Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Rakousko - váhy na dálnici: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Rakousko - váhy na dálnici

Poslední aktualizace před 3 roky
Z
zafirkaČlen
Přidáno před 5 let
Když už zváží,je tam nějaká tolerance? Třeba nějaké procenta?
J
Jarda36Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

zafirka napsal:

Když už zváží,je tam nějaká tolerance? Třeba nějaké procenta?

Už to tu bylo několikrát, chtělo by si to přečíst starší příspěvky. Napíšu ještě jednou. Zákon nezná žádnou toleranci, pouze chybu přístroje.
( chyba váhy) záleží jak se k tomu postaví policista, ale pokud je auto do 3500kg a chyba měření bude 0% a ty budeš mít 3501kg můžeš zaplatit pokutu. ( je to samozřejmě extrém), ale všichni víte , že třeba za rychlost se již vybírá po překročení rychlosti o 2km ( po odečtení chyby přístroje.)
tomasvtomasvČlen
Přidáno před 5 let
Je to tak. Robím s kamiónmi a keď je kamión preťažený o 200 kg, už platí.
MartasikMartasikČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj kolik se běžné platí za přetížení 200-500 kg
PepiPepiČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Martasik napsal:

Ahoj kolik se běžné platí za přetížení 200-500 kg
Ahoj to se nedá říct,záleží na mnoha okolnostech,já jsem za 490kg přes ,zaplatil 70E-.A řekli mi ,že do 7% je tolerance.Nevím ale jestli je to pravda.Zaplatil jsem a uháněl dál...
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let
Pepi : To se ti nedivím že jsi uháněl - za 70EU , ja slyšel že se platí za každé 1kg/1euro + pokuta + skladovné , dnes mi bylo řečeno že už nic neskladují ale rovnou na místě ti odeberou nadváhu a okamžitě ti to posílají na tvoji adresu kurýrem jenž si ho zaplatíš .
Pokud jsi měl ca 4000kg tak 10% je 400kg ta ty jsi byl 490kg proto jsi upaloval ? :D
Žijeme jen jednou.
Upravil Laky dne 15.11.2018 17:21, před 5 let
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 5 let
já jsem platil před dvěma lety u Klagenfurtu to stejný 70€ a měl jsem 330kg přes váhu
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 5 let
A tak 70 Ecek je slusna cena. Oni dobre vedi jak to nastavit, aby se jim zakaznik vratil. Kdyz to bude za 500, tak uz tam zadny "obezni" obytkar ani nepachne. Je to predevsim byznys.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

zafirka napsal:
e všichni víte , že třeba za rychlost se již vybírá po překročení rychlosti o 2km ( po odečtení chyby přístroje.)


Ne přímo k váhám, ale dovoluji si upozornit, že v létě mi přišla pokuta za překročení rychlosti ve Francii (po odečtení chyby přístroje) o pouhé 1 km/h. A to na nově zavedené všeobecné 80ce mimo obec, což jsem nevěděl ani já, ani moje navigace. Tj. 81 km/h na 80ce bylo za 45 EUR.
J
jimikČlen
Přidáno před 5 let
Prosím, jaká značka přesně mě má s obytným přívěsem donutit jet na váhu v Rakousku? Když dají B13 s 2,5t, tak to pro mě neplatí, protože tahounem jsem pod. Mají nějakou dodatkovou tabuli, co platí pro celou soupravu?
D
DDTČlen
Přidáno před 5 let
Kdyz budu mit obytku 3700kg tak se nemusim bat?
Knaus Van i650MEG, 2017
P
paragČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

DDT napsal:

Kdyz budu mit obytku 3700kg tak se nemusim bat?

Pokud tě nezváží,tak se bát nemusíš.
Joe KingJoe KingČlen
Přidáno před 5 let
Při návratu z Itálie jsem si projel také váhou před Villachem - na značce nebylo žádné omezení kategorie, ale pouze vyznačení nad 2.5t hzg. Jelikož jsem nevěděl jestli se to týká celé soupravy nebo jednotlivých vozidel, tak jsem radši sjel taky.

