Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 schema zapojenia: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

schema zapojenia

Poslední aktualizace před 7 let
Miro_SVMiro_SVČlen
Přidáno před 7 let
zdravím, dlhšiu dobu čítam na fore rozne príspevky ohladne elektro zapojenia, no nenasiel som to co by som potreboval.

v karavane adria je momentalne pripojenie zo siete 220v, svetla 12v led a cerpadlo na vodu cez trafo.

zatial som sa dopracoval k nasledujucemu:
- doplnena autobateria
- solarny panel amorfny s Mppt regulatorom

chcel by som to zapojit aby po pripojeni k 220v fungovali cez stavajuce trafo vsetky 12v spotrebice, a bez moznosti 220v fungovalo vsetko na autobateriu dobijanu solarnym systemom. pri pouziti autobeterie by som chcel dopojit menic napatia EMOS tak aby boli funkcne povodne zastrcky. bol by ochotny niekto poradit pripadne nakreslit spravnu schemu zapojenia?

dakujem
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj. Schema není potřeba, lze to krásně odvodit z jednotlivých funkcí a podle toho zapojit. Zásuvky 230 V musí být dvojí, jednak ty, co budou napájeny z veřejné sítě 230 V v kempu (nebo doma) připojovací šňůrou, a pak ty zásuvky 230 V, které budou napájeny z měniče vstup 12 V, výstup 230V stř. Integrování (spojení) těchto dvou obvodů by bylo problematické. Dále pak zdroj 12 V z 230 má v sobě tzv. přednostní relé, které odpojí obvod 12 V z akumulátorů a připojí to ze zdroje - pokud někdo nemá za zdroj obyčejnou nabíječku. Pokud ale tomu tak je, tak si musí koupit ve velkoobchodě elektroskladě (ne v Elektře, tam to nemají) relé s přepínacími kontakty s cívkou na 230V (nejlépe dvě tyto relé), u těchto relé zapojí cívky na 230 V z veřejné sítě, jedno svými kontakty bude přepínat do sítě 12 V karavanu AKU a zdroj - tu nabíječku, když se strčí připojovací šňůra v kempu do přípojky a to druhé bude ve stejné situaci odpojovat měnič z 12 V na 230 V, protože teď nebude potřeba, a tyto zásuvky od měniče zůstanou tedy bez napětí. Přitom funkce palubních akumulátorů vč. dobíjení solárními panely bude nedotčena. Howg. Čáo, Pepa. mínusy mi nevadí.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Miro_SV napsal:

zdravím, dlhšiu dobu čítam na fore rozne príspevky ohladne elektro zapojenia, no nenasiel som to co by som potreboval.

v karavane adria je momentalne pripojenie zo siete 220v, svetla 12v led a cerpadlo na vodu cez trafo.

zatial som sa dopracoval k nasledujucemu:
- doplnena autobateria
- solarny panel amorfny s Mppt regulatorom

chcel by som to zapojit aby po pripojeni k 220v fungovali cez stavajuce trafo vsetky 12v spotrebice, a bez moznosti 220v fungovalo vsetko na autobateriu dobijanu solarnym systemom. pri pouziti autobeterie by som chcel dopojit menic napatia EMOS tak aby boli funkcne povodne zastrcky. bol by ochotny niekto poradit pripadne nakreslit spravnu schemu zapojenia?

dakujem


Já to zapojil tak, že vše co jede na 12V mám zapojené nastálo (přes pojistku) přímo na baterii.

solár má výstup přes regulátor - přímo na baterii

stávající trafo odpojené a místo něj nabíječka - přímo na baterii.

Rozvod 230V zásuvky v původním zapojení,

vývod z měniče který mám přes vypínač taky přímo na baterii - jedna samostatná zásuvka 230V označená /pozor měnič/.

12V okruh tedy jede stále na baterii a ta je v případě
připojení v kempu trvale dobíjena.
Mimo kemp dobíjí solár.
Jediná nevýhoda tohoto zapojení, že se mně nedobíjí baterie jízdou z auta, ale solár to vynahradí.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Upravil Zdenek a Alena dne 20.01.2017 09:26, před 7 let
Miro_SVMiro_SVČlen
Přidáno před 7 let
dakujem za odpovede, v piatok elektrikar zapojil nove trafo, skrinku. menic sme nakoniec vylucili. uvazujem este o zapojeni autonabijacky ctek m200 aby pocas zimy udriziavala bat. (karavan v garazi).
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Já to zapojil tak, že vše co jede na 12V mám zapojené nastálo (přes pojistku) přímo na baterii.

solár má výstup přes regulátor - přímo na baterii

stávající trafo odpojené a místo něj nabíječka - přímo na baterii.

Rozvod 230V zásuvky v původním zapojení,

vývod z měniče který mám přes vypínač taky přímo na baterii - jedna samostatná zásuvka 230V označená /pozor měnič/.

12V okruh tedy jede stále na baterii a ta je v případě
připojení v kempu trvale dobíjena.
Mimo kemp dobíjí solár.
Jediná nevýhoda tohoto zapojení, že se mně nedobíjí baterie jízdou z auta, ale solár to vynahradí.[/quote]

Ahoj Zdeňku, já to mám zapojeno stejně jako ty, jen mám v době, kdy stojím, též nabíjenou startovací přes Cyrix. A to dobíjení trakčních za jízdy chci vyřešit jen jiným zapojením Cyrixu. Před jízdou bych přecházel kablíky na Cyrixu.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

kutil1 napsal:

Já to zapojil tak, že vše co jede na 12V mám zapojené nastálo (přes pojistku) přímo na baterii.

solár má výstup přes regulátor - přímo na baterii

stávající trafo odpojené a místo něj nabíječka - přímo na baterii.

Rozvod 230V zásuvky v původním zapojení,

vývod z měniče který mám přes vypínač taky přímo na baterii - jedna samostatná zásuvka 230V označená /pozor měnič/.

12V okruh tedy jede stále na baterii a ta je v případě
připojení v kempu trvale dobíjena.
Mimo kemp dobíjí solár.
Jediná nevýhoda tohoto zapojení, že se mně nedobíjí baterie jízdou z auta, ale solár to vynahradí.


Ahoj Zdeňku, já to mám zapojeno stejně jako ty, jen mám v době, kdy stojím, též nabíjenou startovací přes Cyrix. A to dobíjení trakčních za jízdy chci vyřešit jen jiným zapojením Cyrixu. Před jízdou bych přecházel kablíky na Cyrixu.[/quote]

Ahoj, Cyrix tam mám taky, protože v karavanu máme ještě baterii na mower je to nějaká starší gelová 100 Ah ale zatím to na ni jezdí.
V tom popisu jsem to neuváděl abych mu to moc nezkomplikoval. :_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Miro_SVMiro_SVČlen
Přidáno před 7 let
prikladam zopar foto
!y rav4 + adria + !i honda marine
Miro_SV Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Miro_SV, Doskocil, Zdenek a Alena, kutil1

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,049,364 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.12408 sekund | Průměrně za: 0.12408 (0) sekund | Dotazy: 74 | Použitá paměť: 1.81MB/4MB