Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Anténa pro pozemní digitální vysílání.: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Anténa pro pozemní digitální vysílání.

Poslední aktualizace před 5 let
RIVARIVAČlen
Přidáno před 7 let
Mám Maximum TV Yacht na doporučení našeho člena odborníka a prodejce HROCHA z Moravy. Naprostá spokojenost, kvalitní signál i pod stromy.
Z Nového Jičína zdraví Milan
MichalllMichalllČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

Michalll napsal:

Korona TS DVB-T usb ? ......... vyhozený peníze, vic chytnu na drát vyhozenej z okna :x


Ahoj, než ji vyhodíš nebo vrátíš, zkontroluj připojení koaxiálu a nejsem si jistý, ale myslím že ta korona má i kontolku, tak ověř že svítí.

ALE musím říct, že s touhle anténou nemám taky moc dobré zkušenosti.

Hlavní problém je v tom, že bylo spuštěno hodně nových vysílačů LTE a právě širokopásmové antény s tím mají docela problém, i když TV signál v místě není v těsné blízkosti pásma LTE tak ale ten signál (LTE) spolehlivě přebudí zesilovač v anténě a potom nejde skoro nic a někdy je lepší anténa bez zesilovače než s ním. Doma to lze řešit úzkopásmovou laděnou anténou, ale na karavanu je to problém.
Skutečně zatím nejlépe mně jde ta co jsem na ni dával odkaz ale ani to není 100% jistota.





Hmmm, je zajímavý že se zesilovačem nejde nic a když ho vytáhnu z usb tak nějakej náznak signálu je.

:_
P
Petr a JanaČlen
Přidáno před 7 let
Doporučili mi antenu EMOS 9016 C(korona extra mi také vůbec nefunguje).Máte s někdo zkušenosti co se týká příjmu(na heurece jsou vesměs kladné recenze) a umístění na karavanu za jízdy?
Děkuji
BronislavBronislavČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Petr a Jana napsal:

Doporučili mi antenu EMOS 9016 C(korona extra mi také vůbec nefunguje).Máte s někdo zkušenosti co se týká příjmu(na heurece jsou vesměs kladné recenze) a umístění na karavanu za jízdy?
Děkuji


EMOS 9016 mám na střeše obytky a jsem naprosto spokojen. Zaparkuju, zapnu vyhledávání a můžeme se dívat. Za jízdy naprosto v pohodě. Pro mě dobrá volba.
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

RIVA napsal:

Mám Maximum TV Yacht na doporučení našeho člena odborníka a prodejce HROCHA z Moravy. Naprostá spokojenost, kvalitní signál i pod stromy.


Je v balení i odbočka pro FM? U MDA-110 píšou že umí i FM...to by bylo fajnes... Nebo použít https://www.eoshop.cz/zasuvka-maximum...-prubezna-
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
RIVARIVAČlen
Přidáno před 7 let
To: Karlos VW
Doporučuji dotaz SZ na člena C24 " HROCH", na rozdíl ode mně ti vše zodpoví. Je to odborný prodejce.
Z Nového Jičína zdraví Milan
P
Petr a JanaČlen
Přidáno před 7 let
Bronislave děkuji za inf.
BronislavBronislavČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Petr a Jana napsal:

Bronislave děkuji za inf.


Není zač. Moje zkušenost je dobrá. Na střeše ji mám na sklopené /vodorovné/ konzoli na původní anténu, takže těsně převyšuje zahrádku ale je na úrovni nejvyššího místa alkovny, schovaná za alkovnou v zákrytu. Za jízdy bez problémů, tím nemyslím sledování TV ale mechanická pevnost. Je fakt že moje cestovní rychlost je max 110. A napájení zesliovače má v originálu na 220, na to pozor. Já připojuji přes měnič takže bez problémů. Každopádně přeji hodně štěstí při výběru.
MichalllMichalllČlen
Přidáno před 7 let
Korona TS DVB-T usb dostala ještě šanci v místě lepšího signálu.......... bez zesilovače néco málo chytí ale pokud ho zapnu tak vůbec nic :-(
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 7 let
Já mám už přes rok toho Kóniga, co je na něj odkaz na předchozí stránce a i teď, když je všude spuštěné LTE funguje bez problémů (má prý zabudovaný filtr na LTE). Funguje jak na 5V ze STB nebo TV, tak na 12V přes dodávanou výhybku, ale je pravda, že na těch 5V má menší zesílení a tím i citlivost. Mám jí přidělanou na trubku po satelitu, ale v balení je kromě držáku na trubku i držák, který se přidělá na střechu. Je pravda, že signl jsem chytil zatím všude a čechy jsem chytil v německo-polském Zhořelci. Jenom jsem tu anténu na začátku rozdělal a utěsnil tmelem, aby se mi tam přii jízdě v dešti nedostávala voda - na to výrobce jaksi pozapoměl..
NemaludNemaludČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

