!Zúčastněte se prázdninové soutěže!

Mediální partner

Přihlášení

Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
www.karavanypro.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 11

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 11,813
· Nejnovější člen: Petrh90

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

bydlikemevropou
26.08.2018 11:42
SVIJANSKÝ ÚJEZD Pivobraní ----- Všem, kdo má zájem.... vložili jsme fotky ze srazu na https://jedemeevro
pou.rajce.idnes.cz
/Svijany_2018/ Bobeška a Zdenda

Roman a Aja
23.08.2018 20:01
Poradte...Klimatiz
ace na strechu nebo do ulozneho prostoru. Rozvod vzduchu problem neni. Vykon chlazeni.. Roman

Yenkee
21.08.2018 13:32
Libore1964 - jestli je to ještě aktuální tak doporučuji Kemp Karolina, Kemp Dřenice na Jesenické přehradě.... Je tam toho dost ale tohle jsou mé srdcovky.

libor1964
16.08.2018 09:39
Vítáno Shock Shock

libor1964
16.08.2018 09:37
Zdravím,potřebuji poradit nějaký slušný kemp v západních Čechách.Máme pejska.Tak ať nemáme problém.Koupání výtáno.Libor

campi-shop.cz

Číst diskuzi

Caravan24 » INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ » Informace pro cestování, dotazy...
 Vytisknout diskuzi
Rakousko - váhy na dálnici
Ahoj kamarádi, nemáte někdo souřadnice míst, kde jsou na rakouských dálnicích umístěny váhy, kde prudí i bydlíkáře ? Jel jsem kolem nich již mnohokrát, jelikož jsem byl přesvědčen, že je to záležitost jen pro kamiony. Vzhledem k tomu, že několik z vás se již přesvědčilo o opaku, rád bych si tato místa zadal do GPS s poznámkou neprůjezdné a nějakým hooodně ošklivým symbolem. Děkuji
 
Upravit
To mě taky zajímá,ale hrochu jak tě lapnou,tak jsi tak vyvalený,že žádné souřadnice nezapíšeš,ale budeme doufat,bylo by to dobré,hlavně na zimu.čau
 
http://www.becva.cz/ Upravit
Já tedy nemám souřadnice, ale jedno trvalé kontrolní stanoviště je na dálnici A1 mezi Vídní a Lincem mezi sjezdy Oed a Haag. Tam mně trénujou neustále. Sice ne s karavanem, ale kamionem ale jsou velmi důslední.S karavanem jsem měl to štěstí absolvovat poze STK na jejich mobilní stanici. Byli z mé staré avie tak vyděšeni, že jsem absolvoval bez ztráty kytičky.!y
 
Upravit
Jedna váha je na dálnici A12 za Kufteinem na obou stranách. Většinou se tady váží v noci nebo za slabého provozu. Nás tady vážili 3 x a je to vždy velmi rychlé a efektivní - ani jsme nezastavili. Vždy se nám rozsvítila ( díky používání GO Boxu ) zelená a pádili jsme dále. Osobně si myslím, že jim ani tak nejde u obytných aut o váhu, ale hlavně o mýto - přicházejí o něj u přetížených obytných aut.

Držíme palce všem - ať to vždy dopadne dobře!
Upravil/a Jarda a Iveta dne 16.08.2009 19:01
Iveta+Jarda+Ondra+Klárka

www.cesty-karavan...
 
http://cesty-karavanem.wgz.cz/ Upravit
Ak sú váhy v činnosti tak som pred nimi vždy videl len svetelnú značku prikázaného smeru jazdy len pre nákladné autá nad 3,5t. Nakoľko ja mám osobné auto nad 3,5t tak som tam nikdy neodbočil. Zažili ste niekto aj iné značenie s povinnosťou ísť na váhu napr. všetkým vozidlám nad 3,5t? Alebo pre všetky autá, alebo len obytné? Nie je mi jasné, ako a kde potom vážia obyťáky a už vôbec nie do 3,5t. Máte niekto iné skúsenosti s vážením?
 
http://www.ivano.sk Upravit
Ivane, je pravda, že právě u Kufteinu je většinou značka pro nákadní auta a nad 3,5 tuny. Takže jsme tam také většinou neodbočovali.
Ale už jsem tam viděl právě také svítit třeba 2,9 tuny a pro všechny, několikrát byl provoz z dálnice přímo odkloněn právě přes tyto váhy. Je tam stabilní vážnice - několik pruhů- a asi i proto si dovolí to tam dělat hlavně v noci a nebo za slabého provozu. Právě tam jsme byli váženi již 3 x. Pravda, jezdíme tudy dost často a většinou právě v noci na lyže.
Vím od kamarádů o podobných případech na jiných místech Rakouska. To není ale moje osobní zkušenost a nemůžu to tedy hodnotit. Zajímavé je ale to, že to bylo také většinou v noci a za slabšího provozu.
Upravil/a Jarda a Iveta dne 17.08.2009 13:05
Iveta+Jarda+Ondra+Klárka

www.cesty-karavan...
 
http://cesty-karavanem.wgz.cz/ Upravit
Aha, díky za info, ja som to zatiaľ nezažil, asi preto, že jazdím v noci veľmi málo. Za plnej premávky by to asi spôsobilo zápchy.
 
http://www.ivano.sk Upravit
ivano napsal:
Aha, díky za info, ja som to zatiaľ nezažil, asi preto, že jazdím v noci veľmi málo. Za plnej premávky by to asi spôsobilo zápchy.

