Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Prasklá vestavba: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Prasklá vestavba

Poslední aktualizace před 7 let
I
IvounČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím všechny,
Auto jsem měl přes zimu přikryté plachtou. Když jsem plachtu sundal tak jsem zjistil že je tam v jednom místě prasklinu. Viz foto. Myslím že nějakým pnutím.
Není to dle mého názoru sklolaminát ale nějaký plast. Bílý. Uvítal bych radu co s tím případně někoho kdo byt to profesionálně svařil či opravil.

Nacpat tam nějaké lepidlo nebo tmel je podle mně nesmysl. Při tepelných rozdílech to praskne znovu.
Jsem z Brna.
Děkuji moc.
Weinsberg CaraOne 420
Ivoun Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Ivoun napsal:... Při tepelných rozdílech to praskne znovu.
Jsem z Brna.
Děkuji moc.

Prvně to zastav! Na konci praskliny vyvrtej dírku, aby to nešlo dál. Pak laboruj ... :x
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
I
IvounČlen
Přidáno před 7 let
Dík. To mně nenapadlo. Hotovo.
Je tam bílý plast. Nedokáži ale odhadnout co to je.

Citovat

Hatiti napsal:

Citovat

Ivoun napsal:... Při tepelných rozdílech to praskne znovu.
Jsem z Brna.
Děkuji moc.

Prvně to zastav! Na konci praskliny vyvrtej dírku, aby to nešlo dál. Pak laboruj ... :x
Weinsberg CaraOne 420
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let
To vypadá,jako když to bylo už někdy přelepený narychlo jen izolepou.Celá ta trhlina je po odstavení auta přez simu,nebo už to bylo rřív?na to zavrtání je už myslím pozdě-těch pár centimetrů už dopraskne tak jako tak.Každopádne opravovat zevnitř,trhlinu přeplátovat.Zvenku bych to jednou(dvakrát) olaminoval a doztracena zatmelit.Zjistit proč se to stalo.Když je vše v pořádku,tak proč by to prasklo.Nebude tam něco shnilého?
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 7 let
Prasklina jde z,rohu okna. Pokud se dělala díra na okno s ostrými rohy. Tak to prasklo z toho důvodu.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
I
IvounČlen
Přidáno před 7 let
Izolačkou jsem to přelepil já aby tam netekla voda.
Zevnitř se k tomu dostat nedá. Je tam izolace a vnitřní stěna. Objevilo se to po zimě. Předtím tam nic nebylo ale to už jsem psal.
Auto shnilé nikde není a to po stránce karoserie tak i nádstavby. Vše zdravé...
Zjistit jak se to stalo je asi na křišťálovou kouli.
Mohlo to být narušené a mráz a slunce ( protože tato strana byla zrovna na jih) udělalo asi své v těch mrazivých a slunečných dnech.


Citovat

bleriot11 napsal:

To vypadá,jako když to bylo už někdy přelepený narychlo jen izolepou.Celá ta trhlina je po odstavení auta přez simu,nebo už to bylo rřív?na to zavrtání je už myslím pozdě-těch pár centimetrů už dopraskne tak jako tak.Každopádne opravovat zevnitř,trhlinu přeplátovat.Zvenku bych to jednou(dvakrát) olaminoval a doztracena zatmelit.Zjistit proč se to stalo.Když je vše v pořádku,tak proč by to prasklo.Nebude tam něco shnilého?
Weinsberg CaraOne 420
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
To je prúšvih. Jak máš to auto dlouho a kde jsi ho koupil. Nebyl ten bok náhodou nově nastříkaný.

Já to vidím na opravenou havárku nebo bouračku. Jak vypadá ta prasklina v lomu je to jeden materiál nebo je zřejmé že to bylo lepené a kytované.
I
IvounČlen
Přidáno před 7 let
Mám ho rok. Bourané nebylo. Ne že by mi to někdo říkal ale poznat to jde vždy když je

Citovat

gut napsal:

To je prúšvih. Jak máš to auto dlouho a kde jsi ho koupil. Nebyl ten bok náhodou nově nastříkaný.

Já to vidím na opravenou havárku nebo bouračku. Jak vypadá ta prasklina v lomu je to jeden materiál nebo je zřejmé že to bylo lepené a kytované.
Weinsberg CaraOne 420
pachtapachtaČlen
Přidáno před 7 let
Kolem oken je to upatlané nějakým silikonem někdo to utěsňoval nejspíš tam teklo.Jak je vystužená nástavba nikdo neví jestli je to dřevo tak se nedivím,že to prasklo.
Hanka a Pavel
I
IvounČlen
Přidáno před 7 let
Neteklo tam. On to zapravoval původní majitel. Když jsem se ptal proč tak odpověděl že pro jistotu, kdyby povolila guma.
Kdyby tam teklo tak to poznám.
Jinak co se týče karosérie a stavu, tak jsem to auto prošel celkem důkladně. A dřevo tam není
Ale chyba byla v tom přikrytí tou nevhodnou plachtou. To už teď vím.


