Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Pokuty na dálnici na Slovensku: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Pokuty na dálnici na Slovensku

Poslední aktualizace před 6 let
RIVARIVAČlen
Přidáno před 7 let
Po návratu z velikonočního srazu v Komárně mě navigace navedla v Nitře na R1 směr Trnava. Pak před Trnavou na D1 směr Žilina. Neměl jsem v úmyslu používat dálnice, proto jsem předem navolil "vyhýbat se placeným dálnicím". Elektronický poplatek na SPZ jsem proto neměl zaplacen. Z D1 jsem vyjel nejbližším výjezdem. Mobilní hlídka mě nestavěla, přes to mám strach, že jsem byl odhalen stacionární kamerou.
Některé informace uvádějí možnou pokutu až 500 Euro vymahatelnou do tří let. Neznáte někdo podrobnosti, jak se pokuta vymáhá u cizinců?
Z Nového Jičína zdraví Milan
PabloGSPabloGSČlen
Přidáno před 7 let
Pokud ji po tobě budou chtít vymáhat, tak ji vymůžou snadno. Mají napojení na český registr. Přijde ti domů dopis s platebními instrukcemi a upozorněním, že v případě nezaplacení včas se pokuta výrazně navyšuje. Pokud bys to hodil do koše, asi by nebylo moudré na Slovensko víc jezdit. Při odchycení by to chtěli i s úroky, mají možnost i zabavit vozidlo. Ale netřeba stahovat kalhoty daleko před brodem. Mě v Polsku v posledním roce 2x blýsknul radar a nic zatím nedošlo.
copycopyČlen
Přidáno před 7 let
RIVA, ten systém identifikácie ŠPZ im celý minulý rok nefungoval, a tento rok s problémami. Na 80% ti domov nič nepríde. Pre nich sú veľké ryby kamiónisti, na tých sa sústredia.
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

PabloGS napsal:

Pokud ji po tobě budou chtít vymáhat, tak ji vymůžou snadno. Mají napojení na český registr. Přijde ti domů dopis s platebními instrukcemi a upozorněním, že v případě nezaplacení včas se pokuta výrazně navyšuje. Pokud bys to hodil do koše, asi by nebylo moudré na Slovensko víc jezdit. Při odchycení by to chtěli i s úroky, mají možnost i zabavit vozidlo. Ale netřeba stahovat kalhoty daleko před brodem. Mě v Polsku v posledním roce 2x blýsknul radar a nic zatím nedošlo.


Se Slovenskem je jiná úprava než ta unijní? Ta by vydání údajů z českého registru v tomto případě neumožňovala.
PabloGSPabloGSČlen
Přidáno před 7 let
Nemám nastudované mezistátní smlouvy, vycházím z veřejně dostupných informací, kde je zmíněna směrnice EU 2015/413
http://www.autoweb.cz/pokuty-ze-zahra...mahatelne/
Fakt je ten, že ty pokuty v posledním čase reálně chodí, z německy mluvících zemí za každou kravinu, z PL velmi sporadicky.
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

PabloGS napsal:

Nemám nastudované mezistátní smlouvy, vycházím z veřejně dostupných informací, kde je zmíněna směrnice EU 2015/413
http://www.autoweb.cz/pokuty-ze-zahra...mahatelne/
Fakt je ten, že ty pokuty v posledním čase reálně chodí, z německy mluvících zemí za každou kravinu, z PL velmi sporadicky.


