Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Fiat Ducato 250 - vychytávky vozu jako takového (kabina a technika): TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Fiat Ducato 250 - vychytávky vozu jako takového (kabina a technika)

Poslední aktualizace před 6 let
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 7 let
Ahojte uživatelé Ducat, vestaveb i sériovek, začínám přestavovat krátké nízké ducato (děkuji uživateli Hákis za trpělivost a dovoz). V podstatě, co se týká vestavby mám jásno, ale zajímají mě spíš zkušenosti s autem jako takovým, je to poslední model (facelift), co lze třeba vylepšit, nějaké vychytávky, jak techniky, tak komfortu atd. Myslim že Transita jsem měl celkem zmáklého ale tady dost tápu...

Bezpečnostní pásy
Lze nějak deaktivovat pípání při nezapnutých pásech? Ne, že bych se nepoutal, ale tahle funkce mě štve :v ve všech autech (např. při vyjíždění z parkoviště nebo od baráku, případně někde kde je komplikovanější šoférování).


Palubka
Mám v podstatě žebráka, tak mě zajímá, jestli se dá dokoupit a prohodit (třeba u dealera) např. středovej zavírací kastlík místo držáku na dva kelímky.
Existuje nějaká šikovná vychytávka místo horního kastlíku s držákem/ stojánkem na papíry. Případně jiné šikovné doplňky do kabiny?
Vyšší dívčí - existuje možnost dokoupit/domontovat airbag spolujezdce?

Kabina
Dá se dokoupit taková ta snížená police (bývá v mikrobusech) nad řidiče a spolujezdce? V minulém autě jsme to velmi využívali, jsme malí a prostoru spousta.
Jak nastavit, aby se dalo stahovat el. okýnka i bez klíčku v zapalování?


Sluneční clony
Taky vám příjdou sluneční clony nedostatenčné - malé ve všech rozměrech? Navíc mi přijde že pruží tak, aby byla buď uplně odklopená nebo zaklopená ale nic mezi.


Sedačky
Existuje možnost domontovat područky na vnější strany sedaček? Z výroby se nabízí jen vnitřní, ale např. přítelkyně ani nedosáhne loktem na opěrku ve dveřích.
Je možnost nějak elegantně domontovat vyhřívání do sedačky !c , nemyslim podložku z Lídlu (to je případně nouzové řešení)

Zrcátka
Nemám elektriku - lze domontovat nějak do těch mých elektriku? Nebo je tam moc dílu na výměnu a je lepší sehnat nové?
To samé platí i elektrickém sklápění - vůbec nevim jestli se to tedy sériově dělá, ale s širokým autem to není někdy na škodu.


Nástřik podvozku
Sice by to měl být pozink, ale u nás se dost solí, takže bych do toho těch pár tisíc vrazil - zároveň myslím že by to mohlo trošku odhlučnit odspodu - ale nevím jakým nástřikem? Každý doporučuje zrovna to co dělá on...

Plasty
Budu shánět plastové obložení zadního rámu kabiny (jak jsou uchycené bezpečnostní pásy) - nevíte kde nejlépe
Je nějaký dobrý droj na ty všemožné plastové čumprlíky, kterými je uchycená spousta věci v kabině, tapecírung atd. - je to boj je při demontáži nezničit....

Servo dovírání dveří
Někde jsem viděl na Transportérech tuhle vychytávku - přivřu ručně šoupačky bez násilí a bouchnutí - servo zajistí docvaknutí. Myslim že pro spaní v kempech super věc, ale pro Ducato sjem nic nenašel. U transita stačilo silou zatlačit na zadní část dveří, ale tady mi to prostě nejde, asi je tam moc velk odpor v těsnění, nebo by možná stačilo něja dveře seřídit.

Druhá baterka
kde máte umístěnou druhou baterku, případně kudy kabely k ní?

Odpružení
Mám obavu, že sériové pružení hlavně vzadu je moc tvrdé - dají se řešit nějaké měkčí pružiny? Třeba se dělá více variant. Nebo tam dát časem měchy, ale nevim jestli je možné původní listová péra vymontovat uplně. Finančně to možná bude cca stejně. Aktuálně mi přijdou i přední pružiny dost tvrdé, ale uvidim jak se to bude chovat po odmontování přepážky a domontování lehké vestavby.


