Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Albánie - někdo s námi ?: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Albánie - někdo s námi ?

Poslední aktualizace před 6 let
Jirka VospalekJirka VospalekČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, tak jak dopadla cesta? Plánuji také Albánii a Černou Horu, od 29-13.8.2017. Tak bych uvítal aktuální info atd. Rád bych tak 50/50 na divoko a kemp - ten kemp ideálně v kuse cca 5-6 dní, pak STPL na servis.

Díky Vospi
Ixeo 710 i, Fiat
S
sunseekerČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj je to este aktualne? mozno by sme sa pridali ale mame 2 deti 4,5 a 8 myslim ze odpliasia aj moznych lupicov :) trosku su hlucnejsi :) minule nam v oaza mira v chorvatsku krical
nemecky stary rscloch ze ruhe ruhe cely vecer vykrikoval :))))


Citovat

vospik napsal:

Ahoj, tak jak dopadla cesta? Plánuji také Albánii a Černou Horu, od 29-13.8.2017. Tak bych uvítal aktuální info atd. Rád bych tak 50/50 na divoko a kemp - ten kemp ideálně v kuse cca 5-6 dní, pak STPL na servis.

Díky Vospi
lkslksČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
také by se info hodilo plánujeme vyjet snad 21.7 do 13.8. Máme také dvě saně 5 a 8 let trochu živjejší.
Možná se potkáme.
L
L
LakyČlen
Přidáno před 7 let
Lake Shkodra Resort
4,7·Recenze: 92 Campink DPS 42.138400, 19.467149

Je opravdu pěkný a má vše , sice podražil z 12E na 18E ale to je dávno . Jsou tam i dva další ale budu rád za infi o nich . Je to dobrá zastávka cestou tam i zpět.

Pyll me pisha LEZHE
Albánie
41.771186, 19.601331 .DPS
V levo od středu města , pravá strana za přístavem až na konci je kemp
někde tady dost úzká cesta průjezd branou za přístavem opatrně .
Unnamed Road
Albánie
41.824098, 19.559863
Žijeme jen jednou.
lkslksČlen
Přidáno před 7 let
Díky moc za info vše se hodí
L.
SmartnumericSmartnumericČlen
Přidáno před 7 let
Právě jsme se vrátili, ve finále jsme trochu stáli a neposouvali se po Albánii, protože kamaráda první den chytil opravdu ošklivý hexenšúúús a bylo po legraci a čekali jsme jak se mu to rozjede nebo zklidní, našel jsme pak v autě prášky na záda, co zbyli když to vzalo před rokem mě. První noc byl Lake Skhadar resort 17 euro, za komplet a 2+1. check in je do 24:00 - check out je 12:00. Ale nechtěli jsme jet dál, přijeli jsme v noci, tak jsme tam zajeli a využili sprchy, servis, a pod. Druhé místo GOLEM : 41.214717, 19.503392 , písek, dost větrno. Přeusn na pláž Palase 40.166105, 19.587656 , bez problémů, klid - jen už tam staví obr resort, takže příští rok .. čert ví. ALe jinak super, čisté moře, pláž vcelku taky, apson po víkendu ji Albánci z barů trochu čistili, a bordel naházeli do jam a pak zapálili. Jinak bez problému,pro vodu jsme jezdili vedle do vesnice, nebo brali u silnic u stánků. Vždy bez problémů. Vstřícnost všude, bez pocitu nebezpečí, prakticky na pláži v týdnu sami, na víkend leskdo najel z místních, na začátku něco českých posádek, pak sami, pak se přidal Ital. Ale druhý den přišla marodka se zádami, takže se stálo a nedalo se přejet. ALe nelitujeme, děti si místo bez problému užili a když sme druhou posádku opouštěli, tak už byla schopna chodit a řídit - měli dovču o něco delší, tak pokračovali do Řecka, a my se vraceli zpět. Můžu jen doporučit, ceny levné, lidi vstřícní. Fakt nadšeni Albánií. Bez problémů. Zpět nám to pokazili jen zážitky s MNE policajtama kdy si neporkytě řekli o 50 eur uplatek, jinak že doklady zůstanou u nich, a celníci BiH , kdy nechtěli uznat mojí zelenou kartu , že prý není originál / přitom jim už před tím 2 x prošla kontrolu / ale vraceli jsme se vnitrozemím, měl jsme blbec jet podél pobřeží, a ne po samotách. Mea culpa. Ale jinak Albánie fakt úžasná, vnitrozemí, hory, pobřeží, lidi .. .jsme nadšeni.

