Mediální partner

Partner Caravan24

Náhodné foto

Kalendář

<< Listopad 2017 >>
Po Út St Čt Pa So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Nejnovější galerie

TOPlist

Přihlášení

Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
www.karavanypro.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 18

· Členové on-line: 2
hasky, jetel

· Registrovaní členové: 10,702
· Nejnovější člen: Elis33

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

jetel
24.11.2017 11:27
Sháním plynový gril za dobrou cenu.dekuji jaromir

Jarda a Maru
23.11.2017 16:14
Hansi, přejeme Ti všechno nejlepší a zdravíčko a štěstíčko k dnešním narozeninám Narozky stesti mavam mavam

RudyH
19.11.2017 15:58
Ahoj, vlastní zkušenost s nezpalováním plynu pro lednici jsem poslal na SZ

maxonel
19.11.2017 15:51
Dobrý den,mám dotaz,je možno dát plachtu na karavan tak ,že jí rozbalím na střeše karavanu,unese mě to?

Stenly6
13.11.2017 15:17
Díky moc Standa

Feromont
13.11.2017 09:45
Vše nejlepší k narozkám Jakubovi /semerink/. mavam Ok Lodicka

campi-shop.cz

Číst diskuzi

Karavan » TECHNIKA » Dotazy
 Vytisknout diskuzi
Montáž měchů na RIMOR Ford Transit

Ahoj, jestli máš ty fotky, tak bych také rád viděl. Mám Tranzita s tupláky, listové pružiny a závěs.
Co se týká nivelizace při kempování, o kolik cm se dá zvednout?[/quote]

Ahoj Toníku,
fotky jsem již slíbil Radkovi do čtvrtku, ale vážně nemám čas takže nevím kdy . Budu na tebe a Radka myslet.

Ahoj Tomáš
Člen Asistenční služby Caravan 24 Jedu +420606709909Phone Olomoucký Kraj
Tommy-Marcelka-Toník (9)-Kubík (10)-Peťula (13) a pes Max

Upravit
Díky, pokud by měl být problém časově, stačilo by to někdy o víkendu, ten čtvrtek není kritický Grin

.

Automatické sloučení 19.03.2017 12:27:
Už je hotovo ... ufff ... byl to trošku boj, muselo se trošku upravovat tažné ale jsou tam, zítra jedu na první delší jízdu tak se uvidí Grin

jo a budíky jsem dal místo popelníku do panelu, který jsem si sám nakreslil v CADu a vytisknul na 3D tiskárně Grin
Radek Kaplan přiloženo následujícíobrázek:
panel_7.jpg

Upravil/a Radek Kaplan dne 19.03.2017 12:27
do 3.8.2016 - FIAT Ducato Knaus Traveller C580 2.8idTD 1999

Aktuálně - FORD Transit 350L RIMOR SuperBrig 680TC 2.4TDE 2004

Radek 1975 + Lucka 1984 + Andulka 2012 + Lukášek 2016

Upravit 1
Ahoj,
mám Ford, zakoupený nový letos na jaře. Delší a nízký zadní převis - problémy s nájezdem na trajekt, různé přejezdy s ostřejším zlomem, apod.. Předpokládám, že s měchy bych si pomohl. V případě potřeby nafouknu na max. a zadek se mi zvedne. Ale o kolik? Může mi někdo poradit ze zkušenosti?
Díky

Upravit
na stejném Rimoru jsem měchy měl, žádný přínos, co od toho očekáváš.....??

Upravit
Chtěl bych přizvednout zadek auta. Např. při nájezdu na trajekt jsem zadkem sednul na silnici a nenajel :-(.

Upravit
hroznejpeta napsal:

Ahoj,
mám Ford, zakoupený nový letos na jaře. Delší a nízký zadní převis - problémy s nájezdem na trajekt, různé přejezdy s ostřejším zlomem, apod.. Předpokládám, že s měchy bych si pomohl. V případě potřeby nafouknu na max. a zadek se mi zvedne. Ale o kolik? Může mi někdo poradit ze zkušenosti?
Díky

Záleží na rozměru a typu měchů od výrobce. Měchy od Rubeny 170/2 ,které používáme při výrobě sad na dodávková vozidla mají výšku od 85 do 220 mm. Rozhodující je i délka převisu vozidla za nápravou a tuhosti listových per. Většinou se výška zadní části vozidla zvedne kolem 10 cm...

Upravit
hroznejpeta napsal:

Chtěl bych přizvednout zadek auta. Např. při nájezdu na trajekt jsem zadkem sednul na silnici a nenajel :-(.

Pokud to máš delší než 7m a ještě na 15" palcová kola tak to máš dost problém . Do 7m by měchy pomohli+ nájezdová kolečka ale nad 7m to by ti musel Lana ten horní úchyt upravit a navařit ca o 5cm , dobré by bylo zda se tam dají dotipovat 16"kola . Hold páni konstruktéři někdy ujedou ,jen aby to pohledově +prostorově vše vešlo . Rozteče náprav moc neřeší ,hlavně at se to prodá .
Herman přiloženo následujícíobrázek:
obraz2246.jpg

Upravil/a Herman dne 14.11.2017 14:47
pes Žijem jen jednou.

Upravit
hroznejpeta napsal:

měchy na autě Ti to přizvednou pouze o 3-5cm, což nestačí

Upravit
Ahoj,
měl jsem auto 7,43 cm, 15" kola. Když jsem to nafouknul , tak se zadek zvedl skoro o 10 cm. Na trajekt jsem najíždět trochu bokem a nebyl problém. Loďníci jsou na to zvyklí. NEBOJTE SE.
Jirka
Jirka, Dáša a Klaudie, minipes Týna

Upravit
Jsem na tom stejně. Auto ca 7,40, 15" kola, převis jako hrom. Když je někde na parkovišti prudký sjezd přizvednu, když nejde kvůli hrbolu zvednout stabilizační noha, přifouknu a spadne. Když je šikmo parkoviště, dá se jedna strana přifouknout a druhá upustit. Když je auto naložené, přizvednu a vypadá prázdné. Za mě dobrý.

Upravit
Ahoj,
děkuji všem za odpovědi. Mám auto 6,3m; rozvor 3,3m; převis 2m; 30cm nad zemí. Kola 16". Předpokládám tedy, že by mi měchy pomohly. Kdyby zvedli o 10cm, tak dobrý. Pokud by bylo možné ještě upravit držáky, tak ještě lepší. Takže se dál připravuji na montáž měchů.
Zkušenost s nájezdem na trajekt: lodník ukazuje dobrý, dobrý a už jsem seděl za zadek :-(.

Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.37 sekund
150,829,644 návštěv