Omlouvám se, je toho spousta, ale tohle mě za prvních 14 dnů napadlo a nechtěl jsem tady spamovat do fora.... Zároveň uvítám i nějaký další tip na upgrade sériové techniky pro obytné učely, přeci jen se to dělá všecko líp když je auto oholené na plech.
misusmisusČlen
Přidáno před 7 let
Bezpečnostní pásy
Lze nějak deaktivovat pípání při nezapnutých pásech? Ne, že bych se nepoutal, ale tahle funkce mě štve oh ve všech autech (např. při vyjíždění z parkoviště nebo od baráku, případně někde kde je komplikovanější šoférování).

Ano,kontakty snimace.

Palubka
Mám v podstatě žebráka, tak mě zajímá, jestli se dá dokoupit a prohodit (třeba u dealera) např. středovej zavírací kastlík místo držáku na dva kelímky.
Existuje nějaká šikovná vychytávka místo horního kastlíku s držákem/ stojánkem na papíry. Případně jiné šikovné doplňky do kabiny?
Vyšší dívčí - existuje možnost dokoupit/domontovat airbag spolujezdce?

Da se,ale cenove je to blbost !

Kabina
Dá se dokoupit taková ta snížená police (bývá v mikrobusech) nad řidiče a spolujezdce? V minulém autě jsme to velmi využívali, jsme malí a prostoru spousta.
Jak nastavit, aby se dalo stahovat el. okýnka i bez klíčku v zapalování?

Ano mam ji doma uplne novou jestli chces,ale jiny je i tapecirung 4000,-
Okna nejdou,cca po 15min se auto uspi a musis ho znova aktivovat (klicem,dverma,centralem) musel bys okna dat natvrdo na 12V pak to muze zlobit s RJ


Sluneční clony
Taky vám příjdou sluneční clony nedostatenčné - malé ve všech rozměrech? Navíc mi přijde že pruží tak, aby byla buď uplně odklopená nebo zaklopená ale nic mezi.


Sedačky
Existuje možnost domontovat područky na vnější strany sedaček? Z výroby se nabízí jen vnitřní, ale např. přítelkyně ani nedosáhne loktem na opěrku ve dveřích.
Je možnost nějak elegantně domontovat vyhřívání do sedačky nesmut , nemyslim podložku z Lídlu (to je případně nouzové řešení)

vyhrivani asi ne,podrucka ano,ale mas tam misto ni stelovaci bederni operku.

Zrcátka
Nemám elektriku - lze domontovat nějak do těch mých elektriku? Nebo je tam moc dílu na výměnu a je lepší sehnat nové?
To samé platí i elektrickém sklápění - vůbec nevim jestli se to tedy sériově dělá, ale s širokým autem to není někdy na škodu.

Ano ale musis mit rozvody kabelu uz z vyroby a koupit - zrcatka 3500,- 2ks,panel ovladani 1500,- vse nove


Nástřik podvozku
Sice by to měl být pozink, ale u nás se dost solí, takže bych do toho těch pár tisíc vrazil - zároveň myslím že by to mohlo trošku odhlučnit odspodu - ale nevím jakým nástřikem? Každý doporučuje zrovna to co dělá on...

Plasty
Budu shánět plastové obložení zadního rámu kabiny (jak jsou uchycené bezpečnostní pásy) - nevíte kde nejlépe
Je nějaký dobrý droj na ty všemožné plastové čumprlíky, kterými je uchycená spousta věci v kabině, tapecírung atd. - je to boj je při demontáži nezničit....

http://www.presta...
Kup si na to naradi,cudliky koupis u Fiatu

Servo dovírání dveří
Někde jsem viděl na Transportérech tuhle vychytávku - přivřu ručně šoupačky bez násilí a bouchnutí - servo zajistí docvaknutí. Myslim že pro spaní v kempech super věc, ale pro Ducato sjem nic nenašel. U transita stačilo silou zatlačit na zadní část dveří, ale tady mi to prostě nejde, asi je tam moc velk odpor v těsnění, nebo by možná stačilo něja dveře seřídit.

