Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Rakousko - váhy na dálnici: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Rakousko - váhy na dálnici

Poslední aktualizace před 3 roky
GardaGardaČlen
Přidáno před 10 let
Takže , když si koupím auto do 3,5t, tak si nechám předělat homologaci na 3,85? K tomu C a můžu vesele vyrazit do Evropy?


:he no moc vesele nepojedeš. Budeš platit a platit a platit za auto přes 3,5t. To není také nic levného :v
Miloš
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 10 let
A proto když máš auto kolem 7 metrů a chceš jezdit do 3,5tuny, budeš přetížený, nebo ho koupíš jako 3.80 - 4.0 tuny a budeš v klidu,,,, ale platit,,,, prostě to je realita,,,,,,
H
Honza11Člen
Přidáno před 10 let
A jak je to s vážením mimo dálnice?
Máte někdo zkušenost?
Jenže se courat po okreskách, když mám jen třeba 4-5 dní.....a manželka a děti chtějí rychle k moři na koupačku....
Kuchař , 3 stany, 2 děti, 1 manželka a Roller team Zefiro.
lubomirlubomirČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj tak mě zvážily a měl jsem 3750 kg. Pokuta 10 +70E na hranici s Itálií směr Landeck. Mám protokol o vábení.
RudyHRudyHČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj, zajímalo by mne a asi i ostatní obytkáře kde přesněji a kdy se Ti tato "příjemnost" přihodila. Byly to pevné váhy? apod. Dík RH
99lojza99lojzaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

lubomir napsal:

Ahoj tak mě zvážily a měl jsem 3750 kg. Pokuta 10 +70E na hranici s Itálií směr Landeck. Mám protokol o vábení.

A co jsi uděla s těmi 250kg ?
CharlieCharlieČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

vladoj napsal:

no to jsou pokuty za prelozeni, ale jeste ti tomu asi muzou hodit rizeni vozidla bez opravneni (pokud nemas "C") a pokud po dalnici, tak jeste za nezaplaceni poplatku za dalnici...



Nerob paniku.
Dostane pokutu za preťaženie. Tie ostatné veci závisia od záznamu v technickom preukaze.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Charlie napsal:

Citovat

vladoj napsal:

no to jsou pokuty za prelozeni, ale jeste ti tomu asi muzou hodit rizeni vozidla bez opravneni (pokud nemas "C") a pokud po dalnici, tak jeste za nezaplaceni poplatku za dalnici...



Nerob paniku.
Dostane pokutu za preťaženie. Tie ostatné veci závisia od záznamu v technickom preukaze.



Přesně tak. Jel jsi s vozidlem do 3500 kg a zakoupenou dálniční známkou, které mělo naloženo víc než je stanovený limit.
Jinak pokuta 70,- E je myslím ok. Rovná se mýtu podle km, které jsi přes A ujel po dálnici. V podstatě jen vybrali mýto.
lubomirlubomirČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj
Policajti byli slušní nic jsem nemusel vyložit jen zaplatit a jel jsem dál. GPS místa vážení 46°50'52.88"S 10°30'19.15"V ,není to dálnice ale silnice podél Švýcarských hranic SS40. Jezdím tudy několik let a nikdy nevážili a teď zákaz vjezdu nad 2,8t a tak musíš přes váhu. Když pojedeš tudy do Itálie tak není problém jenom při zpáteční cestě. Byl jsem zvážen 18.4.2014 a mám i protokol o vážení. Pokud ho někdo chce vidět prosím o SZ nechci to zde vyvěšovat. Kudy vy jezdíte????
ivan64ivan64Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

lubomir napsal:

Ahoj tak mě zvážily a měl jsem 3750 kg. Pokuta 10 +70E na hranici s Itálií směr Landeck. Mám protokol o vábení.


Ahoj tak to jsi měl hodně levné !! Mě to stálo v A za 135kg přes váhu 140 eur nekompromisně a ani smlouvání nepomohlo.
ropropČlen
Přidáno před 10 let
Dnes na hraničním přechodu na Slovensko v Mostech u Jablunkova slovenští ochranáři na dodávku vytáhli mobilní váhu. Asi zase něco dostali do výbavy a počítám, že nás do 3,5t budou zdarma vážit.
https://www.zonerama.com/rop1

Já už nic nemusím
J
Jarda36Člen
Přidáno před 10 let
Dotaz
pokud mám něco špatně tak mě opravte:
Vážení (opravdové) se týká okolních států asi jen Rakouska
Německo - myslím má OA do 4,25t
itálie - mýtné dle náprav - to myslím platí i pro země jako je Chorvatsko a td. kde jsou také mýtné brány.
Nevím jak moc hrozí Slovensko.
Proč se ptám - uvažuji o autu 4,25t - už mě nebaví klepat se každou cestu Rakouskem, že se mi cesta prodraží a nebo dokonce budu překládat. Mám po posledním vážení 4t rovné.
V
victy a bearČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Jarda36 napsal:

Dotaz
pokud mám něco špatně tak mě opravte:
Vážení (opravdové) se týká okolních států asi jen Rakouska
Německo - myslím má OA do 4,25t
itálie - mýtné dle náprav - to myslím platí i pro země jako je Chorvatsko a td. kde jsou také mýtné brány.
Nevím jak moc hrozí Slovensko.
Proč se ptám - uvažuji o autu 4,25t - už mě nebaví klepat se každou cestu Rakouskem, že se mi cesta prodraží a nebo dokonce budu překládat. Mám po posledním vážení 4t rovné.


