Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Efoy, ztráta výkonu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Efoy, ztráta výkonu

Poslední aktualizace před 7 let
M
milan a ivetaČlen
Přidáno před 7 let
Kdo má zkušenosti s efoyem?používám ho minimálně a v loni mě v servisu nahrál do něj nový program,zda se mne po víkendu na lipne,kde jsem efoye používal,že málo dobiji,mám efoye 7 let v autě tak nevím co mám vyzkoušet nebo s kým se poradí?pomůže někdo?dik
Upravil Fun dne 15.02.2017 14:16, před 7 let
alapaalapaČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
mam taktiež EFOY, namontovaný v r. 2011 v decembri. Taktiež minimálne využívaný. V roku 2015 v októbri
som ho odviezol do servisu kde bol montovaný do karavanu, nakoľko mi kapacita nabýjania klesla o 30 percent.
EFOY vykazoval len nejakých 300 hodín činnosti. V servise po odskúšaní bol vymontovaný, s tým, že ho odošlu do výrobného závodu v nemecku. Z výrobného závodu som dostal odkaz, že im mam poslať za opravu 1000€. Ak nie, tak mi ho pošlu späť neopravený, čo sa aj stalo, nakoľko som sa rozhodol, že ta vyrobená elektrická energia nie je hodná za tie peniaze. Podľa mňa, je to výrobok ktorý by som viac nekúpil a ani by som nikomu neradil si ho kúpiť.
Alapa
HrochHrochČlen
Přidáno před 7 let
Mám naprosto stejnou zkušenost a stejně tak i další dva kamarádi. Efoy bych si už nikdy nekoupil. Pokles výkonu je v některých případech i o 50% při necelých 600 provozních hodinách. Důležitá informace je také to, že částka ve finále nemusí být 1000 EUR, ale i výrazně víc.
L
LakyČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím : Už jste to tady hodně řešili ,zadej si to do vyhledavače ale o několik let zpět a budeš se divit jak to tady vychvalovali hoši . Tehda jsem jim i záviděl jen tu cenu ne , byla to novinka na trhu . Jak se časem ukázalo není to to pravé ořechové - cena + výkon + servis .Vývoj nezastavíme" díky bohu "snad ta cena klesne na poloviční cenu "perpetu mobile " pak se dá o tom uvažovat .Jsou i jiné možnosti -léty ověřené .
Žijeme jen jednou.
HrochHrochČlen
Přidáno před 7 let
Ano Hermane, máš pravdu. Já sám jsem z tohoto výrobku byl nadšen. Bohužel jsem nemohl tušit, že německý výrobce bude takto neseriozní. Kdyby to byl jeden nebo dva případy, tak to pochopím, ale je toho tolik, že to není náhoda. Mimochodem v době kdy jsem to kupoval byly všude informace, že článek vydrží bez ztráty výkonu minimálně 3000 hodin. Bohužel všichni které tato radost potkala měli naběháno od 500 do 1500 hodin. Kdybych vlastnil křišťálovou kouli, tak bych si tenkrát Efoy určitě nekoupil. Takhle se alespoň snažíme varovat další zájemce před nesmyslnou investicí. Zajímavé je, že místo aby výrobce sklopil uši, omluvil se a provedl bezplatnou opravu, vesele si účtuje nehorázné ceny za odstranění vady a když porovnám ceny které byly v době kdy jsem to kupoval a ty dnešní, tak ještě zdražili. Já Efoy nahrazuji soláry + LiFePo4 baterií a pokud budu mít pocit, že mi energie nebude stačit, tak stará zlatá centrála od Hondy. Zvažoval jsem booster ale vzhledem k tomu, že nemůžu auto s Euro 5+ nechat navrčené na místě a přejezdy mezi lyžařskými středisky jsou krátké, je to nesmysl.
L
LakyČlen
Přidáno před 7 let
