Mediální partner

Partner Caravan24

Náhodné foto

Kalendář

<< Listopad 2017 >>
Po Út St Čt Pa So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Nejnovější galerie

TOPlist

Přihlášení

Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
www.karavanypro.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 14

· Členové on-line: 1
Hanca

· Registrovaní členové: 10,697
· Nejnovější člen: Ira

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

RudyH
19.11.2017 15:58
Ahoj, vlastní zkušenost s nezpalováním plynu pro lednici jsem poslal na SZ

maxonel
19.11.2017 15:51
Dobrý den,mám dotaz,je možno dát plachtu na karavan tak ,že jí rozbalím na střeše karavanu,unese mě to?

Stenly6
13.11.2017 15:17
Díky moc Standa

Feromont
13.11.2017 09:45
Vše nejlepší k narozkám Jakubovi /semerink/. mavam Ok Lodicka

Zdenek a Irena Lbc
12.11.2017 15:17
Stenlymu vše nejlepší k narozkám a ať Tě úsměv a dobrá nálada neopouští! Narozky stesti Jedu mavam mavam

fun
08.11.2017 14:33

campi-shop.cz

Číst diskuzi

Karavan » OSTATNÍ » O nás
 Vytisknout diskuzi
Jak jsme přišli ke karavanu
To, že bude u nás doma stát karavan, by mně rok zpět vůbec nenapadlo a ejhle, je to tady! Začalo to úplně nevinně, že jsem na jaře 2016 řešil přepravu 3 kol autem. Obvyklé dilema zda kola umístit na tažné nebo střechu. Podotýkám, že tažné jsem na autě neměl, a v rozpočtu to byla zásadní položka navíc. No, řekl jsem si, že když už, a dám tažné. Jako bonus pak vyzkouším půjčení karavanu na víkend. Odjeli jsme 3 prodloužené víkendy a padla myšlenka projet s půjčeným karavanem Toskánsko další rok.

No, a pak jsem začal trošku počítat a vyšlo mi, že „teoreticky“ by cena pronájmu mohla pokrýt ztrátu při prodeji karavanu po ročním užívání. (to jsem ještě nevěděl, kolik bezva věcí se dá na karavan koupit a co všechno se dá vylepšovat – v rozpočtu jsem s tím vůbec NEPOČÍTAL!!Wink Začal jsem na podzim koukat po inzerátech (prohlíželi jsme s manželkou, ale ještě nevěděla co chystám :-) ) a vybírat. Podmínka byla samostatná koupelna, čemuž vyhovoval Hobby 540 WLU a minimum jiných modelů. Taky jsem chtěl mover (ten hlavněWink, možná klimu, markízu a další hezké věci. Vše jsem absolvoval sám a informace čerpal jednak tady z fóra, za což tímto přispěvatelům děkuji – nasbíral jsem tu mnoho důležitých zkušeností. Dále pak musím zmínit pana Mikeše z půjčovny karavanů v Brně, který mne zachránil před koupí karavanu se „zajímavou historií“ a vůbec mi byl velmi nápomocen při koupi a následném servisu.

A tak se stalo, že před vánoci 2016 stál karavan Hobby 540 WLU z roku 2008 s moverem a televizí (ta však čekala pod stromečkem) na parkovišti a na štědrý den jsem se o tento přírůstek konečně podělil i s manželkou a synem. Překvapení veliké, na jaře s prvním sluníčkem komplet úklid a teď už máme za sebou pět výjezdů. (sraz v Mohelnici, Piešťanech, víkend na Dalešické přehradě, Jedovnice, Alpy) Teď pojedeme Toskánsko. Jezdit s karavanem je zajímavá zkušenost, kempování s karavanem je další level za stanováním a mám trošku strach, že z původního záměru, prodat jej po roce, možná sejde. I když je to náročný koníček na finance (je tolik bezva věcí se dá na karavan koupit a tolik se toho dá vylepšovat), na čas (víkend je málo), ale zážitky jsou úžasné a to jsem si ještě netroufl jet „na divoko“.

Takže všem přispěvatelům tohoto fóra ještě jednou děkuji za možnost sdílet zkušenosti a třeba i já přijdu časem s „troškou do mlýna“. (foto přiložím posléze...)

Cestování ZDAR! :-)
Citroen C5 + Hobby 540 WLU

Upravit 3
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.23 sekund
150,578,132 návštěv