Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Rakousko - váhy na dálnici: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Rakousko - váhy na dálnici

Poslední aktualizace před 3 roky
haskyhaskyČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

jirka dagmar napsal:

............toto je asi jen pro zasmání.....nikde mě nevážili ale já sám sebe joooo v přístavu v Radotíně.... Zabaleno na prodloužený víkend na horách na divoko. Centrála jídlo a pití na 4dni vody 150litrů plná nádrž nafty 3dospělí a dvě děti 8 a 9 let....lyže a vše co se tak hodí a světe div se ......4 tuny přesně. Na auto do 3,5t asi hodně. Jsem jediný nebo je nás více?????? Jirka

Ahoj.Jezdíme s karavanem ale také celoročně - světe div se - nejsi sám - ty váhy snad lžou.
Hasky
J
jirka dagmarČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

hasky napsal:

Citovat

jirka dagmar napsal:

............toto je asi jen pro zasmání.....nikde mě nevážili ale já sám sebe joooo v přístavu v Radotíně.... Zabaleno na prodloužený víkend na horách na divoko. Centrála jídlo a pití na 4dni vody 150litrů plná nádrž nafty 3dospělí a dvě děti 8 a 9 let....lyže a vše co se tak hodí a světe div se ......4 tuny přesně. Na auto do 3,5t asi hodně. Jsem jediný nebo je nás více?????? Jirka

Ahoj.Jezdíme s karavanem ale také celoročně - světe div se - nejsi sám - ty váhy snad lžou.


......tak asi nejsem sám......a bylo by to na založení nového vlákna......:_
...hlavně že se máme....!c
Roman LuskRoman LuskČlen
Přidáno před 10 let
No Jirko , co na to povědět , když jsem jel před 2 rukama na 8neděl do Řecka se starou obytkou která měla o pul tuny menší váhu tak sem měl přesně 4250kg:o tak s touhle si na váhu ani nechci stoupnout , to bych nikam nemohl. Hold nám nezbývá nic jiného než doufat že na nás dojde řada co nejdéle nejlépe vůbec. Držím palce všem přetíženým:^.
andrejslavkovandrejslavkovČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj,
a dívají se někdy co je napsané v malém techničáku? Mám tam napsáno 3200 kg a vždy jsem přes, tak 100 až 200 kg, ale zase ne přes 3500. Tak to bych mohl projet, ne?
Andrej
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 10 let
Oni už údajně i Maďaři začali vážit obytky, někde kolem Budapešti. Nemá někdo nějaké zkušenosti? Chystáme se v květnu do Řecka a raděli bych to nějak objel protože budeme mít cca 4,3T.
rimidavlrimidavlČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Pegaso 2010 napsal:

Oni už údajně i Maďaři začali vážit obytky, někde kolem Budapešti. Nemá někdo nějaké zkušenosti? Chystáme se v květnu do Řecka a raděli bych to nějak objel protože budeme mít cca 4,3T.


Letitá vážnice je u Keckemetu ve směru od Srbska, jezdíme kolem 2x ročně a vždy odklánějí jen vozidla nad 3,5 t.

to : andrejslavkov - do malého techničáku se ti podívají až když ti naváží víc než 3,5 t, zkušenost z Rakouska.
vladojvladojČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Pegaso 2010 napsal:

Minulý týdej jsem se vracel z Itálie a za Klagenfurtem směrem na Vídeň byl provoz sveden do jednoho pruhu a všechno co mělo přes 2,9T bylo vedeno přes váhy které jsou tam stabilně. Já jsem jel naštěstí naprosto prázdný v nádrži cca 20L nafty a i tak jsem měl naváženo 3538 kg. Policajt prudil a nakonec mě pustili bez pokuty , ale hrozil že je to za 40€ tak nevím jak je to s těma tolerovanýma 5% nadváhy, myslím , že v Rakousku to neprojde jsou dost nekompromisní. Kamarád má auto do 3,5T v TP a je dost přes váhu a tak si pro Rakousko pořídil krabičku na mýto a je bez problému a ani nemusel na váhu , policajt viděl krabičku a poslal ho bokem a to je taky zvláštní , nikdy po něm policajti techničák nechtěli a kdyby viděli, že v něm má zapsáno do 3,5T tak by měl asi problém, ale jezdí tak už pět let a vždy v pohodě. Jde jim asi jenom o to aby se platilo, ale je viděl , že to s tím vážením začíná být problém.