PS : místně jsme si kupovali internet, za 500 lek 4 GB + 200 lek za další 2 GB od TMO, pokrytí bez problémů. Ceny v podstatě na všem levnější než u nás, hlavně potraviny, zelenina ovoce...
Luboš + Jitka + Šimon (6) ... Fiat Ducato Weinsberg METEOR
Upravil Smartnumeric dne 17.07.2017 20:49, před 7 let
J
Jana21Nováček
Přidáno před 7 let
Ahoj vespolek právě jsme v Maďarsku v termálních lázních Lenti poblíž Slovinských hranic a chystáme se přes bosenské pyramidy do Albánie. Plán je kemp u Kavaye cca od 20.7. Cca 10 dní, nechcete se někdo přidat ? Vláďa a Jana , velké děti 14 a 18 let ( kluk a holka ) Pokud bude chuť ještě se posuneme více na jih .
L
LakyČlen
Přidáno před 7 let
Smartnumeric:

Zpět nám to pokazili jen zážitky s MNE policajtama kdy si neporkytě řekli o 50 eur uplatek, jinak že doklady zůstanou u nich, a celníci BiH , kdy nechtěli uznat mojí zelenou kartu , že prý není originál / přitom jim už před tím 2 x prošla kontrolu / ale vraceli jsme se vnitrozemím, měl jsme blbec jet podél

-------

Můžeš to upřesnit kudy jsi jel a kde tě vybrali ,Palase znám a v DURRESU je to dost přeplněné snad jen někde bokem . U velkých měst to za moc nestojí .
Žijeme jen jednou.
PetrMBPetrMBNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj, zbyla mi Albánská SIM s více než 10GB dat platné jen do konce srpna, nemá někdo zájem ? ( mohu přidat druhou bez dat pro telefonování )
Petr, Petra a děti 2ks Smile
SmartnumericSmartnumericČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Herman napsal:

Smartnumeric:

Zpět nám to pokazili jen zážitky s MNE policajtama kdy si neporkytě řekli o 50 eur uplatek, jinak že doklady zůstanou u nich, a celníci BiH , kdy nechtěli uznat mojí zelenou kartu , že prý není originál / přitom jim už před tím 2 x prošla kontrolu / ale vraceli jsme se vnitrozemím, měl jsme blbec jet podél

-------

Můžeš to upřesnit kudy jsi jel a kde tě vybrali ,Palase znám a v DURRESU je to dost přeplněné snad jen někde bokem . U velkých měst to za moc nestojí .