Druhá baterka
kde máte umístěnou druhou baterku, případně kudy kabely k ní?

Nejcasteji pod sedackou spolujezdce

Odpružení
Mám obavu, že sériové pružení hlavně vzadu je moc tvrdé - dají se řešit nějaké měkčí pružiny? Třeba se dělá více variant. Nebo tam dát časem měchy, ale nevim jestli je možné původní listová péra vymontovat uplně. Finančně to možná bude cca stejně. Aktuálně mi přijdou i přední pružiny dost tvrdé, ale uvidim jak se to bude chovat po odmontování přepážky a domontování lehké vestavby.

Je to koza z vyroby az tam nalozis 500kg tak to nepatrne zmekne. Mechy nepomuzou.
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Pískání při nezapnutém bezpečnostním pásu se dá rychle vypnout, aniž by jsi něco odpojil, demontoval. Zajdeš na vrakoviště a z aut demontuješ stejný kovový konec z bezpečnostního pásu, jaký máš. Ten pak vložíš do zámku u sedadla a už to nepíská. Tak to dělá můj kolega.
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Vasu napsal:

Pískání při nezapnutém bezpečnostním pásu se dá rychle vypnout, aniž by jsi něco odpojil, demontoval. Zajdeš na vrakoviště a z aut demontuješ stejný kovový konec z bezpečnostního pásu, jaký máš. Ten pak vložíš do zámku u sedadla a už to nepíská. Tak to dělá můj kolega.


Tohle mě napadlo ale já se poutám vždy, je ne hned při rozjezdu... takže spiš varianta propojit nějaké dva drátky, nečekám nic tam sofistikovanějšího...
P
PeterLČlen
Přidáno před 7 let
Je to tak, vacsinou staci konektor rozpojit a je to (ide o rozpinaci kontakt)... k ostatnym veciam - vyhrievanie sedaciek sa dorobit da - chce to trochu skusenosti s rozcalunenim sedadiel ale ide to, veci ako horna policka, elektricke zrkadla, mozno airbag spolujazdca a odkladacie schranka by bolo najrozumnejsie riesit z vybavenejsieho auta napr. po havarii alebo z vrakoviska, kupovat origo el. zrkadla napriklad by mohla byt docela palba...

Co sa tyka dovierania dveri, tam si tu dorabku hlavne u Ducato/Boxer/Jumper neviem celkom dobre predstavit, tie bocne dvere su dost nestastne riesene a pre lahke zatvarnie je potrebne kontrolovat, mazat a urzovat v dobrej kondicii vsetky koliesa na zavesoch - mazat a mazat...
Peter, Zuzka a deti
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 7 let
Ještě jsem kouka na nabídku lístových pružin. Standard, co mám asi já, je jeden list šířka 70mm, tloušťka 22mm, jak jsem pochopil, není jiné řešení než dát slabší, pokud by člověk vůbec uvažoval např nad měchy.

Dvoulisté pružiny mají tlouťku 2x 18mm - nebylo by to také řešení? Nebo je problém i originálních tlumičích?

Obávám se, že 500kg do zadní žásti nedostanu ani při největší zátěži
P
PeterLČlen
Přidáno před 7 let
Tak to treba dobre premysliet a hlavne najlepsie odskusat, "zoslabenie" zadnej napravy nebude moc casta uprava, takze ti moc ludi asi neporadi, vacsinou sa riesi zosilnenie...
Ja ked som na BMW530 riesil zamenu zadnych original mechov za pruziny, bol som povazovany za mensieho blazna... Ale mal som tiez svoje dovody.....
Peter, Zuzka a deti
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

PeterL napsal:

Tak to treba dobre premysliet a hlavne najlepsie odskusat, "zoslabenie" zadnej napravy nebude moc casta uprava, takze ti moc ludi asi neporadi, vacsinou sa riesi zosilnenie...
Ja ked som na BMW530 riesil zamenu zadnych original mechov za pruziny, bol som povazovany za mensieho blazna... Ale mal som tiez svoje dovody.....