Hrochu -pokud je to tak jak uvádíš ty časy - je to poloviční výkon a pokud je to i v popisu od výrobce uvedeno tak máte několik možností jak se bránit , je mi jasné a oni to také věděli že to vydrží dva roky bez problému do záruky - a co potom ? . Je to sice zdlouhavé ale za ty peníze co jste do toho nasypali - je to na hromadnou žalobu. Hold Němci umí v tom chodit , já ti říkal že je lépe vyčkat až se to projeví .
Žijeme jen jednou.
ufonCZufonCZČlen
Přidáno před 7 let
Efoy sice nemam, ale seriozne jsem o nem uvazoval, co me fakt prekvapilo ze v Nemecku (mesic dva zpatky) nekolik prodejcu tvrdilo jak je to super a kdyby neco ze se znaj s vyrobcem a ze to zaridi. Nastesti zde v CR skoro u kazdeho kdo ho mel v nabidce jsem slysel ze to spis nedoporucuji (pokles vykonu, cena oprav), ale kdyz ho budu stejne chtit tak ze ho prodaji.
Nakonec jak ctu tak jsem mel stesti ze jsem procetl spoustu info a nekdo se uz predtim bohuzel pro nej napalil.
Proto nejsem uplne odvarenej ani s LiFePo, letali jsme na to heli a obcas tu a tam clanek proste jenom tak umrel, pritom jsme meli nabijecky a balancer Schulze, coz je pojem v oboru. Takze asi pockam na nekolik pilotu jak dopadnou za 5 let, coz je dle meho minimalni zivotnost aby to krome vahy davalo smysl.
Vlado + Ivča s Kubíkem a Martínkem po světě v Hymer BMC 680
HrochHrochČlen
Přidáno před 7 let
Tak já si pro LiFePo jedu v pátek, tak budu zase za zkušebního uživatele :):):) .
ivanoivanoČlen
Přidáno před 7 let
Tiež sa pripájam, po 1000 hod prevádzky strata výkonu 30% a oprava za 1000 eur. Ale teraz pred lyžovačkou som ho len zapojil a večer smrad ako keby sa pálili káble. Išlo to od efoy, a on normálne umrel, nedáva signál ani na riadiaci panel. Tak zase poslať do mníchova ale ak bude zase cena za opravu podobná tak to už opraviť nedám.
Tiež som bol efoyom nadšený, ale je to odrb. Len nechápem, že to tak ľahko v takom Nemecku prejde. Predali ich tisíce a nenašiel som nijaké súdne žaloby ani nič.
A ešte, čím to nahradiť. Ja mám 650w solár, je to super, napr. teraz na lyžovačke mi to dá 100ah za deň, čo je dosť. Ale teraz je slnko, ak je inverzia alebo zamračené je to bieda. Lifepo, akurát sú ľahšie ako klasika. Mám 370ah batérie, bez soláru mi to stačí na 3 dni. Na 6 dní 700ah? Šialené, ani Lifepo to nevytrhne. No a žeby stará dobrá centrála?
K
kinusČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj zdravime ze slunne Alta Badie , kdyz uz tady resite efoy chtel bych jse zeptat kolik Vam to tak dava , my mame. 80tku a dobiji tak max do 2amper aspon podle displeje merit jsem to neskousel ale je pravda ze mi nikdy neklesnou baterky pod 12V tak nevim jestli pri vetsim vybiti by nedaval vic , softwer jsem prehraval na aktualni posledni verzi na vanoce nez jsme vyjizdeli na svatky , ale vykon jse nezmenil , jinak dnes tak krasne svitilo slunicko , ze jak jsem nakouk na solary tak dva 100w davali 6amp. To je jine kafe , zatim co mame efoy tak centrala je doma zatim na vsechny el. spotrebice nam to staci , uz jsem zvazoval ji prodat , ale radej jsi ni jeste necham . Je to obrovsky komfort , ale urcite ne za tu cenu . Omlouvam jse pisu z mobilu zdravi Martin .:_
Jo jinak jsem se byl podivat ma nabehano 1463 hodin .
HrochHrochČlen
Přidáno před 7 let
Měl by ti dávat 3,3 A. Pod 12V by tě Efoy pustit nikdy neměl. Spínací napětí Efoye je 12,3V. Takže vítej v klubu.
L
LakyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Hroch napsal:

Tak já si pro LiFePo jedu v pátek, tak budu zase za zkušebního uživatele :):):) .