Za každou kravinu ne, ta směrnice je přesně vyjmenovává :). Většinou je to za překročení rychlosti, v Rakousku bohužel velmi snadné.
RIVARIVAČlen
Přidáno před 7 let
Nemá konkrétní informace cestovatel "Viera a Vlado" z Košic?
Z Nového Jičína zdraví Milan
PaRePePaRePeČlen
Přidáno před 7 let
Ze su zamerani len na kamiony je blbost!!! Ci pride pokuta do Ciech, tak nato neviem odpoved, ale na slovensku pokuty chodia. Ja som zaplatil 4/2016 tyzdennu znamku, cislo sedelo ale omylom som oznacil miesto vozidlo- pripojne vozidlo. Zistil som to na druhy den, poslal na NDS email na ktory neodpovedali a 11/2016 prisiel rozkaz na 150eur, ak zaplatis do 15 dni tak"len" 100! Prisla aj fotka, cas, datum.Po zaplateni dala NDS pod tlakom verejnosti vyhlasenie, ze taketo omyli nebude pokutovat ak sa poda odvolanie. Ja som to nestihol....
Pali,Renka,Peťo,Challenger Genesis 43
SlawczoSlawczoČlen
Přidáno před 7 let
S tym prepojenim registrov vozidiel medzi CZ a SK by som si nebol celkom isty. Pretoze nedavno ma v CZ odchytila policia pri Olomouci, ze preco nemam mytnu jednotku. Isiel som z Ivecom Daily, trochu vacsie a este aj s dvojmontazou, ale do 3,5tony. Samozrejme zo znamkou. Vraveli mi, ze oni nemaju nas /SK/ register a auto sa im javilo vacsie, tak ma zastavili a vpisali rucne do registra auto s mojou SPZ, aby to nabudúce pod mytnou branou nikoho nedrazdilo. S vymahanim pokuty Ti, ale neporadim. Myslim si, ze pokial Ta neodfotili niekde na mytnej brane, tak dokaz neexistuje-skutok sa nestal.
Slawczo, Tina, Zuzka, Vilko - Burstner Viseo
viera a vladoviera a vladoČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

RIVA napsal:

Nemá konkrétní informace cestovatel "Viera a Vlado" z Košic?



Ahoj Milan - v tomto Ti nepomôžem . My sme na Slovensku oslobodený od platenia dialnic / Lenka/ preto som sa o to nejalo zvlášť nikdy nezaujímal.
viera!l a vlado!y
koľko vzletov toľko pristátí!
JurajSKJurajSKČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mstr napsal:

Citovat

PabloGS napsal:

Nemám nastudované mezistátní smlouvy, vycházím z veřejně dostupných informací, kde je zmíněna směrnice EU 2015/413
http://www.autoweb.cz/pokuty-ze-zahra...mahatelne/
Fakt je ten, že ty pokuty v posledním čase reálně chodí, z německy mluvících zemí za každou kravinu, z PL velmi sporadicky.


Za každou kravinu ne, ta směrnice je přesně vyjmenovává :). Většinou je to za překročení rychlosti, v Rakousku bohužel velmi snadné.

Pokuta z Tyrolska (rýchlosť) do mesiaca doma.
PaRePePaRePeČlen
Přidáno před 7 let
Pre informaciu este jedna vec-ak nemas dialnicnu znamku (elektronicku) je jedno kolko krat v roku pouzijes dialnicu, cize za jeden prajazd alebo 100 prejazdov , pokuta je len jedna a to 150 eur zaplatena do 15 dni 100eur, cize nie za kazde porusenie ale jedna do roka.
Pali,Renka,Peťo,Challenger Genesis 43
copycopyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

PaRePe napsal:

Pre informaciu este jedna vec-ak nemas dialnicnu znamku (elektronicku) je jedno kolko krat v roku pouzijes dialnicu, cize za jeden prajazd alebo 100 prejazdov , pokuta je len jedna a to 150 eur zaplatena do 15 dni 100eur, cize nie za kazde porusenie ale jedna do roka.


pekní vydriduchovia. Najlacnejšia známka 10 eur / 10 dní - prečo sa nedá kúpiť aj jednodňová? Keď aj hodinový lístok na MHD si viem kúpiť SMS-kou?
No a tá pokuta - 150e, to je 1500% ceny najlacnejšej známky. 15-násobok.
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
V jiných zemích se státní správa chová k občanům lépe - například lze bez postihu zaplatit až po využití služby, viz platba za most do San Franciska: https://www.bayareafastrak.org/en/ggb...ment.shtml.