To je pravdla, že všude nacházim jen zesílení -jak pomocí měchů tak přídavných pružin. Zkusím poptat nějakou firmu, nabízí měchy, jestli toto někdy neřešili
MirekJPMirekJPČlen
Přidáno před 7 let
Pasy
- do samice pasu ti vedou dva kabliky. Staci je preriznout a spojit a piskani je konec. Ridici jednotce je to putna :-).

Zrcatka
- taky jsem to zvazoval, ale vykaslal jsem se na to. Zrcatka jsou tak velka, ze serizovani ani nepotrebujou. Co ale dodelam je vyhrivani, protoze se hodne zasiraj.

Baterie
- doporucuju dat pod sedacku ridice a prostor pod sedackou spolujezdce vyuzit jako botnik - je to hned za dverma. Kabel protahnes pod plastovym schodem a izolaci podlahy

Zadni pera
- pockej s tim az budes mit vestavbu hotovou. Sam jsem koukal, jak ta vaha vestavovanim pribyva. A to se snazim jit co nejlehci cestou.
Upravil MirekJP dne 25.06.2017 22:57, před 7 let
copycopyČlen
Přidáno před 7 let
zadnú nápravu vymeň za Alko, alebo prerábajú pôvodnú nápravu - listové pružiny úplne preč , napr. http://www.carste...20Info.pdf

elektrické dovieranie dverí na Ducato robí x firiem, alebo aj elektrické komplet zatváranie. Alebo ešte je možnosť v posuvných vyrezať klasické, menšie. Aspoň ti neunikne zakaždým teplo alebo chlad z auta.
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

copy napsal:

zadnú nápravu vymeň za Alko, alebo prerábajú pôvodnú nápravu - listové pružiny úplne preč , napr. http://www.carste...20Info.pdf

elektrické dovieranie dverí na Ducato robí x firiem, alebo aj elektrické komplet zatváranie. Alebo ešte je možnosť v posuvných vyrezať klasické, menšie. Aspoň ti neunikne zakaždým teplo alebo chlad z auta.


Asi neznám ta správná klíčová slova, prostě nevim jak to dovírání dohledat, jak se tomu nadává?
Našel jsem i tady jednu starou diskuzi, ale odkazy neplatné, snad jen na nějaký turecký motorek.
P
PeterLČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

copy napsal:

zadnú nápravu vymeň za Alko, alebo prerábajú pôvodnú nápravu - listové pružiny úplne preč , napr. http://www.carste...20Info.pdf

elektrické dovieranie dverí na Ducato robí x firiem, alebo aj elektrické komplet zatváranie. Alebo ešte je možnosť v posuvných vyrezať klasické, menšie. Aspoň ti neunikne zakaždým teplo alebo chlad z auta.

Máš nejaký odkaz na tú úpravu - "listové perá úplne preč"..... lebo si to neviem predstaviť - na perách je predsa uchytená náprava....
Peter, Zuzka a deti
O
onkeLČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

copy napsal:

zadnú nápravu vymeň za Alko, alebo prerábajú pôvodnú nápravu - listové pružiny úplne preč , napr. http://www.carste...20Info.pdf

elektrické dovieranie dverí na Ducato robí x firiem, alebo aj elektrické komplet zatváranie. Alebo ešte je možnosť v posuvných vyrezať klasické, menšie. Aspoň ti neunikne zakaždým teplo alebo chlad z auta.


Taky se snažím... protože zavřít ty dveře pro děti i manželku je nad jejich síly a já přece nejsem dveřník... :)
onkeL Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Moznosti vychytavek je mnoho. Zalezi na tom, kolik do toho chces vrazit.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
copycopyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

PeterL napsal:

Citovat

copy napsal:

zadnú nápravu vymeň za Alko, alebo prerábajú pôvodnú nápravu - listové pružiny úplne preč , napr. http://www.carste...20Info.pdf

elektrické dovieranie dverí na Ducato robí x firiem, alebo aj elektrické komplet zatváranie. Alebo ešte je možnosť v posuvných vyrezať klasické, menšie. Aspoň ti neunikne zakaždým teplo alebo chlad z auta.

