Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Pozdrav na cestě: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Pozdrav na cestě

Poslední aktualizace před 7 let
L
LubosČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, tak jsem slyšel na Impulsu policejní mluvčí, že problikávání protijedoucího auta je za 2000Kč :o Jak se budeme zdravit? Luboš
JozaJozaČlen
Přidáno před 7 let
no přece pořád stejně .... probliknutím nikoho neohrozím, oni spíš mají policajti strach, že jim probliknutím odháníš zákazníky od radaru
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Co jezdím obytným autem, tak se zdravíme zvednutím ruky. V zahraničí běžné, v česku málo používané. Sem tam mi někdo odpoví.
U karavanistů, ne vždy vidíš, že má připojený karavan a ti se zdraví velice výjimečně.
Poblikavání neprovádím, je to opravdu na pokutu a v zahraničí mastnou.
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 7 let
Kdyz mne nekdo problikne, zpomalim a ocekavam, ze mne ceka na silnici nejake nebezpeci ci zvlastni udalost, ktera vyzaduje moji pozornost. Take si kontroluji svetla, zaposloucham se do zvuku auta a shlednu zrdcatky boky, abych zjistil, jestli mi neco naplanda. Opakuje-li se to, zvazuju take zastaveni a detailnejsi kontrolu auta. Uz se mi parkrat stalo, ze jsem takhle zastavil, ale nic jsem na aute neobjevil. Ted mozna znam pricinu.

Dodam, ze ne vzdy jsem koncentrovany na auta v protismeru a tak nevim, jestli probliknuti bylo vicenasobne a ja videl jen posledni impuls nebo jen jedno lehke na pozdraveni.

Zdravim mavnutim rukou, viemene jen v destinacich, kde neni uplne bezne nejake cestovatele potkat (napriklad na sahare nekde mimo hlavni silnici). Pokud nekde potkam nekoho stat u odlehle cesty, ma smysl i zastavit a pokecat jak je a jestli neco druhy nepotrebuje.

Naopak, pripadne mi ponekud unavujici zdravit se s kazdym zejmena v turisticky exponovanych mistech (pobrezi francie, spanelsko, chorvatsko..). Vybirat si pouze Cechy je pro mne take nemozne, nebot se bavim vetsinou uplne jinymi cinnostmi nez studovanim SPZ a protijedoucich aut obecne.

Kdyz mne uvidite nekde stat, stavte se, jste vitani, dame pivko, caj, panacka nebo banan a pokecame...
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Lubos napsal:

Ahoj, tak jsem slyšel na Impulsu policejní mluvčí, že problikávání protijedoucího auta je za 2000Kč :o Jak se budeme zdravit? Luboš


To už platí léta........Již staří Římané se zdravily pokynutím ruky. A né blíkáním loučí. :_
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
L
LakyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

SignBoss napsal:

Citovat

Lubos napsal:

Ahoj, tak jsem slyšel na Impulsu policejní mluvčí, že problikávání protijedoucího auta je za 2000Kč :o Jak se budeme zdravit? Luboš


To už platí léta........Již staří Římané se zdravily pokynutím ruky. A né blíkáním loučí. :_


NO a jak to bude v noci za šera s pozdravem , jinak probliknu i troubu co má dálkové světla .
Proč to zakázali ? abychom na ně nemohli upozorni když nám měří rychlost . :D
Žijeme jen jednou.
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 7 let
Já si především nemyslím, že teď něco zakázali. Pokud se nepletu, probliknutí se smí a smělo použít pouze v případě nouze, kdy chceme druhého řidiče upozornit nebo varovat. Neslouží to ke zdravení, varování před radarem nebo jako pokyn "jeď" / "nejezdi tam".

Já zdravím vždy, a to zvednutím ruky, mávnutím. Blikám jednou za uherský rok a to pouze tehdy, když proti nám jede obytné vozítko, co vypadá jako to naše. Těch je ale na silnici jako šafránu, takže je to asi tak jednou za sezónu.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj všem. Já problikávání v souvislosti s měřením dodržování předepsané rychlosti nepotřebuji, protože rychlost dodržuji ne proto, abych nedostal pokutu, ale proto, abych někomu nezabil děcko!!! Policie si dá sama do správné souvislosti blikání aut, protože je tam v tom prostoru přítomna. Když jsem učil v autoškole v předmětu Zásady bezpečné jízdy, tak v osnovách (i v pravidlech SZ) byl termín "světelná houkačka", která se používá i tam, kde je zakázáno troubit, tj. např. při jízdě okolo nemocnice.
Řidič by se měl v první řadě co nejvíce věnovat řízení auta. Bohožel, řidiči v autě dělají všechno možné, jen ne to, aby se dívali stále pořádně a pozorně oknem z auta ven, co se děje na silnici. Čáo, Pepa
Upravil Doskocil dne 18.04.2017 20:28, před 7 let
_P_H__P_H_Člen
Přidáno před 7 let
Z vlastní zkušenosti, pokud zamávám protijedoucí posádce obytného auta- karavanu tak málokdy se mě dostane odpověď. On ten pozdrav nemusí být v kabině vidět. Ovšem pokud probliknu tak se pozdravíme ve většině případů vždy. To platí, i když jedu sólo jeepem a zdravím se s jeepem.
Když chci varovat před nebezpečím (havárie, kolona, mlha, překážka atd....) blikám intenzivněji aby si toho dotyčný všiml.
Co se týče policie, tak to nebude tak horký. Marně vzpomínám, před kolika lety mě v ČR naposledy kontrolovala. A kolikrát stojí v tak nebezpečném místě, že je potřeba před takovou překážkou varovat ostatní řidiče :D
Jeep Commander, Hobby De Luxe 540,
F
fedaBAČlen
Přidáno před 7 let
no niekedy take prebliknutie neznamena nič ine, iba to že protiidúce auto vbehlo na ceste do priečnej vlny, nerovnosti na ceste, čo je na slovensku bežné ( žial)
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Jeste jsem neslysel, nevidel ani necetl, ze by za blikani z jakehokoliv duvodu, dostal nekdo pokutu.
Zrejme je dostatek jinych a nebezpecnych prestupku, ktere stoji za to pokutovat.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Zrejme je dostatek jinych a nebezpecnych prestupku, ktere stoji za to pokutovat.


Myslím že si bohatě vystačí s překročením maximální povolené rychlosti a nedovolené parkování.....
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Lubos, Joza, Vasu, p0l0us, Franta REZAC, Laky, Mikey, Doskocil, _P_H_, fedaBA, JiPe Highlanders, Vajglon Hnuson

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,703,954 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.15694 sekund | Průměrně za: 0.15694 (0) sekund | Dotazy: 110 | Použitá paměť: 2.08MB/4MB