Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 KUNA: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

KUNA

Poslední aktualizace před 2 roky
traktorista2traktorista2Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj Všem,

mohl by mi prosím někdo poradit jak odpudit z motoru auta KUNU. Už podruhé nám rozkousala kabely.

Předem děkuji za reakce.

S pozdravem Vlastik.
PROFESIONÁLNÍ SUCHÉ I MOKRÉ ČIŠTĚNÍ
www.cisteni-kobercu-docista.cz !g www.cisteni-aut-karavanu.cz
OBYTNÁ AVIA A15,
VLASTIK (42), MÍRA (39), HONZÍK + KUBÍČEK (11 roků) a ANEŽKA (9 let)
samjeepsamjeepČlen
Přidáno před 7 let
Je velké množství různých kunoplašů. Známý ma tohle https://www.auto-...un+do+auta a slyšel jsem i chválu na https://www.deram...cu-do-auta
traktorista2traktorista2Člen
Přidáno před 7 let
Dík za info. Máte někdo zkušenosti se sprejem co se nastříká na kabely ? FUNGUJE TO, nevíte ???

Dík, Vlastik.
PROFESIONÁLNÍ SUCHÉ I MOKRÉ ČIŠTĚNÍ
www.cisteni-kobercu-docista.cz !g www.cisteni-aut-karavanu.cz
OBYTNÁ AVIA A15,
VLASTIK (42), MÍRA (39), HONZÍK + KUBÍČEK (11 roků) a ANEŽKA (9 let)
ivan75ivan75Člen
Přidáno před 7 let
ahoj, co já vím tak sprej pomůže jen na chvíli než vyprchá. Slyšel jsem, že je dobrý pachový ohradník. Bývá to u silnic na tyčích taková žlutá ,,stavební '' pěna na odhánění zvěře od silnic.. Taky jsem si kus uloupnul a mám v motorovém prostoru.
traktorista2traktorista2Člen
Přidáno před 7 let
Někde jsem slyšel že je dobrý trus od PUMY.

Co přesně myslíš u silnice, to žlutý ???
PROFESIONÁLNÍ SUCHÉ I MOKRÉ ČIŠTĚNÍ
www.cisteni-kobercu-docista.cz !g www.cisteni-aut-karavanu.cz
OBYTNÁ AVIA A15,
VLASTIK (42), MÍRA (39), HONZÍK + KUBÍČEK (11 roků) a ANEŽKA (9 let)
J
jirhavČlen
Přidáno před 7 let
Tak s kunou v obytným autě jsem si užil.Zkoušel jsem spreje i různé pachy a tý potvoře se tam pořád líbilo.Odneslo to vnitřní polstrování u motoru.Pak jsem koupil tady https://www.deram...a-hlodavcu ještě ten předcházející typ a bylo po problému.Mám to na 240V pořád připojené.Asi 2 x jsem to nezapojil a hned bylo u motoru našlapáno.Na jaře jsem koupil i pro osobní auto ten na baterii 9V,ale pozor na návod na používání,má být za jízdy vypnutý(asi rušení radaru?)Tak otvírat kapotu a vypínat,to už je lepší tam dát zase ten nejvýkonější a připojit prodlužovák.Těch typů je hodně.Každopádně to u mě zabralo. Jirka
milosdurismilosdurisČlen
Přidáno před 7 let
Jedna slovenka chytala kuny, ale asi ti to nepomoze....
https://www.youtube.com/watch?v=WHE2K...HE2KKAAM_Y
Inak nezavidim! Ja som mal v Skodovke 130 potkana. Nanosil mi tam za kybel orechov. Do kablov ani do gumy sa nepustil. Nastastie zral len tie orechy.
Miloš
svhnsvhnČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

ivan75 napsal:

ahoj, co já vím tak sprej pomůže jen na chvíli než vyprchá. Slyšel jsem, že je dobrý pachový ohradník. Bývá to u silnic na tyčích taková žlutá ,,stavební '' pěna na odhánění zvěře od silnic.. Taky jsem si kus uloupnul a mám v motorovém prostoru.


