Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Rakousko - váhy na dálnici: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Rakousko - váhy na dálnici

Poslední aktualizace před 3 roky
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 10 let
Ty souřadnice vah v rakousku jsou super. Nemáte někdo zkušenosti s tím , jestli se to dá nějak dostat do rádia s navigací aby mě to předem před váhama z dálnice odklonilo a pak navedlo zpátky na dálnici? Já používám mapy IGO.
R
romanCZNováček
Přidáno před 10 let
Roman
GardaGardaČlen
Přidáno před 10 let
Mám to v souboru pro TomTom pokud to někdo chcete, napište a já to pošlu. Doplnil jsem další dle Romana. Jen tak dál !t nedáme jim vydělat!
Miloš
Upravil Garda dne 24.03.2014 18:17, před 10 let
bousovacibousovaciČlen
Přidáno před 10 let



Hezká mapka. Pro doplnění, ještě váží někde mezi Villach a Spittal, když se vracíme domů tak projedeme tunel Kroislerwand a tady sjedeme a u Spittal zase zpět na dálnici.
46.681862,13.674796 sjezd
Jirka, Martina a Fido
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 10 let
Nějak se mi nechtělo věřit že míto se Znojma na villach stojí opravdu tolik, tak jsem si to zadal a ono je to fakt pravda 95.50,-eur. Tak to je fakt síla!!!!!!! To teda opravdu budu jezdit radši přetíženej a ty váhy objíždět, dík za info,,,,:^
bousovacibousovaciČlen
Přidáno před 10 let
Tak jsem to našel, je to tady o kousek blíž k Villachu
46.6544,13.73982
Jirka, Martina a Fido
GardaGardaČlen
Přidáno před 10 let
Jo ta v té databázi je. Je víc k Villachu asi o 5km.
Miloš
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 10 let
Do iGA i Prima je to jednoduché-stačí si kliknout v té databázi Google mapě na uložit KML a pak dát do navigace - Content-Userdata-Poi a můžeš si k tomu udělat i vlastní ikonu.
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

bousovaci napsal:

Tak jsem to našel, je to tady o kousek blíž k Villachu
46.6544,13.73982


tu v Romanově mapě nevidím :x
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
GardaGardaČlen
Přidáno před 10 let
Vyřešil jsem už jak to sem dát :) soubory jsou tady:

http://garda.pard...y/vahy.zip
Miloš
PetrMPetrMČlen
Přidáno před 10 let
Tady http://www.gps-da...onvert.php jsou stránky s možností převodu do jiného formátu. Pokud by někdo chtěl do Garmina, pošlu e-mailem.
GardaGardaČlen
Přidáno před 10 let
Petře to nemá chybu :g člověka to nenapadne, že něco takového existuje a zbytečně se trápí převodem.
Miloš
PetrMPetrMČlen
Přidáno před 10 let
Já :g tobě, za ty souřadnice. Díky
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let
[img][/img] znate ho ? Ten potrebuje souradnice urcite.
JiPe Highlanders Připojili následující obrazek:
image_62.jpg
bob_bobekbob_bobekČlen
Přidáno před 10 let
Tak to je teda masakr a poldové stojej před ním...., to už neí na váhu ale na vazbu.
Bürstner Flipper 550TK+Hyunday Santa Fe
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let
Jistě je potřeba vědět, kde se nachází vážní místa, ale riziko nese i pouhé zastavení na kterémkoliv dálničním odpočívadle.
Policejní váha se totiž vejde do kufru každého osobáku a celý proces je velmi rychlý.



[img][/img]
JiPe Highlanders Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
RudyHRudyHČlen
Přidáno před 10 let
Zdravím všechny s nadváhou..
Před nedávnem jsem si pročítal tuto debatu a protože jsem měl auto připravené na lyže, tak
jsem zajel na váhu...+330 kg!! Po příjezdu jsem auto vyprázdnil (zbylo jen nádobí), plus markýza,
Al střešní nosič se žebříkem, vzadu měchy...takže bez láhví a vody, a asi 3/4 nádrže nafty,
prázdná garáž a bez řidiče...3160 kg "doložnost" tedy ne 501 kg (2999 kg papírových) ale jen 340 kg.

Němci na diskuzích píšou, že pro obytná auta uvedená do provozu po 1.7.2003 má platit že pohotovostní hmotnost uvedená v papírech je k hmotnost auta VČETNĚ...90% nádrže, řidiče 75 kg, nářadí, náhradního kola, trojůhelníku, taky 2 plných plynových lahví, čisté vody v nádrži a bojleru. Takže místo 2999 kg co tam mám napsáno já, bych měl ještě připočítat 2 plyn. lahve 48 kg, vodu 100 l v nádrži a 20 l v bojleru a 75 kg řidiče = 48 + 120 + 75 = 243 kg.
Takže ta moje pohotovostní hmotnost je 3160 + 243 = 3403 kg možná mínus nádobí cca 15 kg = 3388 kg. Auto je v základě o 389 kg těžší!!!

Auto je otypované pro 5 osob na jízdu...čili.. řidič + 4 x 75kg = 300 kg...
a najednou je to 3688 kg tedy + 188 kg a nikdo v tom autě nemá ani kartáček na zuby!!

Takže je to lumpárna již od výrobce(ů)... (raději nebudu toho svého jmenovat - byť i ti ostatní jsou na tom stejně), kupec nemá šanci auto řádně používat "jak se má" a vždy je přetížen.

Jezdíme rádi lyžovat do Livigna a poslední dobou se mne švýcarští celníci ptají "a kolik to auto váží?",
ještě že to (snad zatím) nechtějí vážit, to by se jim těch +330 kg asi nelíbilo...švýcaři mají totiž nulovou
toleranci pro nadváhu...(rakušani 2% a němci 5 %)...

Na konci tohoto článku je sazebník pokut za nadváhu ...sazby vás nepotěší:
http://www.carava...46467.html


P.S. a na německých diskuzních fórech se již mluví o rozšiřujícím (jako houby po děšti) automatickém vážení, přenosných váhách ale i o vážení na normálních silnicích. Takže objíždět pevné váhy v Rakousku do budoucna věc moc neřeší.

Řešení to tedy vlastně nemá...
RudyH
L
LakyČlen
Přidáno před 10 let
Země: Česká republika
Pravidlo stanovené v přetížení: až 50 000 EEK (přibližně 2000 eur)

Zdroj: ADAC, v dubnu 2011; Příp = Maximální celková hmotnost

Tak my jsme na tom nejhůře nebo je to překlep nezdá se mi to .:x
Žijeme jen jednou.
vladojvladojČlen
Přidáno před 10 let
no to jsou pokuty za prelozeni, ale jeste ti tomu asi muzou hodit rizeni vozidla bez opravneni (pokud nemas "C") a pokud po dalnici, tak jeste za nezaplaceni poplatku za dalnici...
Vláďa
H
Honza11Člen
Přidáno před 10 let
Takže , když si koupím auto do 3,5t, tak si nechám předělat homologaci na 3,85? K tomu C a můžu vesele vyrazit do Evropy?
I když já možná našetřím sotva na starší hranáče a ty mají celkovou okolo 3,3 tak mě hrozí jen pokuta za přetížení?
Kuchař , 3 stany, 2 děti, 1 manželka a Roller team Zefiro.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,028,619 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21043 sekund | Průměrně za: 0.21043 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.26MB/4MB