Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 ENC Chorvatsko: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

ENC Chorvatsko

Poslední aktualizace před 6 let
atlanticatlanticČlen
Přidáno před 7 let
našel jsem odkaz na možnost zapůjčení krabičky jelikož neznám cena poprosil bych někoho jestli my poradí jestli se to vyplatí si ji za cenu půjčovného půjčit vím že asi bude lepší koupit svoji jedeme na 3 týdny a to už se asi prodraží vzhledem k poplatku za půjčení http://www.touris...chorvatsko
Tomas a MarieTomas a MarieČlen
Přidáno před 7 let
Podle mého názoru se krabička zaplatí už první rok. Tady jsem něco napsal http://jirotka.cz/blog/jak-se-jezdi-s...nc-94.html
PAT12PAT12Člen
Přidáno před 7 let
Koupil jsem si svoji někde na bazaru v CZ a stálo to za to. Levnější průjezdy mýtnicemi. A hlavně žádné čekání. Zvlášť na Lučku ...
Letos ale poprvé s karavanem tak budu muset vyběhat změnu z kategorie I na kategorii II. Ale to je prý formalita.
D
DDTČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

atlantic napsal:

našel jsem odkaz na možnost zapůjčení krabičky jelikož neznám cena poprosil bych někoho jestli my poradí jestli se to vyplatí si ji za cenu půjčovného půjčit vím že asi bude lepší koupit svoji jedeme na 3 týdny a to už se asi prodraží vzhledem k poplatku za půjčení http://www.touris...chorvatsko


Počítal jsem to na cestu z Goričanu do Zadaru a vyšlo mi to takhle:
Normálně zaplatíš na cestě T/Z 1820 Kč
V případě půjčovny zaplatíš na cestě T/Z 1890 Kč
Koupíš-li si ETC, zaplatíš T/Z včetně krabičky 1856 Kč.
Další rok T/Z (krabičku už máš) = 1425 Kč
Varianta vlastního pořízení vyjde levněji než zapůjčení, ale nepatrně dráž než normální jízda, kvůli pořízení. Další rok však už ušetříš. Krom toho nečekách na branách... Asi do toho letos půjdu. Díky za tip.
Knaus Van i650MEG, 2017
atlanticatlanticČlen
Přidáno před 7 let
Již loni jsem ji chtěl koupit ale jel jsem vždy po 20 hodině a všude zavřeno tak uvidime letos .Kamarad má i by mě ji pujčil ale na osobák a prý musí být na obytku jiná ....
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
Naivně jsem myslel že ji objednám a oni mě ji pošlou, zaplatit kartou nebyl problém, ale poté přišel email že do zahraničí krabičku neposílají a peníze vrátili.
Není zde někdo kdo by mě ji v Záhrebu koupil? Tu za 1000kun, peníze bych poslal dopředu. Jedu začátkem srpna.
Díky Leoš
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
atlanticatlanticČlen
Přidáno před 7 let
Nad tím jsem uvažoval si ji nechat koupit ale nevím jak je to s průjezdem brány aby se nestrhul již poplatek za projetí ....
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 7 let
Já myslím že poplatek se strhne jen u aktivní krabičky. Ale nevím to jistě.
Leoš
Leoš,Petra,Laura (11),
BMW X5 + Burstner Trecento 540TL
D
DDTČlen
Přidáno před 7 let
... JEŠTĚ UPŘESŇUJI.
Pokud to dobře chápu, tak ETC zařízení lze pouze objednat. Potom stojí 122 kn a obdržíte jej bez kreditu. Nejmenší částka k nabití je 100 kn. To však není dostupné pro adresy mimo HR.

Takže zbývá pouze nákup přímo u bran. Píší, že to lze u jakékoli brány a to v čase od 0 do 24 hod.