to je myslím zajímavý řešení. Asi laický dotaz, ale jak mu prodají GObox, když je auto v TP pod 3,5t? Myslel jsem, že ty údaje se tam nějak zadávají podle TP...?
Vláďa
R
RudyČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

vladoj napsal:

Citovat

Pegaso 2010 napsal:

Minulý týdej jsem se vracel z Itálie a za Klagenfurtem směrem na Vídeň byl provoz sveden do jednoho pruhu a všechno co mělo přes 2,9T bylo vedeno přes váhy které jsou tam stabilně. Já jsem jel naštěstí naprosto prázdný v nádrži cca 20L nafty a i tak jsem měl naváženo 3538 kg. Policajt prudil a nakonec mě pustili bez pokuty , ale hrozil že je to za 40€ tak nevím jak je to s těma tolerovanýma 5% nadváhy, myslím , že v Rakousku to neprojde jsou dost nekompromisní. Kamarád má auto do 3,5T v TP a je dost přes váhu a tak si pro Rakousko pořídil krabičku na mýto a je bez problému a ani nemusel na váhu , policajt viděl krabičku a poslal ho bokem a to je taky zvláštní , nikdy po něm policajti techničák nechtěli a kdyby viděli, že v něm má zapsáno do 3,5T tak by měl asi problém, ale jezdí tak už pět let a vždy v pohodě. Jde jim asi jenom o to aby se platilo, ale je viděl , že to s tím vážením začíná být problém.


to je myslím zajímavý řešení. Asi laický dotaz, ale jak mu prodají GObox, když je auto v TP pod 3,5t? Myslel jsem, že ty údaje se tam nějak zadávají podle TP...?

Mnoo, nevím, školy nemám...
Stojí-li ale jeden průjezd Rakouskem s Go-boxem cca 70EUR (pomiňme maličkost, že oficiálně nelze aktivovat Go-box na auto do 3,5t), není už levnější počítat sem tam s případnou pokutou? :x
Tím neříkám, že s tím souhlasím a nikoho k tomu nenabádám. Právně nejčistší způsob je přetypovat obytku na 4,2t (nebo 3,85t - dle typu podvozku) a jezdit s Go-boxem nebo rovnou koupit větší auto. Další možností je připřáhnout malý přívěs do 750Kg ( stačí řidičák "B"). A nebo nechat krámy doma a vejít se do 3,5t..
Obávám se, že mnoho jiných možností už není.
Abych jen neplkal - jedna s pevných vážnic kolem které pravidelně jezdím osobákem je zde: https://www.googl...378m/data=!3m1!1e3
Většinou váží auta nad 3,5t nebo 7t, několikkrát sváděli od 2t - tedy i obytky a dodávky.
Upravil Rudy dne 25.02.2014 15:41, před 10 let
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 10 let
tady lze jednoduše zadat a spočítat mýto v rakousku ( 2 nápravy + volba EURO emisí + trasa) při použití GO boxu. http://maps.asfin...kalkulator
Vypočteno pro moji plánovanou letní trasu.Placené úseky jsou silněji fialově.Při pohledu na mapku je zřejmě lepší jet přes německo :)
Kolik vůbec stojí ten GO box?
EDIT: našel jsem info že je zapůjčován za poplatek 5€...teda pokud tomu tak ještě je.
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
Upravil karlosVW dne 25.02.2014 15:42, před 10 let
karlosVW Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
vladojvladojČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Rudy napsal:

