Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 označení rychlosti: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

označení rychlosti

Poslední aktualizace před 7 let
PeropPeropČlen
Přidáno před 7 let
Dobrý den,mám takový problém,není to u karavanu ale osobního auta. Na autě mám předepsané pneumatiky označení H ale sehnal jsem stejného rozměru ale označení rychlosti V a na technické mi bylo řečeno,že to mohu mít ale musím mít na přístrojové desce,nebo rychloměru vylepenou samolepku s udanou rychlostí 190 km. Ale bohužel jí nikde nemohu sehnat. Možná,že někdo z vás by mi dokázal poradit. předem děkuji. p.
cestovatel ze Šumavy;y
milosdurismilosdurisČlen
Přidáno před 7 let
Index H je na rychlost 210 a V je na rychlost 240km/h.
To znamena ze mas kvalitnejsiu pneumatiku s vyssim indexom, ake je predpisana na tvoje vozidlo.
Mozes ju pokojne nahodit.
Miloš
PeropPeropČlen
Přidáno před 7 let
Ano H je na 210 ale T je na 190 Já se omlouvám jedná se o T které je do 190.
cestovatel ze Šumavy;y
krakenkrakenČlen
Přidáno před 7 let
Myslím že v zákoně je tato možnost uvedena jen u zimních pneumatik.
Nálepku lze nahradit signalizací na palubním počítači, pokud jí vozidlo disponuje.
Tu nálepku mám, ale jsem trochu z ruky.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let
Dobré téma, ani ve snu by mě nenapadlo, že i s takovou hovadinou dokážou na stk přijít. Jak vidím, stále jsou v této zemi věci, které mě dokážou překvapit. Díky za info.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Otázka je máš technickou nebo ne. Co je v protokolu je to ačková závada nebo béčková.
To označení rychlosti je nějak normované nebo ti ho může nakreslit vnouček nebo nějaká reklamka.
Pokud jsi neprošel, pořád je tu možnost obout na auto něčí pneu co projdou a dořešit v klidu.

gut
R
Rarasek KudrnaNováček
Přidáno před 7 let
Je to sice mimo mísu, ale mě na STK prodali chybějící samolepku označení vozidla na LPG, tak ať se chytráci chytnou za nos a tu samolepku 190 km/h Ti prodaj....a myslím to upřímně....:o
Škoda Octavia II a Beyerland Sprinter LX caravánek
krakenkrakenČlen
Přidáno před 7 let
Myslím ze norma na to žádná není.
Teoreticky si ji lze vyrobit. Může vypadat třeba takto
https://eshop.wue...cs/CZ/CZK/
Z
zdenek675Člen
Přidáno před 7 let
Rychlostní index udává, na jakou maximální rychlost je pneumatika stavěna.
Pouze u zimních pneumatik může být rychlostní index (RI) nižší, než jaký je uveden v TP, přičemž upozornění na tuto nižší maximální rychlost by mělo být umístěno uvnitř vozidla v zorném úhlu řidiče. Alternativně lze také nastavit signalizaci na překročení maximální dovolené rychlosti na palubním počítači. Řidič by z bezpečnostních důvodů neměl rychlost uvedenou na pneumatice překročit.
ZR – označuje speciální konstrukci pneumatiky určenou pro rychlosti nad 240 km/h
PeropPeropČlen
Přidáno před 7 let
Díky za rady. Takto to bylo dovezeno a až při další TK byl problém. Jedná se o překročení jen 6 km. A toto rychlostí se u nás stejně nesmí jet. Ale pravda,že jsem to již u dost aut na tachometru viděl. Nastavit na počítači řídicí jednotky to mohu udělat,ale nevím jak jim to bez jízdy ukázat. díky.
cestovatel ze Šumavy;y
GardaGardaČlen
Přidáno před 7 let
Jen takový dotaz, to nikomu na té technické nevadí, že konstrukční rychlost auta je nižší než oněch 190 pneumatiky? Nebo tobě to jezí přes 200Km? :x
Miloš
Macek2Macek2Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

Garda napsal:

Jen takový dotaz, to nikomu na té technické nevadí, že konstrukční rychlost auta je nižší než oněch 190 pneumatiky? Nebo tobě to jezí přes 200Km? :x


Chlapci, chlapci. Než jdu na technickou je nejdůležitější zkontrolovat zda se rozměr pneumatik na vozidle shoduje se zápisem ve velkém tech. průkazu. S rychlostním označením pro zimní pneumatiky (v zorném poli řidiče) jsem se už několikrát setkal s dovezenými vozy ze SRN, takže pravděpodobně platí v celé Evropě. V mém tech. průkazu (Volvo XC70) jsou zapsané i rozměry pro zimní pneu včetně nižších rychlostních indexů.
Jinak přes 200 km/h dnes umí každé druhé nově prodané auto - i v nižší střední třídě. Párkrát jsem si to zkusil na dálnici v SRN a pokud je slabší provoz dá se to normálně.
Ta nejlepší rada ale zní: před nákupem nových pneu juknout do velkého TP a koupit na auto to co tam patří, včetně rychlostního a hmotnostního indexu.
Audi A6 Allroad 3,0 BiTdi, Hymer 465 Sporting
PeropPeropČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Garda napsal:

Jen takový dotaz, to nikomu na té technické nevadí, že konstrukční rychlost auta je nižší než oněch 190 pneumatiky? Nebo tobě to jezí přes 200Km? :x
Já mám konstrukční rychlost 196 km.

Automatické sloučení 29.04.2017 21:52:

Citovat

Macek2 napsal:

Citovat

Garda napsal:

Jen takový dotaz, to nikomu na té technické nevadí, že konstrukční rychlost auta je nižší než oněch 190 pneumatiky? Nebo tobě to jezí přes 200Km? :x


Chlapci, chlapci. Než jdu na technickou je nejdůležitější zkontrolovat zda se rozměr pneumatik na vozidle shoduje se zápisem ve velkém tech. průkazu. S rychlostním označením pro zimní pneumatiky (v zorném poli řidiče) jsem se už několikrát setkal s dovezenými vozy ze SRN, takže pravděpodobně platí v celé Evropě. V mém tech. průkazu (Volvo XC70) jsou zapsané i rozměry pro zimní pneu včetně nižších rychlostních indexů.
Jinak přes 200 km/h dnes umí každé druhé nově prodané auto - i v nižší střední třídě. Párkrát jsem si to zkusil na dálnici v SRN a pokud je slabší provoz dá se to normálně.
Ta nejlepší rada ale zní: před nákupem nových pneu juknout do velkého TP a koupit na auto to co tam patří, včetně rychlostního a hmotnostního indexu.
Máte plnou pravdu,jak jsem starej,tak jsem blbej....
cestovatel ze Šumavy;y
Upravil Perop dne 29.04.2017 20:52, před 7 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Perop, milosduris, kraken, Vajglon Hnuson, gut, Rarasek Kudrna, zdenek675, Garda, Macek2

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,048,866 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23848 sekund | Průměrně za: 0.23848 (0) sekund | Dotazy: 104 | Použitá paměť: 2.02MB/2MB