Ten sprej bych už nikdy nikam nedal. Možná odpuzuje, ale jinak je to lepivá hnusná hmota na kterou se nabalí prach a všude kam to stříkneš je po pár dnech hrozný humus. po vyšištění používám elktronický plašič z Auto Kelly a spokojenost
svhn příznivec leteckých modelů a vozů značky Ford.
https://picasaweb...24CSModely

https://picasaweb...0574731042
U
upotreblenciČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, úspěšně používám Kornitol ROT a jsem bez problémů. Dříve byli neustále stopy v motoru. Mám nalito asi půl centimetru v plastové lékovce(asi 100ml) Víčko mám provrtané vrtákem asi 1mm, 8 otvorů. Na drátku za hrdlo pověšené v motorovém prostoru. Od té doby žádný pohyb. Doporučuji vyndávat při cestě do servisu, na krátkou vzdálenost to páchne.
Miloš
milosdurismilosdurisČlen
Přidáno před 7 let
Miloš
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Už asi 6 roků bojuji s kunami. Začal jsem spreji, chlupy, exkrementy ze ZOO od predátorů, dále pískátka, blikačky, rádia, návnady na krysy a čert ví čím. Přišel na řadu sklopec a další pasti, úspěch 10% Na vše si kuny po měsíci zvykly a lezly do motoru Fiat a devastovaly. Vymyslel jsem si své zařízení a od té doby mám klid, bohužel zde na stránkách tento návod nemohu publikovat.
jaryn21jaryn21Člen
Přidáno před 7 let
Já mám v mot. prostoru 2 hadry navoněné drahým parfémem, 2 hadry namočené v acetonu a na káblech mám pověšenou voňku do záchodové mísy. Po dvou návštěvách kun mám už 3 roky pokoj.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 7 let
Visačka do hajzlu a v ní podpalovač PEPO. Občas prolít lihem aby nevyschnul. Umístit do prostoru motoru.

Parkuji v přístřešku na koberci. Napustit koberec naftou. Ale bez ohně v okolí.

Parkovat se studeným motorem. Jde jen u někoho. Přijedu, nechám v předu na dvoře. Druhý den zajedu na zahradu pod přístřešek. Jeden myslivec pravil. Že jdou za teplem.

....chytit a sežrat !j
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
S
svistČlen
Přidáno před 7 let
Sprej funguje, ale nepouzivat - zasere cely motorovy prostor lepivym filmem.
Bojuju s tema svinema doma na pude stridave nekolik let a zvyknou na vsechno (vcetne dalkove ovladanyho klaksonu a svetel). Castecny uspech lze zajistit pravidelnym dodavanim cerstvych psich chlupu, ale za 3 dny jsou vycichle a neucinne.
SkyllaSkyllaČlen
Přidáno před 7 let
Tak pridam svou trosku do mlyna. Sprey funguje 6 mesicu - ale hruza co se tyka nalepeneho prachu. Na novem osobnim aute jsem aplikoval jen elektronicky plasic na 9V baterii a 1,5 roku nic ( a ze tech kun kolem mame), bohuzel jsem si blbec pred zimou zapomel zkontrolovat funkcnost a mel jsem vybitou 9V baterii, takze me rozkousaly vedeni labda sondy a odnesly 15cm cerne hadice od vahy vzduchu. Takze jsem v zaplatil nemalou castku za opravu a ihned dal novou baterii do plasicky. Po tydnu zmizela opet ta stejna nova hadicka vahy vzduchu - proste ji opet na dvou mistech ucvakly a odnesli - asi specialni hracka pro mladsata. Znamy mi poradil, ze jakmile jednou kuna v aute jiz byla, tak si sekretem oznackuje prostor a pak plasic neplasic se snazi maximalne svoje teritorium ohlidat i proti piskavemu el. vetrelci. K tomu navic mohou byt nektere kuny od narozeni hluche nebo k piskotu imunni, takze jsem vycistil motorovy prostor vodou, samponem a vuni, zapnul piskac znovu a zatim pul roku OK. Na Sprintera jsem pouzil take el.plasic a jeste koupil protikunni vonne tycinky na benzince a take OK.
Jirka
traktorista2traktorista2Člen
Přidáno před 7 let
SUPER,

děkuji moc za rady. Zkusím levnější varianty a když by to nepomohlo, tak zkusím ten elektronickej odpuzovač.

