Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Rakousko - váhy na dálnici: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Rakousko - váhy na dálnici

Poslední aktualizace před 3 roky
PaMiPaMiČlen
Přidáno před 6 let
Díky moc za názory. Potvrdili jste mi, co jsem předpokládal.
Jirka VospalekJirka VospalekČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Herman napsal:

Jen doplním pokud náš jen řidičák C. s mírným o x procent přetížením tě nechají nebo mohou nechat odjet ale pokud zjistí že máš i profesní průkaz tak ti to řádně osolí , tomu věř. Tak neblbni s žádnou krabičkou na mýto je to pro ně výzva jako červený hadr na býka . Dělej blbého že to tam žena nacpala . Nejlépe si to někde převaž a + 200kg se vejdeš .


Ahoj, proč profesionál zaplatí víc když řídí auto kategorie B? U kamionu jasný, mám LS a CMR, zná provozní hmotnost ale která manželka Ti vystaví dodák na to co naložila? Kdykoliv mě zatím kontrolovali, zajímala je jen příslušná skupina (mám bohužel řidičák plný vč. autobusu). Máš to z doslechu nebo vlastní zkušenost?
Ixeo 710 i, Fiat
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let
Z vlastní zkušenosti i u nás , Tobě se to nestalo že ti policajt nadhodil a ejhle profík a dělá nám tady neplechu což by ve tvém případě s plným ŘP bylo určitě neomluvitelné . A to můžeš jet na babetě.

Musím reagovat:
"Kdykoliv mě zatím kontrolovali, zajímala je jen příslušná skupina (mám bohužel řidičák plný vč. autobusu).!"

Ta pokuta může být pohyblivá jako v kterým státě ,to ti nemusím vysvětlovat a také to záleží na jiných okolnostech . Asi máš příjemný vzhled a působíš na ně jinak velmi kladně . Tam kde moji ženě za přestupek nebo kontrolu , kolikrát nedostane nic ani fouknout tam profík i na babetě neuspěje .

Ty provozní hmotnosti musí znát nejen profík - CHodí na školení , ale je tady tolik amateru ,kteří neví skoro nic . A neříkej že se ti nikdy nestalo mít přetížené auto obytné nebo autobus - to bys musel všechny cestující i ty lyže+ kufry zvážit a návěsy na depu vidím denně jak se ládují od oka , proto je ta tolerance x X % dle tonáže vozu-. Ten účet ti vystaví policista a manželce ho dáme proplatit a nebo odpracovat. Čau.
Žijeme jen jednou.
P
paragČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

vospik napsal:

Citovat

Herman napsal:

Jen doplním pokud náš jen řidičák C. s mírným o x procent přetížením tě nechají nebo mohou nechat odjet ale pokud zjistí že máš i profesní průkaz tak ti to řádně osolí , tomu věř. Tak neblbni s žádnou krabičkou na mýto je to pro ně výzva jako červený hadr na býka . Dělej blbého že to tam žena nacpala . Nejlépe si to někde převaž a + 200kg se vejdeš .


Ahoj, proč profesionál zaplatí víc když řídí auto kategorie B? U kamionu jasný, mám LS a CMR, zná provozní hmotnost ale která manželka Ti vystaví dodák na to co naložila? Kdykoliv mě zatím kontrolovali, zajímala je jen příslušná skupina (mám bohužel řidičák plný vč. autobusu). Máš to z doslechu nebo vlastní zkušenost?


Naprostý souhlas.Pokud tě zastaví s osobákem nebo obytkou,tak je nezajímá kolik maš v řidičáku razítek.Mám všechna razitka a vždy zajímalo jen to, s čím konkrétně jedu a jestli na to mám oprávnění.
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let
parag : to ti nikdo netvrdí pokud jen dělá kontrolu , ale pokud jsi něco udělal tak jsou i takoví co k tomu přihlížejí přísněji že by jsi to měl vědět jako profík zkušený a znalý věci a může ti dát tu větší sazbu a prolézt celý auto . Bavíme se o přetížení vozu ano---když tam bude ženská nebo dědula amater tak jeho mysl bude jinde než u profíka .