Vlády k EU se k nám chovají jako k nevolníkům, v ČR platíme dálniční známku, přičemž tady prakticky dálnice nemáme. Na Slovensku se zavedli elektronické známky, ale nemůžeme si koupit, co skutečně potřebujeme, třeba známku za půl eura na den. Vše doplněno o tučnou pokutu, pokud náhodou najedeme na placený úsek beze známky.
copycopyČlen
Přidáno před 7 let
mstr: teraz som čítal, že v ČR sa pripravuje podobné. Tiež elektronické známky a za podobných podmienok ako v SR. Naviac - drahšie na rok.

" „Řešíme s ministerstvem dopravy úpravu zákona, která by umožnila zavést elektronické dálniční známky. Při této příležitosti v rámci připomínek budeme navrhovat posunutí horní hranice ceny dálničních kuponů,“ řekl ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Zbyněk Hořelica.

Dosud zákon státu umožňuje vybírat za dálniční známky maximálně 1 500 korun za každé auto. Poslední zdražení na maximální částku nastalo v roce 2012, od té doby se s cenou nehýbalo."

Zdroj: http://ekonomika....nomika_ale
Upravil copy dne 14.05.2017 11:44, před 7 let
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
Četl jsem, nějak z nás musí ty peníze dostat.....kdybychom alespoň měli nějaké dálnice...když si jen vzpomenu na totální kolaps dopravy v okolí Brna v roce 2015 (a ne že by se situace nějak dramaticky zlepšila).
copycopyČlen
Přidáno před 7 let
tak D1 je tankodróm, to každopádne.
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
To není jenom o D1 - stát si z nás dělá srandu i otevíráním dálničního oddělení policie ve městě, v jehož okolí žádná dálnice není... což by mělo patřit do rubriky Humor, kdyby to nebyla skutečnost.
kotasankotasanNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj. Tak jsme byli v březnu v Itálii (Bibione), samozřejmě průjezd pře Rakousko. Jel jsem s připojeným vlekem se člunem a s loďmi. Celou dobu jsem trnul samozřejmě zda náhodou nedojde na vážení. Nedošlo. Minulý týden však přišla pokuta - nedodržení rychlosti 90 km/h na 70 km/h ve výši 45 EUR. Samozřejmě prostým dopisem (což chápu). Známí s osobákem taktéž (jeli zpět o 4 dny později), ale úplně jinde. Tak mám z toho pocit, že česká RZ a už jede pokuta ... Už jsem to samozřejmě zaplatil. Nicméně by mě zajímalo, zda náš stát stejně důsledný na všechny cizince, jako Rakušáci na nás :)
Přeji mnoho šťastných km.
David
R
RudyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

kotasan napsal:

Ahoj. Tak jsme byli v březnu v Itálii (Bibione), samozřejmě průjezd pře Rakousko. Jel jsem s připojeným vlekem se člunem a s loďmi. Celou dobu jsem trnul samozřejmě zda náhodou nedojde na vážení. Nedošlo. Minulý týden však přišla pokuta - nedodržení rychlosti 90 km/h na 70 km/h ve výši 45 EUR. Samozřejmě prostým dopisem (což chápu). Známí s osobákem taktéž (jeli zpět o 4 dny později), ale úplně jinde. Tak mám z toho pocit, že česká RZ a už jede pokuta ... Už jsem to samozřejmě zaplatil. Nicméně by mě zajímalo, zda náš stát stejně důsledný na všechny cizince, jako Rakušáci na nás :)
Přeji mnoho šťastných km.

Nehledal bych v tom žádnou formu diskriminace. Ta pokuta z měřeného úseku dojde i Rakušanovi,Němci nebo Francouzovi. To že náš stát nedokáže stejně efektivně vybírat pokuty od cizinců je pouze náš problém. Sami si volíme své politiky, kteří ideální způsob státní správy nacházejí spíše na východě a v Asii než v západní civilizaci.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: RIVA, PabloGS, copy, mstr, PaRePe, Slawczo, viera a vlado, JurajSK, kotasan, Rudy, Vajglon Hnuson, Alitero

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,049,827 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22563 sekund | Průměrně za: 0.22563 (0) sekund | Dotazy: 136 | Použitá paměť: 2.25MB/4MB