Citovat

vladoj napsal:

Citovat

Pegaso 2010 napsal:

Minulý týdej jsem se vracel z Itálie a za Klagenfurtem směrem na Vídeň byl provoz sveden do jednoho pruhu a všechno co mělo přes 2,9T bylo vedeno přes váhy které jsou tam stabilně. Já jsem jel naštěstí naprosto prázdný v nádrži cca 20L nafty a i tak jsem měl naváženo 3538 kg. Policajt prudil a nakonec mě pustili bez pokuty , ale hrozil že je to za 40€ tak nevím jak je to s těma tolerovanýma 5% nadváhy, myslím , že v Rakousku to neprojde jsou dost nekompromisní. Kamarád má auto do 3,5T v TP a je dost přes váhu a tak si pro Rakousko pořídil krabičku na mýto a je bez problému a ani nemusel na váhu , policajt viděl krabičku a poslal ho bokem a to je taky zvláštní , nikdy po něm policajti techničák nechtěli a kdyby viděli, že v něm má zapsáno do 3,5T tak by měl asi problém, ale jezdí tak už pět let a vždy v pohodě. Jde jim asi jenom o to aby se platilo, ale je viděl , že to s tím vážením začíná být problém.


to je myslím zajímavý řešení. Asi laický dotaz, ale jak mu prodají GObox, když je auto v TP pod 3,5t? Myslel jsem, že ty údaje se tam nějak zadávají podle TP...?

Mnoo, nevím, školy nemám...
Stojí-li ale jeden průjezd Rakouskem s Go-boxem cca 70EUR (pomiňme maličkost, že oficiálně nelze aktivovat Go-box na auto do 3,5t), není už levnější počítat sem tam s případnou pokutou? :x
Tím neříkám, že s tím souhlasím a nikoho k tomu nenabádám. Právně nejčistší způsob je přetypovat obytku na 4,2t (nebo 3,85t - dle typu podvozku) a jezdit s Go-boxem nebo rovnou koupit větší auto. Další možností je připřáhnout malý přívěs do 750Kg ( stačí řidičák "B"). A nebo nechat krámy doma a vejít se do 3,5t..
Obávám se, že mnoho jiných možností už není.
Abych jen neplkal - jedna s pevných vážnic kolem které pravidelně jezdím osobákem je zde: https://www.googl...378m/data=!3m1!1e3
Většinou váží auta nad 3,5t nebo 7t, několikkrát sváděli od 2t - tedy i obytky a dodávky.


no, ten poplatek klidně zaplatím - ve srovnání s možnou výše pokuty a tím, že budu víc "v klidu" se mi to asi vyplatí.
akorát, jak se k tomu GOboxu dostat, když auto podle papírů není nad 3,5t...
Prý se taky ten GObox musí nějak namontovat. Neví někdo, jak se s tím vypořádat?
Předem díky.
Vláďa
R
RudyČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

vladoj napsal:
no, ten poplatek klidně zaplatím - ve srovnání s možnou výše pokuty a tím, že budu víc "v klidu" se mi to asi vyplatí.
akorát, jak se k tomu GOboxu dostat, když auto podle papírů není nad 3,5t...
Prý se taky ten GObox musí nějak namontovat. Neví někdo, jak se s tím vypořádat?
Předem díky.