PetrDubi napsal:

Já mám už přes rok toho Kóniga, co je na něj odkaz na předchozí stránce a i teď, když je všude spuštěné LTE funguje bez problémů (má prý zabudovaný filtr na LTE). Funguje jak na 5V ze STB nebo TV, tak na 12V přes dodávanou výhybku, ale je pravda, že na těch 5V má menší zesílení a tím i citlivost. Mám jí přidělanou na trubku po satelitu, ale v balení je kromě držáku na trubku i držák, který se přidělá na střechu. Je pravda, že signl jsem chytil zatím všude a čechy jsem chytil v německo-polském Zhořelci. Jenom jsem tu anténu na začátku rozdělal a utěsnil tmelem, aby se mi tam přii jízdě v dešti nedostávala voda - na to výrobce jaksi pozapoměl..



Chtěl bych se zeptat zda li ten držák Kóniga ne na trubku ale ten malý plastový na rovný povrch je určen na venkovní montáž. zdá se mi být z laciného plastu, který se po první sezoně rozpadne na prach a to nemluvím o nárocích na pevnost při jízdě, nechci aby "UFO" za mnou na dálnici létalo na kolaxiálu :-)

Chtěl bych anténu přilepit mamutem na střechu ale nevím jakou zvolit odpovídající "základnu", napadlo mě koupit magnetický držák antény Korona, ten přilepit na střechu mamutem a na to přišroubovat toho Kóniga. Máte to nějak podobně či lepší řešení ?
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 7 let
Ta anténa i ostatní prvky vypadají, že jsou ze stejného plastu. Jinak ten plast je dost pevný a je nezvykle tlustý a tuhý (na to,co se používá u antén). Kdybych neměl tu trubku po satelitu, který jsem zdemontoval, tak bych použil ten "stojan". Ale je zamozřejmě možné poižít i jakýkoliv jiný držák. Jak říkám, ten plast mě překvapil - pozitivně !)

Jinak anténa je na obytce od loňského března, pod střechou byla až někdy od října a když jsem teď dělal nějaké práce na střeše, tak jsem koukal na anténu a vypadá jako nová (dokonce zatím ani nežloutne).
ivan75ivan75Člen
Přidáno před 7 let
Zdravím, přidám taky názor do mlýna. Koupil jsem vestavbu s Koronou mini, občas někde chyceny ict, ale žádná sláva. Po přečtení zdejších příspěvků a vzhledem k tomu že Korona měla pochybnou koncovku do TV, tak jsem loni zakoupil novou Koronu USB a stále žádná sláva. Tak před měsícem zakoupena anténa z Alzy Maximum TV Yacht a dnes na místě kde Korona pouze ct tak 22 programu. Samozřejmě ne všechny mají dostatečný signál, ale super. Jinak mě jen mrzí napájení zesilovače na 230V. Lze někde pořídit napájení do autozapalovace? Má to mít 5V, nikde jsem nevygooglil.
haskyhaskyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

ivan75 napsal:

Zdravím, přidám taky názor do mlýna. Koupil jsem vestavbu s Koronou mini, občas někde chyceny ict, ale žádná sláva. Po přečtení zdejších příspěvků a vzhledem k tomu že Korona měla pochybnou koncovku do TV, tak jsem loni zakoupil novou Koronu USB a stále žádná sláva. Tak před měsícem zakoupena anténa z Alzy Maximum TV Yacht a dnes na místě kde Korona pouze ct tak 22 programu. Samozřejmě ne všechny mají dostatečný signál, ale super. Jinak mě jen mrzí napájení zesilovače na 230V. Lze někde pořídit napájení do autozapalovace? Má to mít 5V, nikde jsem nevygooglil.


