Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Garážové stání: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Garážové stání

Poslední aktualizace před 7 let
K
kikisak36Člen
Přidáno před 7 let
Obracím na kolegy, kteří řešili problém garážového stání z profilů a polykarbonátové krytiny. Pokud hledám na netu, jsou ceny stání o rozměrech vxšxh 3x3x8m nad 150tis, což se mi zdá trochu příliš.
Uvítal bych něco v rozumnější cenové hladině, na druhé straně nechci přísřešek řešit jakoukoliv stlučenou dřevěnou konstrukcí zaklopenou neprůsvitnou střechou.
Jde mi o lehkou, vzdušnou kovovou konstrukci.
Pokud máte nějaké tipy, rád ise budu nspirovat.
Díky
Kikiisáci.
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
počty jsou celkem jednoduché. Profil 1bm cca 3kg. 1kg železa nákup za cca 25Kč/kg. K tomu nejlépe pozinkovat za 15 - 20Kč/kg. Polykarbonát se dá pořídit od 250Kč/m2. K tomu kotevní materiál, těsnící profily, žlaby, svod vody, doprava, montáž, DPH....

Nebo celková váha oceli x cca 200Kč/kg + cena makrolonu. Tzn. cca 200kg x 200Kč.

A pokud si to neuděláš sám, tak najít někoho, kdo to bude ochoten za těch cca 70.000Kč bez papírku a DPH udělat
Tomas17Tomas17Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
take jesem z tech cen byl prekvapenej. Nakonec jsem si to udelal sam. Vyslo me to na 50tkc. Jeste musim doladit detaily a namontovat osvetleni. Je to trosku opicarna, ale pri takovehle velikosti s tim asi nic neudelas, viz foto.
Poptaval jsem take truhlare a to by vyslo cca 100tkc.
Tomas
Fiat Ducato Carado A464
Tomas17 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
alan2alan2Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj Kikisáku, odkud jsi?
Zkusím ti spočítat za kolik bychom ti to mohli udělat, děláme to se švagrem a bez papíru, tudíž za trochu jiné ceny. Já jsem nyní koupil také bydlíka a právě si to doma připravuji na zastřešení, ale děláme to ze dřeva, je to prostě hezčí :^
Aleš (44), Lenďa (31) a Tomášek (2)
moodsmoodsČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

alan2 napsal:

děláme to se švagrem... :^


Alane, buď taktní.
Mirek & Nori & Barča & Roller Team Granduca 285 P
L
LakyČlen
Přidáno před 7 let
kikisak36

Nazdar jen můj názor , to co chceš je disajnově pěkné ale ty karbonové desky jsou z vícero druhů jakosti ,chtěj do mrazu jinak ti to časem popraská . Projdi si tady odkazy už se to řešilo i s fotkami ale se šikmou střechou samo domo vyšlo to levněji
Ja upřednostnuji stání ve stínu , šetřím tím solár panel a UV záření působící na lak .
Žijeme jen jednou.
Upravil Laky dne 25.03.2017 07:41, před 7 let
badbadČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím ve spolek
Taky jsem měl krásnou stříšku s polykarbonátu, je pravda, když svítilo slunce v létě bylo tam moc horko. Jednou když jsme se vraceli z výletu tak jsem koukal, že nad námi je nějak moc černo a blesky. Při přiblížení k domovu silný déšť a vichřice. Polykarbonát jsem posbíral po zahradách, udělal novou konstrukci z trámků a prken nalepil ipu a je klid. Bylo to za polovic než první pokus. Mám to 7,5x 4m a když se opře vítr tak je to cítit. Auto je pěkně ve stínu, nic netrpí, přece jenom je tam plastů dost. Příjemný den Valda
Valda+Naďa Touareg+126n+Bad
Fiat Ducato 2,8 JTD Knaus
Peugeot ION full elektric
PabloGSPabloGSČlen
Přidáno před 7 let
Já mám na zastřešení sklolaminátové trapézové samonosné oblouky.
Vypadají velmi dobře, není potřeba střešní konstrukce, pouze se šroubují do bočnic dřevěné konstrukce.
Kompletní stání o půdorysu 3x6m mě přišlo na 12 tis. za oblouky vč. kotevní sady + cca 8 tis. trámy na konstrukci, takže celkem asi 20 tisíc komplet (bez zámkové dlažby) !)
Hezky to vypadá ale taky i funguje. Oblouky jsou úžasně pevné a lehké.
Toto stání mám od roku 2008, doposud jsem pod ním parkoval offroada a žádný problém. Sníh s tím nic neudělá a že ho u nás v Podkrkonoší občas máme kopec !d Letos tam leželo skoro 3/4m než jsem vzal hrablo a shodil to.
Teď jsem stání rozebral, protože offroad šel z domu a tento týden jsme přivezli nový karavan, takže se bude zvyšovat o 30cm. Po prohlídce oblouků jsem zjistil, že jim po těch 9 letech vůbec nic není, pouze jsou lehce zažloutlé. Takže můžu s klidným srdcem po dlouhodobé zkušenosti doporučit.
http://www.pamaas.cz/produkty/lana/el...ne-oblouky
http://www.pamazastreseni.cz/katalog/...-r3-3-cira
Upravil PabloGS dne 25.03.2017 18:43, před 7 let
K
kikisak36Člen
Přidáno před 7 let
Děkuji všem za reakci, poslední byla obzvlášť inspirující. Moc děkuji.
Pro vás všechny. Odpověď na svou otázku jsem našel i když do tohoto řešení nakonec nepůjdu. I tak může být toto vlákno inspirací pro ostatní.
Po oslovení jsem obdržel nabídku od www.carporty.pl na rozměr dxšxv 800x300x300cm za 9tis zlotých bez DPH s dodávkou a montáži v ceně, nemají problém s dodávkou v ČR (berte s rezervou, bydlím nedaleko hranic s PL), což odpovídá mé původní představě. Ocelová, žárově zinkovaná konstrukce s obloukovou střechou z polykarbonátu. Při současném kurzu komplet cca 70,5 tis Kč.
Bez dodávky a montáže 7,5 tis zl bez DPH
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
tak vida, zítra mám cestu do Bohumína, přeskočím se přes čáru zeptat, jestli bych jim nemohl dělat rozpočtáře.
S
sidČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj. 8 x 4 m, cana cca 90.000 Kč, kromě svařování konstrukce a materiálu vše svépomocí. SID.
sid Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: kikisak36, maria, Tomas17, alan2, moods, Laky, bad, PabloGS, sid

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,049,106 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17967 sekund | Průměrně za: 0.17967 (0) sekund | Dotazy: 95 | Použitá paměť: 1.95MB/4MB