Je to už dávno co mne přetížili na depu s vozem 7t o 500kg jednu paletu dostal jsem pokutu 500kč a odstavil mne .
To samé přetíženi měl kolega co tam byl s kamionem a dostal pokutu větší . v té době nebyly v DL listech povinné uvádění váh zboží .
PROČ DOSTAL jinou pokutu?
Žijeme jen jednou.
Upravil Laky dne 14.03.2018 21:00, před 6 let
CattaniCattaniČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

parag napsal:

Citovat

vospik napsal:

Citovat

Herman napsal:

Jen doplním pokud náš jen řidičák C. s mírným o x procent přetížením tě nechají nebo mohou nechat odjet ale pokud zjistí že máš i profesní průkaz tak ti to řádně osolí , tomu věř. Tak neblbni s žádnou krabičkou na mýto je to pro ně výzva jako červený hadr na býka . Dělej blbého že to tam žena nacpala . Nejlépe si to někde převaž a + 200kg se vejdeš .


Ahoj, proč profesionál zaplatí víc když řídí auto kategorie B? U kamionu jasný, mám LS a CMR, zná provozní hmotnost ale která manželka Ti vystaví dodák na to co naložila? Kdykoliv mě zatím kontrolovali, zajímala je jen příslušná skupina (mám bohužel řidičák plný vč. autobusu). Máš to z doslechu nebo vlastní zkušenost?


Naprostý souhlas.Pokud tě zastaví s osobákem nebo obytkou,tak je nezajímá kolik maš v řidičáku razítek.Mám všechna razitka a vždy zajímalo jen to, s čím konkrétně jedu a jestli na to mám oprávnění.



Policii nezajímá (ani nemůže) jestli máš profesák když řídíš vozidlo, kde ho nepotřebuješ. Pokud je u blokové pokuty nějaké rozmezí, rozhoduje většinou chování řidiče, zda se přikloní k dolní či horní hranici.
Míra, Dana, Shelia II a Hobby Van Exclusive :_
R
ramtlah1Člen
Přidáno před 6 let
Nezivim se jako ridic,no nejakymi okolnostmi mam rp na vsechny kategorie :) Ma zkusenost u nas je, ze naopak v jakemkoliv problemu mne byl ku prospechu a policie ( statni ) reagovala vuci mne kladne a se slusnym jednanim z me strany jsem nemel problem s tim,ze by vuci mne postupovali tak jak se pise ,, mas vse tak plať ,, Troufam si i rici, ze za normalnich okolnosti a z 99% resit policie ani nase ani rakouska pretizeni vozu o 100 mozna i 150 kg resit nebude. Cim vyšší procento kg na vic se snizuje i uspech projit vazeni bez postihu. Prevazeni o 500kg s řp na osobni auto se rovna ukonceni klidne dovolene v miste, kde vas zvazi. S řp C je to opet sazka do loterie a zalezet to bude na prislusnym policistovi,zda se dobre vyspal,zda nema problemy s manzelkou ,milenkou ,nebo je sam karavanista a problematiku zna.Pak ma na to vliv i stat do ktereho cestujeme a jak se k nam tento stat chova a vuci nasim obcanum vystupuje. Sikana je i byla vsude a ktere staty jsou k ni vuci nam vice nachylne vime. Jednoznacne je super, ze zde funguje nejaka a nejake informace o mistech kde se vazi . Je dobre se jim vyhnout a zmensit riziko problemu tech, kterych se velka nadvaha tyka. Sjet a najet kousek dal si myslim ze neni takovy problem dokud nebudou vahy vsude na hranicich . Krabicku dat na 3,5 t se to nevyresi, ale je to zajimava myslenka vymykajici se doposud vsemu tomu, jak to kdo tento problem resi.Priznam se, ze vysledek takove kontroly by mne zajimal :)
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
Krabicku nedostanes pokud mas v TP auto do 3.5t.
Miloš
Petr ZPetr ZČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Tom a Zdena napsal:

