Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Albánie - někdo s námi ?: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Albánie - někdo s námi ?

Poslední aktualizace před 6 let
TivatTivatČlen
Přidáno před 6 let
Jezdím do Černé Hory a Albánie už 12 let a v podstatě jsem projel vše, co se tam projet dalo.
Mám tento kout země moc rád a mám tam i přátele. Za tu dobu jsem se obstojně naučil srbsky, a pár slov albánsky. Hodně se bavíme s lidmi a snažíme se jim porozumět.
To platí i o policii. To co se tu popisuje s pokutou za rychlost nebo zelenou kartou jsem už také několikrát zažil. Doporučuji s policisty navázat kontakt, hlavně nespěchat, nebýt nervní, úplně v klidu a v pohodě. Oni se zeptají kam jedete a kde jste byl, vy jim to u nich pochválíte a zeptáte se jak se mají, a mimoděk poznamenáte, že 50 Euro je hodně, a že se vám u nich moc líbí. Trpělivě si povídáte a cena se snižuje, a vy se nenuceně zeptáte, jestli pije Fernet. Obvykle to pak skončí tou flaškou Fernetu nebo Becherovky, co je dobré mít vždy v zásobě. Nikdy jsem ještě neplatil, a skončilo to podáním ruky jako nejlepší kamarádi a ještě mi policajt dal vizitku na bratrovo penzion. To je prostě Balkán, musíte umět lidem rozumět a funguje to. :-)
Tak snad to někomu pomůže, jinak se letos budu vyskytovat kolem Ulcinje od 12. do 17.8.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
Tivate z Tivatu, moc pěkně napsané ....
4.114683,118.628756
M
mariaČlen
Přidáno před 6 let
vrátili jsme se ze 30 denního okruhu BiH, MNE, Alb, Korfu a Makedonie. Najeli jsme 4400km bez jakýchkoli komplikací. V několika případech už policajt zvedal plácačku, ale jakmile uviděl cizí značku, nechal nás jet.

Vzali jsme to přes Jajce, Mostar, Durmitor ( Žabljak ), Kotor, Ulcinj, Skadar, pobřežím Albánie, z Igoumenitsy na Korfu, kolem ostrova, z Igoumenitsy potom kousek dolů s jedním přespáním na pláži, potom na Farma Sotira, přírodní termály, Sv Naum na Ochridu, Ochrid, Skopje, Bělehrad a domů.

Kempy výjimečně jen pro doplnění vody a vylití kazety. První benzina BP po dálnici z Igoumenitsy má výlevku na kazetu a lze doplnit vodu. Nic za to nechtěli, vnutil jsem tam alespoň jednu Plzničku. V kavárně pracuje servírka, která se narodila v ČR a mluví perfektně česky, Tak bacha na kecy.

Korfu bylo po Albánii zklamáním.

Kempy u Himare - Moscato a Kranea nás taky nenadchly. Zůstali jsme kousek dál na plácku před Blue Bay.

Lidi všude milí a ochotní, až na jednoho zm.da někde u Kotoru. Zastavili jsme na blití a hned byl u nás. Poplatek 20E za parkování nebo bude volat policii, že tam kempujeme. Shodou okolností mu patřil kemp 100m dál.

Bez problémů to přežily i naše 3 děti 4,9,11
TivatTivatČlen
Přidáno před 6 let
Moc pěkně jste to projeli, mě to trvalo postupně asi pět let, než jsem se prostrkal Albánií až na Korfu, ale já to bral důkladně. A taky v té době tam ještě zdaleka nebylo tolik opravených a nových cest jako nyní.
No dneska vyrážíme směr Černá Hora a Albánie.
Jinak pokud v kterékoliv srbsky mluvící zemi vám někdo vyhrožuje policií nebo chce zaplatit, odpovídám: "nema problema, zoveme policiu", a beru mobil do ruky. Vždycky to skončí odchodem a nadávkama…
P
PolcarNováček
Přidáno před 6 let
Ahoj, první týden v září by jsme chtěli vyjet do Albánie na cca 2-3 týdny, nepojede taky někdo v tomto termínu?
Ales a HanaAles a HanaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Polcar napsal:

Ahoj, první týden v září by jsme chtěli vyjet do Albánie na cca 2-3 týdny, nepojede taky někdo v tomto termínu?


Ahoj, první týden v září vyrážíme do Albánie na cca 3 týdny. Další komunikaci navrhuji přes SZ.
Alda
Aleš, Hana, yorkshire Jája,
Peugeot Boxer - vestavba Trentino
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,634,137 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.12155 sekund | Průměrně za: 0.12155 (0) sekund | Dotazy: 71 | Použitá paměť: 1.79MB/4MB