Každopádně mockrát děkuji :g

S pozdravem Vlastik.
PROFESIONÁLNÍ SUCHÉ I MOKRÉ ČIŠTĚNÍ
www.cisteni-kobercu-docista.cz !g www.cisteni-aut-karavanu.cz
OBYTNÁ AVIA A15,
VLASTIK (42), MÍRA (39), HONZÍK + KUBÍČEK (11 roků) a ANEŽKA (9 let)
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 7 let
Mno ...
... u mne byly kuny už 3x. Už nejsou, bo se jim u nás nelíbí. Po celým autě jsou rozstrkány pytlíky s vyčesanou srstí z hafanů. V motoru je pixla ze dvou plechovek od piva taky vyplnění chlupama a propíchaná hřebikama, by smrádek mohl pěkně ven.
Než došlo na chlupaté odpuzování, tak mi tam lezly furt. Jedna dokonce skončila s ocasem namotaným na kladce rozvodového řemenu. http://www.caravan24.cz/articles.php?...cle_id=459
Od doby aplikace chlupů mám klid. Pochopitelně vyčesanou srst je třeba občas vyměnit.
Stříkání "antikunínu" bylo na nic a všechno bylo popatlané.

Dále mám informaci od jednoho z prodejců vozidel, že dávají proti kunám do motorového prostoru "smradlavé kuličky na WC". Nemám to ověřené, ale prý to funguje.

Tak asik tak ... :_
Kamil
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
P
pavel2Člen
Přidáno před 7 let
Po zaparkování auta vložte na zem pod motorový prostor mezi kola drátěné pletivo z plotu. Dříve jsem měl pošlapaný motor a teď je už pokoj. Nevím proč ale nechtějí na to ani šlápnout.
U osobáku mám pepo v silonce na 2 místech a je také klid.
Pavel
ufonCZufonCZČlen
Přidáno před 7 let
někdy je to těžké, pokud se usadí někde kolem rodinnka a sousedé to neřeší, tak se obávám, že kromě něčeho drastického nezabere nic. Mohl bych uvést někoik případů.... Většinu roku jsou navíc chráněné, takže je nelze jenom tak "bum-bac", navíc jsou to fakt hezká zvířátka, jenom kdyby nelezla do motoru :o

takže moje rada je, že to chce komplexní patření, kolem domu, jednotlivost co funguje jednomu většinou nefunguje jinde. Navíc jak někdo psal, jestli je to jejich teritorium a kolem to nikdo neřeší, tak se budou vracet.... Já měl asi 3x prokousané kabely od park.senzorů, něco v motoru, kabel k řídící jednotce atd.

Já jsem nasadil (a zatím zabralo ca. 12 měsíců klid):
- plašič do motoru každého auta (Deramax), v německu existuje i vodotěsná verze přímo na 12V (já mám ten na 9V bat)
- kolem baráku 4x extra silné plašiče na 220V (aby to pokrylo prostor), každý má kolem 140dB tak nech mají disko :P
- na radu jednoho zkušeného myslívce si po pár pivech !^ tu a tam pravidelně ulevím u auta !M

jako záložné řešení bych koupit do motoru plašič s elektrošokem s drátkama, viděl jsem video co to udělá a to se fakt nevrací !t

držím palce, protože občas je to fakt těžké !c
Vlado + Ivča s Kubíkem a Martínkem po světě v Hymer BMC 680
traktorista2traktorista2Člen
Přidáno před 7 let
:g :g :g VŠEM !y

S pozdravem Vlastik :_
PROFESIONÁLNÍ SUCHÉ I MOKRÉ ČIŠTĚNÍ
www.cisteni-kobercu-docista.cz !g www.cisteni-aut-karavanu.cz
OBYTNÁ AVIA A15,
VLASTIK (42), MÍRA (39), HONZÍK + KUBÍČEK (11 roků) a ANEŽKA (9 let)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,361,793 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.42739 sekund | Průměrně za: 0.42739 (0) sekund | Dotazy: 143 | Použitá paměť: 2.32MB/2MB