Nezivim se jako ridic,no nejakymi okolnostmi mam rp na vsechny kategorie :) Ma zkusenost u nas je, ze naopak v jakemkoliv problemu mne byl ku prospechu a policie ( statni ) reagovala vuci mne kladne a se slusnym jednanim z me strany jsem nemel problem s tim,ze by vuci mne postupovali tak jak se pise ,, mas vse tak plať ,, Troufam si i rici, ze za normalnich okolnosti a z 99% resit policie ani nase ani rakouska pretizeni vozu o 100 mozna i 150 kg resit nebude. Cim vyšší procento kg na vic se snizuje i uspech projit vazeni bez postihu. Prevazeni o 500kg s řp na osobni auto se rovna ukonceni klidne dovolene v miste, kde vas zvazi. S řp C je to opet sazka do loterie a zalezet to bude na prislusnym policistovi,zda se dobre vyspal,zda nema problemy s manzelkou ,milenkou ,nebo je sam karavanista a problematiku zna.Pak ma na to vliv i stat do ktereho cestujeme a jak se k nam tento stat chova a vuci nasim obcanum vystupuje. Sikana je i byla vsude a ktere staty jsou k ni vuci nam vice nachylne vime. Jednoznacne je super, ze zde funguje nejaka a nejake informace o mistech kde se vazi . Je dobre se jim vyhnout a zmensit riziko problemu tech, kterych se velka nadvaha tyka. Sjet a najet kousek dal si myslim ze neni takovy problem dokud nebudou vahy vsude na hranicich . Krabicku dat na 3,5 t se to nevyresi, ale je to zajimava myslenka vymykajici se doposud vsemu tomu, jak to kdo tento problem resi.Priznam se, ze vysledek takove kontroly by mne zajimal :)


Ahoj, mám taky podobné zkušenosti. Mám dodávky a vím , že když mi je vážili, tak nechali vystoupit řidiče, odpočítali plné náplně a 3 % tolerance. Takže rozhodně se nikdo nemusí bát při 3,5 t mít o 105 kg více. Osobně mám i zkušenost s obytkou , když jezdím přes Rakousko - Kufstein, nikdy mě nevážíli--asi klika:-) Ahoj Petr
Petr, Lenka děti 3,7,17 :_
Jirka VospalekJirka VospalekČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, také se neživým jako profesionální řidič, jsem na druhé straně barikády - v kanceláři velké dopravní firmy. Mám na starosti kolem 100 řidičů (jak dodávky tak hlavně tahače návěsů). ŘP C+E a D+E mám tak nějak navíc jako koníček a občas se dobrovolně svezu (busem s TJ atd.). Osobně při všech kontrolách vždy maximální slušnost a jednání ze strany policie vždy OK. Co jsem měl možnost bavit se se zástupci odborného dozoru na silnici (celní správa, policie, B.A.G. německá policie) při jednání Česmadu i na silnici při kontrolních dnech - kterých se jako zástupci dopravců účastníme a sami podněcujeme - jinak zajímavý zdroj informací z druhé strany, tak bez důvodu nestaví žádné vozidlo - důvodem je vždy prohřešek - rychlost, předjíždění, automatické před-vážení, nezaplacené mýto atd. Čistých, evidentně způsobilých vozidel (nic z nich nepadá, neodlétá , žádné cingrlátka, přídavná světla, pofiderní uchycení jakéhokoliv nákladu, funkční osvětlění, připoutaný řidič, dálniční známka, platná STK, plynulá jízda atd.) si vůbec nevšímají. To potvrdili jak v Ústeckém a Libereckém kraji, tak v Sasku. Takže pokud se chováte dle vyhlášky, auto vypadá slušně (ne nutně nové ale čisté, nic neteče atd.), tak si Vás ani nevšimnou. Koho z Vás kdy jen tak kontrolovala policie v obytce, aniž byste nic neporušili? U vážení si tyto vozidla tipují, také už odhadnou kdo je těžký (alkovna, sklon světel při naložené garáži, deformace pneu atd.). Naopak vždy ocení, když vytáhnete složku s doklady, a v ní veškeré dokumenty, protokoly, ZK atd. pohromadě a ne někde zmačkané a zoufale hledané po všech čertech. To si pak udělají představu i o stavu dalších věcí. l další kontrola se omezí pouze na doklady, případně alkohol. Ani lékárnu pak nechtějí vidět, když vidí že jste na vše připraveni a vše v pořádku. A jedna perlička na závěr, loni jsem platil za rychlost v jiném kraji 500 Kč a dva body (59 km v obci). Česká "Kobra" vše vyřešila s úsměvem a jako profesionálovi, čehož si tedy všiml při poznámce plného řidičáku, mi jen sdělil, že bych měl vědět kolik se jezdí v obci. Po kontrole mé karty řidiče mne označil za "piráta", protože je to již druhé porušení rychlosti za 10 let :). Ještě dal dětem vzadu nějaké reflexní pásky a popřál šťastnou cestu - tedy žádné navýšení na horní sazbu, buzerace atd. Ještě se pomalu omlouval, že u té cedule stál jen proto, že si to vyžádal starosta, že zná mnohem horší místa, kde by měl stát ale mají přesně dané, kde a v jakou dobu mají stát. Kontrola jinak max. profesionální, žádná buzerace s výbavou atd. Ani jsem nemusel smlouvat - částka byla od počátku velmi rozumná a já jel rychleji.

