Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Dotaz elektrikare solarni panel: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Dotaz elektrikare solarni panel

Poslední aktualizace před 6 let
H
hamletČlen
Přidáno před 7 let
Dokaze mi nekdo poradit mam na aute solar.Kdyz sviti slunko daval az 5.9A a ted po zime je to max 2A hlidal jsem to celej tyden.. Da se zmerit zda neco neodeslo?Je tu naky odbornik na to?
Upravil hamlet dne 29.05.2017 13:47, před 7 let
hamlet Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Zkus takový pokus. Vezmi ampérmetr,/multimetr/ odpoj solár od regulátoru a zkratuj solár ampérmetrem. Dejme tomu, že zkratový proud bude 6 A Pak připoj solár na regulátor a baterka musí být vybitá !!! Jestli bude proud do baterky cca o 10% menší je vše v pořádku. Jestliže bude podstatně menší je vadný regulátor.
Jestli bude při zkratu malý proud, například 3 A a do baterky o 10% menší, je vada v soláru, na 99% vada neopravitelná, rozpojený spoj.
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
H
hamletČlen
Přidáno před 7 let
Jak skratus jakto mam nastavit jsem amater.Date na sebe telefon?
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Klidně ti na sebe telefon dám, ale jestli trochu nehovíš elektrice, budeš mít v tom zmatek. Raději najdi elektrikáře, který má multimetr do 10 A DC a pro něj to bude hračka.
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
allfaallfaČlen
Přidáno před 7 let
Vezmu měřák na sraz a změříme to. Jestli máš baterku nabitou, je to v pořádku, nemá to kam prát.
H
hamletČlen
Přidáno před 7 let
To budes hodny ale netusim kdo jsi. Predpokladam ted od patku sraz. Napichl jsem prez noc kompresorovou lednicku at vytahne co nejvic baterku a zitra se uvidi.Minulej rok to davalo normalne 5.4A . Jeste dotaz kdyz se odpojuje solar jaky je spravny postup. Mam solar po 80cm pojistku pak vedeni pod autem k baterce pod sedlem.regulator dualni. v nem pojistku a pak napojeny k baterce a tam taky pojistku.

Co vim nesmi byt solar na slunicku a nebyt pripojeny k odberu jako k baterce nebo se pletu. Ty co mi to montovali to udelali prez odpojovac baterky. Myslim si ze jsem ho mohl nekdy v zime mit vyplej a s autem jsem na chvilku vyjel a tim padem nebyl regulator propojen s baterkou mohlo ho to znicit.
allfaallfaČlen
Přidáno před 7 let
To by mohl být problém. Panel nesmí být připojen k regulátoru bez zátěže jinak hrozí poškození.
Jinak jedu do Dolců, bílý T5 se surikatama.
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Správně to je tak, že od baterky nesmí být opojený regulátor. Panel od regulátoru můžeš kdykoliv odpojit a panel může být rozpojený. Problém by byl, kdyby jsi připojil panel na regulátor a pak regulátor na baterku.
Vždy nejprve regulátor na baterku a pak panel na regulátor, nikdy naopak. Panelu se nic nestane, jestliže je rozpojený ! To by se nemohl ani transportovat.
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
nugiseknugisekČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Vasu napsal:

Správně to je tak, že od baterky nesmí být opojený regulátor. Panel od regulátoru můžeš kdykoliv odpojit a panel může být rozpojený. Problém by byl, kdyby jsi připojil panel na regulátor a pak regulátor na baterku.
Vždy nejprve regulátor na baterku a pak panel na regulátor, nikdy naopak. Panelu se nic nestane, jestliže je rozpojený ! To by se nemohl ani transportovat.


A když potřebuji třeba vyměnit baterku, můžu si pomoct tak, že na tu chvíli co odpojím baterku přikryju panel třeba kartonem, nebo neprůsvitnou látkou?.
Poutník nikdy nedorazí domů, aniž by měl o předsudek méně a o nápad více.
Sir THOMAS MORUS (1478-1535)
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 7 let
Hamlete Hamlete. Ty jsi mě na TC nakazil - já si dal na střechu taky solárko a teď mě tady takhle strašíš. :D

TK
allfaallfaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

nugisek napsal:

A když potřebuji třeba vyměnit baterku, můžu si pomoct tak, že na tu chvíli co odpojím baterku přikryju panel třeba kartonem, nebo neprůsvitnou látkou?.

To polezeš na auto zakrývat panel? Není jednodušší odpojit jeden drát od regulátoru?
nugiseknugisekČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

allfa napsal:

Citovat

nugisek napsal:

A když potřebuji třeba vyměnit baterku, můžu si pomoct tak, že na tu chvíli co odpojím baterku přikryju panel třeba kartonem, nebo neprůsvitnou látkou?.