Zpět jsem jel od Skhadarského jezera horem - přechod Božaj OK ( vtipkující celník ), Podgorica, při dvou proudu ( 42.437300, 19.226711 ) na konci policajiti... doklady, pojdte z auta, sednout k nim do auta. Překročil jste rychlost o 20 KM ( je tam 60, jel jsem do 65 protože navigace ukazovala taky 60 a nepípala, že bych překročil, limit mám nastaveny na překročení 5 KM ) Policajti bez angličtiny, ale pochopíš ... překročil jsi rychlost o 20 KM, musíš zaplatit pokutu ( 50 e - 120 e )bankovním převodem na tenhle účet ( ukazuje do papírů ) , než zaplatíš doklady zůstanou u nás. říkám, že mám 50euro, že jen projíždíme. On OK, ale musí to prej jít na bankovní účet, že to můžu dát jemu o on že to pošle. Peníze mu mám dát tady do kaslíku. Jinak že nejedu dál a že uděláme kontrolu auta, a že mladý sedí ve předu - na to já, že nemám airbag, že je v certifikované sedačce, že jsem si před cestou ověřoval na jejich úřadech cestování v sedačce v předu. Z toho vycouval a dál se točil na rychlosti. Tak já na to že chci fotku, nebo záznam. Že prý dole je kolega co měří a volá jim to vysílačkou. Začal couvat a že doklady budou zabaveny dokud neuhradím. No vyměknul jsem, dal jsem 50 e. Popravdě drobet obav a strachu tam byli. Dost noc, nikde nikdo, tlustej seděl za volantem a druhý venku hlídal situaci. Dost nepříjemný pocit. Prostě jsem to dal. Samozřejmě bez stvrzenky, to prej pošlou na adresu co si opsal do papírů. ...Když sem se rozjel, tak sem si nadával do kokotů a srabů, jenže když policajt chce, proleze ti auto, tak tě na nečem stejně nachytá a něco si vždy najde .. ....... pokračování na přechodu do BiH Ilino Brdo , BiH celníci. Nad ránem, před námi jen polák s obytňákem a nějak ho tam dusí, dvě auta a čekáme 15 minut a pořád nic. Pořad si tam ukazují nějaké papíry, ale moc neslyšíme. Jen ve finále " not understand" , nakonec po 25 minutách ho pouští a jede, na autě měl nápis, že je to z půjčovny, tak sem si říkal, že asi problémy s doklady k autu. Mladý BiH celník chce papíry, zelenou kartu, u něj sedí druhej "šéf" ani se na zelenou pořádně nepodívá a říká mladému že to není originál a že je to vytištěné z internetu. ( mám originál co mi poslala Kooperativa samozřejmě ) Mladej to strká pod UV lampu a hledá tam asi boží znamení nebo co, ještě sem neslyšel že na green kartě je vodoznak nebo nějaký ochranný prvek na UV ( protože když sem přijel domu, tak sem všechny 3 karty k našim autům prosvětlil UV lampou a nic, tak sem byl zblblej ). A pořád že to není originál, mluvil anglicky, ale to mi docházelo, že na něj kašlu a nebudu dávat najevo že rozumíme, prostě sem tam AJ slovo, oni vcelku česky porozumí, pořád se hádáme, já svojí, že tohle mi poslala pojištovna, že u nás je to originál, že už jsem projel BiH celníkama směrem na jih, že green kartu kontrolovali a nic neříkali, ukazuju razítka v pasu. A on, že ne.. to už tam byl sám, šéf odešel. A on, že kdyby to bylo na něm, tak on nás pustí,ale že tam má šéfa, a to on že nepovolí. Ale že je tu možnost, že může kartu ověřit v databázi za poplatek 10 euro. To už jsem byl fakt unavený ,ale začal jsem startovat . Tak já na to, že okamžik, že mu nerozumím, co bude ověřovat a proč, když na jiné celnici byli doklady ok, a že volám tedy naší ambasádu, že mu nerozumím, že potřebuji pomoc od naší ambasády. Beru do ruky mobil, začínám hledat číslo, .. on volá na šéfa, šéf přikluše. Koukne na papír po druhé a slyšíme jak říká, že je to originál a ať jedeme. Popřeje nám šťastnou cestu a jedem.Nám to dohadování trvalo 24 minut. Opět zcela sami na přechodu, nikde nikdo krom poláka před námi. Toho jsem hledal ještě po cestě abych se ho přeptal co chtěli po něm, jestli taky poplatek za ověření ... takže tak. Popravdě když jsem pak viděli u HR znak EU tak jsem si drobet odechl. Samozřejmě při cestě do Albánie, podél pobřeží bylo vše OK. Mimo EU kontrolovali vždy doklady od auta a green kartu a vždy bez problémů. Zpět jsme jel jinudy, protože jsem nechtěl objíždět Kotorskou zátoku a nevěděl jsem jak moc jim jezdí trajekty v noci, abych tam nečekal do rána. Cesta sama osobě byla dobrá a rychlejší než po pobřeží, až na tyhle zážitky...

PS : dodatečně ještě jednou děkuji Pavlovi Pachtovi ( pachta )za rychlou pomoc před odjezdem. Trubka drží a nepouští, pevná jak židovská víra. Pavle díky.
Luboš + Jitka + Šimon (6) ... Fiat Ducato Weinsberg METEOR
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 7 let
Pěkné "povídání" a zážitky.Mám v autě stále zapnutou kameru s GPS modulem a ten zaznamená vše co se děje,obraz,čas,souřadnice a rychlost. Tak bych se asi hádal,ale není to vždy lehké,když je člověk ve stresu.Osobně vozím oba výtisky zelené karty-orginál i kopii.Ta se údajně dává při nějakém problému a nebo nehodě ?? Jinak jak to tady čtu tak nás tam bude asi v tu dobu více,snad se z někým potkáme. Odjíždíme asi 22.7. přes Maďary,Bosnu a Černou Horu,poznávačkou.
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
RUZA017RUZA017Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj kamrádi Albánici!!!!!