Citovat

pachta napsal:

Kolem oken je to upatlané nějakým silikonem někdo to utěsňoval nejspíš tam teklo.Jak je vystužená nástavba nikdo neví jestli je to dřevo tak se nedivím,že to prasklo.


Automatické sloučení 23.04.2017 21:07:
Tmel tam taky žádný není. Bílá barva je barva plastu.
Pokud by to bylo bourané tak je oprava více méně neřešitelná. Navíc by to bylo poznat i v interieru...

Citovat

gut napsal:

To je prúšvih. Jak máš to auto dlouho a kde jsi ho koupil. Nebyl ten bok náhodou nově nastříkaný.

Já to vidím na opravenou havárku nebo bouračku. Jak vypadá ta prasklina v lomu je to jeden materiál nebo je zřejmé že to bylo lepené a kytované.
Weinsberg CaraOne 420
Upravil Ivoun dne 23.04.2017 21:07, před 7 let
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let
No jestli to nechceš pitvat zevnitř,což se ani nedivím..jako další možnost vidím vyndat okno i rám,oddělit tu prasklou stěnu(nějakou ostrou planžetou) a vsunout tam jako přeplátování cca 6cm šikroký pás cuprextitu(dělají se z toho plošný spoje-má to cca 1,5mm)omatlaný lepidlem.Já bych to prostě nějak podlepil zevnitř a pak zveku.
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Nevím ale jak to čtu, tak ti všichni naznačujeme že tam bude nějaká chyba.
Já viděl jak na autě co bylo přikryté igelitovou plachtou zbělal lak. Snad to změkčovadlo přešlo vlivem vlhkosti a sluníčka do laku. Byly to takové fleky na vrcholcích kde se dotýkala plachta. Představ si co dělají ty auta v zimě venku - 25 a uvnitř +25 to je 50 C rozdíl. Že by to udělala plachta.
Asi bych se pokusil zjistit z čeho je ten bok rýpnout do toho nebo kousek vylomit.. Laminát nebo nějaký plast ? Přes léto to zalepit něčím přes prasklinu a na konci sezony opravit. Jak se do toho dáš teť tak na dovolenou neodjedeš. Nešlo by nalepit komplet celý nový bok?
Hledal jsem obrázky jestli tam origo není třeba menší okno že by někdo dával větší a prořezal se mimo výztuhu. Já takové auto viděl snad jednou v Gradu loni.
To podsunutí je zajimavý nápad ale asi tam bude vždy boule .
Upravil gut dne 23.04.2017 21:34, před 7 let
I
IvounČlen
Přidáno před 7 let
Ano máš pravdu. Plachta je ten problém a teplotní rozdíly. Navíc nejsem jediný, takže to mně v tom ujistilo.
Pod tmavou plachtou se v mrazivých a slunných dnech kumulovalo teplo. Nastal velký teplotní rozdíl a pnutí materialu. Asi byl roh narušený, když se dělalo ve fabrice to okno a tam to povolilo. Nebylo to pokrytý celý a nebylo tam proudění vzduchu....

Citovat

gut napsal:

Nevím ale jak to čtu, tak ti všichni naznačujeme že tam bude nějaká chyba.
Já viděl jak na autě co bylo přikryté igelitovou plachtou zbělal lak. Snad to změkčovadlo přešlo vlivem vlhkosti a sluníčka do laku. Byly to takové fleky na vrcholcích kde se dotýkala plachta. Představ si co dělají ty auta v zimě venku - 25 a uvnitř +25 to je 50 C rozdíl. Že by to udělala plachta.
Asi bych se pokusil zjistit z čeho je ten bok rýpnout do toho nebo kousek vylomit.. Laminát nebo nějaký plast ? Přes léto to zalepit něčím přes prasklinu a na konci sezony opravit. Jak se do toho dáš teť tak na dovolenou neodjedeš. Nešlo by nalepit komplet celý nový bok?
Hledal jsem obrázky jestli tam origo není třeba menší okno že by někdo dával větší a prořezal se mimo výztuhu. Já takové auto viděl snad jednou v Gradu loni.
To podsunutí je zajimavý nápad ale asi tam bude vždy boule .
Weinsberg CaraOne 420
H
hugo 007Člen
Přidáno před 7 let
[quote]Ivoun napsal:

Izolačkou jsem to přelepil já aby tam netekla voda.
Zevnitř se k tomu dostat nedá. Je tam izolace a vnitřní stěna. Objevilo se to po zimě. Předtím tam nic nebylo ale to už jsem psal.
Auto shnilé nikde není a to po stránce karoserie tak i nádstavby. Vše zdravé...
Zjistit jak se to stalo je asi na křišťálovou kouli.
Mohlo to být narušené a mráz a slunce ( protože tato strana byla zrovna na jih) udělalo asi své v těch mrazivých a slunečných dnech.