Mnoo, nejsem si jist, zda budeš více v klidu... Oficiálně Go-box na obytku do 3,5t nepatří. Pojedeš stejně přetížený a pokud Ti na tento podvůdek policista příjde, kromě flastru za přetížení dostaneš druhý za nezaplacenou dálniční známku. To žes platil Go-boxem nebude nikoho zajímat.
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 10 let
Mě se tohle vlákno moc netýká,já mám maximální váhu 2800kg a to rozhodně nepřešvihnu.
Ale jeden známej táhl vlek s lodí do chorvatska a hned za čárou v Rakousku ho zvážily.
Přívěs byl přeloženej o pár kilo. !i
Policajti byli nekompromisní.okamžitě dostal flastr (nevím kolik ale určitě dost ) musel tam přívěs nechat,protože loď těžko odlehčí,Jet spátky do ČR vybrat prachy na pokutu,pak spátky zaplatít,připojit přívěs a s razítkem NEŽÁDOUCÍ opostit Rakousko cestou kterou přijel.
Tak musel přes Maďarsko.:c
Problém byl v tom,že přívěs,postavený pro tuto loď měl menší tonáž,než ta loď.
Jsem rád,že tahle skušenost není moje vlastní.
Martin
Facebook- Martin Havelka
K
kutil1Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

Martin Mrak napsal:

.....
Problém byl v tom,že přívěs,postavený pro tuto loď měl menší tonáž,než ta loď.
.....


Koupil jsem před 5 roky na Slovensku člun i s nebrzděným přívěsem - v papírech deklarováno (člun i přívěs celkem) 650 kg. Odvezl jsem to do Čech Octavií a zajistil české papíry na loď i přívěs. Před výjezdem jsem zjistil, že má přívěs s lodí hmotnost 740 kg. Podvozek přívěsu byl stavěn na 750 kg, tak jsem udělal legálně přestavbu přívěsu na 750 kg i s příslušnými poplatky a novým štítkem. Octavia nemá v TP 750 kg pro nebrzděný, tak jsem se musel Octavie zbavit a pořídit Peugeota 407 SW - ten má 750 kg pro nebrzděný.

Co se týká obytky, tak tam mám celkovou hmotnost 3 300 kg, myslím si, že až pojedu někam daleko a na dlouho a bylo by to přes 3 300 kg, tak bych vzal nákladní přívěs a přeložil. Dle mého názoru ten risk za to nestojí, nemyslím tu pokutu, to je minimum. Stačí, když někdo do nás ťukne (v daném okamžiku jsme to nezavinili), vznikne z toho havárie - třeba v tunelu s požárem - a můžeme být do konce života ekonomicky zlikvidováni. Předpokládám, že jsou na to i jiné názory, beru je.
radek argosradek argosČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

vladoj napsal:

Citovat

Rudy napsal:

Citovat

vladoj napsal:

Citovat

Pegaso 2010 napsal:

Minulý týdej jsem se vracel z Itálie a za Klagenfurtem směrem na Vídeň byl provoz sveden do jednoho pruhu a všechno co mělo přes 2,9T bylo vedeno přes váhy které jsou tam stabilně. Já jsem jel naštěstí naprosto prázdný v nádrži cca 20L nafty a i tak jsem měl naváženo 3538 kg. Policajt prudil a nakonec mě pustili bez pokuty , ale hrozil že je to za 40€ tak nevím jak je to s těma tolerovanýma 5% nadváhy, myslím , že v Rakousku to neprojde jsou dost nekompromisní. Kamarád má auto do 3,5T v TP a je dost přes váhu a tak si pro Rakousko pořídil krabičku na mýto a je bez problému a ani nemusel na váhu , policajt viděl krabičku a poslal ho bokem a to je taky zvláštní , nikdy po něm policajti techničák nechtěli a kdyby viděli, že v něm má zapsáno do 3,5T tak by měl asi problém, ale jezdí tak už pět let a vždy v pohodě. Jde jim asi jenom o to aby se platilo, ale je viděl , že to s tím vážením začíná být problém.


to je myslím zajímavý řešení. Asi laický dotaz, ale jak mu prodají GObox, když je auto v TP pod 3,5t? Myslel jsem, že ty údaje se tam nějak zadávají podle TP...?

