Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Rakousko - váhy na dálnici: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Rakousko - váhy na dálnici

Poslední aktualizace před 3 roky
M
Martin a LenkaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Citovat

1jgs - Milan napsal:

Ahoj. Včera v noci jsme se vraceli z Buku. Jel jsem po klasické trase přes Vídeň. Při průjezdu přes hraniční přechod Šopron-Klingenbach se jede ve dvou pruzích. Oba pruhy byly v místě, kde dříve stávala původní rakouská celnice, pomocí kuželů odkloněny trochu bokem pod střechu, kde se na kraji nachází funkční váha. Působilo to na mě dost nově. Váha byla v provozu a svítila na ní nula. Naštěstí nebyl nikdo, kdo by nás na ni nasměroval. Bylo něco po deváté večer. Pohled na váhu mi ale moc příjemný nebyl.

V žádném případě nechci dělat paniku. Proto se ptám vás ostatních. Tento přechod při cestách z termálů využívá mnoho z nás. Má někdo podobnou zkušenost? Nebo i horší? Vzhledem k tomu, že je tato trasa zakázaná pro těžší kamiony, bude tam asi v případě provozu dost času.

Moje informace se vztahuje na směr z Maďarska do Rakouska. Opačný směr zatím v pohodě.



Ahoj, tak bohužel váha na tomto místě funguje. Soused ze svou alkovnou tady dostal za nadváhu cca 500 kg flastr 130 Éček.


.



No když by mě dali 130EUR tak bych asi ani nebyl nasranej. Kamarád s dodávkou dostal 1000EUR je pravda že měl o tunu víc
Jsme mladí manželé s prckem a rádi poznáváme super lidi a super místa.:_:i
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Ahoj, tak bohužel váha na tomto místě funguje. Soused ze svou alkovnou tady dostal za nadváhu cca 500 kg flastr 130 Éček.


.



No když by mě dali 130EUR tak bych asi ani nebyl nasranej. Kamarád s dodávkou dostal 1000EUR je pravda že měl o tunu víc[/quote]

No OK. Ale uznej, že se ty prachy dají utratit jiným způsobem. O pák kiláků dál ... Třeba takovej řízek u fiegelmullera .... A ne jeden.
http://www.figlmu...
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
Vasek HronekVasek HronekČlen
Přidáno před 8 let
Jak se vyhnout vážícím stanicím na dálnici A2 v Rakousku.

Při vaší plánované cestě do Korutan se můžete setkat s vážením obytných vozidel, které provádí rakouská policie. Pokud máte jistotu, že jste přetíženi, je levnější se takovému vážení raději vyhnout. Zde jsem popsal jak se vyhnout dvěma vážícím stanicím, které jsou na cestě Videň - Graz - Villach. Že se nebude vážit jinde, samozřejmě nelze zaručit. Objížďky nejsou velké a alespoň se podíváte po rakouském venkově.

1) Dálnice A2, směr Wien – Graz, km 143, GPS: 47°5'22.770"N, 15°51'0.963"E, vážící stanice z obou směrů, směrem Graz – Wien je mobilní.

Objížďka: Sjet na výjezdu č.138 – Fürstenfeld, pokračovat po silnici B65. Na dálnici opět najet na výjezdu č.150 – Sinabelkirchen. Délka objížďky cca 11,6km.
Ze směru Graz – Wien je průjezd v obráceném směru.

Mapu objížďky zobrazíte kliknutím na [url]http://www.mapy.cz/s/iwsi
[/url]

2) Dálnice A2, směr Villach - Graz, km 180, GPS: 46°40'51.416"N, 14°38'22.652"E, pouze v tomto směru,

Objížďka: Sjet na výjezdu č.289 - Wolkermarkt-West, pokračovat po silnici B70 přes město Wolkermarkt dále. Na dálnici opět najet na výjezdu č.278 - Wolkermarkt – Ost. Délka objížďky cca 10,5km.

Mapu objížďky zobrazíte kliknutím na http://www.mapy.cz/s/iwsy

Šťastnou cestu!
Vašek Hronek
VW Passat + Hobby 495 UFE
mbmbČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Vasek Hronek napsal:

Jak se vyhnout vážícím stanicím na dálnici A2 v Rakousku.