To polezeš na auto zakrývat panel? Není jednodušší odpojit jeden drát od regulátoru?


Věř tomu, že vylezení na auto a zakrytí panelu bude pro mne x krát rychlejší než zjišťovat, který vodič na regulátoru odpojit.Žebřík mám trvale opřený cca 1m od auta.
Poutník nikdy nedorazí domů, aniž by měl o předsudek méně a o nápad více.
Sir THOMAS MORUS (1478-1535)
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 7 let
Stačí dát na vedení k panelu rozpojovač. Jak jednoduché. Na zimu ( v zimě jsem nejezdil ) jsem batku vyndal . rozpojovačem vedení k panelu rozpojil.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
GardaGardaČlen
Přidáno před 7 let
Na moje gusto moc pojistek odpojovacu a tim prechodovych odporu. Pojistka mezi panelem a regulatorem je zbytecna. Panel neda nikdy vic proudu ani ve zkratu. Tudiz ta pojistka nema sanci nikdy vypadnout. Pokud by se prosvihl regulator pak staci pojistka mezi regulatorem a baterii ta ochrani vse. Odpojovace a podobne maji take prechodove odpory. Prosim uverejni zde v cem to bylo az to najdes. Moc bych za to nedal ze budou vyhrate nebo zaoxidovane nektere konektory tech pojistek.
Miloš
P
PonkaČlen
Přidáno před 6 let
Sháním Voltmetr/ampermetr na měření napětí a proudu autobaterie.
Koupil jsem v Baumaxu multiměřič dle rady elektroobsluhy, Volty to měřilo ale ampéry ne(i v prodejně kam jsem ho vrátil autobaterie nepřeměřili).
Poradíte jaký přístroj koupit,
Díky
Ponka
[img][/img]
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 6 let
Pokud ti má někdo relevantně poradit, tak musíš napsat k jaký aplikaci to potřebuješ (co chceš měřit, kde a jak dlouho)

Jen pro info...proud se měří jinak než napětí. Nevím jak zdatně jsou na tom odborníci z Baumaxu, ale chceš-li měřit proud (zobrazovat nějakou hodnotu), tak musí taky nějaký téct (zátěž nebo nabíjení).
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
VasuVasuČlen
Přidáno před 6 let
Jestli chceš koupit trochu slušný multimetr na měření DC napětí a proudu bez rozpojení - klešťový multimetr, cena 2000 Kč a více.
Jestli chceš i ze zátěžovou charakteristikou a zápisem, připrav si měsíční mzdu.
Nebylo by lepší dát otestovat baterku ve značkové opravně baterií ?
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
P
PonkaČlen
Přidáno před 6 let
mám celkem 3 baterie, ve vestavbě 2(jednu trakční a jednu startovací). Protože mi standardní baterie na startování každý 2 roky odejde(ale do vestavby se ještě hodí), chci změřit, kterou baterii nahradit novou. Chtěl jsem proto koupit měřák. Aby se tedy změřil proud, musí být baterie zatížena nějakým spotřebičem?
[img][/img]
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
Co to mas za baterie ze vydrzi jen dva roky? Pokud pak jeste s tak mizernou baterii provadis nejaky mix do nastavby tak to je pak skoro marne neco merit.
Pokud ti ty baterie zmeri nekde v servisu na diagnostice tak vetsinou jim vyjde KO.
Pro nas nejlepsi nabit a zarovkou staci H4 se spalenym klopenym vlaknem tedy zapnout na dalkove. Bere to cca 5 az 5.5A. Pak staci zmerit cas nez napeti klesne na cca 10.8 az 11V. Pak ampery vynasob casem v hodinach a mas zhruba zbyvajici kapacitu.
No ale na tu je tusim starsi vlakno.
Ten avomet co nemeri A. Obvykle se musi prehodit kablik do konektoru na 10A. Vetsinou pak lidi zapomenou kablik vratit a jdou merit napeti. Pak se uvnitr spali pojistka a nemeri to ampery. Take ty kabliky obvykle nejsou stavene na 10A.
Ten panel co v lete daval 5A ted pri sikmem slunci neda vic nez ony 2A.
Miloš
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 6 let
Měření proudu:
https://www.conra...dc.k122919

měření kondice baterie se zátěží:

https://www.eva.c...ezovy-led/


:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: hamlet, Vasu, allfa, nugisek, Tomik Kralu, Franta REZAC, Garda, Ponka, TomTP, Zdenek a Alena

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,034,250 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24839 sekund | Průměrně za: 0.24839 (0) sekund | Dotazy: 134 | Použitá paměť: 2.22MB/2MB