Máš nejaký odkaz na tú úpravu - "listové perá úplne preč"..... lebo si to neviem predstaviť - na perách je predsa uchytená náprava....


no veď som tam ten odkaz dal, priamo na pdf súbor so špecifikáciami
Pirat z RuzynePirat z RuzyneČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

onkeL napsal:

Citovat

copy napsal:

zadnú nápravu vymeň za Alko, alebo prerábajú pôvodnú nápravu - listové pružiny úplne preč , napr. http://www.carste...20Info.pdf

elektrické dovieranie dverí na Ducato robí x firiem, alebo aj elektrické komplet zatváranie. Alebo ešte je možnosť v posuvných vyrezať klasické, menšie. Aspoň ti neunikne zakaždým teplo alebo chlad z auta.


Taky se snažím... protože zavřít ty dveře pro děti i manželku je nad jejich síly a já přece nejsem dveřník... :)

Ahoj, máš to pěkné, bylo by možné poslat pár fotek mechanismu? dělal sis sám nebo firemní práce? Předem díky za info. S pozdravem, Pirát.
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Moznosti vychytavek je mnoho. Zalezi na tom, kolik do toho chces vrazit.


Tak spíš myslim odstranění nějakých nedostatků série, které tisícovek a troška práce jsou k něčemu dobré, např. zaizolování dveře, kabiny, palubky, nemyslím nějaký velký tuning typu předělávka na 4x4 apod :-) Viz třeba to že nejdou otevírat okýnka bez klíčku považuju pro kempování za celkem opruz a podobné záležitosti které popisuju v úvoodnim příspěvku.
P
PeterLČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

copy napsal:

Citovat

PeterL napsal:

Citovat

copy napsal:

zadnú nápravu vymeň za Alko, alebo prerábajú pôvodnú nápravu - listové pružiny úplne preč , napr. http://www.carste...20Info.pdf

elektrické dovieranie dverí na Ducato robí x firiem, alebo aj elektrické komplet zatváranie. Alebo ešte je možnosť v posuvných vyrezať klasické, menšie. Aspoň ti neunikne zakaždým teplo alebo chlad z auta.

Máš nejaký odkaz na tú úpravu - "listové perá úplne preč"..... lebo si to neviem predstaviť - na perách je predsa uchytená náprava....


no veď som tam ten odkaz dal, priamo na pdf súbor so špecifikáciami

Ahaaaa, cize vznika kyvna naprava, zaujimave riesenie :)
Peter, Zuzka a deti
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

copy napsal:

Citovat

PeterL napsal:

Citovat

copy napsal:

zadnú nápravu vymeň za Alko, alebo prerábajú pôvodnú nápravu - listové pružiny úplne preč , napr. http://www.carste...20Info.pdf

elektrické dovieranie dverí na Ducato robí x firiem, alebo aj elektrické komplet zatváranie. Alebo ešte je možnosť v posuvných vyrezať klasické, menšie. Aspoň ti neunikne zakaždým teplo alebo chlad z auta.

Máš nejaký odkaz na tú úpravu - "listové perá úplne preč"..... lebo si to neviem predstaviť - na perách je predsa uchytená náprava....


no veď som tam ten odkaz dal, priamo na pdf súbor so špecifikáciami


A mě by zajímalo zase jak se říká tomu dovíracímu bazmeku co dělá x firem, prosím prosím. Nebo odkaz na nějaký produkt. Děkuji :^
copycopyČlen
Přidáno před 7 let
včera mi zrejme neprešiel príspevok.
Elektrický posun bočných dverí Ducato: na nové autá montuje napr. Posll - systém sa volá Softlock. Niečo podobné robí aj Adria.

Na dodatočnú montáž: za 230€ sada od Modifero (Turecko) http://www.modife...ystem.html

https://www.youtu...FSLIE4x4bM

https://stedall.c...door-asd2/
http://www.alex-o...iding_Door
http://www.autoco....il/?p=176
https://www.aliba...49766.html
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: mr_antik, misus, Vasu, PeterL, MirekJP, copy, onkeL, JiPe Highlanders, Pirat z Ruzyne, Meda Beda, lordKOKMAN

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,018,394 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.59543 sekund | Průměrně za: 0.59543 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.37MB/2MB