Při vaší plánované cestě do Korutan se můžete setkat s vážením obytných vozidel, které provádí rakouská policie. Pokud máte jistotu, že jste přetíženi, je levnější se takovému vážení raději vyhnout. Zde jsem popsal jak se vyhnout dvěma vážícím stanicím, které jsou na cestě Videň - Graz - Villach. Že se nebude vážit jinde, samozřejmě nelze zaručit. Objížďky nejsou velké a alespoň se podíváte po rakouském venkově.

1) Dálnice A2, směr Wien – Graz, km 143, GPS: 47°5'22.770"N, 15°51'0.963"E, vážící stanice z obou směrů, směrem Graz – Wien je mobilní.

Objížďka: Sjet na výjezdu č.138 – Fürstenfeld, pokračovat po silnici B65. Na dálnici opět najet na výjezdu č.150 – Sinabelkirchen. Délka objížďky cca 11,6km.
Ze směru Graz – Wien je průjezd v obráceném směru.

Mapu objížďky zobrazíte kliknutím na [url]http://www.mapy.cz/s/iwsi
[/url]

2) Dálnice A2, směr Villach - Graz, km 180, GPS: 46°40'51.416"N, 14°38'22.652"E, pouze v tomto směru,

Objížďka: Sjet na výjezdu č.289 - Wolkermarkt-West, pokračovat po silnici B70 přes město Wolkermarkt dále. Na dálnici opět najet na výjezdu č.278 - Wolkermarkt – Ost. Délka objížďky cca 10,5km.

Mapu objížďky zobrazíte kliknutím na http://www.mapy.cz/s/iwsy

Šťastnou cestu!





Děkuji! :^
Miloš a Zuzka
hlavně v teple...Autorizovaný servis WEBASTO +EBERSPACHER+ BRANO/ATESO
U
upotreblenciČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, také jsne byli váženi. 3200, nevím jak je to možné. Asi jim to blbě váží. Zapoměl jsem se ale zeptat jaká je tolerance? Přesto že než nás odeslal na váhu vrátil všechny doklady. (asi žádná, proč?) Vestavba, dva + výbava. Je nějaká tolerance? Alespoň 10Kg.
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

upotreblenci napsal:

Ahoj, také jsne byli váženi. 3200, nevím jak je to možné. Asi jim to blbě váží. Zapoměl jsem se ale zeptat jaká je tolerance? Přesto že než nás odeslal na váhu vrátil všechny doklady. (asi žádná, proč?) Vestavba, dva + výbava. Je nějaká tolerance? Alespoň 10Kg.



A kde a kdy vás zhompli?
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
U
upotreblenciČlen
Přidáno před 8 let
Někde za Villachem směr Vídeň, někdy v březnu. Den po atentátech. Brali naprosto všechno.
R
RemzinČlen
Přidáno před 8 let
Letos při cestě z Itálie směr Villach nás stahlovali všechny auta nad 2,5t na celní parkoviště hned na hranicích Rakouska a Itálie. Váha 4040kg a celník je líně mávl rukou jeďte. Velké štěstí a poučení pro příště, že nemusí stát jen na obvyklých místech.
!y Jarda , :y Lenka , :a Lukáš a !z Štěpánka
Mercedes Benz Vito + Knaus Südwind
KaliKaliČlen
Přidáno před 8 let
Přátelé tak taky už patřím ke zváženým.
3.9.2016 na dálnici Villach Graz Za Klagenfurtem nákladní nad 2,5 t na pevné vážící stanoviště.
V autě plné nádrže voda i nafta a výbava na dovolenou plus 3 lidi. Jediné co chybělo tak plyn,pivo a snědené potraviny.

Nechtěli nic jen najet na váhu. Na display váha 3350 kg. Tak jen pokynul a jelo se dál.

Dodávka je sice dobrá věc ale v poslední době mě nějak často staví na Rakouských hranicích naštěstí vždy jen mrknou a můžu pokračovat.
99lojza99lojzaČlen
Přidáno před 8 let
Kali a byla tam značka nákladní nebo všechny nad 2,5t ?
Já se utěšuji že mám v TP M1 tak bych tu nákladní nerespektoval.
KaliKaliČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

99lojza napsal:

Kali a byla tam značka nákladní nebo všechny nad 2,5t ?
Já se utěšuji že mám v TP M1 tak bych tu nákladní nerespektoval.



Byla tam značka nákladní. Já mám N1. Ale ta značka byla digitální , takže si myslím že ji můžou změnit dle jejich aktuálních požadavků. Někde bych našel foto z palubní kamery tak pokud se povede tak to sem dám.