Tak tu máme rok 2018 a naše cesta opět povede do Albánie do Moscata!!!!!
Termín výjezdu vypadá na předposlední pátek v červnu!!!!!!
Doba pobytu cca18-19 dní protože 16.7.musíme být jak já, tak Janča v práci....
O dovolené 2017 camp navštívilo 7 moto posádek,pár obytek,pár osbáků se stanem a pár karavanů z čech,se všema jsme prohodili docela dost pokeců,a všem se líbilo,dokonce i jedna posádka slovenského obyťáku přijela,a podnikla s náma výlet na Hrad.
Ale to vše je nic oproti slečně která přifičeal jeden podvečer na ostarší Vespě,obložené zavazadly.
Po pozdravu,přivítání a otázce odkud je,jsme jen nevěřícně já i majitel kempu kroutili hlavou.......
My name is Juvena,i am in Singapur!!!!!!!!!!!!!
Ta holčina jede sama od roku 2015 na Vespě ze Singapuru přes Himaláje do evropy!!!
Ukazovala nám videa a fotky z cest....
Z Albánie to vzala trajektem do itálie a zitálie do čech odkud letěla na zimu domů ze svým psem a rodinou které už dva roky neviděla.
Všechny je zdravíme a těšíme se, že zase třeba letos se uvidíme!!!!!
A abych nezapoměl zdravíme i kamarády z polska!!!!!
Kdo by se chtěl letos přidat,bude vítán!!!!

Albánii a všem kterým učarovala jako nám Ahoj!!!!
StandaOpaStandaOpaČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj všem,
chceme jet kolem 10.8.na Korfu, možná s vnoučaty 6 +8 let, jezdí s námi,
chtěl jsem to vzít klasicky přes Maďarsko, Srbsko, FYROM, Soluň a přejet do Igoumenitsi,
ale hodně nás s manželkou zaujalo vaše povídání o Albánii, tak přidáme 5 - 7 dnů a vzali bychom to přes ní.
Mohu požádat zde znalé o vhodnou trasu z Moravy, něco jsem již přečetl, ale nevím, co vybrat, co doporučujete pro návštěvu.
Máme auto 7,45 dlouhé, tak se trochu obávám některých silnic ...
Mohu požádat o nějaké typy na zajímavá místa a zastávky cestou, hlavně pak v Albánii, rádi máme přírodu, hory, moře a kola.
Něco vnitrozemí, něco moře s dětma.

Moc děkuji, nalákali jste nás ... Černou Horu ani Albánii neznáme, třeba na Korfu nedojedeme..
Standa
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let
StandaOPa

Nejdříve si ujasni priority co je cílem č.1 a potom udělej trasu to co chceš je na delší dobu a nebo dostihová dráha - s dětmi? asi ne .
Korfu má ca 200km okruh jen pro představu a musíš hledat kempy nebo
jet na divoko . Být tebou tak udělám jednu věc a po zpáteční cestě to vezmu přes Albanii jako odpočinek k domovu ,více se nedá udělat v pohodě . Možná ani tu Korfu neděláš celou , natož Černou Horu , to je tak na dobrý celý měsíc i více pokud jsi tam nebyl .

Dej vědět cíl cesty a zpáteční trasu: ----
Jedu Korfu po prvé ale v červnu tak ti dám vědět , udajně je pěkná a dá se i na divoko + kemp .
Žijeme jen jednou.
StandaOpaStandaOpaČlen
Přidáno před 6 let
Herman

Díky, určitě nejde vidět vše za těch cca 17 - 21 dní. Vnoučata jsou nejisté, pokud by jely s námi, přizpůsobíme.
Plánujeme to pro nás dva.
Po diskuzi s ženou to vidíme na rychlý přesun na Korfu, objet jej, ale nemusíme celý, pak pomalejší poznávací návrat přes Albánii, ČH.
Plán cca 3 dny rychlý přejezd na Korfu, (loni jsme zajeli za necelé 2 dny do Sarti), na Korfu cca 10 dní a 6 -7 dnů pomalu zpět,
poslední 1,5 dne zase rychlý dálniční přesun domů.
Spíše bych tu zpáteční cestu chtěl pojmout jako nahlédnutí, ochutnávku, vrátit se můžeme jindy a vyčlenit si pak dostatek času.
Rychlé přesuny z a do místa - dálnice 800 -1000 km den mi problém nedělá.
Standa
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj opaváci.Na poznávačku a ochutnávku Albánie určitě průjezd pobřeží od Vlore po řecké hranice., je to co musíte vidět ,a pak ostrov už nebude Tak jsme to měli my a až na třetí cestě po AL bylo Korfu..Korfu je fajn ale komerce a i v září dost turistů.Ale bez děcek to je Dumitor,Prokletie atd. atd.
RUZA017RUZA017Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