Mnoo, nevím, školy nemám...
Stojí-li ale jeden průjezd Rakouskem s Go-boxem cca 70EUR (pomiňme maličkost, že oficiálně nelze aktivovat Go-box na auto do 3,5t), není už levnější počítat sem tam s případnou pokutou? :x
Tím neříkám, že s tím souhlasím a nikoho k tomu nenabádám. Právně nejčistší způsob je přetypovat obytku na 4,2t (nebo 3,85t - dle typu podvozku) a jezdit s Go-boxem nebo rovnou koupit větší auto. Další možností je připřáhnout malý přívěs do 750Kg ( stačí řidičák "B"). A nebo nechat krámy doma a vejít se do 3,5t..
Obávám se, že mnoho jiných možností už není.
Abych jen neplkal - jedna s pevných vážnic kolem které pravidelně jezdím osobákem je zde: https://www.googl...378m/data=!3m1!1e3
Většinou váží auta nad 3,5t nebo 7t, několikkrát sváděli od 2t - tedy i obytky a dodávky.


no, ten poplatek klidně zaplatím - ve srovnání s možnou výše pokuty a tím, že budu víc "v klidu" se mi to asi vyplatí.
akorát, jak se k tomu GOboxu dostat, když auto podle papírů není nad 3,5t...
Prý se taky ten GObox musí nějak namontovat. Neví někdo, jak se s tím vypořádat?
Předem díky.



Tyhle jsou pod Salzburkem směrem na Villach 47.649086, 13.136303
A druhé jsou 46.653552, 13.741153 od Villachu směr Salzburk ....... ale nevím přesně jestli to je správné místo jezdím tam každý rok a nikdy jsem to neřešil. Je pravda že tam jsou snad nonstop.
Jel jsem tudy přes den i ve 2:00 ráno a pořád cedule 2,8t > přes parkoviště a na váhu ... já jel vždy po dálnici a připravenou řeč,že nás minule posla zpět na dálnici že mi obytňák a mýto tak mi nemusíme ....
TraperTraperČlen
Přidáno před 10 let
Přátelé, dovolte mi neznalému otázku. Jak to váží, nápravy samostatně, nebo celé vozidlo na mostní váze? Proč se ptám, pokud mám akorát, nebo pár kilo přes, lze to ovlivnit přeložením těžších věcí uvnitř?
V
victy a bearČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Traper napsal:

Přátelé, dovolte mi neznalému otázku. Jak to váží, nápravy samostatně, nebo celé vozidlo na mostní váze? Proč se ptám, pokud mám akorát, nebo pár kilo přes, lze to ovlivnit přeložením těžších věcí uvnitř?


tesne pred mostovou váhou je nápravová, takže pomaly sa sunieš na váhu a pri vjazde na ňu ti odvážia prednú aj zadnú nápravu a nakoniec celok!) .... a potom kasírujú
Mirek57Mirek57Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

victy a bear napsal:

Citovat

Traper napsal:

Přátelé, dovolte mi neznalému otázku. Jak to váží, nápravy samostatně, nebo celé vozidlo na mostní váze? Proč se ptám, pokud mám akorát, nebo pár kilo přes, lze to ovlivnit přeložením těžších věcí uvnitř?


tesne pred mostovou váhou je nápravová, takže pomaly sa sunieš na váhu a pri vjazde na ňu ti odvážia prednú aj zadnú nápravu a nakoniec celok!) .... a potom kasírujú

Ahoj, a řekneš nám prosím konkrétně jak kasírujů ? Kolik tolerují a kolik účtují? Já si myslím, že rakušáci mají systém" kolik za kolik" Ví to někdo? Mirek
V
victy a bearČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Mirek57 napsal:

Citovat

victy a bear napsal:

Citovat

Traper napsal:

Přátelé, dovolte mi neznalému otázku. Jak to váží, nápravy samostatně, nebo celé vozidlo na mostní váze? Proč se ptám, pokud mám akorát, nebo pár kilo přes, lze to ovlivnit přeložením těžších věcí uvnitř?


tesne pred mostovou váhou je nápravová, takže pomaly sa sunieš na váhu a pri vjazde na ňu ti odvážia prednú aj zadnú nápravu a nakoniec celok!) .... a potom kasírujú