Musím si trochu štouchnout - kdo chce být mezi prvníma musí nést i to riziko . Snad to tedkom vyjde , pokud to nebude nějaká ČINA .

IVANO- Divím se že i ty jsi naletěl do takového vozu bych zvolil HONDU 2kw a za zbytek máš cisternu benzínu , nebo plynovou centrálu .
Žijeme jen jednou.
Upravil Laky dne 15.02.2017 23:18, před 7 let
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Hroch: Tome, co tam dáš za články ? ThunderSky?
ivanoivanoČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Herman napsal:


IVANO- Divím se že i ty jsi naletěl do takového vozu bych zvolil HONDU 2kw a za zbytek máš cisternu benzínu , nebo plynovou centrálu .


Len kvôli lyžovačkám, predsa je to iný komfort ako vyberať v zime centrálu, nalievať benzín, štartovať, pripájať kábel, potom to zase na noc spratať a navyše to počúvať celý večer. Nuž ale keby som vedel ....Asi by som riešil vstavanú centrálu a možno aj budem: -(
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Ivane, poriešiš vstavanú centrálu a výkonnej např 100 nebo 200A nabíječ, kterej za dvě hodiny nabije LFP baterky na týžděň. Teda myslím si - že tak nějak podobně dopadnete fšici (expedičáci).
Tedy pokial by soláry nestíhaly.
Ale technicky; 100A neboli 1200W "nabíjač" už je celkom slušný výkon.
Na vývoji 2,5kW sa už podílím,...!)
ivanoivanoČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

Ivane, poriešiš vstavanú centrálu a výkonnej např 100 nebo 200A nabíječ, kterej za dvě hodiny nabije LFP baterky na týžděň. Teda myslím si - že tak nějak podobně dopadnete fšici (expedičáci).
Tedy pokial by soláry nestíhaly.
Ale technicky; 100A neboli 1200W "nabíjač" už je celkom slušný výkon.
Na vývoji 2,5kW sa už podílím,...!)



No tú vstavanú centrálu asi áno, ale do toho LFP sa moc nepohrniem. Zdá sa mi to z tých diskusií moc komplikované. Aby som zase nedopadol ako s tým Efoyom :-)
HrochHrochČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

Hroch: Tome, co tam dáš za články ? ThunderSky?


Ahoj Karle, je to LTW a mooooc se mi to líbí. Ta úspora váhy a prostoru je neskutečná.
R
Roman OTRČlen
Přidáno před 7 let
Ahojte, koupil jsem auto, kde je Efoy a má naběhano 3500h. Zatím pořád jede. Kolik dává když tak doplním jak mi to někde změří. Jinak mě se hodně líbí toto řešení http://www.mobilt...s/zeus-150 Asi to bude chtít taky chvíli počkat jak to bude fungovat.
L
LakyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Roman OTR napsal:

Ahojte, koupil jsem auto, kde je Efoy a má naběhano 3500h. Zatím pořád jede. Kolik dává když tak doplním jak mi to někde změří. Jinak mě se hodně líbí toto řešení http://www.mobilt...s/zeus-150 Asi to bude chtít taky chvíli počkat jak to bude fungovat.


No nějak se mi to nezdá 30kg váha cena není určena , je to moderněji udělaná centrála a navíc pevně zabudována - vozit jí i v létě ?

Těch výhod je tam málo co mne zaujalo , počkáme na cenu a jek se osvědčí v praxi , přenosná zatím vede . ZIPER 2000i za 12000kč -7A
Ty ptákoviny co ji ovládají na dálku + tel. tu cenu jen zvednou a při prodeji OV ti to nikdo nevrátí , to je můj názor .
Žijeme jen jednou.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: milan a iveta, alapa, Hroch, Laky, ufonCZ, ivano, kinus, Karel Prokop, Roman OTR

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,030,645 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20104 sekund | Průměrně za: 0.20104 (0) sekund | Dotazy: 130 | Použitá paměť: 2.2MB/4MB