StandaOpa napsal:

Herman

Díky, určitě nejde vidět vše za těch cca 17 - 21 dní. Vnoučata jsou nejisté, pokud by jely s námi, přizpůsobíme.
Plánujeme to pro nás dva.
Po diskuzi s ženou to vidíme na rychlý přesun na Korfu, objet jej, ale nemusíme celý, pak pomalejší poznávací návrat přes Albánii, ČH.
Plán cca 3 dny rychlý přejezd na Korfu, (loni jsme zajeli za necelé 2 dny do Sarti), na Korfu cca 10 dní a 6 -7 dnů pomalu zpět,
poslední 1,5 dne zase rychlý dálniční přesun domů.
Spíše bych tu zpáteční cestu chtěl pojmout jako nahlédnutí, ochutnávku, vrátit se můžeme jindy a vyčlenit si pak dostatek času.
Rychlé přesuny z a do místa - dálnice 800 -1000 km den mi problém nedělá.


Ahoj Opaváci,
v Albánii s rychlým přesunem moooc nepočítej,jak píšou kluci ,od Vlore k Butrintu je to pořád do leva do prava nahoru dolů.co je na mapě 10 km ,je po silnici 20km.....

Pojedem do Albánie letos počtvrté a stále nemá projeté vše co bych chtěl.......
pokud budeš chtít pošlu do SZ fotky z místa kam jezdíme +naše oblíbená místa.

Zdravíme
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let
Moje trasa je přes Slovensko - Dálnice , Madarsko - bez dálnic přejezd col-TOMPA parkoviště u marketu spánek , až do Igoumenitsa Řecko ca 1100km Srby chci projet celé ,pokud ne je bezpečné nocováni v Makedonii na Lukoice "dobrá cena" tam i tankuji a za to můžeš jit pod sprchu grátis ukážeš jen ůčet ,

Igoumenitsa,po pravé straně města je výběžek + kemp +pláže do 20hod potom musíš odjet "policie je tam zákaz " kousek výše je odpočívadlo. Dobré je odpočnout si na pláži a potom vyrazit na trajekt - korfu -port Lefkimmi

Port of Lefkimmi
Lefkimmi 490 80, Řecko
39.413962, 20.097071


Zpět: směr Sagiada
Σαγιάδα
463 00
Řecko
ALBANIE -COL a najed na silnici SH98 směr Plake - Sarandë, Albánie
jinak tě to zavede na Vrinë, Albánie na ty pontony .

Sarande kemp
Camping ecuador
ruga butrinti, kanali i cukes, 9701, Sarandë, Albánie Saranda
Albánie
39.850017, 20.021614

jinak hledat na mapách je tam místa dost .
Žijeme jen jednou.
StandaOpaStandaOpaČlen
Přidáno před 6 let
to Herman, Zemanekpetr

chlapi, díky za typy, dám do mapy a zpracuji první nástřel trasy, děkuji
Standa
KipKipČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

vospik napsal:

Ahoj, tak jak dopadla cesta? Plánuji také Albánii a Černou Horu, od 29-13.8.2017. Tak bych uvítal aktuální info atd. Rád bych tak 50/50 na divoko a kemp - ten kemp ideálně v kuse cca 5-6 dní, pak STPL na servis.

Díky Vospi


Ahoj lidi, jedem 1.8. do 18.1. bude-li tam někdo, dáme pivko ... Šťastnou cestu všem ...
Fiat PLA 75, Jablonec nad Nisou
Upravil Kip dne 28.07.2018 08:14, před 6 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,026,542 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20014 sekund | Průměrně za: 0.20014 (0) sekund | Dotazy: 135 | Použitá paměť: 2.28MB/2MB