Klasická obytka projížděla okolo bez odbočení.
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 8 let
Včera jsme se vraceli z Chorvatska, hned kousek za hranicemi SLO- A, za sjezdem na Mureck postupně zavřeny všechny pruhy dálnice až na ten jeden co vede na parkoviště Asfinag 46°43'53.237"N, 15°38'35.518"E.
Všechno jelo přes parkoviště a jenom si vybírali koho zváží a koho zkontrolují. A na těch světelných tabulích nebyla žádná hmotnost ani piktogramy, prostě brali přes parkoviště všechno. Docela jsme ztuhli když se k nám vydal jeden pracovník Asfinagu ale nakonec jen mrknul na známku a mávl ať jedeme dále. Uf, spadl nám kámen ze srdce.
Jinak o 15 km dál se dá natankovat u obchodů Gralla, nafta včera pod jedno euro.
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
Hana a HonzaHana a HonzaČlen
Přidáno před 8 let
Jsou to ty obchody s nábytkem?
Dík
Honza a Hana
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Hana a Honza napsal:

Jsou to ty obchody s nábytkem?
Dík



Je to sjezd 214 a obchodů je tam mraky. Je to 300 metrů od dálnice, pumpy jsou tam čtyři.

46°48'16.044"N, 15°33'24.956"E
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
Hana a HonzaHana a HonzaČlen
Přidáno před 8 let
Díky. V pátek to zkusím.
Honza a Hana
HaziciHaziciČlen
Přidáno před 8 let
Taky jsem tam letos 4x tankoval a nafta vždy pod 1 eurem
K
kralik1Člen
Přidáno před 8 let
Passatek 2.O tdi !y - Iva !u , Michal !^, Anetka:y 8, Dominik 3 !e -
Fiat Ducato
surficisurficiČlen
Přidáno před 8 let
Včera večerní zprávy na ČT 1 velká reportáž o vážení dodávek do 3,5t na D11 skoro všechny přetížené už to vážení dorazilo i k nám a myslím že neskončí jen u dodávek.:|
B
belcantoČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

surfici napsal:

Včera večerní zprávy na ČT 1 velká reportáž o vážení dodávek do 3,5t na D11 skoro všechny přetížené už to vážení dorazilo i k nám a myslím že neskončí jen u dodávek.:|


no tak na jednu stranu je to určitě správně. Já když vidím, jak máme od dodávek vyježděný koleje na dálnicích, tak se divím, proč už je nevážíme dávno. Taky jsem tuhle četl příspěvek odborníka, že největší problémy na dálnicích nedělají řidiči kamiónů, ale právě řidiči dodávek, protože nedodržují přestávky, jezdí si jak chtějí, nechodí na školení a podobně. Takže až vám zase vjede do cesty kamion, budete muset na dvaceti metrech brzdit ze sto třiceti na osmdesát pět a pak se za ním potáhnete deset kilometrů, protože je o dva kilometry za hodinu rychlejší než kolega a ten si to taky nechce nechat líbit, tak si uvědomte, že to není přetížený kamion, ale pouze převlečená dodávka. Na druhou stranu se zase nemusíme tolik bát, protože jestli bude ministr dopravy pokračovat v rekonstrukcích našich silnic stejným stylem jako letos, kdy rozkopali najednou skoro celou republiku, nebude mít v uzavírkách nakonec kam ty váhy postavit. Koneckonců je to první ministr dopravy, který se pochválil veřejně za to, že se mu podařilo snížit průjezd kamionů na pražském okruhu o osmdesát procent, protože víc jich prostě za den v různých zúženích neprojede. Takže je možné, že příští rok dostane na starost ještě i nově zřízené ministerstvo nedopravy. ANO - bude líp ...
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let
No, papírově přetížených dodávek asi pár jezdit bude. A nejvíc asi Iveco Daily. Skoro všechny, a že jsou to většinou maxi verze jsou do c.hm. 3500 kg. Jaká asi bude oficiální doložnost ? A určitě by se našli i další adepti z řad velkých furgonů. A určitě jich nachytají víc jak přetížených kamionů. Ty mnohdy paradoxně vozí po Evropě jednu - dvě palety .
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,589,663 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.15131 sekund | Průměrně za: 0.15131 (0) sekund | Dotazy: 144 | Použitá paměť: 2.35MB/2MB