pres Wroclaw-Poznaň celou cestu dobrý,ale před Lebou už druhým rokem dělají novou silnici a jsou tam semafory zdržení cca 20min.
Cestou zpět jedu přes Gdyňa-Gdaňsk-Lodž a tam je to šílený co se týče hustoty provozu.Jinak celou cestu v pohodě.



Díky a co sinice?
Ixeo 710 i, Fiat
M
mirda-cbČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,
přikládám odpověď z dnešního dne /14.8./ z recepce kempu na ostrově Usedom:

Dear Mr. ...,

please be assured that in our part of the Baltic sea the water is clear to swim and njoy.
We dont have any isses with algees or jellyfish here.
So no need for any fears.

With best regards
Vour Dünencamp Team
CyrdaCyrdaNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

vospik napsal:

Citovat

Cyrda napsal:

Citovat

vospik napsal:

Ahoj, jak to tam aktuálně vypadá se sinicemi na Baltu? Úsek od Rostocku po cca Lebu

Díky Vám


Do Leba jsem jel pres Wroclaw-Poznaň celou cestu dobrý,ale před Lebou už druhým rokem dělají novou silnici a jsou tam semafory zdržení cca 20min.
Cestou zpět jedu přes Gdyňa-Gdaňsk-Lodž a tam je to šílený co se týče hustoty provozu.Jinak celou cestu v pohodě.



Díky a co sinice?


Byl jsem v Rowy i v Leba a všude super čistá voda, jenom se trochu pokazilo počasí,tak jsme to ukončili o trochu dříve.
alf3003alf3003Člen
Přidáno před 6 let
Při dnešním plánu trasy jsem zjistil po zadání souřadnic 54.070965 N
14.973436 E že existují dvě místa Pustkowo a doporučený kemp není u Gdyně,nýbrž směr Štětín,což by představovalo jinou trasu,než po dálnici Ostrava - Gdyně. Rozhodli jsme se zůstat u této trasy i proto,že pobyt v Pustkowo nemáme předem rezervovaný a udělat si zajížďku naslepo nechceme. Můžete nám doporučit klidný kemp v u moře někde směrem Gdyně/Gdaňsk,případně okolí do 50km? Díky za tipy.
ZdendaZemdaZdendaZemdaČlen
Přidáno před 6 let
ahoj kamarádi, zrovna jsme u Baltu, tak můžu podat odpo. na některé otázky.
Náš směr - Leba -> Hel.
14.8. Leba - na mě moc lidí. Na jedno přespání dobrý. Neříkám, že pro někoho to nemůže být zajímavý, jen my máme rádi klid prostě :-). Nechá se tam spát na parkovišti až skoro na molu na parkovišti, ale podle mě s obytným příívěsem je to takový neslušný, přeci jenom zabíráte tolik jako autobus, jinak obytek tam bylo asi 6cca souřadnice: N 54°46.01815', E 17°33.03975' a nebo cca 200m před ním před je takový pískový pruh před restaurací a nebo je tam přímo velké parkoviště před Jacht klubem, večer poloprázdné. Jídlo v té restauraci hrozné - nedoporučuji, GPS: N 54°45.89077', E 17°32.93000'.
15.8. jsme zamířili na východ - Jetřebí hora, Wladyslawowo, Hel. Není všude plno, ale všude je hromada lidí mířících k moři. Obecně bych řekl, že víc klidu a komfortu získáte tam, kde není přímý přístup k moři. Našli jsme dva špičkový kempy přímo u moře - Chlapowo - výhled, volný místa přímo u moře - za plotem, překrásný výhled, a k moři se dostaneme prý soukromou cestou. Říkáme - super - a že mrkneme na tu soukromou cestu... po 300m jsme se zastavili - a vrátili. Zjistili jsme tottiž, že to tak blízko není, protože se to musí celý obejí kvůli srázu a že tu soukromou cestu používá min. polovina městečka Wladyslawowo. Takže bacha na to - ověřit :-). Ve Wladyslawowu- Chlapowo -> N 54°47.39443', E 18°25.45612' - hodinová zácpa, nikoli nahodilá, prostě tam lidi jedou do krámu - Kaufland, který je při cestě a na Hel. D8l potom na celém poloostrově kempy plné... teda aspoň ty u moře co jsme procházeli my.

Sinice jsem v celém tomto pásu neviděl. Voda teplá.

Jinak podle našich poznatků se nechá spát snad všude :-). Prostě tohle Poláci neřeší, nikdo si vás nevšímá.

Ještě bych chtěl upozornit, jestli někdo chcete do té Leby, tak na od Wicka -> Leba, sil. č. 214, tak je tam kyvadlová doprava - dlouho se čeká, ten pruh je docela úzký a někde při přejezdu jsem dostal náraz do kolečka na oji. Kolečko mám prasklé, ale funkci splňuje, takže neřeší. Měl jsem jej ale uplně zvedlé, jak má být a přesto jsem dostal ránu. Tak tam pozor.

Jinak poláci jsou v pohodě a fajn lidi a na silnici se chovaj líp jak češi. Všimli jsme si toho už loni a letos to můžu jenom potvrdit, nevím jestli máme jenom štěstí :-).

Šťastnou cestu a krásný pobyt všem. Jedu teď na Hel, ale rači vlakem :-D.
O
OlsenNováček
Přidáno před 6 let
...teraz som sa vratil. Medzi Ustkou a Rowy ziadne sinice a na Hele taktiez ziadne.

Voda tepla, po minule roky 16-18stupnov.
Mobilvetta Kea I86
alf3003alf3003Člen
Přidáno před 6 let
Rozhodli jsme se nejet v zátahu a zakempovat na den/dva někde napůl cesty mezi Ostravou a Gdaňsk, což odpovídá kilometrově cca okolí města Lodž. Máte někdo tip na klidný kemp s el.přípojkou? Dík.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, jsme Wladislavovo, more teple a ciste, sinice zadne. Na pobrezi je lidi jako maku, ale s tim je asi nutno v sezone pocitat vsude. Jinak musim potvrdit vse co pise Zdenek Zemek , Polaci jsem velmi prijemni, slusnost je vsudypritomna - tuto zkusenost jsem udelal jiz na sluzebni ceste ve Warsave a tady se to jen potvrdilo.
Jedine na co je si treba zvyknout, ze slovo “ kurva “ se pouziva casteji nez u nas a asi nema tak prejorativni vyznam nebot jej pouziva i nezne pohlavi.
Za nas zatim dobry.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,697,175 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25742 sekund | Průměrně za: 0.25742 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.33MB/2MB