Ahoj.Pět volt z přijímače.Přes výhybku,která je příslušenstvím je to 12 volt.jednoduše místo adaptéru do sítě,připojíš rovnou 12 volt z autozapalovače nebo rozvodu vozu.
Hasky
ivan75ivan75Člen
Přidáno před 7 let
Děkuji za odpověď ale jsem elektrikář z leknuti. T.z. Že by šel proud zvusb televize a napajel zesilovač? Někde bych to raději koupil vzhledem k mým znalostem. Buď napájení USB TV nebo autozapalovac.a do zesilovače je ten dutý kolik jako např Aku vysavač a podobne:) teď jsem to odborné vysvětlil.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

ivan75 napsal:

Děkuji za odpověď ale jsem elektrikář z leknuti. T.z. Že by šel proud zvusb televize a napajel zesilovač? Někde bych to raději koupil vzhledem k mým znalostem. Buď napájení USB TV nebo autozapalovac.a do zesilovače je ten dutý kolik jako např Aku vysavač a podobne:) teď jsem to odborné vysvětlil.


Je to tak, že některé TV nebo set top boxy mají v menu možnost zapnout napájení dvb-t antény potom není potřeba žádná výhybka ani další zdroj napětí a do antény jde napájení 5V přímo po anténním svodu (koaxiálu)
Toto řešení je úplně nejlepší ochrana proti zanešení rušeni do antény a protože naše TV to neumožňovala máme kvůli tomu kombinovaný přijímač sat/dvb-t Amiko který to umožňuje.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
haskyhaskyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

ivan75 napsal:

Děkuji za odpověď ale jsem elektrikář z leknuti. T.z. Že by šel proud zvusb televize a napajel zesilovač? Někde bych to raději koupil vzhledem k mým znalostem. Buď napájení USB TV nebo autozapalovac.a do zesilovače je ten dutý kolik jako např Aku vysavač a podobne:) teď jsem to odborné vysvětlil.


Je to tak, že některé TV nebo set top boxy mají v menu možnost zapnout napájení dvb-t antény potom není potřeba žádná výhybka ani další zdroj napětí a do antény jde napájení 5V přímo po anténním svodu (koaxiálu)
Toto řešení je úplně nejlepší ochrana proti zanešení rušeni do antény a protože naše TV to neumožňovala máme kvůli tomu kombinovaný přijímač sat/dvb-t Amiko který to umožňuje.


Ke zmiňované anténě je již výhybka dodávána z možností napájení adaptérem 230/12V.Tak že - místo adaptéru použiješ 12V z karavanu nebo auta.Je to fakt v pohodě řešitelné.
Hasky
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let
Jenom jsem chtěl upozornit na to, že kdo má TV která to umí napájet přímo je ve výhodě mám vyzkoušené, že stejná anténa napájená přes výhybku má jiný horší "zisk" než anténa napájená přímo z TV.
A navíc odpadne instalace té výhybky. Ale co kdo použije je už jeho věc.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
ivan75ivan75Člen
Přidáno před 7 let
Měl jsem k zesilovači pouze napájecí kabel do klasické zásuvky (nerozpojitelny) takže pokud bych ho u zástrčky ucvak a napojil koncovku do autozapalovace tak to bude fachat? Jinak napájení antény v TV nemám, ale díky za informace, zase jsem chytřejší.
haskyhaskyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

ivan75 napsal:

Měl jsem k zesilovači pouze napájecí kabel do klasické zásuvky (nerozpojitelny) takže pokud bych ho u zástrčky ucvak a napojil koncovku do autozapalovace tak to bude fachat? Jinak napájení antény v TV nemám, ale díky za informace, zase jsem chytřejší.


Ano bude.Jen dej pozor na mínus a plus pól.
Hasky
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,700,849 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22677 sekund | Průměrně za: 0.22677 (0) sekund | Dotazy: 147 | Použitá paměť: 2.34MB/4MB