Proto ten dotaz na Vás ostatní, ke mně se vždy chovají slušně - a já k nim - jsou to taky jen lidi co dělají svou práci.
Ixeo 710 i, Fiat
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let
vospik

To co uvádíš je jedna věc , udělej si průzkum u vašich řidičů co ti řeknou a budeš v reálu . My jsme na cestě celý den i noci ,takže mimo jiné musíme dělat i jiné činnosti s příjemci zásilek , ba dokonce i zadarmo jste si z nás udělali stěhováky do x - pater aby se spedicím zvedla reklama .
Proto se může stát že v tom shonu něco opomeneš - nejvíce jsou ty bp.pásy + tonáž nikdy není na 100% přesná .
A když narazíš na vola a ne jen na policistu je vymalováno - jsou i vy jímky , kdo to nedělá neuvěří.
Lidé jsou dnes o HODNĚ horší než dříve , pokud o nic nejde je vše ok nedej bože když je na něco upozorníš že to nemají v pořádku nebo jsou mylně informováni - logistika se rovná blázinec ,samé audity a o níčem většinou to jde za řidičem .
Žijeme jen jednou.
radek argosradek argosČlen
Přidáno před 6 let
vospik

To si děláš asi srandu ne ??? Je pravda že v dopravě dělal můj táta a já v dopravě dělám od 95 tak že asi nemám takové zkušenosti, ale to co píšeš, je absolutně mimo realitu. Nejen že znám pár lidí kteří od PČR a CELNÍ SPRÁVY odešli, protože
neunesli tu absolutně zbytečnou buzeraci zvláště profesionálních řidičů a mohl bych tě i odkázat na pár velících kteří by ti povyprávěli ale stejně by to nemělo smysl a v této buzeraci se bude dále pokračovat.
Jen pro zajímavost, v D když B.A.G zastaví řidiče, který má vzadu na tahači nebo návěsu přidané světla, tak mu řekne že je to dobře že je vidět už z dálky v noci a že když mu přestane jedna lampa svítit, svítí druhá.
A v CZ ti policajt dá pokutu a pošle na STK. Zvláště vyhlášená oblast je Sokolovsko. Tam je jeden příslušník, co je tak aktivní,
že ho znají řidiči již v širokém dalekém okolí. A ten je tak iniciativní, že i člověk z odboru dopravy z KV, se postaral, aby tento policista byl bez prémií, protože si vykládal vyhlášku po svém. Kupříkladu kolega má na tohoto pracovníka telefon, s tím že mu pomůže při nesmyslné buzeraci při silniční kontrole.
V Rakousku ti policajt řekne, že mu od května do září začínají žně a od šéfa má jasnou řeč a to je " že ty váhy a ty celá parkoviště stojí peníze, které se musí vrátit a pokud se nevrátí a nevydělají na jejich platy, tak už tu příští rok nemusejí pracovat. " A to že když jedeš bez mýta po Rakousku ( do 3,5t ) a máš třeba 200 kg přes váhu, musíš zaplatit pokutu abys zaplatil i mýto které jsi ušetřil.
A tobě se zdá naprosto normální, že máš přetížené auto a teď plácnu o 200 kg a zaplatíš za to 150 EUR ??
Promiň ale na ty žvásty a hodných policajtech, co tě ani nechtějí zastavit, jsem už moc starý.
A vím jaký je momentálně trend a to nejen ve Francii. Přísnost na lidi a pokuty a pokuty a pokuty.
Kontrola na každém rohu a platit za každou blbost. Co nejvíce vybrat na pokutách je trend doby a to nejen v CZ.
A jsou státy, především jižní státy, co si musejí za léto vydělat na zbytek roku.