Kdepak, např. u Kufsteinu je velká odstavná plocha a jde to tam jako po másle
 
Upravit
Jirka II napsal:
ivano napsal:
Aha, díky za info, ja som to zatiaľ nezažil, asi preto, že jazdím v noci veľmi málo. Za plnej premávky by to asi spôsobilo zápchy.

Kdepak, např. u Kufsteinu je velká odstavná plocha a jde to tam jako po másle


Asi ano, ale při omezené dopravě bez problémů. Je tam několik pruhů a vejde se tam tak 200 -300 aut ( odhadem ). Ani jednou jsme nezastavovali s tím, že to celé stále jelo v koloně a jen blikala červená - přetíženo / zelená - ok.
Právě proto si myslím, že jim jde hlavně asi o mýto - my máme přes 3,5 tuny, tedy Go Box. Tím, že ale nemohli nikdy vědět kolik máme v TP se domnívám, že ten systém vyhodnotí váhu - ta je přes 3,5 tuny, současně prověří zaplacené mýto a GO Box a ihned se rozsvítí zelená. Jak jinak si vysvětlit to, že svítí zelená a můžu v TP mít u tohoto auta třeba 4,2 t nebo 5 t atd.....A my měli jistě někde mezi tím - tak proč to neřešili?
Na dotaz, jak to funguje nechtěli odpovědět Grin a já se také znovu raději neptal.
Přitom opakovaně vedle v lajně jel obytňák a tomu se rozsvítila červená a už jej stavěl.
Upravil/a Jarda a Iveta dne 17.08.2009 15:14
Iveta+Jarda+Ondra+Klárka

www.cesty-karavan...
 
http://cesty-karavanem.wgz.cz/ Upravit
No to je fakt nejaké čudné, keď zastavili obyťák, pričom nekontrolovali TP. Ako mohli vedieť, že je preťažený? Jedine, žeby stavali autá, ktoré majú na váhe nad 3,5t a nemajú GoBox, to by mi dávalo nejakú logiku, lebo potom je zjavné, že je to:

- pokuta preto, že auto nad 3,5t v TP nemá GoBox

- alebo preto, že auto, ktoré je do 3,5t v TP /nemusí mať GoBox/ a má na váhe nad 3,5t a teda je preťažené

No a autá s GoBoxom nechávajú na pokoji, lebo tie väčšinou s preťažením nemajú problémy. Ale to je len môj dohad.
 
http://www.ivano.sk Upravit
Já myslím, že je to ta druhá varianta...ale pokud by mělo auto Go Box ( který mít teoreticky nemusí ) jelo by dále....Myslím, že pak váhu v podstatě moc neřeší. Proto si myslím, že jim jde jen o mýto..ale zda to tak je asi nezjistíme.
Upravil/a Jarda a Iveta dne 17.08.2009 15:46
Iveta+Jarda+Ondra+Klárka

www.cesty-karavan...
 
http://cesty-karavanem.wgz.cz/ Upravit
Asi ano, tá druhá varianta je asi častejšia ako áut nad 3,5t v TP bez GoBoxu, ale takto si vyberú pokutu v každom prípade. Je pravda, že keby mal niekto GoBox aj keď ho nemusí mať, nezistili by preťaženie, ale to by bol drahý špás-platiť GoBox keď nemusím.

A kontrolu mýta riešia pomocou kamier na dialnici, ale je pravda, že pri bežnom obyťáku nie je viditeľný rozdiel trebárs medzi 3,5 a 4,2t, len u niektorých zjavne veľkých. Bežné obyťáky preto nazastavujú. Tie kamery im vraj vyhodnocuje software, ak by som ja nemal GoBox, určite ma zastavia.
Upravil/a ivano dne 17.08.2009 15:56
 
http://www.ivano.sk Upravit
Ivane, tebe zastaví i tak, ať jsi velký, ať máš Go Box - budou se chtít podívat na to krásné auto!!!!
!h
Upravil/a Jarda a Iveta dne 17.08.2009 16:10
Iveta+Jarda+Ondra+Klárka

www.cesty-karavan...
 