V případě nákupu přímo na mýtné bráně nutno zakoupit tzv. ENC balíček. Pro Kategorii II, tj. mmj. obytné auta a auta s přívěsem, se dá zakoupit pouze Balík "882,60 kn" (http://hac.hr/en/toll-rates/etc/etc-packages-and-sms-tickets). Stojí 1000 kn a z toho je cena zařízení 100 kn. Zůstává tudíž na cestování 900 kn; takže na dvě sezóny. :-)
Knaus Van i650MEG, 2017
Jarda a MaruJarda a MaruČlen
Přidáno před 7 let
Něco o tom píší dnes na IDNES... http://cestovani.idnes.cz/trasy-chorv...vatsko_job...

A toto konkrétně o ENC....

...."Stále můžete dost ušetřit, vlastníte-li zařízení ENC na předplacené mýto. Sleva je 22%, kartu ENC prodávají na velkých mýtných branách, informace najdete na www.hac.hr.

Kredit můžete dobíjet z domova platební kartou, funguje to bez problémů. Pokud byste však plánovali koupit ENC až letos, raději počkejte: chorvatská vláda uvažuje, že slevovou výhodu od příštího roku zruší. Zbytečně byste tak zaplatili 122 kun (450 Kč) za samotné zařízení.

Životnost elektronické „krabičky“ ENC je deklarována na pět až šest let do vybití vestavěné baterie. Naší krabičce je už pět a občas máme pocit, že ji mýtné brány hůř načítají. Zašli jsme se proto na prodejním místě Dugopolje u Splitu zeptat, jestli by ji nebylo možné vyměnit za nové zařízení. A dozvěděli jsme se, že ne; to by šlo pouze v dvouleté záruční době. Pokud by ENC dosloužilo, lze jen koupit nové a kredit převést......"
:_
D
DDTČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Jarda a Maru napsal:

... Pokud byste však plánovali koupit ENC až letos, raději počkejte: chorvatská vláda uvažuje, že slevovou výhodu od příštího roku zruší. Zbytečně byste tak zaplatili 122 kun (450 Kč) za samotné zařízení.


... myslím, že zbytečné by to bylo až příští rok. Letos slevy platí, takže její koupí neprodělám ani nevydělám. Pokud slevu zruší, zůstane mi 5-10 let krabička, která mi pomůže vyhnout se zácpám před bránami...:l

Automatické sloučení 17.06.2017 16:19:
... tak jsme tady. Tedy v Chorvatsku. Koupili jsme krabičku. Jak jsem správně pochopil, lze koupit pouze balíček 882,60 kn pro II. skupinu. Poté, co zaplatíte tuto částku, tedy 882,60 kn, obdržíte aktivovanou krabičku a na kontě 1000kn. Z Varaždinu až do Zadaru, kde jsme sjížděli, si stáhli 60kn. Na zpáteční cestu nám zbývá 940 kn. Možná tam mají nějakou chybu, ale tak to je. (Museli jsme od Letenye až do Varaždinu platit normálně, protože na první bráně ENC nešlo zakoupit. Jeli jsme tedy asi 10km a zaplatili na bráně ve Varaždinu. Ten kousek cesty nás stál 28 kn, tedy polovinu toho, co jsme platili od tama až do Zadaru. Nechápu. Zbytek cesty byl za 60 kn přes ECN.)