Dovedlo nás to k váze, před náma jela nejaká obytka, jelikož ta vážící plošina byla dost dlouhá (asi kvůli návěsům) a nikde nebylo označeno, kde mám zastavit, když jsem teprve ve frontě, tak jsem asi najel tažným autem na váhu současně s ním (pokud nemají nějaké vypínatelné zóny). S ním tam chvíli (2-3 minuty něco řešili), pak pokračoval. Já jsem volným tempem projel a protože tam nebyla žádná závora, cedule Stop, nikdo nevybíhal, ..., tak jsem bez dalšího zastavení rovnou pokračoval.
Upravil Joe King dne 19.08.2019 15:35, před 5 let
H
hugo 007Člen
Přidáno před 5 let
Určitě to platí pro vozidlo, ne soupravu nemusíš najizdet
V
VaclavSČlen
Přidáno před 5 let
Je nás většina a já se raději rakouským dálnicím vyhýbám.
D
DDTČlen
Přidáno před 5 let
Letos jsme jeli přes AU a tak jsme se zvážili před odjezdem - 3550 kg. Jak naschvál nikde nevážili!
coupicicoupiciČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj,tak včera cesta přes Rakousko domů z Itálie a hned za hranicema na váhu.Navážil mě 4180 kg.
Pokuta 450 eur.Předemnou ital a to stejný.Když jsem se sním o tom trochu bavil,tak ví že to tak je a sám mě řekl,že
osm z deseti obytek je přetížených.Když jsem mu řekl,že každej osobák co jede na dovolenou je přetíženej,tak jen krčil rameny.
Podle konverzace bylo zřejmý,že jim jde jen o peníze a mají to nařízený.Takže za mě na rakousko kašlu a budu objíždet spodem jako do ted,protože z vahou nic neudělám,když prázdný auto ma 3600 kg.A prodávat ho určitě nebudu kvůli vyčuraným rakušákům.Ve Vídni je to samej černej přistěhovalec a to je nesere,at jdou do pr...
Hodně klidných kilometrů.....
pavel1971pavel1971Člen
Přidáno před 5 let
3600kg prazdnej?
H
hymer662Člen
Přidáno před 5 let

coupici napsal:

@coupici - Ahoj,tak včera cesta přes Rakousko domů z Itálie a hned za hranicema na váhu.Navážil mě 4180 kg.
Pokuta 450 eur.Předemnou ital a to stejný.Když jsem se sním o tom trochu bavil,tak ví že to tak je a sám mě řekl,že
osm z deseti obytek je přetížených.Když jsem mu řekl,že každej osobák co jede na dovolenou je přetíženej,tak jen krčil rameny.
Podle konverzace bylo zřejmý,že jim jde jen o peníze a mají to nařízený.Takže za mě na rakousko kašlu a budu objíždet spodem jako do ted,protože z vahou nic neudělám,když prázdný auto ma 3600 kg.A prodávat ho určitě nebudu kvůli vyčuraným rakušákům.Ve Vídni je to samej černej přistěhovalec a to je nesere,at jdou do pr...
Hodně klidných kilometrů.....

Tvé naštvání z určitého pohledu chápu, ale logicky je obtížné pochopit tvé reakce, když víš, že prázdné OA má 3.6T. Jen tak mimochodem, zajisté nebudeš mít v TP více než 3.5T. Pravděpodobně jsi dodělával do OA zařízení, příslušenství a dostal ses na 3.6T. Jinak by jsi byl v jiné kategorii zařazen již v TP.
No a pokud tomu tak je, divit se, když tě zváží a musíš zaplatit asi není na místě. Řešení jsi napsal sám, že přes A nebudeš jezdit. Ale o tom to také není, přetížené vozidlo je riziko nejen pro tebe, ale i pro ostatní na silnici.
CoralekCoralekČlen
Přidáno před 5 let
Já mám prázdnej 3420kg. Takže taky nic moc. Rakousku se snažím vyhýbat.
Corálek
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,104,172 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.28360 sekund | Průměrně za: 0.2836 (0) sekund | Dotazy: 154 | Použitá paměť: 2.41MB/2MB