http://cesty-karavanem.wgz.cz/ Upravit
Zatiaľ ma kvôli GoBoxu nezastavili, vidno, že to vyhodnocuje software, ten krásu auta nehodnotí Smile.
 
http://www.ivano.sk Upravit
Ale letos měli na obytňáky spadeno nějak specielně. Na přechodu v Dolním Dvořišti měli teď o prázdninách už dvakrát akci na karavany a specielně ty vážili a dokonce hledali v některých případech i správný regulátor plynu. Aspoň tak jsem tomu rozuměl, když jsem se rakouského policajta ptal co tam nacvičujou.!u
 
Upravit
Tak vidím, že souřadnice se zatím nikomu zjistit nepodařilo a sezóna přetížených bydlíků jejichž posádka jede lyžovat už začala. Pokud si někdo cestou přes Rakousko všimnete váhy, zadejte ji prosím do navigace a šup sem se souřadnicema. Možná by to šlo najít i na Google Earth, ale blbě se to poznává, když člověk netuší místo. Pokud je tady budeme poctivě zapisovat, ušetříme si vzájemně spoustu peněz a starostí.
Upravil/a Hroch dne 28.10.2009 18:36
 
Upravit
Minulý týdej jsem se vracel z Itálie a za Klagenfurtem směrem na Vídeň byl provoz sveden do jednoho pruhu a všechno co mělo přes 2,9T bylo vedeno přes váhy které jsou tam stabilně. Já jsem jel naštěstí naprosto prázdný v nádrži cca 20L nafty a i tak jsem měl naváženo 3538 kg. Policajt prudil a nakonec mě pustili bez pokuty , ale hrozil že je to za 40€ tak nevím jak je to s těma tolerovanýma 5% nadváhy, myslím , že v Rakousku to neprojde jsou dost nekompromisní. Kamarád má auto do 3,5T v TP a je dost přes váhu a tak si pro Rakousko pořídil krabičku na mýto a je bez problému a ani nemusel na váhu , policajt viděl krabičku a poslal ho bokem a to je taky zvláštní , nikdy po něm policajti techničák nechtěli a kdyby viděli, že v něm má zapsáno do 3,5T tak by měl asi problém, ale jezdí tak už pět let a vždy v pohodě. Jde jim asi jenom o to aby se platilo, ale je viděl , že to s tím vážením začíná být problém.
 
Upravit
Pegaso 2010 napsal:

Minulý týdej jsem se vracel z Itálie a za Klagenfurtem směrem na Vídeň byl provoz sveden do jednoho pruhu a všechno co mělo přes 2,9T bylo vedeno přes váhy které jsou tam stabilně. Já jsem jel naštěstí naprosto prázdný v nádrži cca 20L nafty a i tak jsem měl naváženo 3538 kg. Policajt prudil a nakonec mě pustili bez pokuty , ale hrozil že je to za 40€ tak nevím jak je to s těma tolerovanýma 5% nadváhy, myslím , že v Rakousku to neprojde jsou dost nekompromisní. Kamarád má auto do 3,5T v TP a je dost přes váhu a tak si pro Rakousko pořídil krabičku na mýto a je bez problému a ani nemusel na váhu , policajt viděl krabičku a poslal ho bokem a to je taky zvláštní , nikdy po něm policajti techničák nechtěli a kdyby viděli, že v něm má zapsáno do 3,5T tak by měl asi problém, ale jezdí tak už pět let a vždy v pohodě. Jde jim asi jenom o to aby se platilo, ale je viděl , že to s tím vážením začíná být problém.


Pegaso2010,

ja jsem jel ve ctvrtek na Dolomity a jak jsou vahy pred Kufsteinem smerem z Innsbrucku na Nemecko, tak dalnice zavrena a vsechna vozidla odklonena smerem na tamni "vahoviste".
Vcera v noci pri me zpatecni ceste domu to bylo OK, jelikoz byla nedele, takze bez kamionu .... ale potvrzuji Tva slova, vazeni maji asi ted v naplni prace ....
 
Upravit
Pegaso 2010 - na stejném místě mě vážili loni v říjnu a brali všechno nad 2,5 T. Má váha ukázala 3,3 t, takže jsem jen projel, ale obavy byly...
 
Upravit
............toto je asi jen pro zasmání.....nikde mě nevážili ale já sám sebe joooo v přístavu v Radotíně.... Zabaleno na prodloužený víkend na horách na divoko. Centrála jídlo a pití na 4dni vody 150litrů plná nádrž nafty 3dospělí a dvě děti 8 a 9 let....lyže a vše co se tak hodí a světe div se ......4 tuny přesně. Na auto do 3,5t asi hodně. Jsem jediný nebo je nás více?????? Jirka
...hlavně že se máme....!c
 
Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.61 sekund
175,476,434 návštěv