Výhoda je hlavně v pohodlí. Pořád jsem přemýšlel, zda do toho jít a když jsem viděl manželku, jak se naklání přes okýnko a hledá "zelené" tlačítko a potom místo, kde vyjede lístek, až nakonec musela otevřít dveře a obsluhovat velestroj na lístky tělem napůl z auta, bylo rozhodnuto. Od chvíle zakoupení ENC jsem se těšil na každou bránu. Doporučuji.
Knaus Van i650MEG, 2017
Upravil DDT dne 17.06.2017 15:19, před 7 let
mirdavmirdavČlen
Přidáno před 7 let
Ahojte.
Včera jsem koupil krabičku, nevybavil jsem se všemi informacemi předem a teď problém. Potřebuji kategorii II, zaplatil jsem cca 550 kun, projel bránou dovnitř i ven a napsalo mi to že jsem v kategorii 1. Zastavil jsem, utíkal za obsluhou, ten říkal ať to neřeším, strhnou si to dodatečně. Ale neuměl změnit kategorie ani pro příště. Ať prý koupím novou krabičku. To byla 3 hoďky po koupi fakt dobrá informace. Máte někdo zkušenost se změnou kategorie? (HAC, jedu od spodu nahoru).
K té koupi - 2x jsem se ptal jestli je to dvojka...
Jinak aktuálně jsem v Pakoštane.
Díky za pomoc.
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 7 let
Zmena kategorie není možná je potřeba mít tu správnou krabičku pro svojí kategorii. Začínal jsem na I. a čaem měl dvě :)
Z první jsem převedl kredit na kategorii II. a bylo to.
Nyní po dvou letech krabička nefunguje a čeká mě výměna. Mám jí dobitou na cestu od Zadaru dolů a zpět, a musím si koupit novou. Nebo za 120 KN jen krabičku, Lepší je celej balík, využiji jí příští rok :)
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
mirdavmirdavČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj.
Já mám vyřešeno a promiň Valteracci, nemáš pravdu.

Je třeba to řešit v KANCELÁŘI, ne kdekoliv na mýtnici. My jsme měli nejblíže kancelář na platidle Zadar II. Přišli jsme, přednesli jsme svůj problém, úředník (chlap jako hora :) ) spustil monolog, o kterém jsem nevěděl jestli mi nadává a nebo co to je... Ale nakonec z toho vyznělo: změna kategorie z čehokoliv na cokoliv není problém. Chcete dvojku, udělám dvojku. Budete potřebovat opět jedničku? Udělám jedničku :D A mluvil dál, o brigádnicích, které prodají komukoliv cokoliv, bodejť by neprodaly když tam nic jiného nemají... Jsou rády, že vůbec něco prodají.... A mluvil a mluvil.

No závěr byl takový: podepsal jsem papír na převod částky na novou kategorii, slíbili jsme že mýtnicí ven neprojedeme dříve jak za 20 minut - měli jsme před sebou 2 hodiny dálnice, takže v pohodě a náme krabičku na kategirii II. Kdybych to věděl hned, nekupoval bych novou, ale převedl bych svou jedničku.

A ještě jeden postřeh - krabičku jsem koupil u HAC, a přiřadil jsem ji k účtu na ARZ. Snad to někomu pomůže.
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 7 let
Paráda díky za informaci, je dobře že to jde...
jak jsem psal čaká mě výměna nefunkční po záruce :(

můžeš mě napsat do SZ jak ENC od HAC spárovat na ARZ, aby fakčila?
negooglil jsem...zatím..díky
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
mirdavmirdavČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Valteracci napsal:

můžeš mě napsat do SZ jak ENC od HAC spárovat na ARZ, aby fakčila?
negooglil jsem...zatím..díky


Musím do SZ? :)

Předpokládám, že máš účet u ARZ. Máš krabičku od HAC a ještě jsi ji nikdy nikam na internetu neřešil.
- přihlaš se do ARZ
- levé menu - Dodavanje uređaja
- vypiš číslo nové krabičky podle mustru na stránce
- vpravo dole tlačítko "Dodaj uređaj"

Hotovo, máš tam obě krabičky :)
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 7 let
Nemusíš, a díky...
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
milosdurismilosdurisČlen
Přidáno před 7 let
Predám ENC II. ketogória kupované tento rok na jar s kreditom 46 Kuna pre karavany, alebo obytné autá.
Trenčín
Miloš
milosduris Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
atlanticatlanticČlen
Přidáno před 7 let
Spíš dej nabídku na burzu tady to zanikne a neuvidí to moc lidí
C
CeklisNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj.
Milos ta krabicka jje II.skupina takze sa neda pouzit na osobne auto?

Dakujen
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,051,036 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22345 sekund | Průměrně za: 0.22345 (0) sekund | Dotazy: 134 | Použitá paměť: 2.22MB/2MB