A nebudu mluvit o AETRU, stejně tomu plno lidí nerozumí, ale jít do správního řízení, kvůli tomu, že si neodjel 4:30 ale na parkovišti si hledal místo k zaparkování a měl jsi odjeto 4:35 je dle mého naprostá šikana, co nemá s bezpečností provozu absolutně nic společného. V Německu to policie absolutně neřeší.
Upravil radek argos dne 18.03.2018 10:36, před 6 let
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let
radek argos

Radku nechme to tak ,téma bylo váhy a ne buzerace z kanceláře se to jeví většinou vše jinak než v reálu , to bylo a bude stále - zákon padajícího výkalu nezměníš - viz volby v cz.
Žijeme jen jednou.
Jirka VospalekJirka VospalekČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

radek argos napsal:

vospik

To si děláš asi srandu ne ??? Je pravda že v dopravě dělal můj táta a já v dopravě dělám od 95 tak že asi nemám takové zkušenosti, ale to co píšeš, je absolutně mimo realitu. Nejen že znám pár lidí kteří od PČR a CELNÍ SPRÁVY odešli, protože
neunesli tu absolutně zbytečnou buzeraci zvláště profesionálních řidičů a mohl bych tě i odkázat na pár velících kteří by ti povyprávěli ale stejně by to nemělo smysl a v této buzeraci se bude dále pokračovat.
Jen pro zajímavost, v D když B.A.G zastaví řidiče, který má vzadu na tahači nebo návěsu přidané světla, tak mu řekne že je to dobře že je vidět už z dálky v noci a že když mu přestane jedna lampa svítit, svítí druhá.
A v CZ ti policajt dá pokutu a pošle na STK. Zvláště vyhlášená oblast je Sokolovsko. Tam je jeden příslušník, co je tak aktivní,
že ho znají řidiči již v širokém dalekém okolí. A ten je tak iniciativní, že i člověk z odboru dopravy z KV, se postaral, aby tento policista byl bez prémií, protože si vykládal vyhlášku po svém. Kupříkladu kolega má na tohoto pracovníka telefon, s tím že mu pomůže při nesmyslné buzeraci při silniční kontrole.
V Rakousku ti policajt řekne, že mu od května do září začínají žně a od šéfa má jasnou řeč a to je " že ty váhy a ty celá parkoviště stojí peníze, které se musí vrátit a pokud se nevrátí a nevydělají na jejich platy, tak už tu příští rok nemusejí pracovat. " A to že když jedeš bez mýta po Rakousku ( do 3,5t ) a máš třeba 200 kg přes váhu, musíš zaplatit pokutu abys zaplatil i mýto které jsi ušetřil.
A tobě se zdá naprosto normální, že máš přetížené auto a teď plácnu o 200 kg a zaplatíš za to 150 EUR ??
Promiň ale na ty žvásty a hodných policajtech, co tě ani nechtějí zastavit, jsem už moc starý.
A vím jaký je momentálně trend a to nejen ve Francii. Přísnost na lidi a pokuty a pokuty a pokuty.
Kontrola na každém rohu a platit za každou blbost. Co nejvíce vybrat na pokutách je trend doby a to nejen v CZ.
A jsou státy, především jižní státy, co si musejí za léto vydělat na zbytek roku.
A nebudu mluvit o AETRU, stejně tomu plno lidí nerozumí, ale jít do správního řízení, kvůli tomu, že si neodjel 4:30 ale na parkovišti si hledal místo k zaparkování a měl jsi odjeto 4:35 je dle mého naprostá šikana, co nemá s bezpečností provozu absolutně nic společného. V Německu to policie absolutně neřeší.