Gut mě přeběhl, mám stejný názor, lidi co ti radí o tom něco vědí,
určitě tam je nějaký problém, přikrytím plachtou to nebude, vím že tohle
nechceš zrovna slyšet. Jaký je to problém se můžeme jen dohadovat, když to nevidíme.
Ale tímhle způsobem přetěsnit okna může jen dobytek. Sorry.
I
IvounČlen
Přidáno před 7 let
Já snesu cokoliv nemam s tím problém. Jsem rád za každou rozumnou radu.
Prasklé okno (plast) na karavanu napůl taky pod folii přesně kopírující plachtu. Dokonce 2 x Vždy stejně. Otočený karavan a ejhle, druhá strana to samé...

Já vím že jsou lidi co poznají že auto je nabourané nebo shnilé podle fotky a to ne ještě celé. Ale hledal jsem i na zahraničních forech a mluvil s lidmi co o tom opravdu něco vědí.
Dozvěděl jsen se opravdu zajímavý věci. Některý případy jako přes kopírák... U všeho tmavá plachta. Náhoda?
Díky za rozumný názory od těch co opravdu vědí a umí....

Citovat

hugo 007 napsal:

[quote]Ivoun napsal:

Izolačkou jsem to přelepil já aby tam netekla voda.
Zevnitř se k tomu dostat nedá. Je tam izolace a vnitřní stěna. Objevilo se to po zimě. Předtím tam nic nebylo ale to už jsem psal.
Auto shnilé nikde není a to po stránce karoserie tak i nádstavby. Vše zdravé...
Zjistit jak se to stalo je asi na křišťálovou kouli.
Mohlo to být narušené a mráz a slunce ( protože tato strana byla zrovna na jih) udělalo asi své v těch mrazivých a slunečných dnech.


Gut mě přeběhl, mám stejný názor, lidi co ti radí o tom něco vědí,
určitě tam je nějaký problém, přikrytím plachtou to nebude, vím že tohle
nechceš zrovna slyšet. Jaký je to problém se můžeme jen dohadovat, když to nevidíme.
Ale tímhle způsobem přetěsnit okna může jen dobytek. Sorry.
Weinsberg CaraOne 420
Jiri MajkiJiri MajkiČlen
Přidáno před 7 let
Neměl jsi náhodou to auto přes zimu na zvadáku ?
!y !@ !r !d :z
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 7 let
A nešel jsi náhodou v zimě okolo auta vožralej jako prase? ... :@
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
I
IvounČlen
Přidáno před 7 let
Ne

Citovat

Jiri Majki napsal:

Neměl jsi náhodou to auto přes zimu na zvadáku ?


Automatické sloučení 23.04.2017 22:26:
Myslíš jako třeba hlavou duc?
Teď jsem znejistěl :)))

Citovat

Hatiti napsal:

A nešel jsi náhodou v zimě okolo auta vožralej jako prase? ... :@
Weinsberg CaraOne 420
Upravil Ivoun dne 23.04.2017 22:26, před 7 let
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let
Hned u toto okna je ta trhlina rozevřenější než na druhém konci.Tedy cokoli(jaká koli výztuha-dřevo,železo)pod tou trhlinou musí být narušené,nebo utržené.Ta plachta a teploty to už jen možná dokonaly,ale příčina bude jinde.
I
IvounČlen
Přidáno před 7 let
Dřevo ani železo tam není. Plastový skelet, pur izolace a menší plastový skelet. Takže ty dva skelety jsou jako sendwitch. Samonosné

Jsou to puze dohady a hledání v něčem co neexistuje.
Proto se ten plast pnul. Psal jsem že jsem našel fora kde řeší tyhle nadstavby. Mezi napsáním dotazu jsem dostal nějaké informace od lidí co ty skelety znají realně. Jejich zkušenostem lze důvěřovat. Pokud někdo nezná konstrukci jsou to jen dohady. Vsázím spíš na rady odborníků, kteří to konstrukčně znají a těm díky nejen za SZ.


Citovat

bleriot11 napsal:

Hned u toto okna je ta trhlina rozevřenější než na druhém konci.Tedy cokoli(jaká koli výztuha-dřevo,železo)pod tou trhlinou musí být narušené,nebo utržené.Ta plachta a teploty to už jen možná dokonaly,ale příčina bude jinde.
Weinsberg CaraOne 420
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Ivoun, Hatiti, bleriot11, Franta REZAC, gut, pachta, hugo 007, Jiri Majki, hombredavid, ivano, copy, MTS, dejmek, mb, hasky, Pegaso 2010

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,591,795 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23958 sekund | Průměrně za: 0.23958 (0) sekund | Dotazy: 144 | Použitá paměť: 2.32MB/4MB