Ahoj, a řekneš nám prosím konkrétně jak kasírujů ? Kolik tolerují a kolik účtují? Já si myslím, že rakušáci mají systém" kolik za kolik" Ví to někdo? Mirek


nie, ten systém nepoznám, s obytkou som na váhe bol raz, a našťastie sme boli len vo dvojici a už na ceste domov a prázdni, takže to bolo ok. Toleranciu 6% sa im veľmi akceptovať nechce, údajne bola vymyslená pre nákladnú dopravu z dôvodu, keď ti v zime napadne na strechu sneh, aby si za jeho váhu neplatil. Paradoxne s autom neočisteným od snehu aj tak by si na cestu nemal výsť. Preto zas na odpočívadlách začali stavať "lešenia", z ktorých si tú strechu očistíš. Záleží, aj na akého policajta narazíš, ale pri väčšej kontrolnej akcii zhovievaví nebývajú. Napríklad na kontrolnom mieste Kufstein som nechal 300,-Eur za nezmysel - zákaz nočnej jazdy po 20:00hod, predtým bolo do 22:00 povolené, a ja som o čerstvej zmene nevedel a za porušenie zákazu sobotnej jazdy po 15:00hod. som zaplatil 20,-Eur a ešte privreli obe oči a nechali ma prchnúť tých pár kilometrov do Česka a ja som sa dostal v ten deň domov a nemusel tvrdnúť na dialnici. Toto sa ale karavaningu netýka, bol to len príklad.

Automatické sloučení 28.02.2014 20:14:
ešte by som doplnil, že si ma rakušáci vážia pomerne často, ale jazdím nepreťažený a tie pokuty, čo sa dozvedám od kolegov bývajú rôzne.
Upravil victy a bear dne 28.02.2014 21:14, před 10 let
ivan64ivan64Člen
Přidáno před 10 let
Mě přetížení v Rakousku sice ne na dálnici, ale v Mikulově na hranici stálo 140 eur za 135 kg přes váhu auta a žádná tolerance se nekonala !!! Byli nekompromisní, arogantní, nepříjemní a jestli se nám to nelíbí tak že se můžeme podívat na technický stav auta a bude to ještě dražší. Tak jsem zaplatil a mazal domů . To je moje zkušenost v A s přetížením a od té doby jezdím u nás na váhu a počítám kolik mohu vést abych nedopadl špatně !! Ivan
GardaGardaČlen
Přidáno před 10 let
Jelikož jsem slíbil dát sem polohu silničních vah, které jsem vyčetl, tak tak činím. Bylo by zajímavé vytvořit aktuální databázi. Pokud někdo víte o něčem co tu chybí, prosím dodejte to. Upozorňuji, že mapy Googlu jsou v některých oblastech i z roku 2000, tak je tam třeba staveniště. Dále prosím nerozvíjejte řeč o tom, že by by byla lepší GO krabička. Je to nesmysl. Znojmo Villach = 100E jedna cesta. Pokud jednou projedete s pokutou a jednou bez, tak to máte doma. Proto zjišťuji polohy techto "zlých" :-) zařízení aby se jim dalo vyhnout. Info od Rakouského karavanisty je, že 2% tolerují, pokud ale jste přes, tak je ale neodečítají. Z předchozí konverzace ale plyne, že to není nic zaručeného.
Dávám fotky z Googlu aby je bylo i vidět. Poloha je v dolní části.
Fotky to nenačetlo, dám je jinam. Moment :-)

Automatické sloučení 24.03.2014 14:16:
Tak jsem to dal sem http://garda.pard...tkov/vahy/ bohužel SW nevydýchal značku pro stupně a minuty.
Miloš
Upravil Garda dne 24.03.2014 15:16, před 10 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,726,282 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.35425 sekund | Průměrně za: 0.35425 (0) sekund | Dotazy: 169 | Použitá paměť: 2.65MB/4MB