Ahoj.

Můj dotaz původně zněl na ovlivnění výše pokuty, pokud máš v RP profesní způsobilost (95), ne na chování policie vůči profesionálům v kamionech, busech a dodávkách. A to jen v době, kdy jedeme obytným vozem!

Je nás evidentně více, proto mě to zajímalo. Plevelime vlákno o vážení. Pokud chcete na toto dále diskutovat, tak v separátním vlákně nebo přes SZ. Toto vlákno sám využívám a aktivně vážní místa odjíždím, hlavně v Rakousku, čímž děkuji těm, co do tohoto vlákna přispěli.
Ixeo 710 i, Fiat
rimidavlrimidavlČlen
Přidáno před 6 let
Dnes opět rakouské policejní orgány vážili obytná auta na bývalém hraničním přechodu Mikulov - Drasenhofen v obou směrech, vážen byl jeden němec a jeden ital.
S
SloukNováček
Přidáno před 6 let
Nové integrované váhy v silnici jsou od letošního března na A1 u Haagu a na A2 u Wiener Neudorf. Sice je v článku zmínka pouze o náklaďácích, ale proč to riskovat :) viz : http://noe.orf.at...s/2833553/
mengic333mengic333Člen
Přidáno před 6 let
Práve som sa vrátil z Rakúska. Za Grazom obmedzenie rýchlosti, doprava do jedného pruhu a všetko nad 2,5t na váženie. Mám S-max na papiery 2505 kg, príves na papiery 1100 kg. Mal som dilemu, či mám ísť alebo sa tvárit, že súpravy sa to netýka. Išiel som...... Váha ukázala 3500kg. Našťastie sme všetko zjedli a vypili, inak neviem.!y
54!y+45!f+24!u+17!l
AmperAmperNováček
Přidáno před 6 let
Vazili uz nekoho v rakousku s B96 a hmotnosti pres 3.5t ?

Sice jsem cetl ze resi 3.5t auto a vlek je nezajima ale znate to...
K
KulisakČlen
Přidáno před 6 let
Před dvěma týdny u Grazu vážní nad 2,8t ale vedle bíle svítily dodatkové tabulky nákladní vozy a autobusy. Je třeba sledovat koho se to týká. S karavanem jsem nezastavoval. Pokud tam je jenom váha tak se to týká samotného auta a ne soupravy.
pnoepnoeČlen
Přidáno před 5 let
Vratim se k tematu.
Aktualne sedim v desti na Garde. Po trase Brno-Salzburg-pres D-Innsbruck-Brenner-Torbole ANI JEDNA ZMINENA VAHA.ANI PRO LKW apd.
Naprosto plynule a zbytecne vypeti.Vazil jsem se preventivne pred odjezdem 3490kg bez dedy,ktereho vezu na vylet a jeho 20piv :D
Jinak v plne polni.
LMC Breezer 714G Black Edition
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,871,635 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.29111 sekund | Průměrně za: 0.29111 (0) sekund | Dotazy: 148 | Použitá paměť: 2.42MB/2MB