ahoj
čiastočne ti odpoviem. Na slovensku ešte tak moc karavany nevážia, ale už som videl na váhe dvojosí obytný príves. Najnovšie tu začali prevažovať hlavne dodávky, už som jedno také absolvoval, za 100kg navyše chceli 60E, zjednali sme to na 30E aj dokladom. S autom 4,25t by si v SK platil len dialničnú známku ako auto do 3,5t.
rakúsko váži bežne a občas všetko. Nad 3,5t tam platíš mýto, podľa počtu náprav. (Ak by si mal trojnápravové auto, platil ba si viac ako 20t dvojnápravový autobus, čo je dosť nefér)
v nemecku je to bez poplatku, a samozrejme prevažujú všetko,aj obytky a prívesy
moodsmoodsČlen
Přidáno před 10 let
Vrátili jsme se z výjezdu do A na ME v závodech automobilů do vrchu (Rechberg) + jsme strávili pár dnů ve Wachau. Hranice v Mikulově jsme přejížděli ve čtvrtek 24.4. kolem 19 hod., to už tam byl klid, ale před námi jeli kamarádi či známí závodníci a na Rakouské straně (Drasenhofen, asfaltové parkoviště vpravo hned na A hranici) měli Polizei odpoledne postavenu kompletní mobilní STK, včetně vah, třasáků, atd. a brali vše vizuálně těžší nebo jinak podezřelé včetně dodávek. A prý byli tvrdí. Resumé kamarádů či známých bylo:
- Obytná Avie + přepravník s formulí - 1.000,- EUR pokuta za technický stav Avie + zákaz jízdy v A (musel se vrátit do ČR)
- Alkovna (přetypovaná z 3.850 na 3.500 kg), přetížená o 700 kg - 350 EUR pokuta + zákaz jízdy v A. Jeli s podvalem a závodním autem (podval i s autem byl váhově OK). Takže utíkali zpět domů pro dodávku, přeložili maximum věcí vč. podvalu se závodním autem za dodávku, alkovnu vypustili a v noci projeli (to už tam nikdo nebyl).
- 7,5 tuna (přepravník + obytňák v jednom), hmotnost OK, ale šli na technickou vč. třasáků (kolem auta mají dole plechové kastlíky a prý se tam komisařům blbě lezlo) a nakonec (zadarmo) dostali protokol, že absolvovali rakouskou STK a jsou způsobilí provozu v Rakousku.

Z toho plyne poučení, že Rakušáci dokážou být i mimo oficiální vážní místa akční...
Mirek & Nori & Barča & Roller Team Granduca 285 P
M
mlaskacNováček
Přidáno před 10 let
omlouvam se za navezeni do tematu, s karavanem jsem nikdy nebyl mimo cr a poprosil bych ty co litaji pravidelne jestli je nekde na jednom miste prehledne jak je to s placenim neplacenim okolo cr


konkretne at, de, fr, it, be, nl

mam celkovou 6995 realne ma auto tak 3t a karavan max 2500 tj do 6tun max to uz musim platit myto?


dela nekdo v cr jako sluzbu mytne systemy (vim ze cesmad ale nevim jestli pro osobaky) nebo si to bude clovek muset vyrizovat vsude individualne? dik
99lojza99lojzaČlen
Přidáno před 10 let
At známka do 3,5t ,I,F zaplatíš na mýtnici dle délky výšky a náprav ,D a BeNeLux zadara.

Automatické sloučení 26.05.2014 10:32:
Pátek 23.5. okolo 16 hod. váhy před Grazem od Vídně v provozu pro 2,8t výše.
Upravil 99lojza dne 26.05.2014 10:32, před 10 let
peter a gabikapeter a gabikaNováček
Přidáno před 10 let
Ahojte,
mám z toho totálny chaos. Tento rok sa chystáme do Rakúska na dovolenku. Mám VW Touran celková hmotnosť 2210kg a príves Knaus celková hmotnosť 1500kg t.j. hmotnosť celej súpravy je 3710kg. To potrebujem GO BOX alebo mi stačí diaľničná známka?
V
victy a bearČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

peter a gabika napsal:

Ahojte,
mám z toho totálny chaos. Tento rok sa chystáme do Rakúska na dovolenku. Mám VW Touran celková hmotnosť 2210kg a príves Knaus celková hmotnosť 1500kg t.j. hmotnosť celej súpravy je 3710kg. To potrebujem GO BOX alebo mi stačí diaľničná známka?


ahoj, stačí ti známka, berie sa do úvahy maximálna hmotnosť ťažného vozidla.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let
Ty váhy na Kufsteinu jsou tam co býval hraniční přechod D-A ?
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 10 let
Dovolím si obnovit toto téma v souvisloti s podobným tématem tady na stránkách. Je nás tady dost, abychom si navzájem mohli předat informace, které by nám mohly pomoci. Máme po dovolených a máme společně ujeto mraky kilometrů. Pojďme si tu navzájem sdělit vlastní osobní zkušenosti, kde kdo a kdy nás zvážil. Jak už jsem psal ve druhé diskuzi, moje váha před odjezdem na dovolenou byla 3890kg a proto jsem raději projel skoro celé Rakousko mimo dálnici. Takže já zatím o funkčním místě za sebe nevím. Co společně vytvořit na základě osobních zkušeností seznam míst, kde se vážení skutečně stalo?

Napište tedy, prosím, kdo byl letos v létě skutečně zvážen a s jakým výsledkem. A třeba i následkem.

Dík Milan
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,717,732 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18868 sekund | Průměrně za: 0.18868 (0) sekund | Dotazy: 151 | Použitá paměť: 2.38MB/2MB